صفحه 131 از 151 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

سلام به همه دوستان عزیز.
    حقیقتش من حدوددو ساله که همه فکر و ذکرم شده رفتن یا موندن.من توی ایران کارمند بودم زمانیکه پروسه مهاجرت رو استارت زدم.در حین انجام کارهام واسه مهاجرت شروع کردم و بیزنش شخصی خودم رو هم راه انداختم که به صورت شراکتی با دو نفر از همکارام بود.پیشرفتمون توی کار خیلی بیشتر از حد انتظارمون بود.بعد از 8 ماه از شروع کار کار مهاجرتم نتیجه داد و واسه گرفتن پی آر رفتم کانادا.4 ماه کانادا بودم توی شهر مونترال و واقعا شیفته کانادا شدم.تنها نکته ای که خیلی واسم مهم بود احترامی بود که اونجا مردم به هم میذاشتن که واقعا واسم لذت بخش بود.ولی شرکای عزیزم گفتن اگر بخوای بمونی باید سهامت رو واگذار کنی و من مجبور به بازگشت به ایران شدم.روزای اولی که اومدم ایران واقعا دپرس شده بودم.تصمیم گرفتم یه کار شخصیه دیگه بدون شریک راه بندازم و همین کار رو کردم ولی موفقیتش نصف بیزنس قبلی بود.الان هر دو بیزنس رو دارم و درآمد ماهیانم حدودا 40 میلیون تومان هست ولی اگر بخوام بیام و کانادا بمونم اون بیزنس اول رو از دست میدم.شاید ماهی 15 میلیون تومن داشته باشم ماهیانه.حالا موندم که اگه برم چند سال بعد پشیمون بشم که چرا ایران نموندم و اگه ایران بمونم پشیمون بشم که چرا اقامت رو از دست دادم.شما جای من بودید کودوم رو انتخاب میکردید.ممنونم
    CIO 1/8/2013,PER 4/11/2013,AOR 18/11/2013
    Medical requested 14/10/2014 decision made 18/12/14
    Pass Request:22/12/2014
    Landed:12/5/2015

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash_212002 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز.
    حقیقتش من حدوددو ساله که همه فکر و ذکرم شده رفتن یا موندن.من توی ایران کارمند بودم زمانیکه پروسه مهاجرت رو استارت زدم.در حین انجام کارهام واسه مهاجرت شروع کردم و بیزنش شخصی خودم رو هم راه انداختم که به صورت شراکتی با دو نفر از همکارام بود.پیشرفتمون توی کار خیلی بیشتر از حد انتظارمون بود.بعد از 8 ماه از شروع کار کار مهاجرتم نتیجه داد و واسه گرفتن پی آر رفتم کانادا.4 ماه کانادا بودم توی شهر مونترال و واقعا شیفته کانادا شدم.تنها نکته ای که خیلی واسم مهم بود احترامی بود که اونجا مردم به هم میذاشتن که واقعا واسم لذت بخش بود.ولی شرکای عزیزم گفتن اگر بخوای بمونی باید سهامت رو واگذار کنی و من مجبور به بازگشت به ایران شدم.روزای اولی که اومدم ایران واقعا دپرس شده بودم.تصمیم گرفتم یه کار شخصیه دیگه بدون شریک راه بندازم و همین کار رو کردم ولی موفقیتش نصف بیزنس قبلی بود.الان هر دو بیزنس رو دارم و درآمد ماهیانم حدودا 40 میلیون تومان هست ولی اگر بخوام بیام و کانادا بمونم اون بیزنس اول رو از دست میدم.شاید ماهی 15 میلیون تومن داشته باشم ماهیانه.حالا موندم که اگه برم چند سال بعد پشیمون بشم که چرا ایران نموندم و اگه ایران بمونم پشیمون بشم که چرا اقامت رو از دست دادم.شما جای من بودید کودوم رو انتخاب میکردید.ممنونم
    اهل زیاد حرف زدن نیستم و اعتقاد دارم هیچ پشیمونی در کار نیست
    انسان خاصیت عجیبی دارد یکی هم شما. هر کاری بکنه اخرش یه نیمچه پشیمونی خواهد داشت که ای کاش چنان میکردم چنین نمیکردم یا بالعکس.
    اگر 360 تومان سالیانه (حالا منهای سود حاصله از سهامی که خواهی بروخت) ارزشش کمتر از اقامت کاناداست، خب دومی رو انتخاب کن!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash_212002 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز.

بحثهای عرفانی و فلسفی و شاعرانه رو کاری ندارم. مستقیم میرم اصل مطلب.

یا شرایط و توانایی های فردی که در اقتصاد دارید شدیداً توصیه میکنم یه سه چهار سال همین بیزینستون رو در ایران ادامه بدید تا بتونید 500 هزار دلار (یا بیشتر طبق قوانین جدیدشون) سرمایه رو نقد داشته باشید اون زمان و در کنار سایر اموال منقول و غیرمنقولتون واجدالشرایط برای گرین کارت امریکا از راه سرمایه گذاری بشید....

شاید در گذشته شرایطش رو نداشتید اما الان که سالانه 500 میلیون درامد دارید میتونید بهش فکر و یه برنامه ریزی خوب بکنید. تا اون موقع هم برای رفع خستگی سالی چند سفر حسابی برید اونم به بهترین پایتختهای اروپایی تا لذت زندگی رو هم برده باشید.

Junior Member

سلام به دوستان عزیز
    من واقعا به راهنمایی و تجربیات شما نیاز دارم.
    من تازه چند روزه که ویزای تحصیلی کانادامو دریافت کردم (برای مقطع دکترا مدیریت با فاند دانشگاه اتاوا). اما چند تا مورد بسیار مرددم کرده و نمی تونم تصمیم درست بگیرم.
    1- بین انتخاب کانادا و استرالیا موندم چون هدفم بعدش کار و اقامت در یکی از این دو کشور می باشد.
    2- از استرالیا نیز پذیرش دارم با فاند دولت استرالیا شهر سیدنی.
    3- در استرالیا فقط دوره دکترا تحقیقاتی رشته مهندسی فناوری اطلاعات است و فقط تحقیق است، اما در کانادا باید درس نیز بگذرونم.
    4- آب و هوا، موقعیت شغلی
    5- شانس اقامت بعد از تحصیل
    6- شانس آوردن مادر پیش خودم
    همه این موارد من رو بسیار مردد کرده و نمی دونم باید چیکار کنم و کدام کشور را انتخاب کنم. خواهشا راهنماییم کنید که انتخاب بهتری داشته باشم.
    ممنونم دوستان

Junior Member

سلام
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن

معرفی
    من یک پسر 23 ساله ام
    علاقه ی زیادی به تکنولوژی دارم دوست دارم بتونم بیشتر پیشرفت کنم
    دانشجوی ترم آخر کارشناسی مهندسی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه فنی و حرفه ای هستم و معافیت تحصیلی دارم و باید سربازی برم.
    حدود 5 سال هست که دارم همزمان با تحصیلم کار میکنم و این کارها آزادانه بوده و بدون بیمه ولی برای سازمان ها و شرکت های بزرگ
    نمونه کار خوب و در حد کشور دارم و توسعه وب تخصص اصلیم هست
    خیلی دوست دارم آزمایشگاهی داشته باشم و کل زندگیمو اونجا بگذرونم
    کلا خونه هم که هستم بیرون نمیرم و بیشتر تو خونه درگیر علایقمم
    مگر برای کار کردن و درس خوندن و خیلی تفریح کم برم بیرون
    کلا شخصیت به شدت کنجکاوی دارم و به مهندسی معکوس هم علاقه دارم
    ایده هم زیاد دارم و در حوزه های استارت آپ کار کردم
    ذهن خلاقی هم دارم
    ضریب هوشی ام هم نسبتا بالا و در المپیاد ریاضی مقام دارم
    از بچگی به الکترونیک علاقه داشتم و برنامه نویسی ، طراحی مدار ها و ساخت ادوات الکترونیکی کار کردم
    پیشنهاد کار در ارگان ها هم زیاد دارم نمیدونم چی کار کنم.
    خیلی وقته به فکر مهاجرتم و بهش فکر میکنم .
    تقریبا ایران وابستگی ندارم و از لحاظ غربت و این این چیزا به مشکل بر نمیخورم.
    از محیط بسته ای هم که حاکم هست زیاد خوشم نمیاد.
    اینم اضافه کنم که وضعیت مالی زیاد خوبی نداشتیم و ندارم و دارایی ندارم و این فکر کنم بزرگترین مشکلم باشه.
    تو زندگیم خیلی سختی کشیدم از انواع کارگری گرفته و ... ولی برای قبل از این شغل 5 سالم بوده.
    ولی الان به عنوان یک دانشجو درآمد حدود 2 تا 3 تومن در ماه رو میتونم داشته باشم.

سوال
    1- ایران بمونم و زندگیم رو بر این منوال بزارم که به شکلی که دوست ندارم زندگی کنم یا مشکلات و سختی های مهاجرت رو به جون بخرم و مهاجرت کنم؟
    2- کشوری هم که دوست دارم به اونجا مهاجرت کنم کانادا یا آمریکا هست ولی دوست دارم دوستانی که تجربه بیشتر دارن پیشنهاد بدن؟
    3- اگه مهاجرت کنم میتونم تنهایی از پس مشکلات بر خواهم آمد یا نه؟
    4- شرایط و زندگیم بعد از مهاجرت چه تفاوت هایی با قبل خواهد داشت؟
    5- جایگاهم در اون کشور چه جایگاهی خواهد بود؟
    6- راهکاری برای نرفتنم به سربازی هست؟
    ویرایش توسط best_pr : June 3rd, 2017 در ساعت 02:55 PM

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط best_pr نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن

معرفی
    من یک پسر 23 ساله ام
    علاقه ی زیادی به تکنولوژی دارم دوست دارم بتونم بیشتر پیشرفت کنم
    دانشجوی ترم آخر کارشناسی مهندسی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه فنی و حرفه ای هستم و معافیت تحصیلی دارم و باید سربازی برم.
    حدود 5 سال هست که دارم همزمان با تحصیلم کار میکنم و این کارها آزادانه بوده و بدون بیمه ولی برای سازمان ها و شرکت های بزرگ
    نمونه کار خوب و در حد کشور دارم و توسعه وب تخصص اصلیم هست
    خیلی دوست دارم آزمایشگاهی داشته باشم و کل زندگیمو اونجا بگذرونم
    کلا خونه هم که هستم بیرون نمیرم و بیشتر تو خونه درگیر علایقمم
    مگر برای کار کردن و درس خوندن و خیلی تفریح کم برم بیرون
    کلا شخصیت به شدت کنجکاوی دارم و به مهندسی معکوس هم علاقه دارم
    ایده هم زیاد دارم و در حوزه های استارت آپ کار کردم
    ذهن خلاقی هم دارم
    ضریب هوشی ام هم نسبتا بالا و در المپیاد ریاضی مقام دارم
    از بچگی به الکترونیک علاقه داشتم و برنامه نویسی ، طراحی مدار ها و ساخت ادوات الکترونیکی کار کردم
    پیشنهاد کار در ارگان ها هم زیاد دارم نمیدونم چی کار کنم.
    خیلی وقته به فکر مهاجرتم و بهش فکر میکنم .
    تقریبا ایران وابستگی ندارم و از لحاظ غربت و این این چیزا به مشکل بر نمیخورم.
    از محیط بسته ای هم که حاکم هست زیاد خوشم نمیاد.
    اینم اضافه کنم که وضعیت مالی زیاد خوبی نداشتیم و ندارم و دارایی ندارم و این فکر کنم بزرگترین مشکلم باشه.
    تو زندگیم خیلی سختی کشیدم از انواع کارگری گرفته و ... ولی برای قبل از این شغل 5 سالم بوده.
    ولی الان به عنوان یک دانشجو درآمد حدود 2 تا 3 تومن در ماه رو میتونم داشته باشم.

سوال
    1- ایران بمونم و زندگیم رو بر این منوال بزارم که به شکلی که دوست ندارم زندگی کنم یا مشکلات و سختی های مهاجرت رو به جون بخرم و مهاجرت کنم؟
    2- کشوری هم که دوست دارم به اونجا مهاجرت کنم کانادا یا آمریکا هست ولی دوست دارم دوستانی که تجربه بیشتر دارن پیشنهاد بدن؟
    3- اگه مهاجرت کنم میتونم تنهایی از پس مشکلات بر خواهم آمد یا نه؟
    4- شرایط و زندگیم بعد از مهاجرت چه تفاوت هایی با قبل خواهد داشت؟
    5- جایگاهم در اون کشور چه جایگاهی خواهد بود؟
    6- راهکاری برای نرفتنم به سربازی هست؟
    پاسخ تمام پرسشهای شما بستگی به خودتون داره. گمون نکنم کسی بتونه جوابشو به شما بده.
    با توجه به سن و شرایطی که فعلا در ایران دارین به نظر من بهترین گزینه برای شما گرفتن پذیرش از دانشگاه و ادامه تحصیله. اگر خوشتون اومد میمونین نیامد بر میگردین. چیزی هم برای از دست دادن ندارین. ماهی 2 - 3 تومن در ایران چیزی نیست که بعدا بخواهین افسوسش رو بخورین بخصوص برای کسی در سن شما که فرصت شروع دوباره رو داره. درضمن با این روش مشکل سربازی هم تا مدتی نخواهید داشت.

بهترین تاپیکی به ذهنم رسید همین بود برای طرح سوالم، خوشحال میشم اگه دوستان بتونن یه کمکی به من بکنن
    من از ایتالیا و آلمان پذیرش دارم، هدف آخر من هم مهاجرت به کانادا از طریق express entry هست، با توجه به این که دانشگاه ایتالیا پلیتکنیک میلان هست و رنکش برای مهندسی عمران خیلی بالا هست (#14)، می خواستم بدونم به نظر شما من که در نهایت می خوام به کانادا مهاجرت کنم، یه سال سابقه کار بیمه رو هم می خوام توی اروپا بگزرونم، احتمال دکترا خوندن من هم خیلی ضعیف هست ( یه مقدار شانس هست ولی تقریبا بعیده)، رشته من هم مهندسی عمرانه و به فوق لیسانس هم اپلای کردم، به نظر شما، آلمان برم بهتره که بازار کار عالی داره ولی دانشگاهم "خیلی خوب" هست شاید یه چیز عجیب غریب عالی نباشه در استاندارد QS, یا برم ایتالیا پلیتکنیک میلان که دانشگاه بزرگ و خوبی هست توی google review هم ملت خیلی تعریف کردن و بهترین دانشگاه صنعتی ایتالیا است، راستی دانشگاه آلمان Weimar University هست، با این شرایط آلمان یا ایتالیا؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Ottawa66 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من واقعا به راهنمایی و تجربیات شما نیاز دارم.
    من تازه چند روزه که ویزای تحصیلی کانادامو دریافت کردم (برای مقطع دکترا مدیریت با فاند دانشگاه اتاوا). اما چند تا مورد بسیار مرددم کرده و نمی تونم تصمیم درست بگیرم.
    1- بین انتخاب کانادا و استرالیا موندم چون هدفم بعدش کار و اقامت در یکی از این دو کشور می باشد.
    2- از استرالیا نیز پذیرش دارم با فاند دولت استرالیا شهر سیدنی.
    3- در استرالیا فقط دوره دکترا تحقیقاتی رشته مهندسی فناوری اطلاعات است و فقط تحقیق است، اما در کانادا باید درس نیز بگذرونم.
    4- آب و هوا، موقعیت شغلی
    5- شانس اقامت بعد از تحصیل
    6- شانس آوردن مادر پیش خودم
    همه این موارد من رو بسیار مردد کرده و نمی دونم باید چیکار کنم و کدام کشور را انتخاب کنم. خواهشا راهنماییم کنید که انتخاب بهتری داشته باشم.
    ممنونم دوستان
    چیزی که در این فروم همه ی افراد باتجربه و عزیز میگن اینه که بریم دنباله علاقه مون و اینکه هیچکس غیر خودمون نمیتونه بهترین تصمیمو بگیره.
    چیزی که من بهتون پیشنهاد میکنم طرح یک جدوله، کاری که من خودم کردم و به نتیجه خوبی هم رسیدم.
    شما تمام همین معیار هاتو برای کانادا و استرالیا نمره بده، یعنی مثلا اگر کار در استرالیا برای رشته شما بصرفه تره یک بده به استرالیا به کانادا صفر، و... همینجور تا اخر! نهایتا میبینی بهترین شرایط خودشو نشون میده.
    البته اگر توضیحات بیشتر بدید عزیزان باتجربه حتما راهنمایی های بهتری میکنند.
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز من یک سوال دارم
    ما یک خانواده پنج نفری هستیم دو کودک ۹ ساله و یک فرزند ۱۷ ساله و پدر و مادر که خودمان هستیم
    از طریق روش سرمایه گذاری اقدام کرده ایم و ظاهرا چند ماه اینده عازم هستیم حالا سوال بنده این است با ماهی ۱۰ هزار دلا ر کانادا چه سطحی از زندگی در ونکور میتوانیم داشته باشیم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed7821 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز من یک سوال دارم
    ما یک خانواده پنج نفری هستیم دو کودک ۹ ساله و یک فرزند ۱۷ ساله و پدر و مادر که خودمان هستیم
    از طریق روش سرمایه گذاری اقدام کرده ایم و ظاهرا چند ماه اینده عازم هستیم حالا سوال بنده این است با ماهی ۱۰ هزار دلا ر کانادا چه سطحی از زندگی در ونکور میتوانیم داشته باشیم؟
    بستگي داره، خانه ميخوايد اجاره كنيد يا بخريد؟ چند تا ماشين خواهيد داشت و ماشين ها نقد خريده شدن يا براش بايد قسط بديد. البته ده هزار تا عدد خوبيه ولي خوب بايد ديد چه سطحي از زندگي را ميخواهيد. اينجا ميشه با ماهي هزار تا زندگي كرد وخوب زندگي كرد و با يه عدد بيشتر زندگي كرد و بازم خوب زندگي كرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)