صفحه 143 از 151 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

یکی راهنماییم کنه لطفاً...
    من میتونم برای دانشگاه های کانادا برای سال دیگه پذیرش بگیرم تو رشته های منابع طبیعی و بیولوژی...
    از طرفی هم میتونم از همین امسیال برم دندونپزشکی بخونم تو یه کشور غیر تایید مثل گرجستان
    واقعا انتخاب برام سخته و اینکه همسرم هم تنها بچه خونوادشه و من هم داداشم امریکا زندگی میکنه و پدر و مادرم تنها میشن اگه برم...
    از یه طرف کانادا برای رشته های علوم پایه و زیستی خوبه از طرفی هم خونواده و بقیه چیزایی که توضیح دادم/...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Milimz نمایش پست ها
    من میتونم برای دانشگاه های کانادا برای سال دیگه پذیرش بگیرم تو رشته های منابع طبیعی و بیولوژی...
    از طرفی هم میتونم از همین امسیال برم دندونپزشکی بخونم تو یه کشور غیر تایید مثل گرجستان
    واقعا انتخاب برام سخته و اینکه همسرم هم تنها بچه خونوادشه و من هم داداشم امریکا زندگی میکنه و پدر و مادرم تنها میشن اگه برم...
    از یه طرف کانادا برای رشته های علوم پایه و زیستی خوبه از طرفی هم خونواده و بقیه چیزایی که توضیح دادم/...
    هدفتون از آمدن به کانادا چیه؟ فقط تحصیل یا مهاجرت و موندن؟ بازار کار اون رشته هایی که گفتید خیلی هم بنظر تعریفی نداره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hdn نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من دقیقاً همین پارگراف رو تردید دارم . لطفاً من رو راهنمایی کنید.
    من در ایران یک شغل تقریبا مناسب با درآمد کارمندی مناسبی دارم
    در خصوص همه مشکلاتی که جنبه احساسی دارند ( مثل دور خانواده و دوستان و .... ) هیچ مشکلی ندارم و از این نظر با خودم کنار اومدم
    البته همسرم کمی ابراز نگرانی میکنه اما اونم مثل من هست یعنی خیلی وابستگی نداره
    تنها نگرانی من همین پارگراف هست که Bold کردم
    " اگر بتونیم درکانادا کار پیدا کنیم . "
    یعنی امکان اینکه درکانادا کار نتونیم پیدا کنیم هست ؟
    کسانی که به ایران برگشتند اینا به جز موارد احساسی ، بیشتر به همین دلیل که نمیتونند کار پیدا کنند بر میگردند ؟ :|
    پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم.
    مسلما امکان کار پیدا نکردن هست. موفقیت تا حد زیادی بستگی به رشته کاری شما، مهارتهای تخصصی و توانایی شنیداری و گفتاری زبان شما داره.

ApplyAbroad Guru

اگر هدف کار و زندگی در خارج از کشور و مهاحرت است به هر حال موضوع این تاپیک هم همین است و انتخابتان برای کانادا می تواند منطقی باشد هرچند بازار کار واقعا قابل پیش بینی نیست. رزومه شما و سوابق کاری و نیز تخصص شما مهم هستند و اینکه مهارتهای زبانی و لینک مناسب هم داشته باشید کمک میکند اما هیچ تضمینی نمی توانید داشته باشید. اگر بحث تامین مالی مهم نیست می توان شانس را امتحان کرد وگرنه توصیه من اینستکه صرفا به امید یافتن کار نمی توان ریسک مهاجرت را تحمل کرد. رشته های منابع طبیعی و بیولوژی بسیار متفاوت هستند ولی اگر منظورتان تحصیل کارشناسی این رشته هاست مساله پذیرش تحصیلی و شانس ویزا و مسایل مرتبط با شهریه و اقامت نیز می تواند تعیین کننده باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

مسلما هدف از اومدن مهاجرت و موندنه
    من 31 سالمه و اگه بخوام زود اقدام کنم باید برای مستر مجدد درخواست بدم...
    اگه بخوام صبر کنم میتونم برای دکترا پذیرش بگیرم چون هم مقاله ISI دارم هم مدرک آیلتس ...
    هزینه هم همه پولامو جمع کنم 250000000 بشه شاید، نمیدونم چقدر کافیه این پول
    ضمن اینکه مستر مجدد حداقل سالی 10 تا 12 هزار دلار هزینه دانشگاهه فقط...
    مرسی راز راهنماییاتون...

Junior Member

اگه بخوام صبر کنم میتونم برای دکترا پذیرش بگیرم چون هم مقاله ISI دارم هم مدرک آیلتس ...
    مرسی راز راهنماییاتون...
    به نظر من برین سراغ همون دکتری چرا مستر یا اینکه برای هر دو اقدام کنین و اگر برای یکی ویزای تحصیلی گرفتین می تونین راحت برین سراغ اون یکی دیگه.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

مرسی راز راهنماییاتون...
    سلام.
    شهریه دانشگاه ها برای دانشجوی اینترنشنال عموما بیش از سالی ۱۰ هزار تا هست.
    شاید برای رشته یا دانشگاه خاصی در حد ۱۰ تا ۱۲ هزار باشه.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Exclamation پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    امتیازتون رو با محاسبه گر اکسپرس انتری سایت وزارت مهاجرت کانادا میتونید حساب کنید. با ایلتس 5.5 اصلا نمیتونید پرونده باز کنید وباید اقلا 6 باشه.
    از نظر کاری با فارکس آشنا نیستم ولی کلا کار کامپیوتر و برنامه نویسی خوب است.
    سلام دوست عزیزم
    بسیار ممنونم بابت وقت ،زمان و انرژی که برای پاسخ به سوالات من گذاشتین
    من تمام تاپیک های مرتبط با مهاجرت به کانادا با تمرکز به روی پست های شما ، رو خوندم
    نتیجه برای من کمی تلخ بود اما خب حقیقت همیشه تلخه .
    البته در تصمیم من برای مهاجرت خللی ایجاد نشد اما، چند نکته مهم رو فهمیدم
    مهاجرت به کانادا برای افرادی مثل من ،که پول انچنانی ندارند که در کشور جدید ساپورت مالی بشند ، نیازمند یکسری پیش نیازهای اساسی هست که نداشتن هرکدومشون ممکنه ایجاد مشکل حاد بکنه
    ۱- زبان ، تا اونجایی که من دستگیرم شد ، دانستن دو زبان انگلیسی و فرانسوی بسیار بسیار مهمه ،چون اساسا زندگی در اونجا به منبع تامین هزینه ها رابطه مستقیم داره و من چون منبعی ندارم به جز کار ، پس برای دستیابی به کار باید در یک رقابت سخت قرار بگیرم با فرض اینکه از نظر علمی ، تجربی ،مهارت دانش و تخصص کافی برای کار پیشنهادی رو داشته باشم ، بازم دانستن و توانایی ارتباط با دو زبان خارجه بسیارتاثیر گذار هست .
    ۲-اصل مهارت و تخصص، حقیقتا من نشستم باخودم فکر کردم ، دیدیم همه انچه که به عنوان توانایی شخصی ازش نام می برم ،هیچ مدرک فنی معتبری دال بر اون مهارت ندارم ، خب البته ظاهرا اگه داشته باشم هم ،بازم وقتی بیام اونجا بهتره یک مدرک مرتبط طی یک دوره ۶ماهه و یا یکساله از خود کانادا بگیرم . باز این حلقه بر میگرده به تقویت زبان ، چون ظاهرا سیستم اموزشی اونجا کاملا با انچه که من در ایران تجربه کردم متفاوته .
    حالا تصمیمی که گرفتم اینه
    بشینم با انگیزه و درست حسابی زبانم رو تقویت کنم ، کمی رو فرانسه کار کنم هرچند یک جایی خودنم که تاکید کرده بودین فرانسه فراتر از حد بی ۲و این خودش راحت سه سالی زمان میبره ، اما به هر حال ، زبانم رو تقویت کنم ، توی لینکدین و سایت های کاریابی کانادایی مرتب رزومه ارسال کنم، توی مدت هم پس انداز کنم برای روز مهاجرت .
    کانکشن هام رو قوی کنم . اینم یادم شد بگم،یک مثالی بود توی یک پست که بدجوری به دلم نشست . اینکه اگر یک افریقایی رو وسط فرودگاه مهراباد رهاش کنیم . البته هرچند مهراباد پروازهاش داخلیه ، اما خب در مثل مناقشه نیست. واقعا حرف جالبی بدین . خیلی از موقعیت های شغلی و یا کارهای که منتهی میشه به کسب درامد برای من ، دقیقا از طریق همین کانکشن ها برای من رخ میده . بعد به قول شما وقتی مهاجرت میکنی ،عملا صفر صفر هستی ، مهم ترین چیزی که شاید در مسیر پیدا کردن کار موثر باشه همون داشتن کانکشن های قوی هست . به قول خودتون پیدا کردن کار ، بسته به این داره که در زمان مناسب و در جای مناسبی باشی
    بهر صورت بسیار ممنونم
    درسته که با این نتایج حداقل دو سالی عقب میافتم
    اما لااقل کم همچین هوایی هوایی هم راه نمیافتادم دنبال پروسه مهاجرت .
    شاید اون شش سال پیش که اوضاع ایران خیلی داغون نبود و ما مثل شما اینده نگر بودیم ، توی مسیر مهاجرت قرار میگرفتیم . نه اینکه الان که کارد به استخون رسیده ، بدو بدو بیافتیم دنبال فرار از این همه مشکلات و بدبختی ، در حالی که حتی حداقل توانمندی و مهارت زنده موندن و پویا بودن توی جامعه کانادا نداریم .
    شده تا حالا سوار اتوبوس باشی ، یک مسیری رو بری که تا حالا نرفته بودی،
    بعد سر یک دوراهی مردد باشی که باید پیاده شی یانه ؟
    من سر همون دوراهی ام

نقل قول نوشته اصلی توسط hdn نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم
    بسیار ممنونم بابت وقت ،زمان و انرژی که برای پاسخ به سوالات من گذاشتین
    من تمام تاپیک های مرتبط با مهاجرت به کانادا با تمرکز به روی پست های شما ، رو خوندم
    نتیجه برای من کمی تلخ بود اما خب حقیقت همیشه تلخه .
    البته در تصمیم من برای مهاجرت خللی ایجاد نشد اما، چند نکته مهم رو فهمیدم
    مهاجرت به کانادا برای افرادی مثل من ،که پول انچنانی ندارند که در کشور جدید ساپورت مالی بشند ، نیازمند یکسری پیش نیازهای اساسی هست که نداشتن هرکدومشون ممکنه ایجاد مشکل حاد بکنه
    ۱- زبان ، تا اونجایی که من دستگیرم شد ، دانستن دو زبان انگلیسی و فرانسوی بسیار بسیار مهمه ،چون اساسا زندگی در اونجا به منبع تامین هزینه ها رابطه مستقیم داره و من چون منبعی ندارم به جز کار ، پس برای دستیابی به کار باید در یک رقابت سخت قرار بگیرم با فرض اینکه از نظر علمی ، تجربی ،مهارت دانش و تخصص کافی برای کار پیشنهادی رو داشته باشم ، بازم دانستن و توانایی ارتباط با دو زبان خارجه بسیارتاثیر گذار هست .
    ۲-اصل مهارت و تخصص، حقیقتا من نشستم باخودم فکر کردم ، دیدیم همه انچه که به عنوان توانایی شخصی ازش نام می برم ،هیچ مدرک فنی معتبری دال بر اون مهارت ندارم ، خب البته ظاهرا اگه داشته باشم هم ،بازم وقتی بیام اونجا بهتره یک مدرک مرتبط طی یک دوره ۶ماهه و یا یکساله از خود کانادا بگیرم . باز این حلقه بر میگرده به تقویت زبان ، چون ظاهرا سیستم اموزشی اونجا کاملا با انچه که من در ایران تجربه کردم متفاوته .
    حالا تصمیمی که گرفتم اینه
    بشینم با انگیزه و درست حسابی زبانم رو تقویت کنم ، کمی رو فرانسه کار کنم هرچند یک جایی خودنم که تاکید کرده بودین فرانسه فراتر از حد بی ۲و این خودش راحت سه سالی زمان میبره ، اما به هر حال ، زبانم رو تقویت کنم ، توی لینکدین و سایت های کاریابی کانادایی مرتب رزومه ارسال کنم، توی مدت هم پس انداز کنم برای روز مهاجرت .
    کانکشن هام رو قوی کنم . اینم یادم شد بگم،یک مثالی بود توی یک پست که بدجوری به دلم نشست . اینکه اگر یک افریقایی رو وسط فرودگاه مهراباد رهاش کنیم . البته هرچند مهراباد پروازهاش داخلیه ، اما خب در مثل مناقشه نیست. واقعا حرف جالبی بدین . خیلی از موقعیت های شغلی و یا کارهای که منتهی میشه به کسب درامد برای من ، دقیقا از طریق همین کانکشن ها برای من رخ میده . بعد به قول شما وقتی مهاجرت میکنی ،عملا صفر صفر هستی ، مهم ترین چیزی که شاید در مسیر پیدا کردن کار موثر باشه همون داشتن کانکشن های قوی هست . به قول خودتون پیدا کردن کار ، بسته به این داره که در زمان مناسب و در جای مناسبی باشی
    بهر صورت بسیار ممنونم
    درسته که با این نتایج حداقل دو سالی عقب میافتم
    اما لااقل کم همچین هوایی هوایی هم راه نمیافتادم دنبال پروسه مهاجرت .
    شاید اون شش سال پیش که اوضاع ایران خیلی داغون نبود و ما مثل شما اینده نگر بودیم ، توی مسیر مهاجرت قرار میگرفتیم . نه اینکه الان که کارد به استخون رسیده ، بدو بدو بیافتیم دنبال فرار از این همه مشکلات و بدبختی ، در حالی که حتی حداقل توانمندی و مهارت زنده موندن و پویا بودن توی جامعه کانادا نداریم .
    زبان فرانسه فقط مختص ایالت کبک هست بعلاوه کسانی قصد دارند شغل دولتی داشته باشند، برای بقیه موارد انگلیسی کافی هست.
    برای شروع مدرک ایرانی یا کانادایی اهمیتی نداره اگر واقعا کار بلد باشید.
    وقتی ایران هستید رزومه فرستادن هیچ خاصیتی نداره.
    مهاجرها اکثرا با یکی دوتا چمدون میان، بعضی ها هم دست خالی از کشورهای جنگ زده میان، از داخل همین مهاجرها و پناهنده ها چند سال بعد شهردار و نماینده مجلس و ...در میاد.

Banned

سلام
    چند سال پیش میخواستم برای کار اقدام کنم
    دو تا مها رت جوشکاری برق گرفتم که باید ساعت اموزش را حساب کرد مثلا حدودا 1200 ساعت اموزش دیده باشی وگرنه قابل قبول سفارت نبود
    زبان با ایلتس 6میخواست
    سابقه کار هم همینطور
    زبان فرانسه هم برای کبک بود

بعد این درخواست به سفارت ومنتظر جوای میشدی
    البته از سایت کار برای جستجون وانتخاب شخص میتونستی رزوه بفرستی که ایا قبولت میکنن یا نه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)