صفحه 145 از 151 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Smile پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

دوستان عزیز و گرامی
    سلام
    بنده قصد مهاجرت و ساختن اینده خوب برای خود و همسرم(و البته در اینده بچه ) رو دارم .با در نظر گرفتن عدم جو زدگی و شرایط موجود در کانادا و با در نظر گرفتن شرایط خودم و همسرم ایا کار درستی هست؟
    شرایط :
    مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار با معدل 17.5
    سابقه کاری 5 سال در زمینه فروش و بازاریابی لوازم خانگی
    برنامه نویس نیستم ولی اگه لازم باشه یاد میگیرم

مدرک ایلتس 7 در نظر بگیریم
    همسرم ارایشگر هست اما مدرک بین المللی نداره (اگه میشه گرفت که به درد بخوره بگید لطفا)
    برای مهاجرت از طریق کاری اسکیل وورکر درجه اول
    و یا تحصیلی (البته اگه بوجمون بکشه و کار پیدا بشه نهایت 200 300 میلیون داریم )
    البته با در نظر گرفتن اینکه یکی از اقوام نزدیک هم کانادا هست و اهل کمک کردنه (دختر خاله عزیز)
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    الب

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

با سلام خدمت دوستان.

من یه راهنمایی از اساتید میخواستم بگیرم که به چه صورت برای مهاجرت اقدام کنم میتونه بهتر باشه برام.
    بنده فوق دیپلم ساختمان دارم و حدودا 3.5 سال سابقه ثبت شده بیمه برای کار در رشته عمران و ساختمان دارم.
    همچنین مدرک کنترل پروژه از ماکروسافت دارم و در آینده نزدیک مدرک دوره Data Science هم از ماکروسافت میگیرم.
    زبانم خوبه و آیلتس 7 تا 7.5 رو میتونم بگیرم. کلا توی 2-3 سال گذشته تمام درس هام رو به انگلیسی گذروندم و مشکلی برای زبان ندارم.
    به نظرتون با این سوابق اولا شانسم برای اقدام برای مهاجرت چجوریه و دوما چه روش مهاجرتی رو انتخاب کنم بهتره؟
    من در ابتدا دریافت پذیرش از دانشگاه و ویزای تحصیلی مد نظرم بود که بعد از ورودم هم شروع به کار کنم و هزینه هام رو بتونم تامین کنم ولی خب هزینه های دانشگاه ظاهرا در کانادا خیلی بالاست و از طرف دیگه شهریه ترم اول که باید پذیرش صورت بگیره رو هم ندارم.
    و البته در وهله آخر حتی پناهندگی رو هم مد نظر دارم چون کیس تقریبا مناسبی برای پناهندگی دارم.
    خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در این موارد دارید راهنمایی بفرمایید.
    پیشاپیش ممنون

Junior Member

درود
    دوستان میتونم بپرسم باتوجه به شرایط سخت کار پیداکردن بهترنیست مهاجرت از طریق ادامه تحصیل باشه ..اینطوری خوب بهتروزودتر زبان native یادمیگیریم وتوی کشور خودشون مدرک گرفتیم وبهتر به بازارکارجدب میشیم ؟

بنده 6 ساله که تورنتو هستم و تازه سیترن شدم. خیلی خلاصه: کانادا کشور آرزوهاست اگر و تنها اگر آرزویی داشته باشید. آرزو داشتن فقط صرفا داشتن یک رویا نیست. آرزو باید دست یافتنی باشد. اگر زبانتان صفر است و در کل زندگیتون فقط فازسی گوش دادین یا خوندین و یا صحبت کردین جدن معتقدم اگر نیاین بهتره چون چیزی حالا حالاها نسیبتون نمی شه مگر اینکه بخواین تا ابد یک کارگر ساده باشید. در ضمن نژادپرستی متن نانوشته هر کشوریه، چه خوشتون بیاد چه نیاد و تنها راه مقابله باهاش انتفال افکار و فرهنگتونه که چون زبان نمی دونین پس بی خیالش شین. شما برای داشتن یک زندگی بخور نمیر در تورنتو به حقوق 50000 دلار به بالا نیاز دارید (خوانوار) که با صندوقداری و الهی به امید تو در نمیاد. در ضمن آیلتس و این جفنگیات رو هم بریزین دور که به درد نمی خوره. شما در بهترین حالت 5 سال زمان نیاز دارید که جا بیوفتین. فکر ایران و مامانم اینا رو هم از سر بیرون کنین چون هم بسیار هزینه بره و هم حواس پرت کن. همسر باوفا و سازگاز یکی از بهترین نعمات است.

Junior Member MARAL_oo آواتار ها

سلام دوستان. من اين مدت تماما وقت گذاشتم و پست ها رو مطالعه کردم. فکر مى کنم بيان دغدغه ذهنى فعليم توى اين فروم و بهره مند شدن از تجربه هاى شما کمک بزرگى به من باشه.

من يه دخترم که اگه خدا بخواد در آینده نه چندان دور عازم کانادا میشم. الان سال سوم لیسانسمه. متن هایی که گذاشتید یه تصویر خوب توی ذهن من گذاشتن؛ راستش با وجود همه سختیایی که توی این پروسه وجود داره، اما دلم آب افتاد واسه زندگی پر از تلاش و سختکوشى های این شکلی

واقعیتش من یه سوال کوچیک ازتون دارم؛ به طور ضمنى اينجا مطرح شده که توی جمع هایی ممثل مهمونی یا کافه و نه حتی کلاب و این جور چیزا، آدم های مختلفی وجود دارن که میان جلو و مایلن با شما دوست بشن (خصوصا براى دخترها) و احتمالا تنهای به شما فشاری وارد نمیکنه اگه خودتون هم اجتماعی باشین و و و ...
    اما یه سوال !
    اگه حجاب هم داشته باشی، باز هم از این نوع برخوردها می بینی؟!
    من تماماً نگران اینم که اونجا با خیل عظیمی از مردم رو به رو بشم که همگی نایس و مهربونن اما هیچکس احتمالاً مشتاق دوستی با من نخواهد بود و يک دافعه ناخواسته دور من وجود داره. اون هم صرفا به خاطر روسری ساده ای که روی سرم دارم. به احتمال زیاد در ازدواج هم دستم بسته خواهد موند و به احتمال زیاد تر از هموطنان گرامی هم طرد خواهم شد! در مجموع از من که یه دختر شلوغ و برونگرا و پر سر و صدام،یه دختر ایزوله و friendless می مونه که شاید نهایتا توی انجمن اسلامی های دانشکده شون بتونه یکی دو نفرو گیر بیاره و باهاشون رابطه دوستانه برقرار کنه!

میتونم در این مورد ازتون یکم توضیحات بخوام؟!
    آیا پیش بینی من معقوله؟ اگر آره، پیشنهاد شما به من چیه؟

من شاید خیلی آدم مناسبی برای پاسخگویی به سوال شما نباشم چون تجربه زندگی من در خارج محدود به 3 ماه المانر و 4 ماه امریکا میشه البته هر دو در دانشگاه بودم. اولین نکته اینکه واقعا روسری به نظر من باعث نمیشه همه از شما دوری کنن. خود من بخاطر اعتقاداتم همیشه از دخترها با لباس به شدت باز و دختران بشدت دارای حجاب دوری میکنم این بیشتر اعتقاد منه تا مشکل اونا .می خوام بگم هرکسی جذب ادمایی میشه که خودش میپسنده، پس نسخه نپیچیم که همه از شما فرار می کنن بخاطر روسری. ممکنه بخوان فرار کنن بخاطر رفتارهای شخصیتون .مثلا یکی از رفتارهایی که همیشه منو از بعضیا فراری میده این هست که می خوان دیگران رو شبیه خودشون کنن. مثلا به زور می خوان بگن نماز بخون یا بزور بگن مشروب بخور. بابا به شما چه. مهم اینه که به عقاید هم احترام بزاریم. پس به نظر من دوستانی که شما خواهید داشت وابسته به این هست که خودتون چقدر ادم مورد پسندی باشید. می تونید تو همین ایران ببینید چند تا دوست دارید اونجا هم همین خواهد بود. اما موضوع ازدواج که نگرانش هستید طبق نظر دکتر هلاکویی (که بنده هم باهاشون موافقم) اگه خیلی دلتون ازدواج می خواد بهتره همینجا بایکی ازدواج کنید و بعد برید اما اگر عجله ندارید بعد چند سال زندگی تو اونجا قطعا کیس هایی شبیه خودتون پیدا می کنید. ولی انتخاباتون قطعا کمتر از ایران خواهد بود. بگذریم که تو ایرانم دیگه کیس نه تنها ایده ال بلکه حتی مناسب هم برای ازدواج پیدا نمیشه.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط MARAL_oo نمایش پست ها
    سلام دوستان. من اين مدت تماما وقت گذاشتم و پست ها رو مطالعه کردم. فکر مى کنم بيان دغدغه ذهنى فعليم توى اين فروم و بهره مند شدن از تجربه هاى شما کمک بزرگى به من باشه.

من يه دخترم که اگه خدا بخواد در آینده نه چندان دور عازم کانادا میشم. الان سال سوم لیسانسمه. متن هایی که گذاشتید یه تصویر خوب توی ذهن من گذاشتن؛ راستش با وجود همه سختیایی که توی این پروسه وجود داره، اما دلم آب افتاد واسه زندگی پر از تلاش و سختکوشى های این شکلی

واقعیتش من یه سوال کوچیک ازتون دارم؛ به طور ضمنى اينجا مطرح شده که توی جمع هایی ممثل مهمونی یا کافه و نه حتی کلاب و این جور چیزا، آدم های مختلفی وجود دارن که میان جلو و مایلن با شما دوست بشن (خصوصا براى دخترها) و احتمالا تنهای به شما فشاری وارد نمیکنه اگه خودتون هم اجتماعی باشین و و و ...
    اما یه سوال !
    اگه حجاب هم داشته باشی، باز هم از این نوع برخوردها می بینی؟!
    من تماماً نگران اینم که اونجا با خیل عظیمی از مردم رو به رو بشم که همگی نایس و مهربونن اما هیچکس احتمالاً مشتاق دوستی با من نخواهد بود و يک دافعه ناخواسته دور من وجود داره. اون هم صرفا به خاطر روسری ساده ای که روی سرم دارم. به احتمال زیاد در ازدواج هم دستم بسته خواهد موند و به احتمال زیاد تر از هموطنان گرامی هم طرد خواهم شد! در مجموع از من که یه دختر شلوغ و برونگرا و پر سر و صدام،یه دختر ایزوله و friendless می مونه که شاید نهایتا توی انجمن اسلامی های دانشکده شون بتونه یکی دو نفرو گیر بیاره و باهاشون رابطه دوستانه برقرار کنه!

میتونم در این مورد ازتون یکم توضیحات بخوام؟!
    آیا پیش بینی من معقوله؟ اگر آره، پیشنهاد شما به من چیه؟
    سلام دوست خوبم،
    کسی به حجاب شما کاری نداره.
    ممکنه شما رو استخدام نکنن توی شغل هایی که خیلی به روابط اجتماعی نیازه. ولی توی کانادا کسی به حجاب شما کاری نداره. دقت کنین هر آدمی در درونش میتونه نسبت به شما هر جور که خواست فکر کنه ولی بروزش نمیدن.
    بیشترین بروز دادن ها رو شما در درجه اول از ایرانیان خواهید دید چون هم کالچر شما رو خوب میشناسن هم اکثرشون به شدت ضد حجابن هم جهت گیری عجیبی نسبت به محجبه ها دارن.
    خارجیا به یه دلیل ممکنه از شما فراری بشن: حجاب، برای یه دانشجوی اینترنشنال که مثلا از ایران، لیبی، عراق، مصر، هرجا میاد، میتونه نماینده ارزش ها و ممنوعیت ها و بیان گر فرهنگ باشه.
    اگر فرهنگ شما یا نحوه رفتارتون با اونها متضاد نباشه یا خیلی جاجمنتال نباشین واقعا میتونین دوستی هم بسازین.
    من اینجا دانشجوی دکترای مسلمون میشناسم که وقتی فهمید با یه Gay هم خونه ایم، اول فوری گفت ازونجا فرار کن بیا بریم هم خونه ای من بشو. بعد که دید خیلی تعجب کردم از کارش، گفت پس حموم دستشویی رو هر روز با وایتکس صد بار بشور. این آدمها خطرناکن و مریض میشی میمیری (بعدم وقتی دید تلفنش رو جواب نمیدم با اینکه ده دفعه بهش گفته بودم که ما به هم نمیخوریم، با خط غریبه بهم زنگ زد که جواب بدم شما دو تا ازین رفتارها کنین ازتون کل کانادا فراری میشه).
    مشکل ایرانیا اینه که حجابشون حجاب نیست معمولا. یعنی مثلا ما پست داک با بورسیه ایران یا دانشجوی دکترای مهمان از ایران چند تا دیدیم که روسریشون نصف موهاشونو میپوشونه موها از جلو و پشت ریخته بیرون، کلی ارایش دارن، لباس تنگ و باز پوشیدن ولی روسریه سرشه، اون کاناداییه خیلی تعجب میکنه که این یعنی چی.
    و در نهایت شما از نیشخند و گزند ایرانیا معمولا در امان نخواهید بود. غالب ایرانیا هیچ حریمی قائل نیستن. اگر پشت شما حرف بزنن اوکی هست درست رو در روی شما مسخره تون میکنن غیر مستقیم که خیلی دردناکه. اشتباه بزرگ اونها این هست (علاوه بر اینکه دیکتاتورشیپ شدیدی داریم درونمون) که فکر میکنن محجبه ها باعث در به در شدن و بدبخت شدن اونها در خارج از ایران شدن در حالی که همه مون میدونیم اینطوری نیست. ما از مسائل دیگه رنج میبریم که یکیش مایندست مریض و پرمشکل خودمون هست (که اونم باز بخشیش تقصیر ما نیست و از میکسچر تربیت و فرهنگ میاد تا حدی).

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس حسابداری با معدل 14 دارم و زبانم در حد نمره 6.5 آیلتس هست برای ادامه تحصیل میخواستم برای کانادا اقدام کنم اما رشته هایی که میتونم واسشون اقدام کنم و مرتبط با رشته من هستن تا جایی که فهمیدم همه gre و gmat میخوان و اگه ددلاینا تا مارچ باشه نمیتونم تا اون موقع gre امتحان بدم ینی وقت نمیشه
    از طرف دیگه میتونم ویزای توریستی واسه کانادا بگیرم اما برم اونجا میترسم کارم واسه موندن درست نشه
    ممکنه راهنماییم کنید که چه کاری بهتره انجام بدم تو این شرایط
    سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط parasto0 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس حسابداری با معدل 14 دارم و زبانم در حد نمره 6.5 آیلتس هست برای ادامه تحصیل میخواستم برای کانادا اقدام کنم اما رشته هایی که میتونم واسشون اقدام کنم و مرتبط با رشته من هستن تا جایی که فهمیدم همه gre و gmat میخوان و اگه ددلاینا تا مارچ باشه نمیتونم تا اون موقع gre امتحان بدم ینی وقت نمیشه
    از طرف دیگه میتونم ویزای توریستی واسه کانادا بگیرم اما برم اونجا میترسم کارم واسه موندن درست نشه
    ممکنه راهنماییم کنید که چه کاری بهتره انجام بدم تو این شرایط
    سپاس
    سلام. بله ویزای توریستی آمدن کاری از پیش نمی برید. مهاجرت و ادامه تحصیل امر یک شبه نیست که همین الان تصمیم بگیرید سه روز بعد در مقصد باشید. با برنامه ریزی عمل کنید. اگر به ددلاین امسال نمی رسید از الان برای سال بعد برنامه ریزی کنید و نگذارید به دقیقه نود برسه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member siavahsoltani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - باراجین

وقت بخیر دوستان
    من یه سری شرایط دارم میخوام ببینم مراحل پروسه به نظر دوستانی که شرایط مشابه من رو داشتن چطوری هست

# مدرک کارشناسی مهـــندسی عمــــران (دانشگاه آزاد / معدل 15)
    * تا پایان ســـال 98 ســـربازی (در ارتش رو تموم میکنم)
    * داشتن اقوام دور (صاحب رستوران در کانادا)
    * سن الانــم 24 ســــاله
    * مدرک زبان آیلـتس 7
    * مجــــرد
    $ وضعیت مالی داشتن حدودا 60 میلیون تومان شخصی
    # داشتن مهارت برنامه نویسی PHP
    # داشتن مهارت انیمیشن 2 بعدی
    * 2 سال سابقه بیمه غیر مرتبط (1 سال سر شیفت رستوران بودم / 1 سال صندوقدار مجتمع تجاری)

// به نظر شما از چه طریق مناسب تره اقدام کنم و کدوم شدنی تره
    ؟ ویزای تحصیلی ؟
    ؟ ویزای کاری (کار در رستوران اقوام\پیدا کردن کار تخصصی)
    ؟ دعوتنامه اقوام شدنی هست (اقوام پسردایی پدر هستن)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)