صفحه 118 از 151 نخستنخست ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

البته اینم اضافه کنید که ما برمیگردیم ایران دیگه سرگرمی خاصی نداریم. کم و بیش همه روابط را از دست دادیم. خب مسلمه که این حس را داریم. نه کاری نه درامدی هست نه دوستانی که بتونند با ما وقت بگذرونند. حتی خانواده نزدیک هم درگیریهای خودش را داره. واقعیت اینه که خیلیها هم دارند خوب و راحت ایران زندگی میکنند. منظورم دله دزد دولتی و دلال نیست. ادمهای عادی که یک مدرکی دارند و کار مرتبطی و درآمد و خانواده و... خلاصه زندگی متعادل پرفکت و شرافتمندانه که اینجا یکجورایی آرزو میشه. همین دوستامون که هیچوقت پاشونو تو وادی مهاجرت نگذاشتن و به زندگیشون چسبیدن و بهترش کردن. بعضیاشون اینقدر قشنگ سرگرم کار و درامد و خانواده هستند که حتی وقت نمیکنند با ما دیداری تازه کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh1 نمایش پست ها
    البته اینم اضافه کنید که ما برمیگردیم ایران دیگه سرگرمی خاصی نداریم. کم و بیش همه روابط را از دست دادیم. خب مسلمه که این حس را داریم. نه کاری نه درامدی هست نه دوستانی که بتونند با ما وقت بگذرونند. حتی خانواده نزدیک هم درگیریهای خودش را داره. واقعیت اینه که خیلیها هم دارند خوب و راحت ایران زندگی میکنند. منظورم دله دزد دولتی و دلال نیست. ادمهای عادی که یک مدرکی دارند و کار مرتبطی و درآمد و خانواده و... خلاصه زندگی متعادل پرفکت و شرافتمندانه که اینجا یکجورایی آرزو میشه. همین دوستامون که هیچوقت پاشونو تو وادی مهاجرت نگذاشتن و به زندگیشون چسبیدن و بهترش کردن. بعضیاشون اینقدر قشنگ سرگرم کار و درامد و خانواده هستند که حتی وقت نمیکنند با ما دیداری تازه کنند.
    دوست عزیز معلومه مدت زیادی ایران نبودین. وقتی آدم اونطرفه، مشکلات اینور یادش میره و بلعکس!!! خشکسالی ، گرد وخاک ،آلودگی هوا، محدودیتهای فردی ،اجتماعی ،سیاسی و ...من با اینکه 14 سال سابقه کار مرتبط دارم تو ایران تا الان،پس دقیقا تو تعریف شما میگنجم ( ادمهای عادی که یک مدرکی دارند و کار مرتبطی و درآمد و خانواده و...) الان هم دو ساله پی آر دارم و سر در گم شدیم.ولی به همین دلایل :داشتن کار خودم و کار همسرم با 6 سال سابقه ، همسرم راضی به ترک ساحل به ظاهر آرامش نمیشه! و همیشه میگه :میترسم بریم بدبخت بشیم و شغلمون را از دست بدیم ،برگردیم دست خالی!!! اما بنده دست از تلاش بر نداشتم و مرتب در حال تشریح مسایل هستم تا دیدش از کوتاه مدت به بلند مدت ارتقا یافته و به خاطر خیلی از مسایل که اشاره کردم و مهمتر از همه سلامتی و کم کردن ریسک خطرات ،میگم ارزششو داره آدم سختی بکشه تو یه کشوری که حساب و کتاب داره و حداقل آینده نسل دومشو بهتر کنه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

اینکه وقتی نمیکنند دیدار کنند باهاتون اینطوری فکر کنید اونجا یعنی ایران که ساعت 8 صبح میرن و 9 شب میان و همسر خودشون رو به زور میبینن و دو شغله هستن که در به در دنبال پول هستن تا اقساط رو بدن و اخرش هم از هم جدا میشن!
    مهاجرت واسه اونی که دچار مازوخیسم میشه اونجا کار کاملا درستی هست کانادا باشه که چه بهتر.

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    اینکه وقتی نمیکنند دیدار کنند باهاتون اینطوری فکر کنید اونجا یعنی ایران که ساعت 8 صبح میرن و 9 شب میان و همسر خودشون رو به زور میبینن و دو شغله هستن که در به در دنبال پول هستن تا اقساط رو بدن و اخرش هم از هم جدا میشن!
    مهاجرت واسه اونی که دچار مازوخیسم میشه اونجا کار کاملا درستی هست کانادا باشه که چه بهتر.
    در تایید کامل حرف دوستمون apply1361
    1- زندگی در حال حاضر ایران هیچ ثبات اقتصادی در بر نداره. البته خدارو شکر حدود 1 ماه و نیم هست که قیمت دلار تقریبا ثابت شده و رسیده به 3.456 هزار تومان.(البته گویا همین امروز که این پست رو میزارم نسبت به دیروز طلا گرمی 3 هزارتومن گرونتر شده. حالا تا اطلاع بعدی شمارو هم خبر می کنم)
    2- عادم های عادی هم خیلی کار مرتبطی با مدرکشون ندارند. شما ممکنه در اثر تجربه و زندگی در کانادا یا آمریکا این تفکرو پیدا کرده باشید. به عنوان یک مثال خیلی ساده در کانادا یا آمریکا راننده های تاکسی اصولا تاکسی ران هستنند و خط تاکسی رانی و ماشین و ... یا برای خودشان هست یا زیر محموعه شرکت های تاکسی رانی و آژانس های آمریکایی یا کانادایی فعالیت می کنند. اما در ایران شما قطعا مردان و حتی بانوان جوان تحصیل کرده ای را خواهید دید که با مدرک فوق لیسانس یک پراید فکستنی زیر پای خود قرار داده و از ساعت 6 صبح تا 12 شب مشغول به مسافر کشی از این میدون به اون میدون با قیمت 500 تومان هستنند.(باز خدارو شکر اینارو تو کانادا و آمریکا نمی بینیم)
    3- شاید باورتان نشود ولی اینجا معلم های ابتدایی و راهنمایی سرویس مدرسه هم هستنند! تازه مسافر کش هم هستنند تا بتوانند اجاره خونه خود را به موقع پرداخت کنند.(درست مثل کانادا و آمریکا!!!!!!!!!!!)
    4- البته شاید مسافر کشی برای معلمان در ایران کاری آبرومندانه تر و شرافتمندانه تر از نگهبان پارکینگ یا گارسونی در آمریکا و کانادا باشد!
    5- این رو هم اضافه کنم که شما گفتید روابطمون رو از دست دادیم اگر منظورتون رابطتون با ایران و خانواده هست که این طبیعی هست. شما به کانادا سفر یا مهاجرت نکردید که رابطتون رو حفظ کنید و اونو تقویت کنید و به قولی صله رحم کنید. وقتی هر کسی به خارج سفر یا مهاجرت میکنه مسلما تمام روابط قبلیش حتی با خانواده خودش که در یک کشور دیگه هستنند مثل یک طناب پاره میشه و باید رابطه جدید برای خودش در کشور جدید ایجاد کنه. شما برای کسب مهارت و تحصیلات و ایجاد روابط جدید به کانادا رفتید یا حفظ رابطتون با وطن ؟
    البته جایزه که سخن یکی از بزرگان که در نسخه pdf نکات منفی مهاجرت صحبت می کرد رو عرض کنم :
    وقتی که آدم میره خارج برای این که بتونه موفق بشه یه راحت تر زندگی کنه باید قید گذشتشو تو ایران بزنه و فقط به کسب مهارت ها و ارتباط های جدید در کشور خارجی بپردازه.
    حالا شما یه دوست تو ایران از دست میدی یه دوست تو خارج به دست میاری. فرقی می کنه ؟
    مشکلات دیگه مثل آلودگی هوا و ترافیک و بیکاری و بالا بودن سن ازدواج و فساد های مالی و محدودیت ها و .... رو هم که دوستان گفتن. (راستی همین دیروز در یک محله تهران پلیسا ریختن 60 تا دختر پسر رو که پارتی گرفته بودنند دستگیر کردنند. یه ده پانزده تا کنسرت هم در بعضی شهر ها مجوزش توسط امامان جمعه عزیز لغو شد.)

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    در تایید کامل حرف دوستمون apply1361
    1- زندگی در حال حاضر ایران هیچ ثبات اقتصادی در بر نداره. البته خدارو شکر حدود 1 ماه و نیم هست که قیمت دلار تقریبا ثابت شده و رسیده به 3.456 هزار تومان.(البته گویا همین امروز که این پست رو میزارم نسبت به دیروز طلا گرمی 3 هزارتومن گرونتر شده. حالا تا اطلاع بعدی شمارو هم خبر می کنم)
    2- عادم های عادی هم خیلی کار مرتبطی با مدرکشون ندارند. شما ممکنه در اثر تجربه و زندگی در کانادا یا آمریکا این تفکرو پیدا کرده باشید. به عنوان یک مثال خیلی ساده در کانادا یا آمریکا راننده های تاکسی اصولا تاکسی ران هستنند و خط تاکسی رانی و ماشین و ... یا برای خودشان هست یا زیر محموعه شرکت های تاکسی رانی و آژانس های آمریکایی یا کانادایی فعالیت می کنند. اما در ایران شما قطعا مردان و حتی بانوان جوان تحصیل کرده ای را خواهید دید که با مدرک فوق لیسانس یک پراید فکستنی زیر پای خود قرار داده و از ساعت 6 صبح تا 12 شب مشغول به مسافر کشی از این میدون به اون میدون با قیمت 500 تومان هستنند.(باز خدارو شکر اینارو تو کانادا و آمریکا نمی بینیم)
    3- شاید باورتان نشود ولی اینجا معلم های ابتدایی و راهنمایی سرویس مدرسه هم هستنند! تازه مسافر کش هم هستنند تا بتوانند اجاره خونه خود را به موقع پرداخت کنند.(درست مثل کانادا و آمریکا!!!!!!!!!!!)
    4- البته شاید مسافر کشی برای معلمان در ایران کاری آبرومندانه تر و شرافتمندانه تر از نگهبان پارکینگ یا گارسونی در آمریکا و کانادا باشد!
    5- این رو هم اضافه کنم که شما گفتید روابطمون رو از دست دادیم اگر منظورتون رابطتون با ایران و خانواده هست که این طبیعی هست. شما به کانادا سفر یا مهاجرت نکردید که رابطتون رو حفظ کنید و اونو تقویت کنید و به قولی صله رحم کنید. وقتی هر کسی به خارج سفر یا مهاجرت میکنه مسلما تمام روابط قبلیش حتی با خانواده خودش که در یک کشور دیگه هستنند مثل یک طناب پاره میشه و باید رابطه جدید برای خودش در کشور جدید ایجاد کنه. شما برای کسب مهارت و تحصیلات و ایجاد روابط جدید به کانادا رفتید یا حفظ رابطتون با وطن ؟
    البته جایزه که سخن یکی از بزرگان که در نسخه pdf نکات منفی مهاجرت صحبت می کرد رو عرض کنم :
    وقتی که آدم میره خارج برای این که بتونه موفق بشه یه راحت تر زندگی کنه باید قید گذشتشو تو ایران بزنه و فقط به کسب مهارت ها و ارتباط های جدید در کشور خارجی بپردازه.
    حالا شما یه دوست تو ایران از دست میدی یه دوست تو خارج به دست میاری. فرقی می کنه ؟
    مشکلات دیگه مثل آلودگی هوا و ترافیک و بیکاری و بالا بودن سن ازدواج و فساد های مالی و محدودیت ها و .... رو هم که دوستان گفتن. (راستی همین دیروز در یک محله تهران پلیسا ریختن 60 تا دختر پسر رو که پارتی گرفته بودنند دستگیر کردنند. یه ده پانزده تا کنسرت هم در بعضی شهر ها مجوزش توسط امامان جمعه عزیز لغو شد.)
    قبول دارم این حرف رو... ولی آدم دوستاش رو که «از دست نمی‌ده»... من یکی دوبار ایران رفتم اتفاقن اینقدر همه‌ش با این و اون برنامه گذاشتم که استراحت که نکردم هیچ، خسته‌تر برگشتم! دوست واقعی آدم اگر داشته باشه همیشه از دیدنش خوشحال می‌شن و دلشون می‌]واد باهم وقت بگذرونن... درسته همه درگیری و کار و زندگی دارن، ولی به این بدی هم نیست... ماشالا دوستا و فامیلای ما تو ایران بیشتر پی گشت و گذار و تفریح هستن تا ما!

Senior Member fanta آواتار ها

فقط فوق لیسانس؟ در کانادا پزشک راننده تاکسی هم داریم!
    فیلم زیر نگاه کمدی به همین موضوع داره:
    http://www.imdb.com/title/tt2831404/
    البته با قسمتی از حرفاتون موافقم برای همین هم هست که بنظرم مهاجرت درست و غلط نداره، میتونه برا بعضیها خیلی خوب و برای بعضی دیگه خیلی بد باشه
    Don't feed the trolls

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    فقط فوق لیسانس؟ در کانادا پزشک راننده تاکسی هم داریم!
    فیلم زیر نگاه کمدی به همین موضوع داره:
    http://www.imdb.com/title/tt2831404/
    البته با قسمتی از حرفاتون موافقم برای همین هم هست که بنظرم مهاجرت درست و غلط نداره، میتونه برا بعضیها خیلی خوب و برای بعضی دیگه خیلی بد باشه
    این که در کانادا پزشک راننده تاکسی هم داریم من درش شکی ندارم و فیلم رو هم نگاه نکردم چون به صداقت شما ایمان دارم.
    اما این پزشکان مسافر کش چند نفر هستنند ؟ 1 نفر ؟ 10 نفر ؟ 100 نفر ؟ 1000 نفر ؟
    به نظرم چرایی این موضوع هم حائز احمیت هست که چرا پزشکان در کانادا مسافر کش شددند ؟ آیا به خاطر بالا بودن قیمت مطب ؟ آیا به دلیل مشکلات خانوادگی ؟ آیا به دلیل عدم علاقه به طبابت ؟
    حالا چرا در ایران مهندسان عزیز باید مسافر کشی کنند ؟
    پاسخ به این چرا ها هست که خب یکمی بین ایران و خارج حداقل واسه آدم تحصیل کرده رو میگم تمایز ایجاد میکنه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

این که در کانادا پزشک راننده تاکسی هم داریم من درش شکی ندارم و فیلم رو هم نگاه نکردم چون به صداقت شما ایمان دارم.
    به نظرم چرایی این موضوع هم حائز احمیت هست که چرا پزشکان در کانادا مسافر کش شددند ؟ آیا به خاطر بالا بودن قیمت مطب ؟ آیا به دلیل مشکلات خانوادگی ؟ آیا به دلیل عدم علاقه به طبابت ؟
    پاسخ به این چرا ها هست که خب یکمی بین ایران و خارج حداقل واسه آدم تحصیل کرده رو میگم تمایز ایجاد میکنه.
    دوستان فراموش نکنند تاکسی رانی در کانادا البته در بعضی قسمتا همچین کار level پایینی هم نیست. اگر اینطوری نیست بگین!
    حداقل در امریکا تا جایی که دیدم اینطوریه. هر چند به قول دوستمون 1 نفر یا 100 نفر؟!

ApplyAbroad Guru

اینها پزشکان مهاجر و تحصیلکرده خارج هستند که مدارکشان در کانادا پذیرفته نمیشود و مجاز به طبابت نیستند. پزشکان تحصیل کرده در خود کانادا درآمد بسیار بالایی به نسبت متوسط جامعه دارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    business administration

سلام دوستان
    بنده حدود ۵ - ۶ سالی هست که دارم به مسئله مهاجرت و رفتن از ایران فکر میکنم زیادم برام مهم نیست کجا باشه میخواد اروپا باشه یا امریکای شمالی باشه مبخوام برای ارشد اونجا تحصیل کنم و بعدشم برای همیشه بمونم
    منتهی مسئله ای اخر از همه ی اینا منو داره ازار میده غربته اینی که میگن غربت غربت واقعا چه قدر ازار دهنده است ؟ راستشو بخواید یه موقع که بهش فکر میکنم دلم میگیره که همه دوستامو باهاشون خداحافظی کنمو اون همه روزای خوشو فراموش
    حتی الانشم یه وقتایی همین جاشم دلم برای استادام یا دوستایی که دیگه نمبینشون تنگ میشه
    ولی از یه طرف دیگه واقعا شرایط ایران داره حالمو بهم میزنه ناامنی ، اقتصاد بی سروسامون که ادم حتی نمی دونه یه هفته بعد چه اتفاقی میخواد بیوفته یا وقتی میری یه جایی برای کار اداری میبینی طرف داره تو ساعت کاریش به جایی اینکه جواب ارباب رجوع بده و کارشو را بندازه خیلی با خیال راحت جلوش صبونه میخوره و میگه برو یه روز دیگه بیا ، پارتی حتی با وجود فارغ‌التحصیلی تو بهترین دانشگاه ، بی نظمی ، آلودگی هوا یعنی این جوری بگم حالم داره بهم میخوره
    و واقعا خیلی تو دو راهی بزرگی گیر کردم خواهشا کمک کنید
    در اخرم ببخشید سوالمو اینجا مطرح کردم جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)