صفحه 114 از 151 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

بعد از بحث و صحبتهای طولانی با صاحبنظران و اهل فکر و منطق کانادایی، اکثر قریب به اتفاقشون میگن که دولتهای یک دهه قبل و فعلی کانادا فقط بخاطر افزایش تعداد نفوس و جمعیت اقدام به پذیرش مهاجرین کرده و میکنن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط R A F A L نمایش پست ها
    بعد از بحث و صحبتهای طولانی با صاحبنظران و اهل فکر و منطق کانادایی، اکثر قریب به اتفاقشون میگن که دولتهای یک دهه قبل و فعلی کانادا فقط بخاطر افزایش تعداد نفوس و جمعیت اقدام به پذیرش مهاجرین کرده و میکنن.
    احتیاج به بحث و صحبت طولانی نبود و محدود به یک دهه قبل هم نیست. این قانون از اول هم با همین استدلال افزایش جمعیت کشور تصویب شده بود و هدفش همیشه همین بوده.

Senior Member

تبعیض نژادی خزنده و زیر پوستی در جامعه کانادا بیداد میکنه، سختی یعنی این! سختی یعنی این که بعد از نشون دادن در باغ سبز بری ببینی مدرک و تحصیلات و مهارت و سابقه و ... و در کل ذات وجودی آدم در صفر ضرب میشه.

دوستان به مفهوم "در باغ سبز" دقت بیشتری کنن.و الا مباحث تکراری فرش قرمز و دوست نداری برگرد و پس چرا اومدی و ... و... و... بیشتر توجیه اصل مساله است تا حلش.
    من مدعی نمیشم که کانادا یک کشور عاری از تبعیض هست و هیچ خبری از تبعیض نیست
    اما این موردی که شما می فرمایید رو خیلی نمیشه نشانی از تبعیض دونست. اینکه کارفرماهای کانادایی اولویت استخدام رو به کسایی میدن که اینجا مدرک دارند و تجربه کاری دارند در نتیجه با محیط سازگارند، و استخدامشون ریسک کمتری داره که تبعیض نیست، آخه استخدام کسی که سازگارتره که تبعیض محسوب نمیشه.
    قبول دارم که این موضوع برای مهاجر سخته، و خیلی زحمت باید بکشه که به جایگاه یک کانادایی برسه ولی این مسئله اسمش تبعیض نیست.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    من مدعی نمیشم که کانادا یک کشور عاری از تبعیض هست و هیچ خبری از تبعیض نیست
    اما این موردی که شما می فرمایید رو خیلی نمیشه نشانی از تبعیض دونست. اینکه کارفرماهای کانادایی اولویت استخدام رو به کسایی میدن که اینجا مدرک دارند و تجربه کاری دارند در نتیجه با محیط سازگارند، و استخدامشون ریسک کمتری داره که تبعیض نیست، آخه استخدام کسی که سازگارتره که تبعیض محسوب نمیشه.
    قبول دارم که این موضوع برای مهاجر سخته، و خیلی زحمت باید بکشه که به جایگاه یک کانادایی برسه ولی این مسئله اسمش تبعیض نیست.
    واقعیت اینستکه اسمش را هرچه بگذارید شرایط عادلانه ای برای رقابت اصولا امکان شکل گیری برای فرد خارجی نه در کانادا نه در هیچ جای دنیا به این لحاظ وجود ندارد. وقتی بسیاری از اپلیکنتها در غربال اولیه صرفا با توجه به اسمشان و مشخص بودن اینکه خارجی هستند از لیست رقابت خارج میشوند جایی برای رسیدن به حایگاه یک نیتیو وجود ندارد. البته اسم این مساله شاید تحربه قبلی کارفرما یا ترجیح شغلی یا هرچیزی است اما نتیجه عدم عادلانه تقسیم شدن فرصتهاست چرا که پیش فرض عدم برابری فرصتها برای اتباع خارجی اصولا با همان نگاه ایرانی ناسیونالیستی ما در کانادا هم وجود دارد(با اصلاحات جامعه کانادایی و جوامع مهاجرپذیر مشابه). هرچند در قانون چنین مساله ای رسمی نیست اما تمایلات انسانها را قانون شکل نخواهد داد . این مساله نمونه ای از شکل گیری پدیده های گوناگونی است که مجموعه آنها ممکن است در زندگی فرد تاثیرگذارتر از آنی باشد که فکر میکند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

تبعیض نژادی خزنده و زیر پوستی در جامعه کانادا بیداد میکنه، سختی یعنی این! سختی یعنی این که بعد از نشون دادن در باغ سبز بری ببینی مدرک و تحصیلات و مهارت و سابقه و ... و در کل ذات وجودی آدم در صفر ضرب میشه.

دوستان به مفهوم "در باغ سبز" دقت بیشتری کنن.و الا مباحث تکراری فرش قرمز و دوست نداری برگرد و پس چرا اومدی و ... و... و... بیشتر توجیه اصل مساله است تا حلش.
    در مورد تبعیض نژادی با شما موافق نیستم. در مورد مدرک و مهارت و غیره هم اگر بتونید ثابت کنید که کار بلد هستید مطمینا در صفر ضرب نمیشه. من افراد زیادی رو دیدم که حتی پی آر نیستند اما کار تخصصی با درآمد خوب گیر آوردند. اصولا نمیشه مساله کار رو عامیت بخشید. ممکنه شما چند سال دیگه بیاید در همین تاپیک و از کانادا تعریف کنید که البته چند نمونه در همین فروم داشتیم که اوایل شاکی بودند و الان راضی هستند.

من کسی رو میشناسم که به تازگی مهاجرت کرده به کانادا و از اینجا چندان خوشش نمیاد خیلی جالبه این فرد تا زمانی که ایران بوده همه چیز رو براش فراهم کرده بودند ( از خونه گرفته تا ماشین ) تا لیسانس بگیره حتی فرمهای مهاجرتی رو هم برادر و خواهرش پر کردند. کلا از دنیای واقعی فرسنگها فاصله داره. بعد از لیسانس هم مستقیما اومده اینجا و میگه کانادا بده و ایران خیلی خوبه. ازش که می پرسی چرا خوبه ؟ میگه با دوستام در ایران میرفتم دور دور!!! یعنی برخی اوقات دوست دارم از دست اینجور استدلالهاش سرم رو بکوبم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Banned

سوال از پای بست ویرانست!
    ممکنه مواردی واسه کسی تبعیض به نظر بیاد و خیلی ناراحتش کنه در حالی که واسه دیگری نه.
    یکی ممکنه اونقدر در ایران تبعیض های عجیب و غریب و حتی ملیتی و قومی دیده که تبعیض های کانادا اصلا به چشم نیاد.
    تنها نکته مهم اینه که از کجا اومدیم و به کجا میخوایم بریم. اون موقع میشه قضاوت صحیح تری انجام داد. اینکه بیاییم بگیم یکی با ملیت ایرانی راحت کار پیدا کرد یکی هم اصلا پیدا نکرد هیچ قضاوتی نمیشه کرد.

ApplyAbroad Guru

تبعیض نسبت به مهاجرین در کانادا از بسیاری جاهای دیگر کمتر است ولی بهر حال وجود دارد و اینطور نیست که کاملا دیدگاه برابر نسبت به مهاجرین و غیرمهاجرین وجود داشته باشد. بخصوص در مناطق و مشاغلی که درصد کانادایی نیتیو بالاست ورود برای مهاجران مشکل تر است. البته من دلیلش را لزوما نژادپرستی نمیبینم و بیشتر به عدم اعتماد به توانایی مهاجران نسبت میدهم ولی در هر حال نتیجه اش این میشود که یک مهاجر باید بمراتب بیشتر از یک کانادایی زحمت بکشد تا بتواند کارایی خودش را اثبات کند.

در خصوص مقایسه با ایران بنظر من در ایران تبعیض نژادی به آن صورت که مثلا در کار یک قوم را بر قوم دیگر ارجحیت بدهند وجود ندارد یا کم است (علیرغم وجود خیلی تبعیض های دیگر منجمله تبعیض های جغرافیایی) و شاید دلیلش چند فرهنگی و چند قومیتی بودن ایران از دو هزار سال پیش است.

ApplyAbroad Hero

تو شهر ما ، يا حداقل محيطي كه من و همسرم هستيم متفاوت از اين چيزي هست كه شما ميگيد . البته ما هم به ندرت رفتارهاي نژاد پرستانه ديديم ولي تو محيط كار آن چيزي كه بيشتر ديديم اينه كه موقع استخدام خيلي به مهاجر بودن يا نبودن شما كاري ندارن و بيشتر به توانايي هاتون توجه ميكنن. مثلا همين يك ماهه پيش شركت همسرم ميخواست نيرو بگيره و از همسرم هم خواسته بودن با نيروها مصاحبه كنه و نظرش را بگه و نهايتا بر اساس توانايي افراد تصميم گيري ميشه ، ولي نكته اي كه هست اينه كه اينقدر رزومه خوب با سابقه كاري هاي خوب از كشورهاي مختلف مياد كه انتخاب سخت هست. مثلا تو بين درخواست ها يك نفر هم ايراني اومده بود و همسرم دعوتش كرد براي مصاحبه و خودش ميگفت ببينم ميتونم يك كاري براش بكنم ، ولي خوب واقعا سطح كاريش ضعيف تر از خيلي هاي ديگه بود و نميشد هيچ دفاعي ازش كرد.
    وجالبه كه تو اون مدت آدم ها از كشورهاي مختلف به همسرم جدا ايميل ميزدن و رزومه شون را مجددا جدا ميفرستادن و جالبه كه مثلا ميگفت من يك دوست ايراني دارم يا قبلا با ايراني ها كار كردم و مثلا اسم دوستم اينه و ....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    تو شهر ما ، يا حداقل محيطي كه من و همسرم هستيم متفاوت از اين چيزي هست كه شما ميگيد . البته ما هم به ندرت رفتارهاي نژاد پرستانه ديديم ولي تو محيط كار آن چيزي كه بيشتر ديديم اينه كه موقع استخدام خيلي به مهاجر بودن يا نبودن شما كاري ندارن و بيشتر به توانايي هاتون توجه ميكنن. مثلا همين يك ماهه پيش شركت همسرم ميخواست نيرو بگيره و از همسرم هم خواسته بودن با نيروها مصاحبه كنه و نظرش را بگه و نهايتا بر اساس توانايي افراد تصميم گيري ميشه ، ولي نكته اي كه هست اينه كه اينقدر رزومه خوب با سابقه كاري هاي خوب از كشورهاي مختلف مياد كه انتخاب سخت هست. مثلا تو بين درخواست ها يك نفر هم ايراني اومده بود و همسرم دعوتش كرد براي مصاحبه و خودش ميگفت ببينم ميتونم يك كاري براش بكنم ، ولي خوب واقعا سطح كاريش ضعيف تر از خيلي هاي ديگه بود و نميشد هيچ دفاعي ازش كرد.
    وجالبه كه تو اون مدت آدم ها از كشورهاي مختلف به همسرم جدا ايميل ميزدن و رزومه شون را مجددا جدا ميفرستادن و جالبه كه مثلا ميگفت من يك دوست ايراني دارم يا قبلا با ايراني ها كار كردم و مثلا اسم دوستم اينه و ....
    بله درست است. در محدوده تورنتو که اکثریت جامعه مهاجر هستند و همینطور در مشاغلی مانند مهندسی و بیزینس و استادی دانشگاه عموما فرمایش شما صحیح است. بنده اشاره کردم به مناطق و مشاغلی که درصد نیتیو در آنها بالاست. مثلا یک مقدار از تورنتو دور شوید در شاخه هایی مثل معلمی و امور مالی و حسابداری و نظیر آنها درصد کانادایی های اروپایی الاصل خیلی بالاست و رقابت برای مهاجران مشکلتر. البته غیرممکن نیست و افراد مهاجر موفق هم در این شاخه ها کم نداریم ولی بهرحال بدون ساپورت محیط باید یک مقدار تلاش بیشتری برای نشان دادن توانایی هایشان بکنند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin.Rh نمایش پست ها
    سلام دوستان,
    دیروز یک email از یکی از دوستانم که کانادا زندگی می کنه دریافت کردم . متن این email رو attach میکنم و از دوستانی که احیانا در کانادا زندگی می کنند یا قبلا اونجا بودن خواهش می کنم که نظر خودشون رو بنویسند و ما کسانی که در راه مهاجرت هستیم رو بیشتر با نکات مثبت و منفی اونجا آشنا کنند تا شانس پیشرفت بیشتری داشته باشیم.
    با تشکر
    سلان. این مقاله دوست شما بسیار عالی و تفکر لرانگیز بود . عالی . لا یک

فایل‌های پیوست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)