صفحه 104 از 151 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

میگن دنیا از زاویه دید ما، شکل میگیره،آگه مثبت باشی، مثبت ها را میبینی و اتفاقات خوب و آدمای خوب در منظر دیدت هستند. این چند ماهی که کانادا اومدم، بوده روزهایی که خشم، غم و ناامیدی زیاد داشتم و به زمین و آسمون تو دلم لعنت و نفرین گفتم. روزهایی هم بوده که مرتب از تمام وجود شکر کردم که اینجام! اکثر ایرانی هایی که تو این چند وقت تو مونترآل دیدم، خیلی شاد و با روحیه نبودند متاسفانه. اما اکثرا تمایلی هم برای برگشتن به ایران ندارند. چیزی که اینجا منو شخصا بیشتر از همه اذیت میکنه، نه هوای سرده،نه کار و شغل مناسب پیدا کردنه، نه پول. آون چیزی که اینجا پیدا نکردم، ولی قبل از اومدن انتظار داشتم، خصلت های انسانی و فکر مثبت افراد جامعه است که فکر میکردم، چون کانادا کشور آرام و پیشرفته ای است، شهروندان از فکر سالم و خصلت های انسانی بیشتر بهره برده باشند که متاسفانه کاملا برعکس بود، البته مثل خیلی دیگر کشورها و از جمله ایران خودمون. واقعا چیزی به نام انسانیت و محبت و انسان دوستی رو باید تو کتابهای پند و اندرز پیدا کرد. اینجا افراد صد در صد فکر نفع خودشون هستن و بیشتر بتونن پیشرفت کنن و دیگران را پشت سر بذارن و با پنبه سر ببرند. از صبح که میری تو اتوبوس و مترو و فروشگاه مردم باعجله و عنق و تو خودشون هستند که انگار چقدر غم و غصه دارند. تو ایران خودمان با اونهمه مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم، روحیه بهتری دارند انگار. خودتان که اینجا زندگی میکنین قضاوت کنید، چقدر در داخل مترو و اتوبوس و خیابان، افراد رو میبینین دارن با هم گپ میزنن و خندان هستن؟ اکثرا تنها هستن و یه حالت معذب با موبایلشون ور میرن و انگار تحت فشارن که حرکاتشان کنترل شده باشه. نمیدونم والا بعضی از دوستان میگن کانادایی ها شاد هستن، کجا هستن که ما نمیبینیم! ما که از صبح تا عصر فقط چهره های عنق ملت را زیارت میکنیم. خب البته چیزهای خوب هم اینجا داره مطمئننا. اما واقعا خصلت های انسانیه که زندگی را زیبا میکنه. اینکه مردم ته دلشان از هم متنفر باشند و بخوان سر به تن دیگری نباشه، حالا اگرچه در ظاهر چیزی بروز ندهند چون قانون و عرف جامعه مستلزم میکنه، آزار دهنده است...خلاصه نظام سرمایه داری آمریکایی شمالی، جایی واسه انسانیت نذاشته...من شخصا آگه شرایط زندگی در ایرانم تا حدی مساعد بود، ایران میموندم. به نظرم کسانی که الان در ایران زندگی شان تا حدی جا افتاده و به آرامش نسبی رسیدند،وقت و عمر و پولشون رو به هدر ندن برای اومدن به کانادا. آگه عشق خارج دارن و عکس گرفتن تو بار و ساحل و گذاشتن تو فیسبوک برای پز دادن به مسافرتهای سالی یه بار بسنده کنن و بیخیال بشن واسه مهاجرت. این برداشتیه که من تا این چند ماه داشتم به هرحال، امیدوارم با گذشت زمان یه مقدار مثبت تر و قابل قبولتر بشه شرایط برام البته،به هر حال نظر خودمو گفتم...

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng.- Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    میگن دنیا از زاویه دید ما، شکل میگیره،آگه مثبت باشی، مثبت ها را میبینی و اتفاقات خوب و آدمای خوب در منظر دیدت هستند. این چند ماهی که کانادا اومدم، بوده روزهایی که خشم، غم و ناامیدی زیاد داشتم و به زمین و آسمون تو دلم لعنت و نفرین گفتم. روزهایی هم بوده که مرتب از تمام وجود شکر کردم که اینجام! اکثر ایرانی هایی که تو این چند وقت تو مونترآل دیدم، خیلی شاد و با روحیه نبودند متاسفانه. اما اکثرا تمایلی هم برای برگشتن به ایران ندارند. چیزی که اینجا منو شخصا بیشتر از همه اذیت میکنه، نه هوای سرده،نه کار و شغل مناسب پیدا کردنه، نه پول. آون چیزی که اینجا پیدا نکردم، ولی قبل از اومدن انتظار داشتم، خصلت های انسانی و فکر مثبت افراد جامعه است که فکر میکردم، چون کانادا کشور آرام و پیشرفته ای است، شهروندان از فکر سالم و خصلت های انسانی بیشتر بهره برده باشند که متاسفانه کاملا برعکس بود، البته مثل خیلی دیگر کشورها و از جمله ایران خودمون. واقعا چیزی به نام انسانیت و محبت و انسان دوستی رو باید تو کتابهای پند و اندرز پیدا کرد. اینجا افراد صد در صد فکر نفع خودشون هستن و بیشتر بتونن پیشرفت کنن و دیگران را پشت سر بذارن و با پنبه سر ببرند. از صبح که میری تو اتوبوس و مترو و فروشگاه مردم باعجله و عنق و تو خودشون هستند که انگار چقدر غم و غصه دارند. تو ایران خودمان با اونهمه مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم، روحیه بهتری دارند انگار. خودتان که اینجا زندگی میکنین قضاوت کنید، چقدر در داخل مترو و اتوبوس و خیابان، افراد رو میبینین دارن با هم گپ میزنن و خندان هستن؟ اکثرا تنها هستن و یه حالت معذب با موبایلشون ور میرن و انگار تحت فشارن که حرکاتشان کنترل شده باشه. نمیدونم والا بعضی از دوستان میگن کانادایی ها شاد هستن، کجا هستن که ما نمیبینیم! ما که از صبح تا عصر فقط چهره های عنق ملت را زیارت میکنیم. خب البته چیزهای خوب هم اینجا داره مطمئننا. اما واقعا خصلت های انسانیه که زندگی را زیبا میکنه. اینکه مردم ته دلشان از هم متنفر باشند و بخوان سر به تن دیگری نباشه، حالا اگرچه در ظاهر چیزی بروز ندهند چون قانون و عرف جامعه مستلزم میکنه، آزار دهنده است...خلاصه نظام سرمایه داری آمریکایی شمالی، جایی واسه انسانیت نذاشته...من شخصا آگه شرایط زندگی در ایرانم تا حدی مساعد بود، ایران میموندم. به نظرم کسانی که الان در ایران زندگی شان تا حدی جا افتاده و به آرامش نسبی رسیدند،وقت و عمر و پولشون رو به هدر ندن برای اومدن به کانادا. آگه عشق خارج دارن و عکس گرفتن تو بار و ساحل و گذاشتن تو فیسبوک برای پز دادن به مسافرتهای سالی یه بار بسنده کنن و بیخیال بشن واسه مهاجرت. این برداشتیه که من تا این چند ماه داشتم به هرحال، امیدوارم با گذشت زمان یه مقدار مثبت تر و قابل قبولتر بشه شرایط برام البته،به هر حال نظر خودمو گفتم...
    سلام دوست من....
    امیدوارم خوب باشی....
    نوشته هاتون بسیار خوبه ولی یه نکته را خود شما به نظر من توجه نکردید و اونم عمل به خط اول نوشته خودتونه....شما گفتید اگر زیبایی ها رو ببینید مثبت میشه دیگه....خب شما باید خودت زیبایی ها رو ببینی نه زیبایی ها خودشون رو به شما نشون بدن.....
    چند روز پیش اتفاقا داشتم با یکی از دوستانم که حدودا 3 ساله در مونترال زندگی می کنه صحبت می کردم و جالبه که اون کار خوبی هم داره و درآمدش هم بد نیست و دقیقا برعکس حرفای شما رو می زد.... یعنی در مورد اتوبوس و روحیه مردم مونترال و چیزایی که شما گفتین می گفت و اتفاقا 90 درصدش هم مثبت بود و آخرش هم گفت که واقعا بهترین تصمیم توی زندگیش مهاجرت به کانادا و زندگی در مونترال بوده....اونم هیچ کس رو در مونترال نداره و فقط چندین دوست ایرانی و ملیت های دیگه داره....
    حالا به نظر شما تفاوت شما با اون چیه؟ به نظر من اینه که اون بیشتر مثبت ها رو دیده و شما بیشتر منفی ها رو دیدی
    البته به نظر شما وقتی کار خوب با درامد بهتر پیدا کنی روحیت خیلی بهتر میشه و نظرت نسبت به مونترال عوض خواهد شد....فراموش نکنیم که شما از کجا به کجا مهاجرت کردید و همه چیز در دنیا نسبی هست، و اینکه شما با کلی تلاش و هدف از ایران مهاجرت کردید به این معنا بوده که اونجا نمی تونستید بیشتر از این زندگی کنید و ترجیح دادید با مهاجرت به کشوری که در مجموع شاخص های توی ذهن شما بهتر از ایران بوده زندگیتون رو ادامه بدید و موفق بشید....
    این موضوع که کانادا در همه موارد از ایران برتر است درست نیست ولی این موضوع که کانادا در مجموع و میانگین از ایران بهتر است کاملا درسته.....حالا هر شخص خودش مشخص میکنه که توی زندگی چی براش مهمه و بهش وزن میده...یکی وطن و خانواده براش مهمه و ایران میشه بهترین جای دنیا و یکی دیگه هم موارد دیگه براش مهمه که خب ایران جای مناسبی براش نیست و مهاجرت میکنه
    به نظر من همانگونه که شما خودتون هم اشاره کردید، اگر شرایط زندگیتون در ایران بهتر بود مهاجرت نمیکردید دیگه. پس یعنی قرار است شرایط زندگی شما در کانادا بهتر شود....
    در مورد نظام سرمایه داری هم به نظر من انسانیت هییییچ کاری به نظام سرمایه داری و سوشیالیسم و دیگر نظام ها ندارد و این موضوع انسانیت فقط و فقط شخصی و مربوط به هر فرد است....دوست من اگر انسانیت در کشورهای آمریکای شمالی حاکم نبود و اساس جامعه بر اعتماد نبود مطمئن باشید که اینهمه پیشرفت و ترقی هم حاصل نمیشد و تمام این پول های هنگفت به قول شما نظام سرمایه داری توسط افراد مختلف اختلاص میشد.....

نقل قول نوشته اصلی توسط ZohrehSalem نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من ی راهنمایی لازم دارم
    برادرم نزدیک یک ساله تورنتو رفتن و ب من هم پیشنهاد دادن کارای مهاجرت رو انجام بدم
    من با وجود مخالفت همسرم بخاطر دوتا دخترم ب فکر رفتن افتادم حالا هنوز اول راهم ت فاز تحقیقات در واقع چون باید زبانم رو تقویت کنم و یکمم وارد فضای کاری بشم با توجه ب سال های خونه نشینی که داشتم
    راستش از فکرشم میترسم نمیدونم قراره چی بشه... باز تکلیف اینجا روشنه بچه ها مدرسه میرن دانشگاه میرن حالا شاید ازدواج کنن خلاصه همین روتین خودمون ولی از اونجا و اونطرف تصویری ندارم هرچند ب امکانات و شرایط بهتر برای بچه ها امیدوارم اما برای خودمون و شرایط خانواده احساس نگرانی دارم
    اینجا از لحاظ تفریح و گردش مشکلی نداریم رفت و امد خانوادگی هم زیاد داریم دلبستگی هامون زیاده نمیدونم سال های اول سخت اونجا رو دوام میارم یا نه ...
    شما شاید تجربه مشابه داشته باشید راهنمایی کنید الان که شرایطمون ب نسبت مناسبه صرف امکانات بیشتر فضاهای بهتر و جدیدتر تحمل سختی های مهاجرت ارزش داره؟ اینجا باید زبان بخونم و کارای پرونده رو انجام بدم که بنظرم سخت میاد اونجا هم جابیفتیم و دنبال کار باشیم...

من شک دارم شما بعد از 3 ماه زندگی در کانادا همچنان مشتاق موندن باشید اینجا برای کسی که ایزان زندگی راحت داره هیچی نداره
    شما توریستی تشریف بیارید ببنید یا حتی اگه اقامتی اقدام می کنید اول بیاید 2-3 ماه با همه سختی هاش لمسش کنید نه مثل یک توریست ..چون شما وقتی سفر میرید همه جا خوب و لدت بخشه ..اما زندگی واقعی ....

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط blessed نمایش پست ها
    من شک دارم شما بعد از 3 ماه زندگی در کانادا همچنان مشتاق موندن باشید اینجا برای کسی که ایزان زندگی راحت داره هیچی نداره
    شما توریستی تشریف بیارید ببنید یا حتی اگه اقامتی اقدام می کنید اول بیاید 2-3 ماه با همه سختی هاش لمسش کنید نه مثل یک توریست ..چون شما وقتی سفر میرید همه جا خوب و لدت بخشه ..اما زندگی واقعی ....
    نظر شخصی شماست. من در ایران زندگی راحت و جا افتاده داشتم ولی الان بعد از نزدیک 3 سال، زندگی در کانادا را به هیچوجه با ایران عوض نمی کنم. دلایل زیادند، خیلی زیاد. شما هم هنوز فکر نمی کنم 3 ماه شده باشه که تشریف آوردید بنابراین با تمام احترام، لطفاً نظرتون رو بسط ندهید به کل مردم.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    نظر شخصی شماست. من در ایران زندگی راحت و جا افتاده داشتم ولی الان بعد از نزدیک 3 سال، زندگی در کانادا را به هیچوجه با ایران عوض نمی کنم. دلایل زیادند، خیلی زیاد. شما هم هنوز فکر نمی کنم 3 ماه شده باشه که تشریف آوردید بنابراین با تمام احترام، لطفاً نظرتون رو بسط ندهید به کل مردم.
    من برای شما و کسانی که راضی هستند خوشحالم

ولی کسانی که قصد مهاجرت دارند این حق رو دارند که نطرات مختلف رو بشنوند اگه دوستانی که از کانادا میومدن حقیقت زندگیشونو به من نشون داده بودن هرگز تورنتو نمی آمدم
    ( نه اینکه الان که اینجا من دیدم متوجه تفاوت اونچه وانمود م یکردن و حقیقت زندگیشون بشم ..)

خیلی هم خوب که دوستان بدونن روزهای اول با چه مسایلی روبرو هستن نه اینکه من از ترس اینکه قضاوت بشم که باختم ..وانمود کنم اینجا خیلی خوبه

چرا باید یک خانمی که به قول خودشون زندگی راحت و شادی دارن رو تشویق کنم مهاجرت کنند بدون اینکه خوبی ها و بدی هارو باهم بگیم؟

شما می دونین مهاجرت برای همه یک نسخه نیست ممکنه حتس اگه برای 90% با شرایط مشابه رضایت بخش بوده یرای 10 % بقیه اینطور نباشه ..ما همیشه مسئولیم بابت تاثیری که حرفامون روی زندگی دیگری میذاره...من الان به اون دوستم فکر میکنم که همیشه از تورنتو طوری تعریف می کرد که همه چی خیلی عالیه...و چقدر تاثیر داشت که من به کانادا فکر کنم ولی الان که می دونم هنوز بیکار هست مجبور شد مجددا بره دانشگاه ..دنبال فرصت هست که بره امریکا و ....همیشه تنهاست و ....الان من به این دختر زیبا که اینهمه منو گمراه کرد چی بگم؟

من نطرم رو بسط نمیدم ولی برای اون خانوم با زندگی استیبل و داشتن 2 دختر ( که شما شاید ندونین دختر بزرگ کردن چقدر سخته و مخصوصا تو سن نوجوانی و کودکی مهاجرت چه اثراتی داره ) و اینکه همسرشون راضی نیستن...چرا باید قبل سفر 2-3 ماهه تصمیم برای مهاجرت بگیرن؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط peyjey نمایش پست ها
    درود
    ممنونم از دوستانی که دلسوزانه راهنمایی میکنن و برای ملت شفاف سازی میکنن که اونطرف چه چیزی در انتظارمونه!
    ولی واقعا متاسفم واسه اون دسته دوستانی که که اینقدر منفی مینویسن و نمیدونم واقعا چه سودی میبرن از نا امید کردن مردم!!!
    همش منفی همش منفی بسه بابا ، این خدایی به دور از انصافه !! نه نیاین اینجا ، همه تحصیل کرده ها الان یا بی کارن یا به سختی دارن زندگی مکنن در سطحی که گشنه نمونن !!
    نه این کار جواب نمیده نه اونم نه ، اون یکی رو که اصن حرفش رو نزن !! تکنسین؟نه اصلا ! آکادمیک نه بابا ساده ای و ...
    آخه چرا !!!! چه سود و منفعتی میبری شما از ناامید کردن مردم!!!!
    بسه ایرانی بازی ، بسه !!!
    یکی نیس بگه آقا جون با این وضعیت چرا خودت اونجایی پس !! اگه بده پاشو برگرد !!! والا..
    آدم رو یاد کارتون گالیور میندازن این دوستان : من میدونم ما موفق نمی شیم !!
    من و امثال من که قصد داریم مهاجرت کنیم ، انتظار داریم واقعیت رو بدونیم ، نه صرفا مثبت و رویایی و خوشبینانه نه صرفا منفی و ناامید کننده و بدبینانه !!
    بازم دمه همه اونایی که دلسوزانه راهنمایی میکنن ملت رو گرم ، ممنونم.
    پیروز باشید
    چیزی که من تو مدت کوتاه اینجا حس کردم
    از صمیم قبلم نطر شخصیمو میگم که اگه کسی اینارو به من گفته بود واقعا رو تصمیمم بیشتر فکر میکردم یا حداقل پل های پشت سرمو خراب نمبکردم

کسی نمیخواد کسی رو نا امید کنه ..اینجا واقعیت رو می نویسن .کاش من زودتر حرف اونا رو خونده بودم
    شما فکر نکن اونا میخوان شمارو ناامید کنن و یا حسودن و اینجا خیلی خوبه میخوان اینجا فقط مال خودشون باشه ..کاش من با امثال اینایی که شما میگید نا امید می کنن روبرو شده بودم
    دوستان و آشنایانی که از کانادا می دیدیم میان ایران چنان رفتار می کردن که انگار از بهترین و مدرن ترین کشور دنیا اومدن! حتما خودتون هم دیدید..الان واقعا به خاطر اون رفتارشون تو ایران و این که الان می بینم همونا چقدر متفاوت از اونی که گفته بودن دارن زندگی می کنن تعجب می کنم از اون همه نمایش !

اما کسی که اومده اینجا اگر دانشجویی نیومده باشه و با ویزای اسکیلد ورکر اومده باشه ...بااینکه مثلا تخصص مورد نیاز کانادا رو داشته ..با این موضوع مواجه میشه که سابقه کانادایی نداره ، یا باید بره کالج و دانشگاه یا حداقل دوره های مرتبط دیگه یا اینکه از کارهای جنرال شروع کنه و یادر حالت خوب که کار مرتبط باشه باید از چندین لول کمتر از کاری که در ایران داشته شروع کنه

اما خب به هر حال بر عکس ایران با هرکازی که پیدا کنه می تونه اجاره خونش رو بده چیزی که در ایران خیلی سخته ...با حقوق پایه ایران کی می تونه زنده بمونه؟

اینو هم نباید فراموش کنه سیستم کانادا سوسیالیست هست و کلی مالیات بر هر چیزی باید بده تا کسی در کشور فقیر نمونه ...بماند که این وسط خیلی ها هم سواستفاده می کنن و با مالیات دیگران زندگی در سطح تقریبا یکسانی با بقیه دارن ! در حالیکه اون بقیه زن و شوهر دارن سخت کار می کنن و سالی چند هزار دلار مالیات میدن

حالا شما فرض کن خانواده ایی اومدن بچه ها رفتن مدرسه ...اگه برگردند ایران مشکلات ثیت نام بچه ها در مدرسه اصلا اگه ممکن باشه شاید تو همون سطح ثبت نام نشه و سیستم آموزشی اینجا متفاوته..

خونه هم با وام خریدن ..که اکثرا اینجا خونه رو یا وام های خیلی خیلی کم بهره میخرن ...دیگه شما تا N سال باید قسط خونه بدی ..بچه هات مدرسه میرن...خودت هم بالاخره کار پیدا کردی ...اصلا هم خوشحال زندگی نمی کنی ...میخوای برگردی چطوری برگردی؟

..شما اونایی رو تصور کن که ایران خونه زندگی و دار و ندارشون رو فروختن اومدن ..برگردند ایران ..با اون جو ایران که خیلی ها فقط دنبال حرف زدن راجع به زندگی بقیه هستن! چه روحیه ای میذارن برای کسایی که به حرف بقیه اهمیت بدن

اینجا به نطرم اگه تخصصی دارید مخصوصا IT و خیلی کم درامد هستید و به سختی اجاره خونتون رو در ایران میدید یا از شهرستان به تهران مهاجرت کردید و سختی مهاجرت رو لمس کردید...مجرد هستید ...هیچ امید و دل خوشی در ایران ندارید...زیر 30 سال هستید بلکه زیر 24 سال ..اینجا خوبه ...سختتون نیست که از صفر شروع کنین و بالاخره صاحب خونه و ماشین میشید با وام کم بهره نه مثل ایران 25% !
    در غیر اینصورت صلاح کار خویش خسروان دانند

احساس می کنم اگه آقا هستید احتمال اینکه اینجا تنها بمونید خیلی بیشتر از اینه که ایران تنها بمونید.

مهاجرت برای شخص با شخص متفاوته نمیشه برای همه 100% خوب باشه ، یا برای همه 100% سخت
    حتی وقتی کار خوب داشته باشید رضایت شما از مهاجرت خیلی به روحیه شما ؛ سطح زندگی شما در ایران ؛ مهمتر از همه سطح توقع شما بستگی داره

کانادا شبیه بقیه کشورهای توریستی نیست که زیبا همه چی رنگی و خوش لباس و ...درخشان...تورنتو و اتاوا که اینطوری نیست..
    جمعیت طبق امار 48% خارج از کانادا متولد شدن ...اما به چشم به نطر میاد 78% ! و شما با جمعیت مهاجرای کشورهای مختلففففففففففف مواجه هستید که برای خیلی ها این امتیاز محسوب میشه اما من احساس می کنم این موضوع اصالت و هویت شهر رو گرفته چون هر قومی همچنان با فرهنگ خودش رفتار می کنه و به نطر نمیاد تمایلی داشته باشن خودشون رو با فرهنگ کشور مهمان هماهنگ کنن

رانندگی در کانادا حیلی امن تر و با آرامش بیشتری همراهه چون قوانین و جریمه های رانندگی به شدت سفت و سخت هست و باعث میشه شما حتی در ساعات اوج ترافیک اون استرس و صدای بوق و پرخاشگری های ایران ( تهران ) رو مشاهده نکنی

سطح زندگی هم به دلیل همون مالیات ها تقریبا نزدیک به هم هست و اختلاف طبقاتی بسیاز فاحش و ناراحت کننده تهران رو نداره

این نطر من بود احتمالا خیلی دوستان مجددا میان منونژادپرست خطاب می کنن یا میگن هنوز 3 ماه نشده اومدی .درسته اما هرکسی باید بدونه در هر دوره از ورودش احتمال چه شرایطی هست.....به هر حال خوبه که نطرات مختلف خونده بشه
    ویرایش توسط blessed : March 17th, 2016 در ساعت 04:41 AM

ApplyAbroad Superstar

من برای شما و کسانی که راضی هستند خوشحالم

ولی کسانی که قصد مهاجرت دارند این حق رو دارند که نطرات مختلف رو بشنوند اگه دوستانی که از کانادا میومدن حقیقت زندگیشونو به من نشون داده بودن هرگز تورنتو نمی آمدم
    ( نه اینکه الان که اینجا من دیدم متوجه تفاوت اونچه وانمود م یکردن و حقیقت زندگیشون بشم ..)

خیلی هم خوب که دوستان بدونن روزهای اول با چه مسایلی روبرو هستن نه اینکه من از ترس اینکه قضاوت بشم که باختم ..وانمود کنم اینجا خیلی خوبه

چرا باید یک خانمی که به قول خودشون زندگی راحت و شادی دارن رو تشویق کنم مهاجرت کنند بدون اینکه خوبی ها و بدی هارو باهم بگیم؟

شما می دونین مهاجرت برای همه یک نسخه نیست ممکنه حتس اگه برای 90% با شرایط مشابه رضایت بخش بوده یرای 10 % بقیه اینطور نباشه ..ما همیشه مسئولیم بابت تاثیری که حرفامون روی زندگی دیگری میذاره...من الان به اون دوستم فکر میکنم که همیشه از تورنتو طوری تعریف می کرد که همه چی خیلی عالیه...و چقدر تاثیر داشت که من به کانادا فکر کنم ولی الان که می دونم هنوز بیکار هست مجبور شد مجددا بره دانشگاه ..دنبال فرصت هست که بره امریکا و ....همیشه تنهاست و ....الان من به این دختر زیبا که اینهمه منو گمراه کرد چی بگم؟

من نطرم رو بسط نمیدم ولی برای اون خانوم با زندگی استیبل و داشتن 2 دختر ( که شما شاید ندونین دختر بزرگ کردن چقدر سخته و مخصوصا تو سن نوجوانی و کودکی مهاجرت چه اثراتی داره ) و اینکه همسرشون راضی نیستن...چرا باید قبل سفر 2-3 ماهه تصمیم برای مهاجرت بگیرن؟؟؟؟؟؟؟
    دقیقا. بنده هم عرض کردم نسخه کلی نباید داد و نفرمائید "اینجا برای کسی که ایزان زندگی راحت داره هیچی نداره" برای من نوعی که زندگی راحت داشتم در ایران اینجا خیلی چیزها داره.
    من اصلا اظهارنظری درباره پست آن خانم نکردم.

دوستان من ایرلندم علت اینکه اومدم اینجا این حرفو دارم میزنم اینه که کلا کشورای انگلیسی زبان خیلی شبیه هم هستن بجز آمریکا و دوم اینکه صفحه ایرلند به هیچ وجه فعال نیست
    واقعا با اون چیزی که همه میگن اینجا فرق داره ، رسانه ها و اغلب مردم جوری از خارج تعریف میکنن که انگار بهشته و همه چی خیلی استانداره! جدی دارم میگم یه سری مشکلات که بیشترش بر میگرده به سختگیری های مذهبی تو ایران از بین میره ولی یه سری دیگه واقعاً اضافه میشه، مثلاً دولت از هر طریق ممکنه میخواد ببینه چقدر پول تو حساب داری که مالیات بگیره، اینجا اکثراً شاد نیستن ملت و اون چیزی که تو فیلم ها میبینی کشکه، ایرانی ها علی الخصوص بعضیا که یه خورده جوگیرن اصلا یه روی خودشون نمیارن که اینجا چه مشکلاتی داره چون مغرورن و گروه بعدی که اکثریتم تشکیل میدن مشکل روحی پیدا می کنن،

مردم اینجا نه تنها با خارجی ها بلکه با خودشونم مشکل ارتباطی دارن و در مجموع تمایل ندارن ارتباط باهات داشته باشن هر چند استنا همیشه هست ولی کلی گفتم

برخلاف ایران که همه تو هم بر می خورن، اینجا طرف تا پیر میشه می فهمه عجب متد اشتباهی رو یه عمر انجام میداده و به همین دلیل پیراشون خیلی دوست دارن باهر غریبه ایی ارتباط بر قرار کنن و اغلب رو میارن به سگ و گربه!

خلاصه کلوم ایران از شرایطت رضایت نسبی داری نیا ارزششو نداره، مگر شرایطی مهیا بشه که دیگه نشه نرفت که اکثرا اینطوری نیست

در ضمن شما که تو ایران زندگی راحتی داشتی اومدی کانادا برای زندگی خیلی بهتر؟! دقیقاً یه چی رسیدی که تو ایران نمیرسیدی؟؟

من یه نکته خیلی مهم بگم و اون اینه که معیارهای زندگی افراد خیلی با هم فرق داره ولی دلیل نمیشه که این معیار ها استاندارد باشن، معیاری که به استاندارد نزدیک تر باشه بهتره

و یه نکته دیگه 99% ایرانیا اینجا به چیز خاصی نمیرسن، یا به چیزی نمیرسن که اگه تو ایران بودن نمیرسیدن

من که هر کیو تو ایران میشناسم خونه و ماشین و زمین و ... داره این در حالیه که اینجا اکثراً حتی یک خونه هم ندارن ماشینم که خیلی ارزونه

حالا طرف از ایران میاد یه هیئت علمی میشه اینجا انگار چیکار کرده! یا یه کار ساده میگیره پیش دیگران (ایرانیای که تو کشور زندگی میکنن) جوری تعریف میکنه که انگار هر چی هست و نیست خودشو،

معلوم که هر شرکتی اینجا کار کنی یه اسم و رسمی واسه خودش تو جهان داره ولی این دلیل بر این نمیشه که حقوق بالا و زندگی عالی داشته باشی

ایران ظرف 5 مین جساب بانکی و حساب اینترتی و عابر بانک میگیری حالا اینجا 1 ماه طول میکشه و به احتمال چند بارم حسابتو بلاک کنن! گفتم یه سری مشکلات میره ولی یه سری خیلی جدی تر اضافه میشه برای من رفیق هایی که تو ایران داشتم چیزیه که امکان بدست آوردنش تقریبا محاله

ماشین ارزونه ولی در عوض خونه که خیلی مهم تره خیلی خیلی گرونه و گواهینامه گرفتن به حدی داستان داره که ملت همه چند بار میوفتن و مثل کنکوریا می خونن تا قبول شن

امنیتم هم چین بالا نیست تا یه خورده نگاه میکنه یارو ... میزنه! بیشتر از 50 یورو تو جیبشون نمیزارن

سیستم پزشکی اینجا که اوج شرم آوریه! ملت چند ماه تو صف میمونن تا بتونه یک ام آر آی یا آزمایش ساده بگیرن، باز الان چند نفر میان دلیل میارن که فلانو بمان! بابا ما تو ایران اصلا این مشکلات رو نداشتیم و بر خلاف تصوری که ایرانیا دارن پزشکای اینجا در کل ضعیف تر از پزشکای ایرانه

در آخر هم بگم این اطلاعات با فامیل ها و رفقای من در کانادا تأیید شدست
    ویرایش توسط TimeCapsule : March 17th, 2016 در ساعت 05:11 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    دقیقا. بنده هم عرض کردم نسخه کلی نباید داد و نفرمائید "اینجا برای کسی که ایزان زندگی راحت داره هیچی نداره" برای من نوعی که زندگی راحت داشتم در ایران اینجا خیلی چیزها داره.
    من اصلا اظهارنظری درباره پست آن خانم نکردم.
    اگه شما به قصد تحصیلات بهتر اومدید خب مسلما کانادا دانشگاه ها و امکانات تحصیلی فرهنگی خیلی خوبی در اختیار قرار میده
    خب من از نکات منفی احتمالی مهاجرت گفتم ( که خودم همشو حس کردم ) شما هم از نکات مثبت و تجربیاتتون بفرمایید تا دوستان دیگه بتونن تصمیم گیری بهتری داشته باشن
    شاید نکات منفی من برای دیگری نکته مثبت باشه و برعکس ..

اینطوری حتی کسانی مثل من که تجربه خوبی نداشتیم می تونیم از نکات مثبتی که شما بفرمایید یاد بگیریم و به خودمون امید بدیم حالا که وارد این کشور شدیم اگه امکانات مثبتی داره ما هم استفاده کنیم یا حداقل قدر بدونیم و به اونا فکر کنیم تا روحیمون حفظ بشه ..

ApplyAbroad Superstar

اگه شما به قصد تحصیلات بهتر اومدید خب مسلما کانادا دانشگاه ها و امکانات تحصیلی فرهنگی خیلی خوبی در اختیار قرار میده
    خب من از نکات منفی احتمالی مهاجرت گفتم ( که خودم همشو حس کردم ) شما هم از نکات مثبت و تجربیاتتون بفرمایید تا دوستان دیگه بتونن تصمیم گیری بهتری داشته باشن شاید نکات منفی من برای دیگری نکته مثبت باشه و برعکس ..
    خیلی تصادفی وار:

- برعکس دوستی که در بالا ورود دولت به حساب های بانکی مردم را بد می دانستند، سیستم مالیاتی در حساب های مردم ورود پیدا می کنه بنابراین دزدی و کلاهبرداری و اختلاس به شکل رایج در ایران اینجا وجود نداره. اگر حساب پاک است از محاسبه چه باک است.
    - من بعنوان یک مقیم دائم می تونم برم دفتر نماینده مجلس بدون نیاز به هزار تا آشنا و پارتی حرفم را با خیال راحت بزنم، حتی کلی سر نماینده مجلس هم تشر بزنم و کمک بگیرم بدون اینکه نگران عواقبی باشم.
    - اتوبوس مدرسه بچه که می ایسته همه می ایستند تا تک تک بچه ها پیاده و سوار شوند. نه مثل ایران که بزرگ و کوچک در خیابان تامین جانی ندارند.
    - یک ماشین آتشنشانی یا آمبولانس که می آد همه کنار می کشند تا عبور کنه.
    - سیستم مدارس. نیازی به توضیح بیشتر نیست.
    - سیستم بانکی، بازهم نیاز به توضیح بیشتر نیست.
    - مشتری مداری، ایضاً.
    - یک بار ماشین تان را ببرید سرویس در نمایندگی.
    - سر کار یک بار همکاری سفیدپوست صدایش را برای زیردستی غیرسفیدپوست کمی بلند کرد. به فردا نکشید که hr شرکت اخراجش کرد.
    - با وام خانه می خرید. بنابراین از اول خانه دار هستید. نه مثل ایران که سالیان سال جمع می کنید و اجاره نشینی می کنید تا در آینده ای بعید آیا خانه بخرید آیا نخرید.
    - در کنار دریا هم مردم برهنه را می بینید هم مردمی را که نماز می خوانند. کسی هم به کسی کاری ندارد و نمی خواهد اجبارا کسی را به بهشت هدایت کند.
    - وقتی در خیابان و بیرون هستید هر نیم ساعت یکبار شاهد تصادف و قفل فرمان کشیدن رانندگان برای یکدیگر نیستید.
    - بچه ها از نوجوانی کار می کنند و مستقل هستند.
    - هوای پاک.
    - خوراک سالم.

اما اگر تامین مالی نباشید هیچکدام اینها معنی نخواهد داشت و روزهای شما تلخ تر از زهر می گذرند. مشکلات زبان، مشکلات انطباق پذیری (همان اصراری کذائی برای مصرف قورمه سبزی نمادین)، نگاه از بالای ما به دیگران از عواملی هستند که جلوی پیشرفت یا لذت بردن از تجربه جدید را می گیرند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)