صفحه 13 از 151 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا اقامت دائم کانادا ارزش 120 هزار دلار را دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    مسئله اینه که اگر مثلا آمریکا، اروپا، استرالیا و کانادا گزینه های موجود باشند، به نظر من کانادا اولویت چهارمه. من رو واقعا اگر هیچ جا راه نمی دادن می رفتم کانادا. که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد ...
    کانادا از نظر موقعیت و شرایط جغرافیایی تبعیدگاهه (برخلاف آمریکا، استرالیا و اغلب اروپا): می دونم که کسانی که اونجا زندگی می کنند بعد از مدتیتطبیق پیدا می کنند و هیچ مشکلی حس نمی کنند، حتی خیلیهاشون زیباییهای طبیعیش رو هم کشف می کنند و لذت می برند. اما همه اینا این واقعیت رو نفی نمی کنه که مناطق نزدیک به قطب یکی از بدترین نقاط ممکن برای زندگی نوع بشره ...
    کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده (محدودتر از اروپا و با آمریکا که قابل مقایسه نیست. تا حدی مشابه استرالیا)
    از نظر هویت تاریخی جزء بی هویت ترین هاست (حتی بدتر از آمریکا. با اروپا هم که قابل مقایسه نیست)
    از لحاظ وزن فرهنگی و هنری در حال حاضر هم حرف چندانی برای گفتن نداره (در مقایسه با اروپا و آمریکا)
    متوسط هزینه به درآمد بیشتری از آمریکا داره.
    و ...
    البته ظاهرا مزایایی هم داره، مثل سیستم supportiveتر تامین اجتماعی و بهداشتی. اما بعضی از این مزایا هم جای بحث و بررسی دارند تا بهتر مشخص بشه تا چه حد و برای چه کسانی مزیت محسوب میشن ...

Solitude جان بحث مقایسه ایران و کانادا نیست و نبود و خوشبختانه یا متاسفانه من مدتهاست ایران نیستم دیگه. با این وجود منفی ای که دادی نوش جانت...
    اولا برای نقض این گفته که درکانادا فرصتهای شغلی محدوده و در اروپا وضعیت بهتره نیازی به اقامه هیچ برهانی نیست رکود شغلی بحران بیکاری و فرصتهای محدود کاری و پیشرفت اندکی که برای مهاجرین در فضای اروپا دیده می شود اینقدر محسوس و ملموسه که اگر کمکهای اجتماعی و سوبسدها ی کم و ناچیز دیدگاههای نژاد پرستانه و گرایشهای منفی نسبت به ساکنان جهان سوم را که حتی در فرانسه مهد دموکراسی جهان دیده می شود به آن اضافه گردد دیگر جای چون و چرا باقی نمی گذارد .با وجود امثال برلوسکنی سارکوزی وغیره فکر نکنم برای ایرانیها محلی از اعراب باشد.
    در سفر اخیری که به اسپانیا آلمان و ایتالیا داشتم این مسائل را به چشم دیدم:
    یکی از آشناها در آلمان صاحب رستورانی بود که بدلیل اینکه در آنجا اوضاع اقتصادی خراب شده بود و آلمانیها در اولین واکنش نسبت به آن از شکم خود زده بودند و آمار مشتریانش نصف شده بود ورشکست شده و بابت بیمه بیکاری مبلغ نا چیز و حداقلی می گرفت که تازه مدت پرداخت همان مبلغ اندک هم کم بود.
    در ایتالیا بلاخص شهر میلان کهنگی بناها و کثیفی و پر از آشغال بودن خیابانها و دوز و کلک راننده های تاکسی و صاحبان مشاغل مرتبط با صنعت توریسم و بی توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی داد همه را در آورده بود.نا خودآگاه یاد محله شوش تهران افتادم.در آلمان هم ساختمانها قدیمی و فضا کسالت بار بود و اکثر جاها جز بارها و دیسکوها در غروب تعطیل می شد و چقدر محیط خسته کننده و راکد بود.با داشتن هویت تاریخی و نژاد مشابه ما چقدر سرد و عاری از صمیمیت برخورد می کردند
    اینکه کشوری مهاجر پذیر است و چند فرهنگی حسن محسوب می شود نه عیب اتفاقا در چنین فضاهایی است که مهاجران می توانند پله های رشد و پیشرفت اجتماعی را طی کنند و در سیستم تصمیم گیریهای کلان و پستهای سیاسی نقش موثری ایفا کنند.
    پیشرفتهای تکنولوژیک و فناوریهای مدرن بکار رفته در ساخت بناها و تاسیسات شهری دغدغه چندانی برای زندگی در گرمای 48درجه دبی و سرمای 30درجه کانادا باقی نمی گذارد اگر شما خیلی حساسی در شهری مثل ونکور زندگی کن سرما موقعی مساله هست که بخواهی مثل ایران برای تفریخ خیابانگردی ویا ماشین سواری کنی یا برای خرید یک بلوز ویا شلوار نصف روز وقت بگذاریو یا در صف یک کپسول گاز 2ساعت علاف باشی و ماشینت هم پراید دوگانه سوز 9 ملیونی باشد و نگران کار کردن کولر و آسیب رسیدن به موتورش باشی . نه مثلا تویوتا یاریس با قیمتی در همین حول و حوش و عملکردی استاندارد
    در دبی برای فرار از گرما علاوه بر تمام فضاهای داخلی بناها از جمله لابی و پاساژها حتی ایستگاههای اتوبوس تاسیسات خنک کننده دارد.
    تازه مگر لندن بارانی و سوئد برفی در اروپا نیست ؟مگر محیط استرالیا گرم و بارانی و پر جک و جانور نیست بخصوص حشرات و مارها و موشها غوغا می کنند آنجا!آیا استرالیا هویت بومی خود را حفظ کرده و یا آمریکا مردمانش به سبک سرخپوستها زندگی می کنند؟کاش فیلم زیبای دار و دسته نیویورکیها را می دیدی
    خیلیها برای استفاده از مزایای بیمه و سیستم بهداشتی فراگیر کانادا از آمریکا به آنجا می آیند.
    بنظر من مهاجرین ایرانی که به کانادا و آمریکارفته اند چند سر و گردن از مهاجرین ایرانی مقیم در اروپا متشخص تر و با فرهنگتر موفقتر و مرفه ترند.
    بهر حال متشکر از اینکه سر بحث را باز کردی.
    ویرایش توسط mo_eini : October 8th, 2010 در ساعت 11:09 PM
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

مسئله اینه که اگر مثلا آمریکا، اروپا، استرالیا و کانادا گزینه های موجود باشند، به نظر من کانادا اولویت چهارمه. من رو واقعا اگر هیچ جا راه نمی دادن می رفتم کانادا. که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد ...
    کانادا از نظر موقعیت و شرایط جغرافیایی تبعیدگاهه (برخلاف آمریکا، استرالیا و اغلب اروپا): می دونم که کسانی که اونجا زندگی می کنند بعد از مدتیتطبیق پیدا می کنند و هیچ مشکلی حس نمی کنند، حتی خیلیهاشون زیباییهای طبیعیش رو هم کشف می کنند و لذت می برند. اما همه اینا این واقعیت رو نفی نمی کنه که مناطق نزدیک به قطب یکی از بدترین نقاط ممکن برای زندگی نوع بشره ...
    کانادا از نظر فرصتهای پیشرفت شغلی محدوده (محدودتر از اروپا و با آمریکا که قابل مقایسه نیست. تا حدی مشابه استرالیا)
    از نظر هویت تاریخی جزء بی هویت ترین هاست (حتی بدتر از آمریکا. با اروپا هم که قابل مقایسه نیست)
    از لحاظ وزن فرهنگی و هنری در حال حاضر هم حرف چندانی برای گفتن نداره (در مقایسه با اروپا و آمریکا)
    متوسط هزینه به درآمد بیشتری از آمریکا داره.
    و ...
    البته ظاهرا مزایایی هم داره، مثل سیستم supportiveتر تامین اجتماعی و بهداشتی. اما بعضی از این مزایا هم جای بحث و بررسی دارند تا بهتر مشخص بشه تا چه حد و برای چه کسانی مزیت محسوب میشن ...

Solitude جان بحث مقایسه ایران و کانادا نیست و نبود و خوشبختانه یا متاسفانه من مدتهاست ایران نیستم دیگه. با این وجود منفی ای که دادی نوش جانت...
    جناب سهیل با ار پی جی 7 زدی تو کانادا!
    البته تو ایران اینقدر با آمارها بازی میکنند که مثل اینکه برای همه عادت شده
    برادر من حالا من نمیخوام از کانادایی که شما میگی تبعیدگاه!!! دفاع کنم اما لااقل یه نگاهی به آمار سازمان ملل بنداز ببین کدوم کشورها جز بهترین نقاط برای زندگی هستن کدوم کشورها بالاترین امنیت اجتماعی و سطح رفاه دارند؟
    بقیه دوستان بدرستی پاسخ شمارو دادند با مواردی که مطرح فرمودید بهترین کشور برای شما ایران است!
    راستی فرهنگ کانادایی ها یه سر و گردن از امیریکاییها و اروپاییها بالاتره و اگه به یه کانادایی بگی امریکایی واقعا انگار بهش فحش دادی چون تمام ادم حسابی ها تبعید ! کردند کانادا
    امریکایی وقتی بیکاری زیاد میشه میان کانادا برای کار بعد چطور میگی اینجا فرصت شغلی محدودتره؟
    سیستم تامین اجتماعی کانادا مطالعه و مقایسه بفرمایید ببینید اروپا و امریکا باید برن بوق بزنن
    سیستم آموزشیش بماند بکار
    منم یه منفی بهت میدم عزیزم نوش جونت
    ویرایش توسط Artin Raad : October 9th, 2010 در ساعت 04:37 AM دلیل: محکم کاری-از امید یاد گرفتم

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

دوستان من در اروپا و آمریکا زندگی کردم و می کنم و از کانادا هم به 100 واسطه بسیار نزدیک اطلاع روزانه دارم. با این وجود شکی نیست که اطلاعاتم در هیچ زمینه ای کامل نیست.
    برای مهاجرت کسانی که هدفشون کار آکادمیک نیست، کانادا جای بدی نیست. اما برای مخاطبین این فروم که خیلیهاشون در آینده در دانشگاهها کار خواهند کرد، کانادا فرصتهای شغلی به مراتب محدودتری از آمریکا و اروپا داره. تعدد دانشگاهها در کانادا کمه و جذابیت position هاشون هم به خاطر کوچک بودن Community علمی کانادا (در مقایسه با آمریکا و اروپا) پایینه.
    هویت تاریخی فقط در قدمت نیست. به ازای این صد سال که به گفته شما از آمریکا قدیمی تره، چقدر دستاوردهاش از آمریکا بیشتر بوده؟ در مقایسه با آمریکا چقدر بر سیاست و اقتصاد و هنر و ادبیات جهان اثر گذاشته؟
    اینکه هویت تاریخی مهمه، به این معنی نیست که فقط تاریخ مهمه و باید برگشت ایران. فکر می کنم این بدیهیه. اما تاریخ هم در کنار چیزهای دیگه میتونه باعث بشه یک کشور برای زندگی جذابیت فرهنگی پیدا کنه. (ثانیا همونطور که گفتم بحث مقایسه ایران و اروپا نیست و نبوده/)
    سیستم بیمه و خدمات درمانی به شرطی حسنه که سرعت دسترسی به خدمات رو پایین نیاره. در آمریکا شما درآمدت به مراتب بیشتره و کسی که درآمد داره به راحتی می تونه با پرداخت 300 تا 700 دلار در ماه بیمه ای بشه که به مراتب از بیمه شبه سوسیالیستی کانادا efficientتر عمل می کنه.
    ببینید دوستان من در آمریکا وقتی من میگم میخوام برم اروپا برای زندگی یا اینکه استاد دانشگاه بشم، ممکنه بپرسن چرا؟ ولی براشون کمی پذیرفتنیه. اما وقتی بگم میخوام برم کانادا واقعا عاقل اندر سفیه نگاهم میکنن. نمی گم برداشت آمریکاییها کاملا درسته (چون نیست)، اما بی دلیل هم نمی تونه باشه. (شما هم به جای اینکه به دلایل نقض این باور آمریکاییها فکر کنی، فکر کن ببین چه چیزایی می تونه در تایید این باور باشه.)
    شرایط بد جغرافیایی در بعضی نقاط اروپا هم هست، مثل کانادا. بدا به حال هر دو! در مورد ونکوور هم، بهتر است ببینیم برداشت آمریکاییها درباره سیاتل که چسبیده به ونکوور است چیه. ببینید دوستان در آمریکا کسی به ذهنش خطور نمی کنه که از سیاتل به عنوان شهر خوش آب و هوا نام ببره که هیچ، اغلب به عنوان شهر بد آب و هوا هم شناحته میشه. خود اینکه در کانادا ونکوور جای خوش آب و هوا محسوب می شه، نشون دهنده جبر جغرافیاییه.
    من سرمای منفی 30 را تجربه کرده ام، بله به قول شما پیشرفتهای تکنولوژیک و غیره دغدغه زندگی در چنان شرایط جغرافیایی را کمتر می کند. با این وجود جایی که سرمای منفی 30 دارد، محل مناسب زندگی نوع بشر نیست. باور کنید این غریزه انسانی است!
    بقیه صحبت ها به کنار و محمد جان پاسخ داد
    اما این قسمت آخر من خوب متوجه نشدم یعنی کسانی که تو کانادا هستند نوع بشر نیستند که چندین قرن اینجا زندگی کردند؟؟؟؟
    اولا یه تحقیق علمی معتبر نشون میده مغز انسان در شرایط آب و هوایی سرد بهتر عمل میکنه و راندمان بالاتری داره و به همون تاثیر مثبتی روی تمام ارگانهای بدن از جمله قلب و.. داره
    شما بیا قبرستون شهر مونترال ببین انگار اینجا هیچکی نمیمیره! یعنی برای چی بمیره با این همه امکانات بعد با یه قطعه بهشت زهرا مقایسه کن تا عمق فاجعه دستت بیاد
    فقط نقاط شمالی کانادا که معمولا خالی از سکنه هستند در چند ماه بسیار سرد اما بازهم قابل زندگی هستند
    اکثر شهرها اینطور نیست و مثلا ونکوور که تو بهترین اب و هوا مشهوره
    کلا اگه کانادا دوست نداری اصراری نیست نیا! البته بازهم یه نگاه به آمار جهانی بنداز ببین چند درصد از مردم دنیا دوست دارند بیان کانادا(البته امریکا از این حیث اول است)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    بقیه صحبت ها به کنار و محمد جان پاسخ داد
    اما این قسمت آخر من خوب متوجه نشدم یعنی کسانی که تو کانادا هستند نوع بشر نیستند که چندین قرن اینجا زندگی کردند؟؟؟؟
    اولا یه تحقیق علمی معتبر نشون میده مغز انسان در شرایط آب و هوایی سرد بهتر عمل میکنه و راندمان بالاتری داره و به همون تاثیر مثبتی روی تمام ارگانهای بدن از جمله قلب و.. داره
    شما بیا قبرستون شهر مونترال ببین انگار اینجا هیچکی نمیمیره! یعنی برای چی بمیره با این همه امکانات بعد با یه قطعه بهشت زهرا مقایسه کن تا عمق فاجعه دستت بیاد
    فقط نقاط شمالی کانادا که معمولا خالی از سکنه هستند در چند ماه بسیار سرد اما بازهم قابل زندگی هستند
    اکثر شهرها اینطور نیست و مثلا ونکوور که تو بهترین اب و هوا مشهوره
    کلا اگه کانادا دوست نداری اصراری نیست نیا! البته بازهم یه نگاه به آمار جهانی بنداز ببین چند درصد از مردم دنیا دوست دارند بیان کانادا(البته امریکا از این حیث اول است)
    درباره تحقیق علمی معتبر و نتایجش من سکوت می کنم.
    این گفته که "جایی که سرمای منفی 30 دارد، محل مناسب زندگی نوع بشر نیست" هم معنی با این نیست که "کسانی که در جایی که سرمای منفی 30 دارد زندگی می کنند، نوع بشر نیستند". از نظر گزاره های منطقی این بدیهیه. این که با کاهش دما تراکم انسانها در مناطق جغرافیایی کمتر میشه واقعیت توزیع جمعیته.
    خوش آب و هوایی همونطور که گفتم مفهومش در کانادا تحت تاثیر جبر جغرافیایی قرار گرفته. ونکوور در کانادا خوش آب و هواست، اما سیاتل در آمریکا نیست. چون خوش آب و هوا برای مردم آمریکا و اکثر نقاط معمولی جهان مفهوم دیگه ای داره (معمولا آب و هوای آفتابی و معتدل).

مسلما من در شرایط مشابه هیچوقت آمریکا رو نمیذارم بیام کانادا، اما اگر روزی نیاز باشه با خیال راحت هم میام کانادا و کار و زندگیم رو می کنم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad_r نمایش پست ها
    پس دوست عزیز کانادا برای فقط برای شما که میخوای در آینده استاد بشی و درس بدی - به نظر خودت - خوب نیست. من هم الان دانشجوی دکترا در کانادا هستم و ایمیل هاش میاد که استاد میخوان و خبر دارم چی به چیه. شما شرایط و خواسته ها ی خودت رو نگاه میکنی و با توجه به اون میگی که کانادا بده. حتما سبک سنگین هم کردی. ولی نمیتونی اونو تعمیم بدی و نسخه بپیچی که کانادا واسه هیچ کس خوب نیست.
    اتفاقا به نظر شخصی من، کانادا از آمریکا و اروپا به چند دلیل بهتره. به همین دلیل اصلا دنبال پذیرش از جای دیگه هم نبودم و فقط از کانادا پذیرش گرفتم. هر کسی شرایطش فرق داره و طبق شرایط خودش تصمیم میگیره.
    کاملا درسته! شرایط هرکس فرق می کنه و ممکنه برای شما و دیگرانی هم کانادا بهترین جای ممکن باشه. معیارها و مطلوبیتهای آدمها فرق داره.

Senior Member

جناب سهیل با ار پی جی 7 زدی تو کانادا!
    البته تو ایران اینقدر با آمارها بازی میکنند که مثل اینکه برای همه عادت شده
    برادر من حالا من نمیخوام از کانادایی که شما میگی تبعیدگاه!!! دفاع کنم اما لااقل یه نگاهی به آمار سازمان ملل بنداز ببین کدوم کشورها جز بهترین نقاط برای زندگی هستن کدوم کشورها بالاترین امنیت اجتماعی و سطح رفاه دارند؟
    بقیه دوستان بدرستی پاسخ شمارو دادند با مواردی که مطرح فرمودید بهترین کشور برای شما ایران است!
    راستی فرهنگ کانادایی ها یه سر و گردن از امیریکاییها و اروپاییها بالاتره و اگه به یه کانادایی بگی امریکایی واقعا انگار بهش فحش دادی چون تمام ادم حسابی ها تبعید ! کردند کانادا
    امریکایی وقتی بیکاری زیاد میشه میان کانادا برای کار بعد چطور میگی اینجا فرصت شغلی محدودتره؟
    سیستم تامین اجتماعی کانادا مطالعه و مقایسه بفرمایید ببینید اروپا و امریکا باید برن بوق بزنن
    سیستم آموزشیش بماند بکار
    منم یه منفی بهت میدم عزیزم نوش جونت
    دوست من، من مدتهاست ایران نیستم و نمی دونم هم تو ایران چی کار می کنن و نمی کنن.
    کانادا امنیت و سیستم تامین اجتماعی ساپورتیوی داره، درسته. یکی از دلایل اصلی این موضوع توزیع متعادل تر ثروت در کاناداست که باعث میشه فقیر در کانادا به مراتب از آمریکا کمتر باشه. این موضوع باعث میشه HDI کانادا بالا باشه و تو رنکینگ هم بیاد بالا. اما این موضوع نقاط مثبت و منفی داره. مثلا میدونیم که گرچه فقر در کانادا کمتر از آمریکاست، اما درآمد سرانه (PPP) در آمریکا بیشتر از کاناداست. معنیش اینه که در آمریکا سیستم توزیع نامتعادل تر ثروت رو اجازه میده، یعنی این امکان وجود داره که شمای نوعی در صورت داشتن توانایی از فرصتها استفاده کنی و به صورت بسیار رادیکال پیشرفت کنی. در کانادا این امکان نه اینکه وجود نداره، اما به مراتب کمتر از آمریکا وجود داره. در واقع این محدود کردن فرصتها هزینه ایه که نظامهایی مثل کانادا و فرانسه و ... می پذیرن به قیمت اینکه فقر رو کاهش بدن. این نظامها برای کسانی که احتمال نمیدن بخوان پیشرفت رادیکال کنن، شاید بسیار هم مطلوب باشه چون می تونن با رفاه بسیار قابل قبول و بدون مشکل زندگی آرومی کنند. اما اگر کسی توانمندی پیشرفت رادیکال در خودش می بینه نظام آمریکایی براش می تونه مناسب تر باشه.

در مورد فرهنگ فکر نمی کنم بشه به راحتی درباره بالا و پایین تر بودن فرهنگ جوامع نسبت به هم حرف زد، اگر اصلا کلمات بالا و پایین معنایی درباره فرهنگ داشته باشند. باید درباره هر بعد فرهنگ مقایسه کرد جوامع رو، اون هم نه با خط کش بالاتر و پایین تر.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

دوست من، من مدتهاست ایران نیستم و نمی دونم هم تو ایران چی کار می کنن و نمی کنن.
    کانادا امنیت و سیستم تامین اجتماعی ساپورتیوی داره، درسته. یکی از دلایل اصلی این موضوع توزیع متعادل تر ثروت در کاناداست که باعث میشه فقیر در کانادا به مراتب از آمریکا کمتر باشه. این موضوع باعث میشه HDI کانادا بالا باشه و تو رنکینگ هم بیاد بالا. اما این موضوع نقاط مثبت و منفی داره. مثلا میدونیم که گرچه فقر در کانادا کمتر از آمریکاست، اما درآمد سرانه (PPP) در آمریکا بیشتر از کاناداست. معنیش اینه که در آمریکا سیستم توزیع نامتعادل تر ثروت رو اجازه میده، یعنی این امکان وجود داره که شمای نوعی در صورت داشتن توانایی از فرصتها استفاده کنی و به صورت بسیار رادیکال پیشرفت کنی. در کانادا این امکان نه اینکه وجود نداره، اما به مراتب کمتر از آمریکا وجود داره. در واقع این محدود کردن فرصتها هزینه ایه که نظامهایی مثل کانادا و فرانسه و ... می پذیرن به قیمت اینکه فقر رو کاهش بدن. این نظامها برای کسانی که احتمال نمیدن بخوان پیشرفت رادیکال کنن، شاید بسیار هم مطلوب باشه چون می تونن با رفاه بسیار قابل قبول و بدون مشکل زندگی آرومی کنند. اما اگر کسی توانمندی پیشرفت رادیکال در خودش می بینه نظام آمریکایی براش می تونه مناسب تر باشه.

در مورد فرهنگ فکر نمی کنم بشه به راحتی درباره بالا و پایین تر بودن فرهنگ جوامع نسبت به هم حرف زد، اگر اصلا کلمات بالا و پایین معنایی درباره فرهنگ داشته باشند. باید درباره هر بعد فرهنگ مقایسه کرد جوامع رو، اون هم نه با خط کش بالاتر و پایین تر.
    اصلا باهاتون موافق نیستم دوست عزیز و در کانادا هم رشد به اصطلاح رادیکالی هست ولی اینو به عنوان یه انسان نمیپذیرم که دولت فقر تو جامعه گسترش بده تا یه عده مرفه بخوان خیلی خیلی مرفه بشن و رشد رادیکالی داشته باشند باید همه انسانها از حقوق اولیه زندگی برخوردار باشند این حقوق بشره و یقین داشته باشید آدم مرفه میتونه 10تا انواع اقسام فراری و بنز و... سوار شه چندتا قایق تفریحی داشته باشه چندتا ویلا داشته باشه ولی فقط و فقط یکیشو میتونه سوار شه و تو یه ویلاش سالی چند دفعه سر بزنه بعد فراری اقا تو پارکینگ خونش خاک میخوره یه جا یه انسان خاک هم نیست بخوره که چی یکی میخواد بپره! اون بابا رادیکال میگیره این بنده خدا انتگرال
    کجا بابا پیاده شو باهم بریم
    به نظر دولتمردان کانادا اینو بدرستی درک کردند و سعی بر پخش ثروت تو همه دهک ها داشتند اما امریکایی نه
    راستی رشد رادیکالی تو ایران جذر امریکاست یعنی چوپانی یهو میری تو یه جایی که شما چون ایران نیستی نمیدونی بعد یه کارایی میکنی یهو کاخ میخری پولاتم میذاری سویس....!
    ایران بهترین جاست! دشواری! خیلی هم جای خوبیه!یکه! دشواری نداره اینجا
    ویرایش توسط Artin Raad : October 9th, 2010 در ساعت 07:18 AM دلیل: سفت کاری

Senior Member

اصلا باهاتون موافق نیستم دوست عزیز و در کانادا هم رشد به اصطلاح رادیکالی هست ولی اینو به عنوان یه انسان نمیپذیرم که دولت فقر تو جامعه گسترش بده تا یه عده مرفه بخوان خیلی خیلی مرفه بشن و رشد رادیکالی داشته باشند باید همه انسانها از حقوق اولیه زندگی برخوردار باشند این حقوق بشره و یقین داشته باشید آدم مرفه میتونه 10تا انواع اقسام فراری و بنز و... سوار شه چندتا قایق تفریحی داشته باشه چندتا ویلا داشته باشه ولی فقط و فقط یکیشو میتونه سوار شه و تو یه ویلاش سالی چند دفعه سر بزنه بعد فراری اقا تو پارکینگ خونش خاک میخوره یه جا یه انسان خاک هم نیست بخوره که چی یکی میخواد بپره! اون بابا رادیکال میگیره این بنده خدا انتگرال
    کجا بابا پیاده شو باهم بریم
    به نظر دولتمردان کانادا اینو بدرستی درک کردند و سعی بر پخش ثروت تو همه دهک ها داشتند اما امریکایی نه
    راستی رشد رادیکالی تو ایران جذر امریکاست یعنی چوپانی یهو میری تو یه جایی که شما چون ایران نیستی نمیدونی بعد یه کارایی میکنی یهو کاخ میخری پولاتم میذاری سویس....!
    ایران بهترین جاست! دشواری! خیلی هم جای خوبیه!یکه! دشواری نداره اینجا
    برعکس چیزی که شما فکر می کنید اغلب میشه نشون داد (با تئوریهای اقتصادی اثبات ریاضی کرد) که توزیع ثروت (مشابه کانادا یا فرانسه یا ...) باعث میشه متوسط رفاه اجتماعی افت کنه، خیلی از اقتصاد دانان به این سیاست میگن سیاست توزیع فقر. کانادا و فرانسه هم واقف هستند که این سیاست هم از لحاظ اقتصادی و هم اجتماعی به نفعشون نیست، اما دلایل شناخته شده اجتماعی-اقتصادی دیگه وجود داره (که می تونم براتون توضیح بدم، اما تخصصیه و شاید جاش اینجا نباشه) که مانع میشه اونها سیاستشون رو عوض کنند.
    کشورهایی که اجازه رشدهای رادیکال میدن سازمانهاشون هم فرصت رشد رادیکال خواهند داشت. اینه که آمریکا در عرض 150 سال هاروارد و ام آی تی و برکلی و دوک و نورث وسترن و 20 سی تا دانشگاه دیگه در همین سطح میشن دانشگاهاش و تو کانادا و خیلی کشورهای دیگه اگه یکی دو تا دانشگاه در این سطح باشه یا نباشه.

در ایران چیزی که باعث میشه اون شرایط وجود داشته باشه، انواع فساد و رانتهای اقتصادی هست، نه استفاده درست از فرصتهای اقتصادی مثل آمریکا. اسمش هم رشد اقتصادی نیست.

برعکس چیزی که شما فکر می کنید اغلب میشه نشون داد (با تئوریهای اقتصادی اثبات ریاضی کرد) که توزیع ثروت (مشابه کانادا یا فرانسه یا ...) باعث میشه متوسط رفاه اجتماعی افت کنه، خیلی از اقتصاد دانان به این سیاست میگن سیاست توزیع فقر. کانادا و فرانسه هم واقف هستند که این سیاست هم از لحاظ اقتصادی و هم اجتماعی به نفعشون نیست، اما دلایل شناخته شده اجتماعی-اقتصادی دیگه وجود داره (که می تونم براتون توضیح بدم، اما تخصصیه و شاید جاش اینجا نباشه) که مانع میشه اونها سیاستشون رو عوض کنند.
    کشورهایی که اجازه رشدهای رادیکال میدن سازمانهاشون هم فرصت رشد رادیکال خواهند داشت. اینه که آمریکا در عرض 150 سال هاروارد و ام آی تی و برکلی و دوک و نورث وسترن و 20 سی تا دانشگاه دیگه در همین سطح میشن دانشگاهاش و تو کانادا و خیلی کشورهای دیگه اگه یکی دو تا دانشگاه در این سطح باشه یا نباشه.

در ایران چیزی که باعث میشه اون شرایط وجود داشته باشه، انواع فساد و رانتهای اقتصادی هست، نه استفاده درست از فرصتهای اقتصادی مثل آمریکا. اسمش هم رشد اقتصادی نیست.
    دوست عزیز شما فکر کنم مرجع اطلاعاتتون رسانه های آمریکایی باشه که همشون ضد کانادایی هستن، بهتون توصیه می کنم فیلم زیر رو ببینین:
    http://www.imdb.com/title/tt0386032/
    در مورد خدمات درمانی آمریکا و مقایسه اون با جاهای دیگه است و خصوصا کارامدی سیستم بهداشتی و بیمه فرانسه و کانادا رو نشون میده.
    فیلمش هم مستند است.
    دوماً از نظر اقتصادی حرف شما را برای بقیه فروم ترجمه کنم:
    در آمریکا تعداد کسانی که می تونین میلیونر بشن بیشتر از کاناداست، تعداد فقیر کانادا از آمریکا کمتره
    نتیجه این حرف: فاصله بین حداقل درآمد با حداکثر درآمد در آمریکا بیشتره، پول دار شدن در آمریکا آسونتره!
    حالا حدس بزنین کجا پولدار شدن از همه راحتتره؟ جواب همتون ایران است، آیا ایران از نظر اقتصادی بهتره؟
    در ضمن در مورد اون شاخصها و رنکینگ ها که همشون کانادا بالاتر از آمریکا است، علتش اینی که شما فرمودین نیست، بلکه اون رنکینگها در زمینه های مختلف هست، در مجموع در همه سالهای گذشته بدون استثنا کانادا بالاتر از آمریکا بوده. و تقریبا همه عوامل در این رنکینگ لحاظ شده.
    در مورد خود آمریکا کسی شک نداره که دانشگاههای خوب و با فاند فراوان وجود داره، ولی بحث سره ارزش 120 هزار دلار برای کانادا بود، که همه متفق القول اعتقاد دارن که ارزش داره! تازه گرون هم داره میشه! و دیگه 120 نیست فقط برای کبک تا آخر امسال 120 است.

پی نوشت:
    پست اول شما در این تاپیک اولین منفی بود که من در این فروم دادم، علتش هم این بود که هیچ توضیحی نداده بودین و فقط با حالت طعنه آمیز گفته بودین که اگه 120 هزار هم بگیرین نمیرین! خب معلومه که این پست به درد کسی نمیخوره، اگر از اول با دلیل عنوان می کردین منفی نمی دادم!
    ویرایش توسط solitude : October 9th, 2010 در ساعت 11:01 AM

ApplyAbroad Editor

کاملا درسته! شرایط هرکس فرق می کنه و ممکنه برای شما و دیگرانی هم کانادا بهترین جای ممکن باشه. معیارها و مطلوبیتهای آدمها فرق داره.
    دقیقا. معیار های آدم ها فرق داره. من هم به هزار دلیل حاضر نیستم در آمریکا زندگی کنم و کانادا رو انتخاب کردم.

- من آدم خدا ناباوری (Atheist) هستم و مطمئنا کشور شدیدا مذهبی و خرافه گرایی مثل آمریکا بدردم نمیخوره! جرج بوش که فکر میکرد مسیح اونو فرستاده تا با تروریسم مبارزه کنه و بیشتر مردمش هم این حرف رو قبول داشتن. برای اولین بار در تاریخ آمریکا پارسال اوباما در یکی از سخنرانی هاش اشاره کرد که در آمریکا هم بی خدایان وجود دارند!
    - آزادی های اجتماعی کانادا خیلی خیلی بیشتر از آمریکاست. اینجا سالهاست که به حقوق اقلیت ها اهمیت داده میشه. به عنوان مثال ازدواج همجنسگرایان آزاده، آمریکا تا قبل از اوباما حاضر نبود حتی وجود همجنسگرایان رو بپذیره !
    - شما با یه آمریکایی حرف بزن. در پررویی که درجه یک هستن. در بی ادبی که مثال ندارن و معلوماتشون از کلاس اولی های ایران هم کمتره. اون وقت اونا رو با کانادایی ها مقایسه کن.

در مورد دانشگاه ها هم حرفی زده بودی که ام ای تی و هاروارد و فلان! شما یه امار بگیر. امریکا حدودا 4000 تا دانشگاه و موسسه اموزشی داره از این 4000 تا تعداد انگشت شماری اولن. اون وقت کانادا که 150 تا دانشگاه و موسسه آموزشی داره لااقل 20 تاش درجه یکن ! یه درصد بگیری متوجه میشی فرقشون چیه.

و مهمترین فرق از نظر من (که شاید باید براتون کلی توضیح داد که چرا مزیته کاناداست چون از قرار معلوم برای شما سیستم رفاه اجتماعی و بیمه درمانی و بیمه بیکاری و بیمه بازنشتگی و اینا که مزیت نیستن!) که من بعد 3 سال پاسپورت کانادایی میگیرم و کانادایی میشم ! اما برای آمریکا و اروپا باید سالها منتظر بود که آیا پاس بدن آیا ندن !

بازم میگم سیستم کانادا کمبود و کاستی هایی هم داره و هیچ چیزی هیچ جا پرفکت نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)