صفحه 115 از 151 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط yasharan نمایش پست ها
    سلان. این مقاله دوست شما بسیار عالی و تفکر لرانگیز بود . عالی . لا یک

فایل‌های پیوست
    اگر چه در برخی موارد به درستی موارد رو بیان کردند اما در بسیاری از موارد از واقعیت دور است
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

دوستان من خیلی وقت بود سر نزده بودم به این فروم
    الان 6 سال شده که اومدم کانادا
    نمیگم پشیمونم نه ولی هزینه روانی زیادی رو دادم تو این چند سال دادم
    می دونم کسایی که می خوان بیان دنبال یه جواب روشن می گردن که خیلی راحت نیست پیدا کردنش من فقط چند تا نکته رو لیست میکنم که تو ذهنشون باشه:
    1- کانادا کشور صنعتی و مدرنی نیست بیشتر بیزینسیه
    2- اوضاع اقتصادی کانادا اصلا خوب نیست در حال حاضر و هیچ نشانه ای واسه پیشرفت هم دیده نمیشه
    3- تنها شهر قابل تحمل برای زندگی دائمی تو این کشور ونکووره. ( مونترال . تورونتو . کلگری سالی 6 تا 8 ماه سردن)
    4- اگر آی تی یا کامپیوتر نخوندین شانس بالایی برای کار ندارین با وضعیت الان من خودم کارم رو با پارتی بازی پیدا کردم اگثر دوستام که مهندسی خوندن یا هنوز دارن درس می خونن یا تو بیابون کار قراردادی موقت می کنن یا برگشتن ایران برای کار

نکته مهم : اگر مشکل حاد اقتصادی اجتماعی خانوادگی در ایران ندارین سعی کنید آخرین جایی که برای اقامت یا تحصیل انتخاب می کنید کانادا باشه گول اقامت سریع گرفتنش رو نخورید اگر هدفتون فقط گرفتن پاسپورت نیست

موفق باشید

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

بعد از ۵ سال زندگی‌ تو جایی‌ که ۹۰% سفید پوستان تو کانادا و تحصیل و کارکردن در رده‌های مختلف تا سطحه مدیریت به عنوانه یه ایرانی‌-کانادایی می‌تونم بگم که، من با اینکه نژاد پرستی‌ تو کانادا هست، کاملا مخالفم.
    به نظر من اینجا چیزی که بهش نگا می‌کنن رنگ پوست شما نیست، بلکه به این نگاه می‌کنن که شما چه آدمی‌ هستید یعنی‌ چه توانایی‌هایی‌ دارید و تا چه حد از پاس کاری بر میاد. برای این که فردی از پاس کاری بر بیاد خیلی‌ مسائل شرط هستش و برای هر کاری فرق می‌کنه، اما من هرگز اینجا با اینکه دوستان ایرانی‌ خیلی‌ کمی‌ دارم و همهٔ دوستام غیر ایرانی‌ هستن از نژاد‌های مختلف: پاکستانی‌، هندی، عرب، سفید پوست، و بومی کانادا چه زن چه مرد، می‌تونم بگم که رنگ پوست تو کانادا شرط نیست برای زندگی‌ و یا استخدام در کاری.
    جامعه جوون و زیر ۴۰ سال کانادا خیلی‌ متفاوت فکر می‌کنه از کسایی‌ که بالای ۴۰ هستن و از اونا متفاوت تر افراد کهن سال هستن که بالای ۸۰ سال هستن. اینجا جامعه جوون زیر ۳۵-۴۰ سال اصلا چیزی به اسم رنگ پوست نمی‌بینه حتا در شهریی که ۹۵% سفید پوست هستن اما برای کسایی‌ که بالای ۸۰ سال هستن فرق می‌کنه و اونا ممکن که نژاد پارست باشن چون اموزششون و تربیتشون و فرهنگشون فرق داره با جوونایی که در مرض جهانی‌ شدن بودن "globalization".
    شاید ۲۰-۳۰ سال پیش به قبل، رنگ پوست مشکل تبعیض آمیزی بود که بیشترین تبعیض روی زنهای بومی کانادا، زنهای محجبهٔ مسلمان بوده. رشتهٔ درسی‌ و دانشگاهی هست تقریبا تو همهٔ دانشگاههای کانادا به اسم مطالعات زنان و جنسیت که که جامعه ع‌ه جوان کانادا رو با تبعیضی که علیه زنان مسلمان یا بومی کانادا یا زنان ناتوان حرکتی یا حتا چینی‌ سر تبیزیی که علیه چینی‌‌ها وارد کردن ۱۰۰ سال آشنا می‌کنه و .... خلاصه اینکه، آگاهی‌ جامعه سفید پوست کانادا حالای تبعیضی که بعضا به دونه قصد علیه کسایی‌ که رنگین پوست هستن وارد اومده بود، خیلی‌ بیشتر شده، پس تبعیض کمتری هست الان چون آگاهی‌ بالا رفته در جامعه بخصوص در جوانها.
    خلاصه بگم، اگر کسی‌ در سرا سر کانادا (حتا شری که همه سفیدان) سخت کوش باشه در کارو تحصیل و بتونه حتی مقدور انگلسیو روون به لهجه کانادایی حرف بزنه نه ایرانی‌، بدون توجه به رنگ پوستش میتونه خیلی‌ موفق باشه. به نظر من کسیی‌ که از تبعیض نژاد در کانادا مینالن کسیی‌ هستن که زحمت به اندازهٔ کافی‌ نکیشیدن و توقعی بیش از حد دارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    بعد از ۵ سال زندگی‌ تو جایی‌ که ۹۰% سفید پوستان تو کانادا و تحصیل و کارکردن در رده‌های مختلف تا سطحه مدیریت به عنوانه یه ایرانی‌-کانادایی می‌تونم بگم که، من با اینکه نژاد پرستی‌ تو کانادا هست، کاملا مخالفم.
    به نظر من اینجا چیزی که بهش نگا می‌کنن رنگ پوست شما نیست، بلکه به این نگاه می‌کنن که شما چه آدمی‌ هستید یعنی‌ چه توانایی‌هایی‌ دارید و تا چه حد از پاس کاری بر میاد. برای این که فردی از پاس کاری بر بیاد خیلی‌ مسائل شرط هستش و برای هر کاری فرق می‌کنه، اما من هرگز اینجا با اینکه دوستان ایرانی‌ خیلی‌ کمی‌ دارم و همهٔ دوستام غیر ایرانی‌ هستن از نژاد‌های مختلف: پاکستانی‌، هندی، عرب، سفید پوست، و بومی کانادا چه زن چه مرد، می‌تونم بگم که رنگ پوست تو کانادا شرط نیست برای زندگی‌ و یا استخدام در کاری.
    جامعه جوون و زیر ۴۰ سال کانادا خیلی‌ متفاوت فکر می‌کنه از کسایی‌ که بالای ۴۰ هستن و از اونا متفاوت تر افراد کهن سال هستن که بالای ۸۰ سال هستن. اینجا جامعه جوون زیر ۳۵-۴۰ سال اصلا چیزی به اسم رنگ پوست نمی‌بینه حتا در شهریی که ۹۵% سفید پوست هستن اما برای کسایی‌ که بالای ۸۰ سال هستن فرق می‌کنه و اونا ممکن که نژاد پارست باشن چون اموزششون و تربیتشون و فرهنگشون فرق داره با جوونایی که در مرض جهانی‌ شدن بودن "globalization".
    شاید ۲۰-۳۰ سال پیش به قبل، رنگ پوست مشکل تبعیض آمیزی بود که بیشترین تبعیض روی زنهای بومی کانادا، زنهای محجبهٔ مسلمان بوده. رشتهٔ درسی‌ و دانشگاهی هست تقریبا تو همهٔ دانشگاههای کانادا به اسم مطالعات زنان و جنسیت که که جامعه ع‌ه جوان کانادا رو با تبعیضی که علیه زنان مسلمان یا بومی کانادا یا زنان ناتوان حرکتی یا حتا چینی‌ سر تبیزیی که علیه چینی‌‌ها وارد کردن ۱۰۰ سال آشنا می‌کنه و .... خلاصه اینکه، آگاهی‌ جامعه سفید پوست کانادا حالای تبعیضی که بعضا به دونه قصد علیه کسایی‌ که رنگین پوست هستن وارد اومده بود، خیلی‌ بیشتر شده، پس تبعیض کمتری هست الان چون آگاهی‌ بالا رفته در جامعه بخصوص در جوانها.
    خلاصه بگم، اگر کسی‌ در سرا سر کانادا (حتا شری که همه سفیدان) سخت کوش باشه در کارو تحصیل و بتونه حتی مقدور انگلسیو روون به لهجه کانادایی حرف بزنه نه ایرانی‌، بدون توجه به رنگ پوستش میتونه خیلی‌ موفق باشه. به نظر من کسیی‌ که از تبعیض نژاد در کانادا مینالن کسیی‌ هستن که زحمت به اندازهٔ کافی‌ نکیشیدن و توقعی بیش از حد دارن.
    با نظر شما تا حد زیادی موافقم، به نظر من هم اگر رفتار ما در جامعه منطقی و مناسب و محترمانه باشه، برخوردها هم مناسب خواهند بود. گاهی میبینم دوستان ایرانی در فروشگاه ها و وسیله نقلیه عمومی و حتی در کلاسهای کالج، رفتارهای مناسبی ندارند و توجه به هنجارهای جامعه جدید نمیکنند و بالطبع عکس العمل خوبی هم از محیط دریافت نمیکنند. البته قبول دارم بعضی کانادایی ها از مهاجران (بخصوص خاورمیانه) خوششان نمی آید ولی نمیشه گفت کانادا یه کشور نژاد پرست است و یه عده به ناحق، از جامعه کنار گذاشته میشوند. منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم بعضی ها با انتظار بالا میان اینجا و توانایی های خودشان را زیادی دست بالا میگیرند که طبیعتا احساس سرخوردگی بهشون دست میده. تو همین مونترال، یکی از دوستانم مرتب از نژاد پرستی و تبعیض در پیدا کردن کار میگفت و اینکه چرا زبان فرانسه بلد نیست نمیتونه کار مناسب پیدا کنه! در نظر نمیگیره که کبک یک استان فرانسه زبانه و بالطبع مهمترین فاکتور تو پیدا کردن کار توانایی زبان فرانسه است.
    البته من مشکلات و ضعف های متعددی را میبینم در اینجا که آزار دهنده است، اما با این گفته که کانادا یه کشور نژاد پرسته مخالفم. ضعف های خودمون را با نژاد پرستی توجیه نکنیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    مسلما اینجا هم زندگی مجردی و هم متاهلی مشکلات خاص خودش رو داره.
    افراد مجرد که تازه مهاجرت میکنند به دنبال یک زندگی مشترک در اینجا میگردند که تعریف آن در اینجا کاملا با ایران فرق میکنه و افراد متاهل در اینجا دارای زندگی شکننده تری هستند چون هر یک از طرفین سریع می توانند مسیر خود را بروند در حالی که در ایران معمولا یک طرف افکار رو به دیگری تحمیل می کنه ( فرقی هم نداره مرد یا زن. در خیلی از موارد در ایران دیدم که زن افکار خودش رو بر مرد تحمیل میکنه. آمار دقیقی ندارم اما در جامعه ایران رو به افزایش هست. )
    متاسفانه چندین مورد بنده به چشم خودم دیدم که دختر خانم از ایران اومده و همسر کانادایی گرفته و کلا 10 برابر ایران مردسالاری را در زندگی تجربه میکنه. اینجا هم کاناداییهایی (حتی با سواد در حد استاد دانشگاه ) هستند که دارای افکاری مانند مردهای 100 سال قبل ایرانند.
    کلا بحث مجرد و یا متاهل بودند در جهان امروزی بسیار بسیار پیچیده است.
    شاید سختترین مساله در مهاجرت همین موارد باشه که واقعا ممکنه مقدمات پاشیدن یک زندگی رو فراهم کنه
    من تو 4 ماه گذشته با 3 تا دختر رفتم دیت بعدا فهمیدم دو تاشون شوهر دارن شوهراشونم همینجان!!!!!! اصلا باورم نمیشه اسن همه بی وفایی و بی معرفتی رو من که قید ازدواج رو زدم

نقل قول نوشته اصلی توسط J Panahi نمایش پست ها
    من تو 4 ماه گذشته با 3 تا دختر رفتم دیت بعدا فهمیدم دو تاشون شوهر دارن شوهراشونم همینجان!!!!!! اصلا باورم نمیشه اسن همه بی وفایی و بی معرفتی رو من که قید ازدواج رو زدم
    Wow! Where did you meet these girls? On Ashley Madison?! I'm a girl living in this society with many girlfriends, this is very extreme and rare
    I refuse to accept this is the norm

ApplyAbroad Guru

چنین چیزی اصلا عادی نیست و احتمال داره اشتباه کرده باشید. یعنی واقعا یک خانم شوهردار تحت عنوان دیت با شما بیرون رفته بود؟ یا اینکه همینطور مثلا همکاری را بصرف قهوه دعوت کرده بودید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چنین چیزی اصلا عادی نیست و احتمال داره اشتباه کرده باشید. یعنی واقعا یک خانم شوهردار تحت عنوان دیت با شما بیرون رفته بود؟ یا اینکه همینطور مثلا همکاری را بصرف قهوه دعوت کرده بودید؟
    نه دوست عزیز اشتباه نکردم . با یکیشون تو فیسبوک آشنا شدم با اون یکی تو تیندر!!! فک کن زن شوهر دار تو تیندر؟؟؟ متاسفانه دوست پسر گرفتن با پارتنر جنسی گرفتن داره بدجوری رواج پیدا میکنه تازه همین داستان واسه دوستامم پیش اومده تازه اینا دل گنده هاشن که با پسرای ایرانی دوست میشن اکثرا با خارجیا دوست میشن. عجیییب اوضاعی شده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    Wow! Where did you meet these girls? On Ashley Madison?! I'm a girl living in this society with many girlfriends, this is very extreme and rare
    I refuse to accept this is the norm
    you are free to refuse, i don't mind but reality is reality! you really think your girlfriends!!!! gonna tell you if they are cheating on their husband or boyfriend? maybe they are not studying at library when you text them WHERE ARE YOU

you are free to refuse, i don't mind but reality is reality! you really think your girlfriends!!!! gonna tell you if they are cheating on their husband or boyfriend? maybe they are not studying at library when you text them WHERE ARE YOU
    you either watch too many movies, or just have serious trust issues! I'm gonna leave it at that

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)