صفحه 128 از 151 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Banned

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

بحث این نیست که کجا بهتره تعریف ما هم مسلما با شرایط فعلی نسبت به گذشته کاملا فرق کرده
    شرایط حال و حاضر ایران بغرنجه کار زیاد پول کم که اکثر اوقات از اون اندک هم خبری نیست
    خونه خریدن تو تهران که رویای محله
    کانادا هم مشکل داره قبول از صحبت دوستان میشه فهمید
    حالا انتخاب برمیگرده به بد و بدتر( قدیمتر بین وخوب و بد بود)
    اگر همه چی با هم در نظربگریم در مجموع خیلی از تحصیل کرده ها کانادا روترجیح میدن

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

من به شخصه كانادا رو ترجيح ميدم. بدون مشكل نيست ولي ترجيحش ميدم. ولي اگه مشكل مالي داشتم دووم نمياوردم. مشكل مالي كابوسه. هرجاي دنيا باشي سخته ولي اينجا خيلي ترسناك ميشه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member

سلام من شخصا راجب اینکه مهاجرت به کانادا خوبه یا بده نظر نمی دم چون خیلی بستگی به روحیه فرد داره وقتی آدم مشکل داره حالا هر نوع مشکلی حتی می تونه دلتنگی شدید باشه همه چیز می تونه سیاه ببینه، چه توی ایران باشه چه توی کانادا. ولی در مورد اوضاع اقتصادی و داغون کار توی کانادا حداقال تو ضمینه کامپیوتر با نظر شما مخالفم. من توی اطرافم 4 تا از نزدیکترین دوستام بلافاصله بعد فارغ التحصیلی کار گرفتند توی همون ضمینه برنامه نویسی توی یه شهر کوچیک که عملا زیاد شرکت کامپیوتری نداره و خیلی هم مربوط به گذشته نیست که بگیم الان یهو اوضاع کاری خراب شده ! اینجا اکثر کسایی که تو دانشگاه می بینم بعد مستر کار مناسب با در آمد مکفی پیدا کردند و معمولا بعد از 3 4 سال تجربه بالای سالی 60000 تا می گیرند. البته به میزان اسکیل ها و سطح زبان هم خیلی خیلی بستگی داره. مثلا من کسی دیدم که کل اسکیلش تو برنامه نویسی طراحی front-end وب هست اونم نه خیلی حرفه ای و می گه کار نیست وقتتون تلف نکنید!!! یا مثلا کسی می شناسم که اسپیکینگش ضعیف هست و خیلی از مصاحبه ها مرحله اولشون تلفنی هست خب قطعا این آدم خیلی از فرصت ها رو از دست می ده. مگر اینکه واقعا اوضاع کار توی مونترال خیلی داغون تر از جاهای دیگه باشه که بعید می دونم. در نهایت به نظرم اگه آدم تلاش گری باشید توی کانادا بیشتر نتایج زحماتتون می بینید تا توی ایران، اما در نهایت این به این معنی نیست که الزاما اینجا خوشحال تر یا خوشبخت تر خواهید بود. این نوع دید شما به مسائل مختلف هست که روی شما تاثیر مستقیم داره. به شخصه با اینکه حتی توی ایران امکانات بهتری داشتم اما با گذشت 8 ماه توی کانادا دید مثبت تری دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط J Panahi نمایش پست ها
    سلام به همگی خیلی وقت بود نیومده بودم به فروم به دلیل مشغله فراوان... اومدم فقط به کسایی که قصد مهاجرت دارن این هشدار رو بدم که اوضاع اقتصادی و کاری کانادا به شدت ضعیف شده و قیمت مسکن مناسب برای خرید تو شهرای بزرگ خیلی بالا رفته که عملا داره از دسترس قشر کارمند خارج میشه و در عین حال حقوق ها کم شده.
    برای مثال در رشته کامپیوتر در مونترال الان نرم حقوق با سه سال سابقه که راحت هم گیر نمیاد 45 هزار در ساله که حدودا ماهی 3000 دلار میشه بعد از مالیات (تا 4 سال پیش این متوسط 55 تا بود) در حالیکه یه آپارتمان دو خوابه 65 متری در یک منطقه متوسط (نسبت به خیلی محله های تهران مثل بیایونه) در مونترال خدود 350 هزار دلار کاناداست (تا 4 سال پیش 200 هزارتا بود) . در تورنتو شرایط به مراتب بدتره از لحاظ فرهنگی هم به شدت افت کرده نسبت به چند سال پیش
    هشدار که کانادا نه دیگه سرزمین فرصت هاست نه خونه ی خوب خریدن .... زار و زندگیتون رو یه وقت نفروشین بیاین اینجا از ما گفتن

شما خیلی موجود خنده داری هستی من نمیگم ایران بهتره یا مهاجرت نکنه کسی دارم شرایط امروز کانادا رو میگم. به خودمم شخصا هم اینجا خوش می گذره هم ایران اصلا هم بعید نیست یه روزی بر گردم کشورم چون ازش متنفر نیستم مثل تو از تو هم خیلی بهتر تفاوت هاش رو میشناسم و درک می کنم ولی شاید نون تو و امثال تو تو مهاجزت به کانادا باشه ولی من از روی دلسوزی میگم چون خیلی از اطراقیانم رو دیدم که اینجا الان دارن سختی میکشن و همون جایگاه ایرانشون شده حسرتشون و اینکه کانادا وضعیت اقتصادیش افت کرده واضحه وقتی ارزش پولش سی درصد کاهش پیدا کرده در عرض یکسال من قصد و نیتم خیره و برای کسی نسخه نمی پیچم
    نکنه ارزش پول ایران تو این مدت سی درصد بالا رفته ؟!!!!!!! دلار هزار تومنی شده 3800، این بیشتره یا سی درصد ؟!!!!! حرفات خیلی خنده داره. راستی این کاهش سی درصد در یکسال رو از کجا آوردی ؟!!!! اتفاقا رفتم چک کردم و از سال 2015، نرخ دلار کانادا در مقابل دلار آمریکا همین حول و حوش 0.75 سنت بوده و تغییری نداشته !!!!! مطمئنی تو کانادا زندگی میکنی ؟!!!!!!!!
    ویرایش توسط Iggy : April 17th, 2017 در ساعت 02:31 PM

ApplyAbroad Guru

مساله اینه که تعریف "وضعیت اقتصادی ضعیف" یا "بازار کار خراب" خیلی روشن نیست. یعنی نظر افراد در مورد بازار کار خیلی وابسته به شرایط خودشان است. از نظر آمار رشد اقتصادی و نرخ بیکاری کلا وضعیت اقتصادی و بازار کار کانادا نسبت به چند سال پیش بهبود پیدا کرده. ارزش پولی واقعی دلار کانادا همیشه بین 70 و 80 سنت امریکا بوده و اتفاقا ترقی چند سال پیشش غیرعادی بود و باعث مشکلات اقتصادی زیاد در ایالتهای صنعتی مثل انتاریو و کبک شد.

آمار کلی نرخ بیکاری در کانادا در طول سالهای اخیر در تصویر زیر ضمیمه است:

ویرایش توسط ghlobe : April 17th, 2017 در ساعت 05:10 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

سلام به همگی خیلی وقت بود نیومده بودم به فروم به دلیل مشغله فراوان... اومدم فقط به کسایی که قصد مهاجرت دارن این هشدار رو بدم که اوضاع اقتصادی و کاری کانادا به شدت ضعیف شده و قیمت مسکن مناسب برای خرید تو شهرای بزرگ خیلی بالا رفته که عملا داره از دسترس قشر کارمند خارج میشه و در عین حال حقوق ها کم شده.
    برای مثال در رشته کامپیوتر در مونترال الان نرم حقوق با سه سال سابقه که راحت هم گیر نمیاد 45 هزار در ساله که حدودا ماهی 3000 دلار میشه بعد از مالیات (تا 4 سال پیش این متوسط 55 تا بود) در حالیکه یه آپارتمان دو خوابه 65 متری در یک منطقه متوسط (نسبت به خیلی محله های تهران مثل بیایونه) در مونترال خدود 350 هزار دلار کاناداست (تا 4 سال پیش 200 هزارتا بود) . در تورنتو شرایط به مراتب بدتره از لحاظ فرهنگی هم به شدت افت کرده نسبت به چند سال پیش
    هشدار که کانادا نه دیگه سرزمین فرصت هاست نه خونه ی خوب خریدن .... زار و زندگیتون رو یه وقت نفروشین بیاین اینجا از ما گفتن
    من به دلیل اینکه اطلاعات اقتصادی و مالی دقیقی ندارم و تحلیل اونها هم از حیطه تخصص و دانش من خارجه، بحثی در اون زمینه نمیکنم و فکر میکنم دوستان و مثل همیشه قلوب عزیز دانستنی های لازمو عنوان فرمودن.
    در مورد رشته و شغل برنامه نویسی و کامپیوتر، شما پروفایل لینکدین خودتونو اگه به بهترین شکل و طبق استاندارهای لازم بنویسین و رزومه خوبی داشته باشین محاله در هفته حداقل 3 4 تا ایمیل و مسیج از رکروترهای شرکت های تاپ تا متوسط برای شغل های با درآمد خوب به بالا دریافت نکنین. منظورم درآمد حداقل 90 هزار تا در سال به بالاتر!

من فکر نکنم حداقل برای خود من با همین تخصص و سابقه اگه برگردم ایران، بدون داشتن کانکشن های عالی و فقط در همین پوزیشن برنامه نویس معمولی بدون داشتن شغل های مدیریتی، کسب چنین درآمدی ممکن باشه.

اینجا کانکشن هامونو بر اساس سخت کوشی و حسن شهرت به دست آوردیم و با صبر و حوصله یه سابقه مناسبی در این کشور جمع کردیم. در این کشور بسیار باید صبور بود ولی حداقل کسی کاری نداره به کدام مرجع و مقامی وصلی، رنگ پوستت چیه، از کجا اومدی و ...

من خودم به شخصه هزار بار دیگه هم به دنیا بیام صد در صد همین راه رو میرم و به این کشور مهاجرت میکنم.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

البته دوباره و صدباره عنوان و تاکید میکنم کار کردن در این کشور به هیچ عنوان ساده و اسون نیست و استرس و فشار ارائه کار در سطح کیفیتی بالا و طبق استاندارهای بالا، چیزیه که حداقل برای ما ایرانی ها تقریبا تازگی داره. فشار زبان انگلیسی به عنوان زبان دوممون هم مزید بر همه مشکلات و فشارها. ولی به هر حال بعد گذشت زمان، همه چیز رله تر میشه. بعید میدونم کاملا از بین بره. حداقل برای ماهایی که در سن های میانسالی مهاجرت کردیم ولی به هر حال یه چیزی از دست میدیم هزار چیز دیگه به دست میاریم. بازم این نظر شخصی منه هزار چیز! اگه برای کسی کفه ترازو به اون سمت سنگین تره منطقا موندن توجیهی نداره.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    خب اگه انقدر شرایط بده، چرا بر نمی گردین ایران شما و امثال شما ؟!!! تو ایران یه کارمند با فوق لیسانس نهایتا سه چهار میلیون حقوق داره، میتونه خونه بخره با این حقوق یا ماشین ؟ از اجاره های ایران خبر داری یا نه ؟‌ تازه شرایط روز به روز هم بدتر میشه تو ایران.
    اتفاقا کاملا برعکس شما ما کلی دوست و فامیل داریم که همه تعریف میکنن و هیچ کدوم حاضر نیستن برگردن. خود من هم چند بار که رفتم کانادا و از نزدیک بررسی کردم، صددرصد اگه مسئله دوری از خانواده نبود، یک لحظه هم تو موندن شک نمیکردم. ایران برای کسانی خوبه که یه بیزینس خوب دارن و در هر شرایطی درآمدشون رو دارن وگرنه برای یه کارمند، صددرصد بهتره که بره کانادا.
    عزیزمشما با این عصبی بودنتان اتفاقا جای خودتان ایرانه!
    مشخصه شرایط کانادا بهتر از ایرانه (حداقل از نظر تولید ناخالص ملی) اما دوستمون نسبت به کشوره ای مرفه دیگه سنجیدن.
    چهار میلیون در ایران رو بیاید حساب کنیم:

1 میلیون تومان ماهیانه اجاره خانه (خانه خوب در محله خیلی خوب) اجاره خانه خوب در کانادا 1300-2000دلار
    ماهیانه 60 لیتر بنزین :60-70 هزار تومان در کانادا : 1.5 دلار
    هزینه تفریحات اعم از دانلود فیلم : بسیار ارزان و رایکان در بعضی موارد . قیمت خرید یک فیلم در کانادا : 20دلار

طبق سایت نومبو هزینه زندگی در تورنتو دوباربر تهران است. 4میلیون تومان در ایران معادل حقوق 2000هزار دلاره در کانادا بعد از مالیات است.

البته بحث کیفیت خودرو و تفریحات جداست اما از نظر هزینه کسی که درامد 4-6 میلیون تومانی دارد وضعیت بدی در ایران ندارد به هیچ وجه .
    زندگی با حقوق پاایین در کانادا بسیاااااااار سخت تر از ایرانه . اکثر مهاجران اهم ابدا حقوق 80هزار دلاره که نمیگیرند باید سالها زحمت بکشند با حقوق بسیار ناچیز تا تازه خود را به سطح کانادایی ها برسانند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    مشخصه شرایط کانادا بهتر از ایرانه (حداقل از نظر تولید ناخالص ملی) اما دوستمون نسبت به کشوره ای مرفه دیگه سنجیدن.

1 میلیون تومان ماهیانه اجاره خانه (خانه خوب در محله خیلی خوب) اجاره خانه خوب در کانادا 1300-2000دلار
    هزینه تفریحات اعم از دانلود فیلم : بسیار ارزان و رایکان در بعضی موارد . قیمت خرید یک فیلم در کانادا : 20دلار

طبق سایت نومبو هزینه زندگی در تورنتو دوباربر تهران است. 4میلیون تومان در ایران معادل حقوق 2000هزار دلاره در کانادا بعد از مالیات است.

البته بحث کیفیت خودرو و تفریحات جداست اما از نظر هزینه کسی که درامد 4-6 میلیون تومانی دارد وضعیت بدی در ایران ندارد به هیچ وجه .
    زندگی با حقوق پاایین در کانادا بسیاااااااار سخت تر از ایرانه . اکثر مهاجران اهم ابدا حقوق 80هزار دلاره که نمیگیرند باید سالها زحمت بکشند با حقوق بسیار ناچیز تا تازه خود را به سطح کانادایی ها برسانند.
    شما با یک میلیون تومان در ماه در تهران خانه خوب در محله خیلی خوب اجاره میکنید؟ عجیب است که دوستان و فامیل خود من در تهران برای آپارتمانهای متوسط در جاهای معمولی 2-3 میلیون تومان اجاره میدهند تازه با مقداری پول رهن.

هزینه زندگی کانادا و بطور ویژه تورنتو طبعا بیشتر از ایران است ولی درآمد هم چندین برابر بیشتر است. یکبار حساب کردم قدرت خرید برای افرادی با شغل مشابه در کانادا اقلا پنج برابر بیشتر از ایران بود. حالا افزایش ناگهانی هزینه مسکن تورنتو در دو سه سال اخر را هم لحاظ کنیم در شهرهای دیگر مثل اتاوا و مونتریال که این افزایش وحود نداشته. 2000 دلار در ماه درآمد یک شغل خیلی پایین در کاناداست مثل کارگر رستوران و نظیر آنها.

در مورد زندگی با درآمد پایین هم بنظر من در کانادا بسیاررر راحت تر از ایرانه. شما حداقل حقوق را در نظر بگیرید که فکر میکنم 800 هزار تومان در ماه در ایران باشد و در انتاریو حدود 1600 دلار در ماه است. با این مبلغ در کانادا میشود یک جای کوچک اجاره کرد، هزینه خورد و خوراک را تامین کرد و تفریحاتی هم داشت در حد یک زندگی ساده یا دانشجویی. درمان و مدرسه هم که رایگان است.

Junior Member Reza2kn آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها

عجب!!
    یعنی منطق حرف های شما واقعا واسم جالب بود..
    اینکه شما "دانلود فیلم" رو به عنوان یکی از تفریحات ایران میبینید خودش به نوبه خودش خیلی جالب بود.. ولی به اطلاعتون میرسونم که علاوه بر هزاران هزار خدمات تفریحی و بسیار لذت بخشی که تو جاهایی مثل ونکوور ارائه میشن و بعضیا کم هزینه یا حتی رایگان هستن، شما میتونی تو سرویس نت فلیکس یا سرویس های مشابهش ثبت نام کنی و با ماهی 10 دلار پرداخت هزینه و یه اینترنت نامحدود خدا! کل تاریخ سینمای دنیا رو ببینی.. کار غیر قانونی هم نکردی
    جدا از اون، من تو تهران زندگی نمیکنم، ولی میدونم که درآوردن ماهانه 2 هزار دلار تو کانادا، خیلی خیلی آسون تر از درآوردن 4 میلیون تومن تو ایران هست.. حداقل اگه تو رشته کاریت مهارت خوبی رو داشته باشی. البته حالا ماهی 2 هزار دلار چیزی نیست که بشه باهاش خیلی خوب زندگی کرد، ولی خواستم با مثال خود شما کار کنم.

همه چیز هم درآمد نیست دوست عزیز.. آدم هایی هستن که تو ایران درآمد های خیلی خیلی بالایی دارن، ولی از زندگیشون راضی نیستن.. اون دیگه به بحث پول بر نمیگرده.. شما هیچ وقت نمیتونی ایران رو با جایی مثل کانادا مقایسه کنی.

کسی که تو ایران ماهی 4 تومن داره و از زندگیش راضیه و واقعا هیییچ مشکلی نداره، بله 100% همینجا بمونه بهتره و فوقش اگه دلش خواست، یه مسافرت میره کشورهای دیگه رو میبینه و برمیگرده.. ولی خیلی وقت ها پیش میاد که کسی که میخواد از اینجا بره و از زندگیش راضی نیست، مشکل اصلی یا حتی مشکل های اصلیش پولش نیستن.. وضعیتی هست که پولشو باید توش خرج کنه.. چیزهایی هست که باید براش پول بده.. و...

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)