صفحه 113 از 151 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    منظورتون از سختی چی هست؟ کار کنید تا پول در بیارید؟ خوب این که همه جای دنیا هست.
    از لحاظ من سختی عذاب کشیدن از بی قانونی و دروغگویی و ... هست که خوشبختانه فعلا در کانادا زیاد نیست.
    منظور از من سختی این نبود که کار کنیم تا پول دربیاریم، همین طور که خودتون فرمودین همه جای دنیا باید زحمت کشید، منظور من اون زحمت مضاعفی هست که باید به عنوان کسی که با محیط آشنا نیست، و مهارت زبانیش کامل نیست و یک سری چیزهای جدید باید برای کار و زندگی در محیط جدید یاد بگیره هست. که البته این هم فرد به فرد و رشته به رشته و موقعیت به موقعیت فرق می کنه. برای منی که رشته ام جز بیزینس محسوب میشه، مهارت زبانی یک مسئله حیاتی هست، محیط بیزنیس اینجا هم پیچیده تر هست و من باید یه سری چیزهای جدید یاد بگیرم، اینها کارم رو سخت کرده، بعضی وقتها فکر می کنم که به اندازه دو برابر یک کانادایی باید وقت بذارم تا یه خروجی مناسب داشته باشم. البته همونطور که گفتم برای بعضی ها این مسائل عذاب هست، بعضی ها هم با دید مثبت به این مسائل نگاه می کنند و از تلاششون و یادگیریشون لذت می برند.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اتفاقا بیشتر کسانی که در فروم کانادا حضور دارند با مهاجرت آمده اند و درصد دانشجویان کمتر است. بر خلاف فروم امریکا که تقریبا همه دانشجو هستند.
    کلا منظورم این بود اونایی که در کیفشون هستن در این فروم حضور ندارند و خیلی مورد استثنا پیدا میشه که حالا شاید مثل شما زندگی خوبی داشته باشه و تو این فروم باشه.

Banned

من صحبتم این بود اکثر کسانی که مهاجرت میکنن دلیلش دیگران هستن. گفتم اکثرا
    چون فلانی رفته ما هم بریم. کلا مهاجرت یه جورایی اپیدمی شده به خصوص در میان دانشجویان.
    برای بعضی ها جواب میده واسه بعضی ها نه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    منظور از من سختی این نبود که کار کنیم تا پول دربیاریم، همین طور که خودتون فرمودین همه جای دنیا باید زحمت کشید، منظور من اون زحمت مضاعفی هست که باید به عنوان کسی که با محیط آشنا نیست، و مهارت زبانیش کامل نیست و یک سری چیزهای جدید باید برای کار و زندگی در محیط جدید یاد بگیره هست. که البته این هم فرد به فرد و رشته به رشته و موقعیت به موقعیت فرق می کنه. برای منی که رشته ام جز بیزینس محسوب میشه، مهارت زبانی یک مسئله حیاتی هست، محیط بیزنیس اینجا هم پیچیده تر هست و من باید یه سری چیزهای جدید یاد بگیرم، اینها کارم رو سخت کرده، بعضی وقتها فکر می کنم که به اندازه دو برابر یک کانادایی باید وقت بذارم تا یه خروجی مناسب داشته باشم. البته همونطور که گفتم برای بعضی ها این مسائل عذاب هست، بعضی ها هم با دید مثبت به این مسائل نگاه می کنند و از تلاششون و یادگیریشون لذت می برند.
    کاملا متوجه هستم که منظور شما چیست به نظر من شما احساس میکنید که در سختی هستید بخاطر اینکه خودتون رو با یک کانادایی مقایسه می کنید آیا شده خودتون رو با یک فرد در ایران مقایسه کنید؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط maze نمایش پست ها
    کلا منظورم این بود اونایی که در کیفشون هستن در این فروم حضور ندارند و خیلی مورد استثنا پیدا میشه که حالا شاید مثل شما زندگی خوبی داشته باشه و تو این فروم باشه.
    اینطور نیست. یک عده دیگر همین چند پست بالاتر عقیده داشتند که کسانی که در مهاجرت شکست خورده اند روشون نمیشه بیایند و پست کنند. شما هم میفرمایید کسانی که موفق میشوند نمیایند پست کنند. پس اینهمه کسانی که روی این فروم پست میکنند چی هستند؟

واقعیت اینه که همه جور افرادی در فروم هستند و پست هم میکنند. نه همه پست های مثبت از طرف افراد موفق است و نه همه پست های منفی از طرف شکست خورده ها. موفق هایی هم هستند که اینجا را نمی پسندند و شکست خوردگانی هم هستند که هنوز عاشق اینجا هستند. در بین خوانندگان پست ها کسانی که توقع دارند بیشتر تعریف و تمجید ببینند از دیدن چند تا پست منفی ناراحت میشوند و فکر میکنند فروم توسط شکست خوردگان پر شده و موفق ها نمیایند. آنهایی هم که انتظار دیدن پست های منفی را دارند از اینکه تعداد این پست ها در حد موردنظرشان نیست ناراحت میشوند و ادعا میکنند شکست خورده ها رویشان نمیشود پست کنند. چنین چیزی نیست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    کاملا متوجه هستم که منظور شما چیست به نظر من شما احساس میکنید که در سختی هستید بخاطر اینکه خودتون رو با یک کانادایی مقایسه می کنید آیا شده خودتون رو با یک فرد در ایران مقایسه کنید؟
    ممنون از پاسختون، بحث رو به نقطه جالبی کشیدین
    به شخصه من خودم رو با خودم وقتی که در ایران بودم مقایسه می کنم.
    در ایران به یک ثبات نسبی به لحاظ شغلی رسیده بودم که البته با توجه به وضعیت ایران، این وضعیت ثبات، خانه ای بر روی آب بود. اینجا فعلا از ثبات خبری نیست شاید در آینده ثبات حاصل بشه، اما مهاجرت اولش ثبات نداره.
    در ایران زندگی و کار حواشی آزار دهنده ای داشت که اینجا بیشتر این مشکلات وجود نداره و البته یک سری مشکلات هم اینجا هست.
    اما در ایران من وقت ازادتری داشتم که اینجا اصلا ندارم. الان اینجا دارم بیشتر از ایران زحمت می کشم، این زحمت مضاعف هم دلیلش عدم انطباق کامل با محیط جدید هست.
    البته من از کسایی نیستم که بگم اشتباه کردم اومدم، ولی خوب سعی می کنم واقع بین باشم.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

در ایران به یک ثبات نسبی به لحاظ شغلی رسیده بودم که البته با توجه به وضعیت ایران، این وضعیت ثبات، خانه ای بر روی آب بود. اینجا فعلا از ثبات خبری نیست شاید در آینده ثبات حاصل بشه، اما مهاجرت اولش ثبات نداره.
    در ایران زندگی و کار حواشی آزار دهنده ای داشت که اینجا بیشتر این مشکلات وجود نداره و البته یک سری مشکلات هم اینجا هست.
    اما در ایران من وقت ازادتری داشتم که اینجا اصلا ندارم. الان اینجا دارم بیشتر از ایران زحمت می کشم، این زحمت مضاعف هم دلیلش عدم انطباق کامل با محیط جدید هست.
    البته من از کسایی نیستم که بگم اشتباه کردم اومدم، ولی خوب سعی می کنم واقع بین باشم.
    البته همانطور که گفتم بستگی داره که سختی رو چه تعریف کنید. بنده به شخصه در ایران چیزی از لحاظ مادی کم نداشتم درآمد خوب، دو شغل خوب و 4 روز در هفته آزاد برای تفریح در آبهای شمال. اینجا هم دانشجو و تقریبا 6 روز در هفته کار تا ساعت 6 یا 7 شب! اما از اینجا راضیتر هستم. در ایران محیط من رو اذیت میکرد اما اینجا نه! شاید هم بگید خوشی زده بود زیر دلمون. اما اینجا آرامش بیشتری داریم.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Banned

به خاطر همون میگن هر قدر زودتر از ایران خارج بشی بهتره
    کانادا هم مستثنی نیست. لازمه قرار گرفتن و گرم شدن با مردم تا حد زیادی به زودتر اومدن برمیگرده و البته نحوه روابط اجتماعی شما.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اینطور نیست. یک عده دیگر همین چند پست بالاتر عقیده داشتند که کسانی که در مهاجرت شکست خورده اند روشون نمیشه بیایند و پست کنند. شما هم میفرمایید کسانی که موفق میشوند نمیایند پست کنند. پس اینهمه کسانی که روی این فروم پست میکنند چی هستند؟

واقعیت اینه که همه جور افرادی در فروم هستند و پست هم میکنند. نه همه پست های مثبت از طرف افراد موفق است و نه همه پست های منفی از طرف شکست خورده ها. موفق هایی هم هستند که اینجا را نمی پسندند و شکست خوردگانی هم هستند که هنوز عاشق اینجا هستند. در بین خوانندگان پست ها کسانی که توقع دارند بیشتر تعریف و تمجید ببینند از دیدن چند تا پست منفی ناراحت میشوند و فکر میکنند فروم توسط شکست خوردگان پر شده و موفق ها نمیایند. آنهایی هم که انتظار دیدن پست های منفی را دارند از اینکه تعداد این پست ها در حد موردنظرشان نیست ناراحت میشوند و ادعا میکنند شکست خورده ها رویشان نمیشود پست کنند. چنین چیزی نیست.
    متاسفانه دید هر کسی با کس دیگه ای فرق میکنه. شاید تنها نقطه مشترک رو بشه در دانشجو بودن اکثر این افراد پیدا کرد که خوب ناراضین به نسبت.
    علتش رو هم گفتم اکثر کسایی که میرن به دیگران نگاه میکنن میرن. شاید زمون شما اینطور نبود ولی الان کاملا این محسوسه.

تبعیض نژادی خزنده و زیر پوستی در جامعه کانادا بیداد میکنه، سختی یعنی این! سختی یعنی این که بعد از نشون دادن در باغ سبز بری ببینی مدرک و تحصیلات و مهارت و سابقه و ... و در کل ذات وجودی آدم در صفر ضرب میشه.

دوستان به مفهوم "در باغ سبز" دقت بیشتری کنن.و الا مباحث تکراری فرش قرمز و دوست نداری برگرد و پس چرا اومدی و ... و... و... بیشتر توجیه اصل مساله است تا حلش.
    ویرایش توسط sepehr_5566 : April 13th, 2016 در ساعت 11:30 PM دلیل: ترکیب

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)