صفحه 137 از 151 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    همه دوستانی که سعی کردن متناسب با شرایط نظرشون رو بگن قطعا از روی دلسوزی بوده و من شخصاً در این دلسوزی شک ندارم. جا داره یک خاطره بگم تو همین زمینه از یکی از همین دوستان؛

سال ها پیش در کشور یک بحران شدید ارزی اتفاق افتاد. دلار هر شب در حال گرون شدن بود. در یک مقطع دولت وقت تصمیم به قطع ارز دانشجویی برای افرادی که جدید ثبت نام کنند گرفت و با همین تصمیم خیلی از دانشجوها رو در شرایط واقعاً سختی گذاشت چرا که اختلاف قیمت ارز دانشجویی و ارز ازاد بازار زیاد بود.

خیلی خوب بخاطر دارم که در اون زمان همین جناب zini_zinparast توی فروم پیشنهاد دادند که بچه هایی که فاند دارند، سهمیشون رو در اختیار کسایی که در قحطی دلار اون روزها گرفتار شده بودند، قرار بدند تا اونها هم بتونند مسیر تحصیل در خارج رو ادامه بدند و خود ایشان هم پیش قدم شده و اعلام امادگی کردند. هر چند از نتیجه کار مطلع نیستم ولی اصل طرز فکر و نیتی که پشت این پیشنهاد بوده، بیانگر دلسوزی و احساس وظیفه ی صادقانه برای کمک کردنه در حالی که می شد خیلی بی خیال و بی تفاوت اصلا دیگه لاگین هم نکرد در این فروم.

باقی دوستان هم صد البته در همین رسته قرار می گیرند. و چقدر ناپسنده هر ازگاهی با نسبت دادن غیرعادلانه صفات ناپسند دل این دوستان رو شکستن....
    والا من یادم نمیاد ممکنه همچین حرفی زده باشم. اما خوب یه آرزو بود. چون سیستم ایرانقبول نمی‌کرد. ما هم فقط بار اول گرفتیم بعد دیدیم به دردسرش نمیارزه چون اون موقع می‌گفتند نمیتونید از کشور خارج کنید و باید با صرافی بفرستید. با صرافی هم اصلا راحت نبود چون کلا تحریم بودیم. خلاصه ما همونجا ایران فروختیم و هیچ وقت دیگه نگرفتیم. اما ممنون از اینکه خاطرات گذشته رو بیادم آوردید در همان زمان تلخ اما حالا شنیدنش شیرین هست. چون سختیهای زیادی رو پشت سر گذاشتیم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

با سلام خدمت دوستان.
    من و همسرم قصد داریم به زودی به کانادا مهاجرت کنیم.خیلی در این زمینه مطالعه کردیم، کشورهای مختلف و ..... تا آخرش به کانادا رسیدیم. باشرایطی که داریم ممنون میشم اگر منو راهنمایی بفرمایین... به خصوص عزیزانی که کانادا زندگی میکنن.
    من 31 سال و همسرم 32 سالشه، بچه هم نداریم .ایشون کاردانی برق خوندن و تجربه 10 سال کار در این زمینه و من هم مهندسی کشاورزی خوندم و سابقه 8 سال کار غیرمرتبط با رشته ام (بیمه-insurance) رو دارم.راستش ما برای کسب آرامش بیشتر و شیوه زندگی بهتر در محیطی با فرهنگ بالا میخوایم مهاجرت کنیم.هر دو تامون اهل مهمونی بازی نیستیم و سرمون به زندگیمون گرمه (البته اگه بذارن (-: ) آرامش طلبیم و اینجا واقعا اذیت میشیم، تو جامعه ، بین مردم اینجا ...
    اول خواستیم اسکیل ورکر اقدام کنیم ولی الان قصد ویزای تحصیلی داریم از طریق شوهرم...زبانمون متوسطه ولی داریم واسه آیلتس میخونیم...سرمایه مون هم حدوداً 150 میلیونه...
    ترجیح میدیم تو شهرای کوچیک با آرامش بیشتر ساکن بشیم مثل استان ساسکاچوان یا شهرای اطراف تورنتو...
    ممنون میشم اگه راهنماییمون کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineer/طراحی جامدات

تو سسکاچوان نرو....همین...سرد...خلوت....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran293 نمایش پست ها
    تو سسکاچوان نرو....همین...سرد...خلوت....
    سلام دوست گرامی لطفا پاسخ بی دلیل و مدرک نگذارید این ایالت جز افتابی ترن ایالت های کانادا هستش و یکی از مهمترین استان ها از نظر صنعت کشاورزی هست من نمیدونم شما واسه چی مینویسید "سرده نرو !!!!!!!!!!!!!!"

این قسمت زیر در بخش انگلیسی ویکیپدیا هستش در قسمت climate در مورد استان ساسکجوان که نه تنها در ویکی پدیا بلکه خود مطلب ویکی پدیا رجوع داده شده به سایت ملی هواشناسی کانادا (National Climate Data and Information Archive) به لینک : این لینک

و گفته خود سایت ویکی پدیا با منبع اصلی : https://en.wikipedia.org/wiki/Saskatchewan

Saskatchewan receives more hours of sunshine than any other Canadian province

"National Climate Data". Environment Canada. Archived from the original on January 19, 2012. Retrieved July 17, 2011

لطفا با اینده تصمیم گیری دوستان اینجوری برخورد نکنید لطفا!!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghana نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی لطفا پاسخ بی دلیل و مدرک نگذارید این ایالت جز افتابی ترن ایالت های کانادا هستش و یکی از مهمترین استان ها از نظر صنعت کشاورزی هست من نمیدونم شما واسه چی مینویسید "سرده نرو !!!!!!!!!!!!!!"

این قسمت زیر در بخش انگلیسی ویکیپدیا هستش در قسمت climate در مورد استان ساسکجوان که نه تنها در ویکی پدیا بلکه خود مطلب ویکی پدیا رجوع داده شده به سایت ملی هواشناسی کانادا (National Climate Data and Information Archive) به لینک : این لینک

و گفته خود سایت ویکی پدیا با منبع اصلی : https://en.wikipedia.org/wiki/Saskatchewan

"National Climate Data". Environment Canada. Archived from the original on January 19, 2012. Retrieved July 17, 2011

دوست عزیز آفتاب به سرما ارتباطی نداره. قطب هم آفتابی است. ساسکاچوان واقعا از ونکوور همیشه ابری و تورنتو سردتر است.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ghana نمایش پست ها

شما اونجا بودید؟ آیا می دونید خود کانادائی ها کلاهشون بیافته نمی رن ساسکاتون و رجینا زندگی کنن؟ می دونید بالاترین آمار جرم و جنایت کل کانادا رو داره؟ هوای نامطلوب و سردش به کنار.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

دوستان عزیزو
    ghlobe خیلی ممنون که پاسخ دادید بله آب و هوای ونکوور واقعا بهترین آب و هوای کانادا رو داره و من در چند ساعت پیش حتی به یکی از دوستان در نمیدونم دقیقا کدوم تایپک بود توضیح دادم من در اول پستم هم گفتم که لطفا اینقدر مختصر و بدون هیچ دلیلی فقط نگید نرید و دلیلی بیارید ، و بله شما درست میگید افتابی بودن دلیلی بر سرد نبود نیست اما دلیلی نداره که جزء استان های معمولی نباشه و گفته بشه خیلی واقعا سرد هست ، خیر من ساسکچوان نرفتم دوست گرامی منم مثل خیلی ها تحقیق کردم در اینترنت و به سایت های زیادی برخوردم که از آب و هوای ساسکچوان انقدرها بد نگفتند و گفته باشند قطبه!!! مثلا http://esask.uregina.ca/entry/climate.html یا https://www.saskjobs.ca/saskatchewan-info.jsp و من فقط طبق گفته های چند امار و سایت معتبر حرف زدم و از خودم چیزی نگفتم و دوباره میگم دلیل این پستم اینکه دوستان سعی کنند با دلیل ( که اونجا زندگی کردن یا تحقیق کردن) جواب دوستان رو بدن و فقط با گفتن چند کلمه ساده در تصمیم گیری افراد اختلال ایجاد نکنند نه من در پستم کسی رو تشویق کردم که بره یا نه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineer/طراحی جامدات

من شاید مدرک نزرام...اما حرف عموم که 30 ساله کاناداست...حرف یک خانم و و یک اقا دکتری که اول سسکاتون بودن رو گفتم.مردومش محبت میکنن خیلی هم خوبند...دلیلی نداره من بخوام بگم شما نرو برو...من خواستم بهتون بگم جریان اونجا چیه همین..اشتباه کردم...وگرنه از سر دلسوزی بود...من تو پاسخ دادن کم می نویسم و کامل...شما تشریف ببرید سسکاتون شرکت من ورشکست نمیشه...موفق باشید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

به نظر من فردی که میاد کانادا اولش باید بره بدترین استان وگرنه بعدش حس بدی پیدا میکنه اگر به یه جای بد بره.

مثلا ما اولش رفتیم آلبرتا که واقعا استان خوبی هست البته اگر سرماش رو بزاریم کنار. روز اول تنها با استادی پرمیت همون روز بهمون بیمه آلبرتا رو دادند. و بسیار مودب و نایس رفتار میکردند. الان چند ماهی هست که به اونتاریو اومدیم کاملا تبعیض رو حس میکنید. اولا تا کار رسمی یا پی آر نداشته باشید بهتون بیمه نمیدهند و تمامی دانشجو ها باید بابت بیمه پایه پول بدند ثانیا اگر با وورک پرمیت برای بیمه بخواهید اقدام کنید طوری با شما رفتار میکنند انگار دزد گرفتند و هزار جور نامه و اون هم اصلش رو میخواند. واقعا این موضوع ما رو داره اذیت میکنه چون آلبرتا انتظار ما رو به شدت بالا برده
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    به نظر من فردی که میاد کانادا اولش باید بره بدترین استان وگرنه بعدش حس بدی پیدا میکنه اگر به یه جای بد بره.

مثلا ما اولش رفتیم آلبرتا که واقعا استان خوبی هست البته اگر سرماش رو بزاریم کنار. روز اول تنها با استادی پرمیت همون روز بهمون بیمه آلبرتا رو دادند. و بسیار مودب و نایس رفتار میکردند. الان چند ماهی هست که به اونتاریو اومدیم کاملا تبعیض رو حس میکنید. اولا تا کار رسمی یا پی آر نداشته باشید بهتون بیمه نمیدهند و تمامی دانشجو ها باید بابت بیمه پایه پول بدند ثانیا اگر با وورک پرمیت برای بیمه بخواهید اقدام کنید طوری با شما رفتار میکنند انگار دزد گرفتند و هزار جور نامه و اون هم اصلش رو میخواند. واقعا این موضوع ما رو داره اذیت میکنه چون آلبرتا انتظار ما رو به شدت بالا برده
    به لحاظ برخوردهای اجتماعی با شما موافقم. هرچند نمی توان نسخه کلی برای همه افراد و همه موقعیتها پیچید ولی به نظر با توجه به برآیند نظرات دوستان و نیز تجربیات شخصی، در ایالتهای غربی اینگونه مسایل از قبیل احترام متقابل و دارا بودن ارزشهای متعادل و عدم وجود یا کمرنگی ریشه های ریسیسم و... نسبت به شرق کانادا وضعیت بهتری دارد. در بی سی و آلبرتا و ساسکاچون به عنوان نمونه در همین اپلای ابرود دوستان زیادی را با تجربیات مثبت تر نسبت به اونتاریو یا کبک پیدا میکنید که می تواند نمونه ای از جامعه آماری هم باشد. به هرعلت که خارج از موضوع این بحث است مسایل اجتماعی برای یک تازه مهاجر در غرب تا حدود زیادتری حل شده تر از شرق کانادا به نظر می رسد هرچند باز باید تاکید کرد این قاعده نمی تواند کلی و برای همه افراد صادق باشد و بیشتر شاید یک جو غالب رفتارهای اجتماعی جامعه در قبال تازه مهاحران، دانشجویان و دارندگان ویزای کار بین المللی را منعکس نماید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)