صفحه 140 از 151 نخستنخست ... 4090130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

سلام

من هم از یک دانشگاه عالی کانادا، و هم یک دانشگاه خوب آمریکا پذیرش دکترا دارم و سی سالمه و علارغم میل باطنی بدلیل شرایط ویزای سینگل آمریکا تصمیم گرفتم کانادا برم. در ابتدا بدلیل اینکه در آمریکا کار برای رشته کامپیوتر فراوانه و درآمدها بالاست مصمم بودم آمریکا تصمیم درست تریه. تازه در آمریکا میتونستم دکترا ادامه ندم و بعد از گذشت دو سال تحصیلم یک مدرک ارشد بگیرم و وارد فضای کار شم. اما واقعا شرایطی که ویزای سینگل ایجاد میکنه و سختی های بعدی مهاجرت به آمریکا منو منصرف کرد. حال در مورد خود کانادا هم مردد شده ام. در درجه اول اینکه ترس اول من سرمای بالای کانادا حتی در شهرهای خوب مثل تورنتو میباشد که احتمالا باید نهایتا برای کار و زندگی اقدام کنم. میترسم در دهه سوم زندگی ام که جز بهترین سالهای عمر یک نفر میباشد به دلیل سرمای زیاد و زمستون طولانی در کنار درس و مجردی افسردگی بگیرم و سخت از زندگی ناامید بشم. دزست مثل اینکه یک روز برگردی ببینی چقدر سختی و تنهایی کشیدی درحالی که در ایران کار راحت و درآمد خوب داشتی و همدمی هم کنارت بوده و البته خیلی مشکلات فرهنگی و ترافیک و آلودگی و مسایل جانبی بدم که بوده احتمالا در اون حالت فراموش میشود.

سوال من در دو بخش مقایسه ایران و کانادا و کانادا و آمریکا می باشد:

1- آیا واقعا سختی پنج تا شش سال زندگی دانشجویی و تحصیل دکترا در کانادا ارزشش را دارد؟ در شهری مثل مونترال یا تورنتو ماهی چند هزار دلار لازم است تا یک زندگی مشابه ماهی شش میلیون در تهران داشته باشیم؟ امکان پیدا کردن یک دوست دختر یا همسر مناسب در کانادا چقدر است؟

2-من آمازون آمریکا و کانادا مقایسه کردم، به نظر هم فراوانی کالاها بسیار در آمریکا بیشتر است و هم قیمت ها حتی در بعضی مواقع تا 50 درصد از کانادا ارزانتر بود که نشان میدهد در کانادا قیمت کالاها علارغم درآمد پایین تر کانادایی ها از آمریکایی ها بیشتر هم هست. آیا واقعا اینگونه میباشد؟ کار و زندگی چگونه است؟ مردم کدام کشور بیشتر کار میکنند؟ کدام بیشتر تفریح میکنند؟

با سپاس

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lou نمایش پست ها
    سلام

من هم از یک دانشگاه عالی کانادا، و هم یک دانشگاه خوب آمریکا پذیرش دکترا دارم و سی سالمه و علارغم میل باطنی بدلیل شرایط ویزای سینگل آمریکا تصمیم گرفتم کانادا برم. در ابتدا بدلیل اینکه در آمریکا کار برای رشته کامپیوتر فراوانه و درآمدها بالاست مصمم بودم آمریکا تصمیم درست تریه. تازه در آمریکا میتونستم دکترا ادامه ندم و بعد از گذشت دو سال تحصیلم یک مدرک ارشد بگیرم و وارد فضای کار شم. اما واقعا شرایطی که ویزای سینگل ایجاد میکنه و سختی های بعدی مهاجرت به آمریکا منو منصرف کرد. حال در مورد خود کانادا هم مردد شده ام. در درجه اول اینکه ترس اول من سرمای بالای کانادا حتی در شهرهای خوب مثل تورنتو میباشد که احتمالا باید نهایتا برای کار و زندگی اقدام کنم. میترسم در دهه سوم زندگی ام که جز بهترین سالهای عمر یک نفر میباشد به دلیل سرمای زیاد و زمستون طولانی در کنار درس و مجردی افسردگی بگیرم و سخت از زندگی ناامید بشم. دزست مثل اینکه یک روز برگردی ببینی چقدر سختی و تنهایی کشیدی درحالی که در ایران کار راحت و درآمد خوب داشتی و همدمی هم کنارت بوده و البته خیلی مشکلات فرهنگی و ترافیک و آلودگی و مسایل جانبی بدم که بوده احتمالا در اون حالت فراموش میشود.

سوال من در دو بخش مقایسه ایران و کانادا و کانادا و آمریکا می باشد:

1- آیا واقعا سختی پنج تا شش سال زندگی دانشجویی و تحصیل دکترا در کانادا ارزشش را دارد؟ در شهری مثل مونترال یا تورنتو ماهی چند هزار دلار لازم است تا یک زندگی مشابه ماهی شش میلیون در تهران داشته باشیم؟ امکان پیدا کردن یک دوست دختر یا همسر مناسب در کانادا چقدر است؟

2-من آمازون آمریکا و کانادا مقایسه کردم، به نظر هم فراوانی کالاها بسیار در آمریکا بیشتر است و هم قیمت ها حتی در بعضی مواقع تا 50 درصد از کانادا ارزانتر بود که نشان میدهد در کانادا قیمت کالاها علارغم درآمد پایین تر کانادایی ها از آمریکایی ها بیشتر هم هست. آیا واقعا اینگونه میباشد؟ کار و زندگی چگونه است؟ مردم کدام کشور بیشتر کار میکنند؟ کدام بیشتر تفریح میکنند؟

با سپاس
    سلام.
    در کانادا کلا بازار کار برای دکترا خیلی محدود تر از امریکاس. ولی البته از طرف دیگه خودتون هم می دونید که ویزای سینگل امریکا چقدر اذیت کنندس.

به نظرم شما اول باید از خودتون سوال کنید اگه "در ایران کار راحت و درآمد خوب داشتی و همدمی هم کنارت بوده" و شما راضی هستی چرا اصلا به مهاجرت فکر می کنی؟ برای من نوعی درامد خوب ملاک نیست. من حاضرم درامد کمتری داشته باشم ولی به لحاظ اجتماعی جایی زندگی کنم که هر روز دروغ و دغل کاری کمتری ببینم. ولی در این شکی نیست که ادم ها انگیزه های خیلی متفاوتی دارند. شما واقعا ببینید مشکلتون با مبدا چیه بعد دنبال مقصد بگردید. یعنی اول مطمئن بشید انگیزه مهاجرت دارید بعد در مورد مصداقش که امریکاست یا کانادا به نتیجه خواهید رسید.

در مورد امکان پیدا کردن همسر یا دوست دختر ... ایا تو جامعه بزرگی که الان هستید تونستید ادم مورد نظرتون را پیدا کنید؟ (فکر کنم از سوالتون معلومه که هنوز نتونستید) حالا در نظر بگیرید که به یه جامعه خیلی کوچکتر نقل مکان می کنید (من امکان اشنایی با ملیت های دیگه را در نظر می گیرم ولی واقعا چند درصد امکان تطابق فرهنگی به لحاظ عملی وجود داره؟ ) پیدا کردن همدم تو کشور دیگه سخت تره از کشور خود ادم... و البته تنهایی می تونه خیلی اذیت کننده باشه.

در مورد فراوانی و قیمت کالاها درست نتیجه گرفتید. امریکا از این نظر بهتره.

در مورد کار، فکر کنم امریکایی ها خیلی بیشتر کار می کنن. شاید چون در امریکا امکان رشد بیشتری در شغل وجود داره. (و یا حداقل این باور وجود داره که با کار کردن بیشتر در امریکا میشه پول بیشتری به دست اورد- البته اگه پول معیار رشد باشه)
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

با سلام
    من ۲۷ سالمه با مدرک فوق لیسانس میکروبیولوژی ، پایان نامم در مورد باکتری های نفت بود با یکی از بهترین اساتید ایران
    در ایران اصلا نتونستم در رابطه با رشتم کاری پیدا کنم برای همین اومدم پیشه پدرم‌در بازار
    وضع مالیم بد نیست و خانواده حمایتم میکنن
    من یک سوال داشتم از کسانی که مهاجرت کردن
    من در ایران در شمال ایران ۹ سال زندگی کردم و تنهایی خونه داشتم بی شک بهترین دوره زندگیم بودم
    شمال که بودم خونه تنها داشتم راحت در خونم‌اتش روشن میکردم
    میرفتم ماهیگیری در کنارش درس و کار
    عاشق طبیعت بودم و هستم
    ایا در خارج هم این نوع تفریحات رو میشه به راحتی ایران انجام داد؟؟ ایا اونجا هم میشه حداقل یک روز در هفته رو راحت بری برای خودت ماهیگیری یا اتش روشن کنی ؟
    یا نه وقتی وارد بازار کار شدی فقط و فقط سختی هست
    من دقیقا میخوام بدونم زندگی به این کوتاهی چقدرش باید در خارج از مملکت خودم صرف بشه تا بتونم راحت زندگی‌کنم
    در ایران فقط و فقط مشکلم پیشرفته چون عاشق درس خوندن و پژوهش هستم ولی در ایران بهایی نداره
    و مشکل و دودلیم برای مهاجرت این است که چون خیلی عاشق طبیعت هستم عاشق کوه و ماهیگیری و تفریح در طبیعت
    ایا اونجا هم میشه مثله ایران مثله شمال در خونت راحت هرکاری دلت میخواد بکنی و راحت به تفریح بری
    نمیدنم دقیقا منظوره منو درک کردین یا نه؟
    کلا دوستانی که الان رفتن میشه یه چارت درست کنن و منفی و مثبت ایران و منفی و مثبت خارج رو بگن!!!
    من ادم احساسی هستم تمام کارهام رو کردم ولی این دقیقه نود یهو دودلی خاصی گرفتم
    میترسم از اینکه برم و‌عمرم بدتر حروم شه ، میترسم اونجا هم نشه راحت بود و تا اخر عمر فقط دوندگی باشه برای پول
    مرسی اگر راهنمایی کنین

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Esitiger نمایش پست ها
    با سلام
    من ۲۷ سالمه با مدرک فوق لیسانس میکروبیولوژی ، پایان نامم در مورد باکتری های نفت بود با یکی از بهترین اساتید ایران
    در ایران اصلا نتونستم در رابطه با رشتم کاری پیدا کنم برای همین اومدم پیشه پدرم‌در بازار
    وضع مالیم بد نیست و خانواده حمایتم میکنن
    من یک سوال داشتم از کسانی که مهاجرت کردن
    من در ایران در شمال ایران ۹ سال زندگی کردم و تنهایی خونه داشتم بی شک بهترین دوره زندگیم بودم
    شمال که بودم خونه تنها داشتم راحت در خونم‌اتش روشن میکردم
    میرفتم ماهیگیری در کنارش درس و کار
    عاشق طبیعت بودم و هستم
    ایا در خارج هم این نوع تفریحات رو میشه به راحتی ایران انجام داد؟؟ ایا اونجا هم میشه حداقل یک روز در هفته رو راحت بری برای خودت ماهیگیری یا اتش روشن کنی ؟
    یا نه وقتی وارد بازار کار شدی فقط و فقط سختی هست
    من دقیقا میخوام بدونم زندگی به این کوتاهی چقدرش باید در خارج از مملکت خودم صرف بشه تا بتونم راحت زندگی‌کنم
    در ایران فقط و فقط مشکلم پیشرفته چون عاشق درس خوندن و پژوهش هستم ولی در ایران بهایی نداره
    و مشکل و دودلیم برای مهاجرت این است که چون خیلی عاشق طبیعت هستم عاشق کوه و ماهیگیری و تفریح در طبیعت
    ایا اونجا هم میشه مثله ایران مثله شمال در خونت راحت هرکاری دلت میخواد بکنی و راحت به تفریح بری
    نمیدنم دقیقا منظوره منو درک کردین یا نه؟
    کلا دوستانی که الان رفتن میشه یه چارت درست کنن و منفی و مثبت ایران و منفی و مثبت خارج رو بگن!!!
    من ادم احساسی هستم تمام کارهام رو کردم ولی این دقیقه نود یهو دودلی خاصی گرفتم
    میترسم از اینکه برم و‌عمرم بدتر حروم شه ، میترسم اونجا هم نشه راحت بود و تا اخر عمر فقط دوندگی باشه برای پول
    مرسی اگر راهنمایی کنین
    اگر زندگی ایده ال مورد نظر شما در شمال ایران تامین میشود چرا اینهمه راه مهاجرت کنید به کانادا؟ اگر فقط قصدتون ادامه تحصیله یک جای نزدیک تر به ایران ادامه تحصیل بدهید و بعد از پایان تحصیل برگردید ایران.
    در جواب شما: تفریحات رایج برای خود کانادایی ها عموما همین طبیعت گردی و ماهیگیری و قایق سواری و نظیر آنهاست.

Junior Member

سلام به دوستان عزیز
    بنده بیست و هشت سال سن دارم لیسانس رشته ی میکروبیولوژی سه سال سابقه کار به عنوان کارشناس فنی آزمایشگاه تشخیص طبی(پزشکی) به صورت مستمر دو شیفت مشغول کار هستم با حقوق ۱/۵ الی۲ میلیون زبان انگلیسی هم در حال فراگیری هستم خواستم راهنمایی بخوام از دوستان که با این تفاسیر مهاجرت به کانادا میتونه مسمر ثمر باشه برای بنده ؟
    پی نوشت۱:بنده مجرد هستم و سابقه ی اینکه در کشور خودم در شهری غریب بوده باشم و مشغول کار باشم را داشته ام
    پی نوشت ۲:تصمیم به رفتن دارم اما مقداری شک از اینکه وضعیت کاری به چه شکل هست رنج آور شده
    از همه ی دوستان بابت این تاپیک سپاسگذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mezrabe نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    بنده بیست و هشت سال سن دارم لیسانس رشته ی میکروبیولوژی سه سال سابقه کار به عنوان کارشناس فنی آزمایشگاه تشخیص طبی(پزشکی) به صورت مستمر دو شیفت مشغول کار هستم با حقوق ۱/۵ الی۲ میلیون زبان انگلیسی هم در حال فراگیری هستم خواستم راهنمایی بخوام از دوستان که با این تفاسیر مهاجرت به کانادا میتونه مسمر ثمر باشه برای بنده ؟
    پی نوشت۱:بنده مجرد هستم و سابقه ی اینکه در کشور خودم در شهری غریب بوده باشم و مشغول کار باشم را داشته ام
    پی نوشت ۲:تصمیم به رفتن دارم اما مقداری شک از اینکه وضعیت کاری به چه شکل هست رنج آور شده
    از همه ی دوستان بابت این تاپیک سپاسگذارم
    سلام دوست من
    منم زمانیکه اقدام کردم واسه مهاجرت دقیقا شرایط شما رو داشتم. من کارشناس آزمایشگاه بودم وقتی اقدام کردم واسه مهاجرت و کاملا مطمئن بودم از کارم ولی قبل از اینکه ویزا رو بگیرم یه آزمایشگاه تاسیس کردم و فوق العاده خوب بود درآمدش واسم. من رفتم کانادا و پی آر روگرفتم و برگشتم ایران. ولی تا چند ماه دیگه دوباره میرم کانادا و چند سالی میمونم. کلیت قضیه رو در مورد خودم میگم واستون. توی ایران اگر ادم زرنگی باشید راحت میتونید پولدار شید ولی یه سری فاکتورها هستن که توی ایران با پول نمیتونید به دست بیارید. مثل احترام. کیفیت رانندگی. کیفیت هوا. فرهنگ عمومی. ارتباط با بقیه فرهنگها. بالشخصه اگر این کار رو توی ایران نداشتم دیگه برنمیگشتم ایران. ولی مهاجرت واسه هر فردی متفاوته. این نظر شخصی بنده بود. موفق باشید
    CIO 1/8/2013,PER 4/11/2013,AOR 18/11/2013
    Medical requested 14/10/2014 decision made 18/12/14
    Pass Request:22/12/2014
    Landed:12/5/2015

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiarash_212002 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    منم زمانیکه اقدام کردم واسه مهاجرت دقیقا شرایط شما رو داشتم. من کارشناس آزمایشگاه بودم وقتی اقدام کردم واسه مهاجرت و کاملا مطمئن بودم از کارم ولی قبل از اینکه ویزا رو بگیرم یه آزمایشگاه تاسیس کردم و فوق العاده خوب بود درآمدش واسم. من رفتم کانادا و پی آر روگرفتم و برگشتم ایران. ولی تا چند ماه دیگه دوباره میرم کانادا و چند سالی میمونم. کلیت قضیه رو در مورد خودم میگم واستون. توی ایران اگر ادم زرنگی باشید راحت میتونید پولدار شید ولی یه سری فاکتورها هستن که توی ایران با پول نمیتونید به دست بیارید. مثل احترام. کیفیت رانندگی. کیفیت هوا. فرهنگ عمومی. ارتباط با بقیه فرهنگها. بالشخصه اگر این کار رو توی ایران نداشتم دیگه برنمیگشتم ایران. ولی مهاجرت واسه هر فردی متفاوته. این نظر شخصی بنده بود. موفق باشید

واقعا متشکرم دوست عزیز راهنمایی بسیار به جا و قابل تاملی بود اما همونطور که گفتم بیشتر خواستم مطلع بشم زمینه ی کاری در این شغلی که بنده هستم آیا در کانادا هم وجود داره یا خیر
    در هر صورت واقعا سپاسگذارم از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Mezrabe نمایش پست ها
    واقعا متشکرم دوست عزیز راهنمایی بسیار به جا و قابل تاملی بود اما همونطور که گفتم بیشتر خواستم مطلع بشم زمینه ی کاری در این شغلی که بنده هستم آیا در کانادا هم وجود داره یا خیر
    در هر صورت واقعا سپاسگذارم از راهنماییتون
    بله همین شغل تحت عنوان medical lab technologist وجود داره. ولی باید مدارکتون رو معادل سازی کنید و سرتیفیکت های لازم رو بگیرید که خوب ۲ تا ۳ سال طول میکشه و بعد از اون باید بگردید دنبال کار. البته قبلشم میتونید دنبال کار بگردید و اگر خوش شانس باشید با حقوق پایینتر کار پیدا میکنید
    CIO 1/8/2013,PER 4/11/2013,AOR 18/11/2013
    Medical requested 14/10/2014 decision made 18/12/14
    Pass Request:22/12/2014
    Landed:12/5/2015

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر زندگی ایده ال مورد نظر شما در شمال ایران تامین میشود چرا اینهمه راه مهاجرت کنید به کانادا؟ اگر فقط قصدتون ادامه تحصیله یک جای نزدیک تر به ایران ادامه تحصیل بدهید و بعد از پایان تحصیل برگردید ایران.
    در جواب شما: تفریحات رایج برای خود کانادایی ها عموما همین طبیعت گردی و ماهیگیری و قایق سواری و نظیر آنهاست.
    مرسی ولی میدونین کخ در ایران فقط شده دورویی و دزدی در کار و این برای من راه جالبی نیست برای پیشرفت
    اصلا امکان پیشرفتی نیست و من هم از مفت خوری بدم میاد دنبال جایی هستم که در قبال زحمت هات پیشرفت هم از راه درست ببینی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Esitiger نمایش پست ها
    مرسی ولی میدونین کخ در ایران فقط شده دورویی و دزدی در کار و این برای من راه جالبی نیست برای پیشرفت
    اصلا امکان پیشرفتی نیست و من هم از مفت خوری بدم میاد دنبال جایی هستم که در قبال زحمت هات پیشرفت هم از راه درست ببینی
    موانع پیشرفت منحصر به دورویی و دزدی نیست. مهاجرت یعنی از کشوری که در آن بهرحال پایگاه و پشتیبانی خانواده و سابقه کار دارید خود را جدا کنید و به کشور دیگری بیایید تا از صفر کامل و بدون پشتیبانی شروع کنید. سن شما برای مهاجرت مناسب است ولی اول بازار کاری را که میخواهید انجام بدهید را خوب بررسی کنید و مطمئن شوید ورود به آن برای مهاجران عملی باشد، زبان را در حد اعلی تقویت کنید و خودتان را برای چند سال سخت آماده کنید تا به موفقیت برسید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)