صفحه 130 از 151 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    1-سایت دیوار رو ببینید با یک تومن ودیعه 10 تومان خانه راحت پیدا میشود.
    2- الان کسی 800تومنا درامدش نیست عزیزم 800 تومان پایه خقوق است ان هم حقوق کارگری است اگر یک شیفت کاری کار کنید با حق اولاد و .... تا یک و دویست میرسد . اکثرا دو شیفت کار میکنند تا دو تومان هم در میارن. مشکل ایران حقوق ها نیست! مشکل بیکاری هست بیکاری شدید و فراوان .کار برای همه نیست تقریبا نصف جوانان عزیز بیکار تشریف دارند.

البته من درک میکنم 99 درصد ایرانی های مهاجر ، مخصوصا کشورهایی که مهاجرین از کشورهای جهان سومی پذیرش میکنند با چشمان بسته خود را از خون کانادایی یا استرالیایی میدانند و اگر خود کانادایی ها هم از کشور خود انتقاد کنند ایرانی عزیز با 35 سال سن که تازه مهاجرت کرده به شما حمله کرده و در یک چشم بهم زدن شما را ادب خواهند کرد.
    سیستم درمانی کانادا رایگانه ؟ کافیه در یوتیوب بزنید بفهمید رایگان یعنی چی؟ بله ویزیت شش ماه بعد .

خیلی جالب هست با خانه ماهی 100دلار و اب برق 200دلار میشود با 1600دلار زندگی راحتی داشت !!!

کانادا اگر کشور خوبی بود مهاجرینش از ایران و ویتنام و هند نبود عزیز. از المان و فنلاند بود . دومین بزرگترین کشور دنیا سی میلیون جمعیت نداشت!!دویست میلیون داشت.
    البته در مورد اینکه "دومین بزرگترین کشور دنیا چرا فقط ۳۰ میلیون جمعیت داره" فکر کنم باید به نقشه جغرافیا نگاه کنید دوست عزیز.
    اون بالاهاش قطبه. من که نبودم میگن خیلی سرده.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

اتفاقا امروز توي راه بحث ما همين بود. من حسرت ميخوردم كه چرا وقتي جوون بودم نيومديم اينجا. چرا بچه هام رو اينجا به دنيا نياوردم. چرا اصلا خودم اينجا بزرگ نشدم. غصه م اينه كه چند سال بايد تلاش كنم تا زبان انگليسيم به حدي برسه كه جزو جامعه محسوب بشم.
    ما جزو كساني بوديم كه توي ايران از نظر مالي هيچ مشكلي نداشتيم. اما آيا هرچيزي رو با پول ميشه خريد؟ وقتي حداقلهاي زندگي رو داشته باشي حالا نيازهات فرق ميكنه. ديگه شايد دنبال دو قرون اضافه تر نباشي ولي دنبال رفاه بيشتري. و اين رفاه براي همه توي مسائل مادي خلاصه نميشه. ما جزو پولدارهايي بوديم كه هيچوقت دنبال ماشين لوكس و وسايل خونه ي لوكس و اينا نبوديم. فكر كن كارمند شركتت بياد بهت بگه اين ماشيني كه سوار ميشين در شأن شما نيست. يا سرايدار آپارتمان ازتون بپرسه پس بقيه وسايلتون كجاست. چون نيازي حس نميكرديم. ولي خوشحال نبوديم. انگيزه اي هم براي درآمد بيشتر نداشتيم. اما براي مهاجرت انگيزه داشتيم. براي تغيير محيط. براي ايجاد شرايط اجتماعي و حتي آب و هوايي بهتر براي بچه هامون. دنبال آرامشي بوديم كه توي شهر خودمون بهش نرسيديم. من گاهي شبها كابوس ميبينم برگشتم ايران و توي خواب با گريه التماس ميكنم بذاريد من برم خونه م (توي كانادا).
    اما هيچوقت به خانواده ي خودم يا دوستان توصيه نكردم مهاجرت كنن. براي اينكه آدمها با هم متفاوتند. خواسته هاشون فرق داره. حتي با خواسته هاي يكسان ديدگاهشون به قدري متفاوته كه در شرايط يكسان يكي ممكنه راضي باشه و يكي نه. هركس خودش بايد سبك سنگين كنه با توجه به روحيات خودش و توانايي هاي روحي و حتي جسمي و استعدادهاش تصميم بگيره كه آيا موندن براش بهتره يا رفتن. و اگر قرار به رفتن بود كانادا بهتره يا جاي ديگه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Local Moderator

کاربران گرامی ،
    لطفا به عنوان تاپیک توجه کنید ،
    آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

قرار نیست در این تاپیک مقایسه بین ایران و کانادا باشه ، خواهشمند است از ارسال مطالبی که فاقد اطلاعات مفیدی برای فروم است اجتناب کنید. و بهتر است در بيان نظراتمان به همديگر احترام بگذاريم
    ممنون که قوانین فروم را را رعایت میکنید
    با تشکر

ویرایش توسط hiver : April 19th, 2017 در ساعت 04:05 AM

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    آلمان خودش یه کشور درجه یک جهانه، برای چی مردمش بیان مهاجرت کنن آخه ؟!!!!!! تو همه تاریخ اینطور بوده که اکثر مهاجرین از کشورهای جهان سوم بودن وگرنه کسی از آلمان و فنلاند و کشورهای جهان اول، مهاجرت نمیکنه. مهاجرین به آمریکا هم اکثرا از مکزیک و چین هند و ویتنامن، نکنه آمریکا رو هم قبول نداری شما ؟!!
    اونی که شما با یک تومن اجاره و ودیعه ده تومنی پیدا کردی، خونه نیست، لونه موشه. برو تو بازار ببین چه قیمتایی برای چه خونه هایی میدن.
    تا حالا نشنیده بودم دانلود رایگان و غیر قانونی رو به عنوان مزایای ایران حساب کنن!!!!! همونطور که دوستان گفتن با یه اشتراک نت فلیکس همه اینارو با بهترین کیفیت میتونی ببینی!
    سیستم درمانی ایران خیلی خوبه الان ؟‌ دکتر معروف و کار درست بخوای بری حداقل چهار پنج ماه بعد بهت وقت میدن تازه اگه بیمار جدید قبول کنن.
    همون دو میلیون حقوقی که میگی فکر کردی خیلی زیاده ؟! برای کسی که فوق لیسانس خونده، دو میلیون توهینه.
    در مورد حقوق 2 میلیونی که گفتین توهینه:
    من یک سال به عنوان "عضو هیات علمی" یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی تو شهرستان کار کردم - 2 سال پیش - با حقوق ماهیانه 1 میلیون در ازای 30 ساعت کار! از اون جا امدم بیرون. دوستان دیگه ای رفتن و مشغول شدن الان حقوقشون شده 1.2 میلیون! خیلی ها هم ارزوشون هست به این پست و حقوقش برسن! برای این دوستان فوق لیسانس دار من 2 میلیون توهین نیست واقعا دست نیافتنیه!

من فقط خیلی نگران این اب و هوای کانادام. دوستی دارم که به محض گرفتن اقامت کانادا رفت المان اقامت اون جا را گرفت و زندگی می کنه.
    میگه در بلند مدت خیلی رو اعصابه. دوستانی که سابقه حضور بیش از 4 سال دارن لطف کنن نظر بدن.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    من یک سال به عنوان "عضو هیات علمی" یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی تو شهرستان کار کردم - 2 سال پیش - با حقوق ماهیانه 1 میلیون در ازای 30 ساعت کار! از اون جا امدم بیرون. دوستان دیگه ای رفتن و مشغول شدن الان حقوقشون شده 1.2 میلیون! خیلی ها هم ارزوشون هست به این پست و حقوقش برسن! برای این دوستان فوق لیسانس دار من 2 میلیون توهین نیست واقعا دست نیافتنیه!

من فقط خیلی نگران این اب و هوای کانادام. دوستی دارم که به محض گرفتن اقامت کانادا رفت المان اقامت اون جا را گرفت و زندگی می کنه.
    میگه در بلند مدت خیلی رو اعصابه. دوستانی که سابقه حضور بیش از 4 سال دارن لطف کنن نظر بدن.

به نظر من، برای کسانی که بتونن از بخشی از فرهنگ و عقاید کشور مبدا دست کشیده و در جهت اداپته شدن با کشورهای اروپایی بپذیرند انچه ازشون خواسته میشه، مهاجرت به کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، دانمارک و ... از جهات مختلف کاملا اولویت داره به کانادا (فرق نمیکنه چون با پاسپورت یه کشور اتحادیه اروپا میشه در کشورهای دیگرش هم زندگی و کار کرد)

مورد بعد هم امریکاست که برای ایرانیا خیلی دلچسب تر به نظر میاد (و البته هندی ها) بازار کارشم که این روزا خیلی خوبه (خیلی بهتر از قبل) و برای قشر متخصص ادمی مثل ترامپ هم نمیتونه مانع باشه.
    معمولا خیلی ها کانادا رو پلی برای امریکا درنظر میگیرن در شرایط امروز...

در اخر؛ اون عدد ماهیانه 1600 دلار خیلی عجیب بود شنیدنش از زبان دوستان، چرا که خود من چند ماه پیش از خود عزیزان جویا شدم تاکیداتی رو هزینه های واجب داشتند که باعث بالارفتن مینیمم های زندگی میشه. (مثل دوستی که تاکید کرد که خودرو واجب شرعی و عرفی هست در کانادا خصوصا اگه در دو سه شهر بزرگش نباشه کسی)

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها

به این هم توجه داشته باشید که سیستم کارمندپروری در کشورهای آمریکائی خیلی وجود نداره، اینکه شما لیسانس دارید یا فوق لیسانس یا دکترا در کانادا حداقل تعیین کننده پایه حقوق شما نیست و بعد اتوماتیک هم حقوق شما هر سال بالا نخواهد رفت. خیلی راحت و هر لحظه هم ممکنه شما را اخراج کنند. هوای کانادا خب به روحیات شما بستگی داره. بعضی جاهاس زمستون چند ماه سرده اما تابستان و بهار و پاییز نسبتا خوبی هم داره. آلمان فضای زندگیش قابل مقایسه با کانادا نیست، باز هم به این برمی گرده که چقدر می تونید بعضی مسائل را بپذیرید. در کانادا بعنوان تازه مهاجر بسیار پذیرفته شده تر خواهید بود تا آلمان.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    ب.

در اخر؛ اون عدد ماهیانه 1600 دلار خیلی عجیب بود شنیدنش از زبان دوستان، چرا که خود من چند ماه پیش از خود عزیزان جویا شدم تاکیداتی رو هزینه های واجب داشتند که باعث بالارفتن مینیمم های زندگی میشه. (مثل دوستی که تاکید کرد که خودرو واجب شرعی و عرفی هست در کانادا خصوصا اگه در دو سه شهر بزرگش نباشه کسی)
    رقم $1600 منباب مقایسه زندگی با مینیمم درآمد در ایران و کانادا بود. اکثر دانشجوهای بین المللی در کانادا با مبالغی در همین حدود زندگی میکنند. برای کسی که دانشجو نباشه و بخواد زندگی متوسط و ماشین و خونه شخصی و غیره داشته باشه طبعا هزینه ها (و درآمدها) خیلی بالاتره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    خب اگه انقدر شرایط بده، چرا بر نمی گردین ایران شما و امثال شما ؟!!! تو ایران یه کارمند با فوق لیسانس نهایتا سه چهار میلیون حقوق داره، میتونه خونه بخره با این حقوق یا ماشین ؟ از اجاره های ایران خبر داری یا نه ؟‌ تازه شرایط روز به روز هم بدتر میشه تو ایران.
    اتفاقا کاملا برعکس شما ما کلی دوست و فامیل داریم که همه تعریف میکنن و هیچ کدوم حاضر نیستن برگردن. خود من هم چند بار که رفتم کانادا و از نزدیک بررسی کردم، صددرصد اگه مسئله دوری از خانواده نبود، یک لحظه هم تو موندن شک نمیکردم. ایران برای کسانی خوبه که یه بیزینس خوب دارن و در هر شرایطی درآمدشون رو دارن وگرنه برای یه کارمند، صددرصد بهتره که بره کانادا.
    البته این پست بیشتر از ده روز پیش ارسال شده، ولی به نظرم بد نیست پاسخی بدم
    من از افرادی هستم که الان کانادا هستم و خیلی هم راضیم، یک چند روز دیگه که برای یک کار شخصی برمیگردم ایران و خیلی هم احساس خوبی حتی نسبت به یک سفر کوتاه به ایران هم ندارم، دیگه حدس بزنید تا چه اندازه اینجا رو دوست دارم.
    ولی مهاجرت به کانادا لزوما زندگی همه رو بهتر نمی کنه، و حالا بعضی ها که نکات منفی میگن و یا ناراضین رو دیدم که در جوابشون گفته میشه خوب اگه بده چرا بر نمی گردی؟! جواب این سوال این هست واقعا برگشت به ایران هم راحت نیست،کسی که اموالش رو فروخته و کلی خرج کرده و کار قبلیش استعفا داده، حالا برگشتن به ایران اصلا براش راحت نیست، باید جواب همه مردم و فامیل رو بده که چرا برگشته، این قضیه یک شکست تلقی میشه براش! توی ایران متاسفانه گاهی اوقات رسیدن به موقعیت شغلی قبل به این سادگی نیست، بماند جاهای دولتی و شبه دولتی هم که یک سری محدودیتهای سنی برای استخدام دارند و اگه کسی استعفا داده باشه فکر نمی کنم بتونه راحت به اونجاها برگرده. کسی که امولش رو فروخته و کلی خرج کرده، برگشتن به ایران مترادف با برگشتن به موقعیت مالی قبل هم نیست. کلا برگشتن به ایران بعد از مهاجرت مثل فشردن Ctrl+Z نیست که همه چیز به راحتی به صورت قبل برگرده اینها همش برگشتن رو مشکل می کنه، و افراد ناراضی هم می بینند که خیلی سخته برگردند و باز اکثریت ترجیح میدن و شاید هم امید به آینده دارند که به جای برگشت به ایران و سختی کشیدن برای رسیدن به موقعیت قبل، ترجیح میدن که توی کانادا سختی بکشن شاید بتونند به موقعیت بهتری برسند، خلاصه تصمیم برگشت به ایران راحت نیست، و به نظرم همون طور که به حرف افراد راضی از کانادا باید گوش داد، به حرف افراد ناراضی هم گوش داد تا بالاخره به این نتیجه رسید که مهاجرت به کانادا کار درست هست یا نه؟ سوالی که جوابش برای هر فردی با فرد دیگه فرق داره.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member trojan99 آواتار ها

به نظر من بحث مقایسه بین کانادا و ایران نسبیه تو صفحات قبل خوندم طرف نوشته من بیست روز میرم ایران بعدش خدا خدا میکنم برگردم کانادا که حرف ایشون درسته برای خودش مثلا من که خونم تو محله پاسداران تهران بوده با اونی که تو شهرستان کوچیک بوده یه جور تو ایران زندگی نمیکردیم که الان دیدمون یکی باشه من تو محله هایی که بودم ندیدم کسی بد رانندگی کنه تو محله های فرشته و الیه ودروس و پاسداران که البته نسبت به فنلاند خب قطعا فرهنگ رانندگی پایین تره ولی خوب اونقدر ها هم بد نیست ویا مثلا کسی شاید تو شهرستان امکان این رو نداشته باشه ولی من دیشب رفتم یه رستوران تو محله سعادت اباد تهران و شاه میگو و استیک کوشه و خاویار و چند تا غذای دیگه رو با هم خوردم
    خب به طبع این دو تا تفاوت ایجاد میکنه :
    1- زندگی برای من تو کانادا از لحاظ زرق و برق زندگی قطعا به مراتب کمتر از ایرانه که این میتونه سخت باشه مثلا همسایه پایینی ما مازراتی داره خب برای منه تازه محاجر که با روش غیر سرمایه گزاری میخوام بیام فکر میکنید تو چند تا محله کالگاری یا ادمونتون همچین شرایطی هست؟
    البته اشتباه نکنید نمیگم ماشین طرف برای من تفاوتی ایجاد میکنه بلکه دارم از محیط زندگی صحبت میکنم و قصدم راهنماییه و میخوام بگم ایران رو به صورت کلی نبینیم چون توی همین تهرانشم سطح زندگی افراد از زمین تا اسمون میتونه با هم فرق کنه
    2- بحث برگشت به ایران ، خب مسلما برگشت به ایران از نظر محیط زندگی برا یه ادم تو بالا شهر تهران و یه ادم تو روستا خیلی فرق میکنه و این ادمایی که میگن فلانی اگه کانادا انقدر بده خب برگرد ( البته به مسخره میگن) اونها تو ایران تو این محیط نبودن و نمیتونن خودشون رو جای امثال من بزارن
    پس حرفم اینه که نمیشه انقدر راحت قضاوت کرد
    در ضمن تو خود کانادا هم کار و زندگی شهر به شهر و رشته به رشته برای افراد با استعداد های مختلف فرق داره انسان باید واقع بین باشه
    بنابر این من توصیه میکنم که الان که عصر ارتباطات هستش افراد قبل مهاجرت حتما تحقیق بکنن این فروم جای خوبیه ولی کامل نیست
    مثلا خود من انقدر اطلاعات عمومی ام بالا است اگر کره ماه هم بروم باز هم راجه به اونجا یک عالمه اطلاعات دارم تازه با این وجود یه عالمه استرس دارم که نکنه انتخاب درستی نکرده باشم چه برسه کسی که فقط به حرف وکیل مهاجرت یا دپستان اعتناد کنه

Junior Member trojan99 آواتار ها

در ضمن یه کاری که من کردم ( البته میگم من این کار رو برای همه جا انجام میدم مثلا سیاره خورشد یا قطب شمال چون عاشق اطلاعات و دانش هستم مخصوصا راجع به کشور های دیگه) و پیشنهاد میکنم بقیه هم مخصوصا راجع به مسیله به این مهمی مثل محاجرت به اون کشور انجام بدن اینه که بیان مثل من سرچ کنن تو اینترنت درباره همه اطلاعاتی که درباره کانادا هست و اطلاعات جمع کنن
    این مرحله ابتداییش هست مثلا فیلم هایی که تو کانادا ساخته شده رو ببینن که هم تفریحه هم با اون کشور اشنا میشن با محیطش و خیابون هاش و ساختار شهریش که به نظر من خیلی مهمه براتون مثال میزنم مثلا یه نفر که مذهبیه و دوستان خود من وقتی باهاشون راجع به کانادا حرف زدن همه گفتن خوبه و بیا مهاجرت کنیم
    بعد که چند تا فیلم بهشون از اون شهر نشون دادم پشیمون شدن و گفتن نه خوب نیست در صورتی که خیلی پتانسیل بالایی برای محاجرت و پیشرفت داشتن و اکثرا از سبک لباس پوشیدن افراد تو کانادا بدشون اومد و گفتن لختیه( از نظر اونها و نه من) خب این خیلی بهتر از اینه که برن کانادا و بعد سرخورده و افسرده بشن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)