صفحه 129 از 151 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما با یک میلیون تومان در ماه در تهران خانه خوب در محله خیلی خوب اجاره میکنید؟ عجیب است که دوستان و فامیل خود من در تهران برای آپارتمانهای متوسط در جاهای معمولی 2-3 میلیون تومان اجاره میدهند تازه با مقداری پول رهن.

هزینه زندگی کانادا و بطور ویژه تورنتو طبعا بیشتر از ایران است ولی درآمد هم چندین برابر بیشتر است. یکبار حساب کردم قدرت خرید برای افرادی با شغل مشابه در کانادا اقلا پنج برابر بیشتر از ایران بود. حالا افزایش ناگهانی هزینه مسکن تورنتو در دو سه سال اخر را هم لحاظ کنیم در شهرهای دیگر مثل اتاوا و مونتریال که این افزایش وحود نداشته. 2000 دلار در ماه درآمد یک شغل خیلی پایین در کاناداست مثل کارگر رستوران و نظیر آنها.

در مورد زندگی با درآمد پایین هم بنظر من در کانادا بسیاررر راحت تر از ایرانه. شما حداقل حقوق را در نظر بگیرید که فکر میکنم 800 هزار تومان در ماه در ایران باشد و در انتاریو حدود 1600 دلار در ماه است. با این مبلغ در کانادا میشود یک جای کوچک اجاره کرد، هزینه خورد و خوراک را تامین کرد و تفریحاتی هم داشت در حد یک زندگی ساده یا دانشجویی. درمان و مدرسه هم که رایگان است.
    1-سایت دیوار رو ببینید با یک تومن ودیعه 10 تومان خانه راحت پیدا میشود.
    2- الان کسی 800تومنا درامدش نیست عزیزم 800 تومان پایه خقوق است ان هم حقوق کارگری است اگر یک شیفت کاری کار کنید با حق اولاد و .... تا یک و دویست میرسد . اکثرا دو شیفت کار میکنند تا دو تومان هم در میارن. مشکل ایران حقوق ها نیست! مشکل بیکاری هست بیکاری شدید و فراوان .کار برای همه نیست تقریبا نصف جوانان عزیز بیکار تشریف دارند.

البته من درک میکنم 99 درصد ایرانی های مهاجر ، مخصوصا کشورهایی که مهاجرین از کشورهای جهان سومی پذیرش میکنند با چشمان بسته خود را از خون کانادایی یا استرالیایی میدانند و اگر خود کانادایی ها هم از کشور خود انتقاد کنند ایرانی عزیز با 35 سال سن که تازه مهاجرت کرده به شما حمله کرده و در یک چشم بهم زدن شما را ادب خواهند کرد.
    سیستم درمانی کانادا رایگانه ؟ کافیه در یوتیوب بزنید بفهمید رایگان یعنی چی؟ بله ویزیت شش ماه بعد .

خیلی جالب هست با خانه ماهی 100دلار و اب برق 200دلار میشود با 1600دلار زندگی راحتی داشت !!!

کانادا اگر کشور خوبی بود مهاجرینش از ایران و ویتنام و هند نبود عزیز. از المان و فنلاند بود . دومین بزرگترین کشور دنیا سی میلیون جمعیت نداشت!!دویست میلیون داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza2kn نمایش پست ها
    عجب!!
    یعنی منطق حرف های شما واقعا واسم جالب بود..
    اینکه شما "دانلود فیلم" رو به عنوان یکی از تفریحات ایران میبینید خودش به نوبه خودش خیلی جالب بود.. ولی به اطلاعتون میرسونم که علاوه بر هزاران هزار خدمات تفریحی و بسیار لذت بخشی که تو جاهایی مثل ونکوور ارائه میشن و بعضیا کم هزینه یا حتی رایگان هستن، شما میتونی تو سرویس نت فلیکس یا سرویس های مشابهش ثبت نام کنی و با ماهی 10 دلار پرداخت هزینه و یه اینترنت نامحدود خدا! کل تاریخ سینمای دنیا رو ببینی.. کار غیر قانونی هم نکردی
    جدا از اون، من تو تهران زندگی نمیکنم، ولی میدونم که درآوردن ماهانه 2 هزار دلار تو کانادا، خیلی خیلی آسون تر از درآوردن 4 میلیون تومن تو ایران هست.. حداقل اگه تو رشته کاریت مهارت خوبی رو داشته باشی. البته حالا ماهی 2 هزار دلار چیزی نیست که بشه باهاش خیلی خوب زندگی کرد، ولی خواستم با مثال خود شما کار کنم.

همه چیز هم درآمد نیست دوست عزیز.. آدم هایی هستن که تو ایران درآمد های خیلی خیلی بالایی دارن، ولی از زندگیشون راضی نیستن.. اون دیگه به بحث پول بر نمیگرده.. شما هیچ وقت نمیتونی ایران رو با جایی مثل کانادا مقایسه کنی.

کسی که تو ایران ماهی 4 تومن داره و از زندگیش راضیه و واقعا هیییچ مشکلی نداره، بله 100% همینجا بمونه بهتره و فوقش اگه دلش خواست، یه مسافرت میره کشورهای دیگه رو میبینه و برمیگرده.. ولی خیلی وقت ها پیش میاد که کسی که میخواد از اینجا بره و از زندگیش راضی نیست، مشکل اصلی یا حتی مشکل های اصلیش پولش نیستن.. وضعیتی هست که پولشو باید توش خرج کنه.. چیزهایی هست که باید براش پول بده.. و...

موفق باشید
    سلامموفقم

کجاش غیر منطقی بود صنعت فیلمسازی بزرگترین و پولسازترین صنعت تفریحی دنیاست. روزهای شنبه در کانادا برای تفریح به مریخ سفر که نمیکنند اونها هم تفریحاتشون با بقیه ادمها یکیه تفاوت در کیفیته تفریخاته. در کیفیت زندگیه .در کشورهای توسعه یافته فیلم را با دوستان در سینما میبینند ما در خانه. انها ماشین خوب سوار میشوند ما جک!!!! حالا خساب کنید اگر تعرفه ها برداشته بشود و قیمت ها واقعی بشوند قشر ببسیار بالایی از ایرانی ها هم میتوانند این ماشین ها را بخرند.همین سال قبلل لد که فروش سمند قسطی گذاشتند و در یک روز 200هزار سمند 40میبلیونی فروش رفت. خب اگر تعرفه نبود 40 میلیون برابر 12هزار دلار بهترین ماشین خارجی را همه میخریدند به جای سمند.
    در ایران پول هست اما کیفیت نیست درها همه بسته هستند کیفیت ها پایین هستند فرهنگ ها پایین هستند.مشکل ما پول نیست چیز دیگریست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    2- الان کسی 800تومنا درامدش نیست عزیزم 800 تومان پایه خقوق است ان هم حقوق کارگری است اگر یک شیفت کاری کار کنید با حق اولاد و .... تا یک و دویست میرسد . اکثرا دو شیفت کار میکنند تا دو تومان هم در میارن. مشکل ایران حقوق ها نیست! مشکل بیکاری هست بیکاری شدید و فراوان .کار برای همه نیست تقریبا نصف جوانان عزیز بیکار تشریف دارند.

البته من درک میکنم 99 درصد ایرانی های مهاجر ، مخصوصا کشورهایی که مهاجرین از کشورهای جهان سومی پذیرش میکنند با چشمان بسته خود را از خون کانادایی یا استرالیایی میدانند و اگر خود کانادایی ها هم از کشور خود انتقاد کنند ایرانی عزیز با 35 سال سن که تازه مهاجرت کرده به شما حمله کرده و در یک چشم بهم زدن شما را ادب خواهند کرد.
    سیستم درمانی کانادا رایگانه ؟ کافیه در یوتیوب بزنید بفهمید رایگان یعنی چی؟ بله ویزیت شش ماه بعد .

خیلی جالب هست با خانه ماهی 100دلار و اب برق 200دلار میشود با 1600دلار زندگی راحتی داشت !!!

کانادا اگر کشور خوبی بود مهاجرینش از ایران و ویتنام و هند نبود عزیز. از المان و فنلاند بود . دومین بزرگترین کشور دنیا سی میلیون جمعیت نداشت!!دویست میلیون داشت.
    دوست عزیز بنده الان دیگر 15-20 سال است در کانادا زندگی میکنم و اطلاعات من از زندگی اینجا دست اول است نه بر اساس ویدیوی یوتیوب و شایعات. رقمهایی که شما مطرح میکنید اصلا با واقعیت منطبق نیست. طبیعی است که اینجا هم کارگری که چند شیفت کار کند یا مزایا بگیرد حقوق بالاتری دارد. ولی با همان مینیمم 1600 دلار در ماه هم خیلی از دانشجویان اینجا حتی خانواده میچرخانند. سیستم درمانی هم بله رایگان است. شما یک چیزی شنیده اید در مورد اینکه پزشک متخصص در موارد غیر اورژانسی چند ماه بعد وقت میدهد ولی برای 95 درصد موارد درمان که پزشک خانواده یا اورژانس بیمارستان انجام میدهند اصلا انتظار بیش از دو سه ساعت لازم نیست. جراحی فوری احتیاج باشد به سرعت و رایگان است. زایمان رایگان است و قس علیهذا.

مهاجرت بین کشورهای پیشرفته متعادل است یعنی تقریبا همانقدر که مثلا از کانادا به اروپا و استرالیا میروند از آنجا هم به کانادا میایند. امریکا بدلیل نزدیکی و بازار بزرگ کاری متفاوت است ولی بقیه کشورها نه. من الان همکار انگلیسی و استرالیایی دارم که همین چند سال اخیر مهاجرت کرده اند.

ما هم همه مشکلات اولیه زندگی مهاجرین در کانادا را تجربه کرده ایم و آشنا هستیم ولی انتقاد از راه دور بدون استناد به دلایل و منابع معتبر طبعا جواب هم میطلبد. چیزی هم به نام خون کانادایی و استرالیایی وحود ندارد. آن طرفی که بابابزرگش از اسکاتلند آمده همانقدر کانادایی است که بچه بنده هست.

محله اون خونه هایی که میگید هم یه نگاهی بندازید. البته استاندارد آدمها با هم فرق داره.

خودتون دارید میگید کار نیست! من الان 7 ماهه دارم می گردم و هنوز اندر خم یک کوچه ام. چرا؟ چون زورم میاد بیگاری کنم واسه کارفرماهای استثمارگر. با فوق لیسانس و دو تا زبان خارجی و مسلط به کامپیوتر و .... با حقوق 1.200.000 که به من پیشنهاد میدن هر چی فکر می کنم نمی فهمم دقیقا این پول رو باید خرج چی کنم؟ فقط 300 تومن هزینه رفت و آمدم به محل کار میشه ماهیانه و باقی خرج ها بماند. حقوق چهار میلیونی که شما قبلا مثال زدید رو همه نمی گیرن!

اگر تو کشوری مثل کانادا هزینه ها بالاست، درآمدها و سطح استاندارد زندگی هم به نسبت بهتره. شما به نسبتی که خرج می کنید خدمات خوبی هم میگیری و کیفیت زندگیت بالاتره.

درضمن در مورد ارزون بودن تفریحات تو ایران باهاتون مخالفم. اون مثالی که در مورد فیلم زدید که دوستمون نقضش رو گفتند و کاملا درست بود. همون اینترنت بی کیفیت و کم سرعت که شما اینجا با هزار پ ر و ک س ی و دردسر باهاش می تونید فیلم دانلود کنید خودش گویای همه مسائل هست. در صورتی که شما اونجا فیلم استریم میکنی آنلاین بدون قطعی. یه سفر کوچیک (اصن شما بگو داخلی) کلی هزینه داره (به نسبت حقوق کم یه کارمند معمولی). مسافرت خارجی که پیشکش. بغیر از سینما و کافی شاپ جوون های ایرانی چه تفریح دیگه ای دارند؟

در مورد بیمه هم اینجا شما حتما باید یا تحت تکفل باشید (خانم ها) یا جایی شاغل باشید که حاضر شه شما رو بیمه کنه و یا خودتون ماهی 250 هزار تومن از جیب بپردازید. در صورتی تو کشوری مثل استرالیا دولت شما رو بیمه میکنه بصورت کاملا رایگان. فکر می کنم سیستم مدیکر کانادا هم به همین صورت باشه.

شمار مهاجرین هم بنظرم ربطی به خوب و بد بودن یه کشور نداره. شما می دونید تو ایران چقدر مهاجر از افغانستان و عراق و ... هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    محله اون خونه هایی که میگید هم یه نگاهی بندازید. البته استاندارد آدمها با هم فرق داره.

خودتون دارید میگید کار نیست! من الان 7 ماهه دارم می گردم و هنوز اندر خم یک کوچه ام. چرا؟ چون زورم میاد بیگاری کنم واسه کارفرماهای استثمارگر. با فوق لیسانس و دو تا زبان خارجی و مسلط به کامپیوتر و .... با حقوق 1.200.000 که به من پیشنهاد میدن هر چی فکر می کنم نمی فهمم دقیقا این پول رو باید خرج چی کنم؟ فقط 300 تومن هزینه رفت و آمدم به محل کار میشه ماهیانه و باقی خرج ها بماند. حقوق چهار میلیونی که شما قبلا مثال زدید رو همه نمی گیرن!

اگر تو کشوری مثل کانادا هزینه ها بالاست، درآمدها و سطح استاندارد زندگی هم به نسبت بهتره. شما به نسبتی که خرج می کنید خدمات خوبی هم میگیری و کیفیت زندگیت بالاتره.

درضمن در مورد ارزون بودن تفریحات تو ایران باهاتون مخالفم. اون مثالی که در مورد فیلم زدید که دوستمون نقضش رو گفتند و کاملا درست بود. همون اینترنت بی کیفیت و کم سرعت که شما اینجا با هزار پ ر و ک س ی و دردسر باهاش می تونید فیلم دانلود کنید خودش گویای همه مسائل هست. در صورتی که شما اونجا فیلم استریم میکنی آنلاین بدون قطعی. یه سفر کوچیک (اصن شما بگو داخلی) کلی هزینه داره (به نسبت حقوق کم یه کارمند معمولی). مسافرت خارجی که پیشکش. بغیر از سینما و کافی شاپ جوون های ایرانی چه تفریح دیگه ای دارند؟

در مورد بیمه هم اینجا شما حتما باید یا تحت تکفل باشید (خانم ها) یا جایی شاغل باشید که حاضر شه شما رو بیمه کنه و یا خودتون ماهی 250 هزار تومن از جیب بپردازید. در صورتی تو کشوری مثل استرالیا دولت شما رو بیمه میکنه بصورت کاملا رایگان. فکر می کنم سیستم مدیکر کانادا هم به همین صورت باشه.

شمار مهاجرین هم بنظرم ربطی به خوب و بد بودن یه کشور نداره. شما می دونید تو ایران چقدر مهاجر از افغانستان و عراق و ... هست؟
    سلامبا یک تومن ماهی ده حوالی سعادت اباد میشه گرفت.
    یک میلییون حقوق معادل 250دلار بللله ناچیزه بحث من سر 4 5 میلیون تومانی است که شخص دیگر گفتند. اصلا نیاز به بحث نیست هزینه زندگی در کانادا 2 تا 3 برابر ایران هست حقوق 4 میلیونی معادل 2500-3000 دلار کاناداست. اما حقوق 250 دلار خب معادل 800دلارکانادا میشود با توجه به قیمت که مشخص هست که مناسب زندگی نیست.
    شما فکر میکنید تفریحات انجا چه میکنند مریخ میروند شنبه یک شنبه ؟ خب رستوران های متفاوت با سینما تفریخات غالب مردم جهان است.

بنده هم ابتدا گفتم مشکل اول بیکاری هست دوم کیفیت با 60 میلیون تومان ماشین جک خریدیم که سربالایی را بزور میکشه 60 میلیون معادل 17هزار دلار بهترین ماشین را میشود خارج از ایران خرید. سینمای ما اقدس شوهر میکند پخش میکند اما سینمای جهان هابیت را.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها

درضمن در مورد ارزون بودن تفریحات تو ایران باهاتون مخالفم. اون مثالی که در مورد فیلم زدید که دوستمون نقضش رو گفتند و کاملا درست بود. همون اینترنت بی کیفیت و کم سرعت که شما اینجا با هزار پ ر و ک س ی و دردسر باهاش می تونید فیلم دانلود کنید خودش گویای همه مسائل هست. در صورتی که شما اونجا فیلم استریم میکنی آنلاین بدون قطعی. یه سفر کوچیک (اصن شما بگو داخلی) کلی هزینه داره (به نسبت حقوق کم یه کارمند معمولی). مسافرت خارجی که پیش......مار مهاجرین هم بنظرم ربطی به خوب و بد بودن یه کشور نداره. شما می دونید تو ایران چقدر مهاجر از افغانستان و عراق و ... هست؟
    سلام
    دوست من
    واقعا پستتونو خوندم حس کردم یه نفر از دلم خبر داشته و اینا رو نوشته (نشون میده دردها چقدر مشترکن) و خیلی لذت بردم.
    من همین یه نکته رو عرض کنم (به عنوان کسی که تو کشور عزیزم بارها و بارها مصاحبه رفتم و نود درصدشونو قبول نکردم که برم کار کنم به دلایلی که الان میگم)
    که تو ایران حتی همون پایه حقوق هشتصد تومن رو هم نمیدن.
    نمونه ش دو تا دوست منشی من، با دو سال سابقه کار ماهی 400 میگیرن، الان، امروز، تو سال 96.
    خودم چند جا رفتم، یه بار کارشناس شیمی میخواستن، یه بار یه کسی که بتونه انگلیسی نامه بخونه و یکمی هم بتونه بنویسه و ترجمه کنه و نوشتن بلد باشه و ازین کارا، یه بارم نیروی بی تجربه میخواستن که تربیت کنن تو شرکت نگه دارن تو بخش بازرگانی خارجی، تو هر سه جا بهم گفتن شما به عنوان آدم بی تجربه حقوق هفتصد هزار تومن برات زیاده (اون موقع پایه حقوق این بود) و ما بیشتر از سیصد و پنجاه تومن بهت نمیدیم (این کشورم مشکلات خودشو داره، ولی وقتی یاد این روزا و این حرفا تو کشور خودم میفتم قطعا حس خوشبختی هزار برابر بهم دست میده تو کانادا).
    اگه بخوان همون حقوق یک و دویست رو (تو خواب) بهم بدن، از آدم یه سفته سی میلیون تومنی، پنجاه میلیون تومنی (این امار مال سال 93 هست) میگیرن که حالت جا بیاد
    یه تعهد 5 ساله ده ساله میگیرن واسه همون پایه حقوق هفتصد تومن (اضافی نخواستیم) که آدم میفهمه دنیا دست کیه.
    صبح 7 میری سر کار شب نه میفرستنت خونه اگه بگی نمیتونم میگن اینجا دانشگاه نیستا.... اینجا سر کاره.
    من سنگ کانادا رو به سینه نمیزنم.
    چهار ماهم نیست که اینجام.
    ولی اگه جمعیت کانادا 30 میلیونه یه بخشیش به خاطر آب و هوای به شدت سردشه.
    کسی نمیاد مهاجرت کنه (یکیش خودم) بره دور و بر قطب زندگی کنه، آدم میگه خب میمونم تو خونه خودم.
    مناطق بسیار بسیار کمی از کانادا قابل سکونته.
    اینجا شهرایی ما داریم که جمعیتشون 1500 نفره. اونام دیگه 100 ساله اونجان.
    دیگه طرف از فنلاند پا نمیشه بیاد اینجا بره بغل قطب خونه بسازه خب تو همون فنلاند کنار قطب میمونه دیگه چرا بیاد اینجا.
    آره سیستم پزشکی اینجا عذاب آوره گاهی.
    ولی به شخصه ترجیح میدم جایی زندگی کنم که سیستم پزشکیش کفر همه رو درمیاره تا کشور خودم که هرچی پولت بیشتر باشه بیشتر بهت تعظیم میکنن و بیشتر کارت راه میفته نود درصد مواقع. اگه پول داشته باشی میری بهترین بیمارستانها و دکترا نداشته باشی باید بمیری. اینجا تو مواقع اضطراری واقعا زود نوبت میدن باید اینجا تشریف ببرین دکتر تا بدونین چی میگم.
    میشه با 1600 دلار زندگی راحتی داشت. بله میشه. تو یه سری شهرای کوچیکتر میشه (اگه تورنتو و ونکوور و شهرای اینطوری رو در نظر نگیریم). نمیگم زندگی اعیانی، ولی زندگی راحت بله میشه داشت.
    مشکل ایران ما یه بخشیش به حقوق ها هم برمیگرده.
    من به شخصه به عنوان یه دختری که فوق لیسانس گرفته تو کشورش و یه تجربه کاری ای هم داره، هیچ شانسی، هیچ شانسی ندارم برای خریدن خونه و ماشین و خیلی چیزای دیگه موقعی که کار میکنم تو کشورم، مگه یهو یه شوهر پولدار گیرم بیاد و یا از جیب بابام خرج کنم. یا مثلا برم کارمند اموزش پرورش شم و یه شوهر کارمند اموزش پرورشم گیرم بیاد که بشیم دو نفر و بچرخونیم زندگی رو (که خود کارمند اموزش پرورش شدن خودش شرایطش وحشتناک سخته و کلا باید از خودت جدا بشی و یه آدم تازه بشی که برای من ناممکن بوده و هست).
    اینجا ولی من با همون فوق لیسانس و با اینکه یه مهاجرم و با اینکه پاسپورت کانادایی ندارم (و کار پیدا کردن اینجا شنیدم خیلی سخته) میتونم بلاخره کار پیدا کنم، برم سر کار، ماشین و خونه هم بخرم. زندگیمم بکنم. حالشو هم ببرم. دارم میبینم دخترای دورو برمو.
    تو ایران من امتحان کردمو نشد.
    سر کار میرفتم ولی باز از بابام پول میگرفتم. چون بری سر کار و ماهی 500 تومن بهت بدن و 6 روز هفته کار کنی باز نمیتونی هزینه هاتو خودت بدی. نمیشه. امتحان کردم. تلاش کردم که تو کشورم بمونم و کار کنم شرافتمندانه و پول دربیارم و تشکیل خونواده بدم. نشد. یعنی همیشه باید آدم از باباش پول بگیره.
    اینجا
    دختره 24 سالشه
    میگه من 60 هزار دلار قرض دارم! میپرسم به کی؟ میگه به دولت! وام گرفتم! باید کار کنم بدم! ولی من تو ایران میخواستم برم دو میلیون تومن خودمو از حساب بردارم 3 تا کارت شناسایی میخواستن همیشه، آخرشم دختره میگفت تو مشکوکی! تو شبیه عکس کارت ملیت نیست قیافت! (قرار نیست مثل تو بمونم با ریش و سبیل که شبیه کارت ملیم باشم تا ابد). من نمیگم وام همیشه خوبه. ولی در کل میخوام بگم اینقدر حمایت میکنن شهروندانشونو (نه منو که که مهاجرم و 4 ماهه اینجام). دختره فردا میره سر کار، وام هاشو هم میده. با همون وام ها هزار تا سفر رفته، جوونی کرده، عشق و حال کرده. منو شما اینجا هنوز داریم آنالیز میکنیم کانادا بهتره یا ایران (شما رو نمیگما، کلی میگم). یعنی ملت اینجا دارن لذت میبرن، ایرانیا هنووزززز دارن تحلیل میکنن کانادا بهتره یا ایران!
    جوون های ایرانی واقعا چه تفریحی دارن؟ مگه من تفریحم چی بود؟ همه رفتن توی تلگرام و شبکه های اجتماعی، نهایتش یه سینما و کافی شاپ. مگر از پول "ددی" خرج کنی که اون دیگه در توان همه نیست.
    ویرایش توسط chemistrymaste : April 18th, 2017 در ساعت 11:59 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

البته من با توجه به شرایط خودم گفتم مشکلات رو . اگر حقوق کسی در ایران یک میلیون باشه و یا بیکار باشه خب طبیعیه "هر کشوری" که فقط راهش بدن مناسبه بره و از خداش باشه . خب کانادا هم از همه راحت تره پس بحثی نیست.
    من بیشتر برای کسانی گفتم که در ایران درامد خوبی دارن و میتونند خودشون انتخاب کنن اگر قصد مهاجرت دارن کجا بروند . کلا طرف بحث و منظورمو اشتباه گرفتم عذر میخوام

آلمان خودش یه کشور درجه یک جهانه، برای چی مردمش بیان مهاجرت کنن آخه ؟!!!!!! تو همه تاریخ اینطور بوده که اکثر مهاجرین از کشورهای جهان سوم بودن وگرنه کسی از آلمان و فنلاند و کشورهای جهان اول، مهاجرت نمیکنه. مهاجرین به آمریکا هم اکثرا از مکزیک و چین هند و ویتنامن، نکنه آمریکا رو هم قبول نداری شما ؟!!
    اونی که شما با یک تومن اجاره و ودیعه ده تومنی پیدا کردی، خونه نیست، لونه موشه. برو تو بازار ببین چه قیمتایی برای چه خونه هایی میدن.
    تا حالا نشنیده بودم دانلود رایگان و غیر قانونی رو به عنوان مزایای ایران حساب کنن!!!!! همونطور که دوستان گفتن با یه اشتراک نت فلیکس همه اینارو با بهترین کیفیت میتونی ببینی!
    سیستم درمانی ایران خیلی خوبه الان ؟‌ دکتر معروف و کار درست بخوای بری حداقل چهار پنج ماه بعد بهت وقت میدن تازه اگه بیمار جدید قبول کنن.
    همون دو میلیون حقوقی که میگی فکر کردی خیلی زیاده ؟! برای کسی که فوق لیسانس خونده، دو میلیون توهینه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    آلمان خودش یه کشور درجه یک جهانه، برای چی مردمش بیان مهاجرت کنن آخه ؟!!!!!! تو همه تاریخ اینطور بوده که اکثر مهاجرین از کشورهای جهان سوم بودن وگرنه کسی از آلمان و فنلاند و کشورهای جهان اول، مهاجرت نمیکنه. مهاجرین به آمریکا هم اکثرا از مکزیک و چین هند و ویتنامن، نکنه آمریکا رو هم قبول نداری شما ؟!!
    اونی که شما با یک تومن اجاره و ودیعه ده تومنی پیدا کردی، خونه نیست، لونه موشه. برو تو بازار ببین چه قیمتایی برای چه خونه هایی میدن.
    تا حالا نشنیده بودم دانلود رایگان و غیر قانونی رو به عنوان مزایای ایران حساب کنن!!!!! همونطور که دوستان گفتن با یه اشتراک نت فلیکس همه اینارو با بهترین کیفیت میتونی ببینی!
    سیستم درمانی ایران خیلی خوبه الان ؟‌ دکتر معروف و کار درست بخوای بری حداقل چهار پنج ماه بعد بهت وقت میدن تازه اگه بیمار جدید قبول کنن.
    همون دو میلیون حقوقی که میگی فکر کردی خیلی زیاده ؟! برای کسی که فوق لیسانس خونده، دو میلیون توهینه.
    سیستم درمانی ایران خیلی خوبه الان ؟‌ دکتر معروف و کار درست بخوای بری حداقل چهار پنج ماه بعد بهت وقت میدن تازه اگه بیمار جدید قبول کنن. ...

درست هست من منظورم همون طور که گفتم برای اقشار درامد بالاتر از این مقادیر بود .اما این جمله بالای شما جون مربوط به کار خودم هست رو قبول ندارم نمیدانم شما کدام دکتر رو میگید اما این چیزی که اشاره کردید واقعیت نداره .

سلامبا یک تومن ماهی ده حوالی سعادت اباد میشه گرفت.
    یک میلییون حقوق معادل 250دلار بللله ناچیزه بحث من سر 4 5 میلیون تومانی است که شخص دیگر گفتند. اصلا نیاز به بحث نیست هزینه زندگی در کانادا 2 تا 3 برابر ایران هست حقوق 4 میلیونی معادل 2500-3000 دلار کاناداست. اما حقوق 250 دلار خب معادل 800دلارکانادا میشود با توجه به قیمت که مشخص هست که مناسب زندگی نیست.
    شما فکر میکنید تفریحات انجا چه میکنند مریخ میروند شنبه یک شنبه ؟ خب رستوران های متفاوت با سینما تفریخات غالب مردم جهان است.
    بنده هم ابتدا گفتم مشکل اول بیکاری هست دوم کیفیت با 60 میلیون تومان ماشین جک خریدیم که سربالایی را بزور میکشه 60 میلیون معادل 17هزار دلار بهترین ماشین را میشود خارج از ایران خرید. سینمای ما اقدس شوهر میکند پخش میکند اما سینمای جهان هابیت را.
    .
    من در مورد اکثریت افراد جامعه صحبت کردم.
    شما با دلار چقدر حساب می کنید که 4 میلیون تومن میشه معادل 3000 دلار کانادا؟!! اگر منظورتون مقایسه است که باید بگم از نظر من باز هم، هم طراز نیستند.
    یه جوری میگید انگار ما هیچ اطلاعی نداریم. من شخصا با تفریحات اونور بهم خوش می گذشت و صرفا هم محدود به رستوران و سینما نبود. لااقل اگر هم سینما می رفتم می دونستم دارم فیلم های روز هالیوود رو می بینم نه به قول شما ماجرای شوهر کردن اقدس خانم.

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام
    دوست من
    واقعا پستتونو خوندم حس کردم یه نفر از دلم خبر داشته و اینا رو نوشته (نشون میده دردها چقدر مشترکن) و خیلی لذت بردم.

اگه بخوان همون حقوق یک و دویست رو (تو خواب) بهم بدن، از آدم یه سفته سی میلیون تومنی، پنجاه میلیون تومنی (این امار مال سال 93 هست) میگیرن که حالت جا بیاد
    یه تعهد 5 ساله ده ساله میگیرن واسه همون پایه حقوق هفتصد تومن (اضافی نخواستیم) که آدم میفهمه دنیا دست کیه.
    صبح 7 میری سر کار شب نه میفرستنت خونه اگه بگی نمیتونم میگن اینجا دانشگاه نیستا.... اینجا سر کاره.
    .
    اول باید بگم منم همین حس رو نسبت به نوشته های شما دارم و انگار مطالبی که من یادم رفته بود رو شما در تکمیل گفته های من گفتید.

کاملا همینطوره! من تو چند ماه اخیر هر جایی برای کار رفتم نزدیک به 90% شرکتها ازم سفته خواستند. از 20 میلیون تا 50 میلیون. از کارمندی که حتی قرار نیست پول یا کالایی زیر دستش رد و بدل شه! حقوق یک سال من اندازه اون سفته نمیشد. من دقیقا موندم قضیه سفته که خیلی هم عرف شده تو ایران و در عین حال کاملا غیرقانونیه چیه؟ اینکه حربه ای بشه برای کارفرما تا اگه خواستی استعفا بدی ازش بعنوان تهدید و زور استفاده کنند؟ که فکر کنم همین باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    من به شخصه به عنوان یه دختری که فوق لیسانس گرفته تو کشورش و یه تجربه کاری ای هم داره، هیچ شانسی، هیچ شانسی ندارم برای خریدن خونه و ماشین و خیلی چیزای دیگه موقعی که کار میکنم تو کشورم، مگه یهو یه شوهر پولدار گیرم بیاد و یا از جیب بابام خرج کنم. یا مثلا برم کارمند اموزش پرورش شم و یه شوهر کارمند اموزش پرورشم گیرم بیاد که بشیم دو نفر و بچرخونیم زندگی رو (که خود کارمند اموزش پرورش شدن خودش شرایطش وحشتناک سخته و کلا باید از خودت جدا بشی و یه آدم تازه بشی که برای من ناممکن بوده و هست).
    اینجا ولی من با همون فوق لیسانس و با اینکه یه مهاجرم و با اینکه پاسپورت کانادایی ندارم (و کار پیدا کردن اینجا شنیدم خیلی سخته) میتونم بلاخره کار پیدا کنم، برم سر کار، ماشین و خونه هم بخرم. زندگیمم بکنم. حالشو هم ببرم. دارم میبینم دخترای دورو برمو.
    تو ایران من امتحان کردمو نشد.
    سر کار میرفتم ولی باز از بابام پول میگرفتم. چون بری سر کار و ماهی 500 تومن بهت بدن و 6 روز هفته کار کنی باز نمیتونی هزینه هاتو خودت بدی. نمیشه. امتحان کردم. تلاش کردم که تو کشورم بمونم و کار کنم شرافتمندانه و پول دربیارم و تشکیل خونواده بدم. نشد. یعنی همیشه باید محتاج بابات باشی.
    اینجا
    دختره 24 سالشه
    میگه من 60 هزار دلار قرض دارم! میپرسم به کی؟ میگه به دولت! وام گرفتم! باید کار کنم بدم! ولی من تو ایران میخواستم برم دو میلیون تومن خودمو از حساب بردارم 3 تا کارت شناسایی میخواستن همیشه، آخرشم دختره میگفت تو مشکوکی! تو شبیه عکس کارت ملیت نیست قیافت! (قرار نیست مثل تو بمونم با ریش و سبیل که شبیه کارت ملیم باشم تا ابد). من نمیگم وام خوبه. به شدت وام گریزم. ولی در کل میخوام بگم اینقدر حمایت میکنن شهروندانشونو (نه منو که که مهاجرم و 4 ماهه اینجام). دختره فردا میره سر کار، وام هاشو هم میده. با همون وام ها هزار تا سفر رفته، جوونی کرده، عشق و حال کرده. منو شما اینجا هنوز داریم آنالیز میکنیم کانادا بهتره یا ایران (شما رو نمیگما، کلی میگم خانم)..
    باز هم باهاتون موافقم. کلا تو کشورهایی مثل امریکا و کانادا و استرالیا و کشورهای اروپایی همچین چیزی هست که دولت هزینه تحصیل سیتیزن ها رو میده و هر وقت رفتن سر کار هر ماه یه مقدار کمی قسطی از روی حقوقشون کم می کنه.
    شما با کارت اعتباری (در صورت داشتن سغل و درآمد) می تونی تمام وسایل خونه ت رو بدون بهره از بعضی فروشگاه ها طی اقساط 12 تا 24 ماهه بخری. کاری که ما تو استرالیا کردیم و فروشگاه هایی مثل آیکیا که الان تو تمام کشورهای غربی شعبه داره از جمله کانادا هم همچین تسهیلاتی میدن.
    شما حتی می تونی ماشین و خونه بخری و قسطی پولش رو بدی.
    اون وقت تو ایران مشکل ازدواج خیلی از جوونها همین قضیه جهیزیه و مسکن هست و چقدر وام میدن؟ 10 میلیون اونم با هزار بامبول و ضمانت و مدرک و ....

دقیقا ما داریم تازه برای رسیدن به حداقل های زندگی تو یه جای بهتر که حق هر آدمیه کلی تلاش می کنیم تا بریم که آیا تو سن سی و چند سالگی برسیم به زندگی که حقمون بوده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)