صفحه 150 از 151 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    این سوال من هم هست. ظاهرا که لیبرال نیستند و عید فطر را بهمون تبریک می گن. دکتر zini_zinparast هم به جای اینکه جواب ما را بده، می زنه تو فاز دفاع از اونها به جای اینکه بگه انتظار ما برآورده میشه یا نه.
    مثلن 500 ملیون هزینه کنیم که بریم یه جایی خبردار به همه احترام بگذاریم و آخرش محیط همفکر خودمون را پیدا نکنیم.

نمی دونم چرا ghlobe فکر می کنه من شیفته اروپایی هستم و از پاکستان، هند، فیلیپین بدم می آد؟! اگر این مهاجرها هم، طرز فکر کشورهایی که ازش اومدن را نداشته باشن، خوبن دیگه!

در کل فکر می کنم حدستون که مهاجر ها لیبرال هستند درست نباشه. لااقل دوستان ساکن کانادامون در این فاروم که اینطور نشون می دن! دائم می گن به نالیبرال ها احترام بگذارید. چطوره اصلن نیایم که مجبور نباشبم احترام بگذاریم، خیلی هم گرونه زیرا. کاش اینو درک می کردن که ساختن یه بیمارستان خصوصی برای خودمون پشت حیاط خلوت، از مهاجرت کردن ارزونتره. کاش یه جور از کانادا تعریف می کردن که آدم دلش بخواهد پاشه بره اونجا. بیمارستان، بیمارستان، بیمارستان....

کلن آقای MR1993، مهاجرها از مبدا فرار نمی کنند، تقریبا همون فکر اونجایی که ازش اومدن را دارن. فقط می رن کانادا از امکانات تحصیلی و بهداشتیش استفاده کنن. (این چیزی هست که من از این فاروم فهمیدم)
    دوست عزیز قاعده کلی در مورد فرهنگ جامعه کانادا اینست که مردم کمتر تمایل دارند در مورد مسائل سیاسی یا مذهبی با دیگران تبادل نظر کنند خصوصا در مورد غریبه ها معمولا همه افراد سعی می‌کنند محتاطانه با دیگران صحبت کنند، علت هم اینست که این موضوعات برای مردم عادی هیچ اهمیتی در زندگی روزمره ندارد و هیچ اجباری برای هیچ نوع طرز تفکر و عقیده ای وجود ندارد و بحث عمومی در موضوعاتی که همیشه مورد اختلاف هست هیچ کمکی به ایجاد رابطه دوستانه و تعامل بهتر با دیگران نمیکنند.دریک جمع ده نفره که با هم تفریح می‌کنند ممکن است هرکس یک نوع اعتقاد سیاسی یا مذهبی داشته باشد.با فردی که خیلی صمیمی هستید مطرح کردن این موضوعات کاملا طبیعی است ولی به طور کلی اعتقادات شما و اینکه از کجا آمده اید و به چه تفکری احترام میگذارید یا خیر کوچکترین اهمیتی برای دیگران ندارد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    سوال من درباره نژادپرستی نیست. گرچه وجود داره. پرسش من درباره نوع تفکران مهاجران بود که از چه نوع تفکری تبعیت می کنند. سوال من این هست که عمده مهاجران لیبرال و روشنفکر هستند یا نه! مثلا داماد بیل گیتس مصری هست و من هیچ مشکلی با این نوع مهاجران ندارم.
    در محیط کاری مشکل خاصی وجود نداره چون اکثر افراد تحصیل کرده هستند. سختیهای مهاجرت برای من مثل بقیه ی ایرانیها نیست مثلا تنها بودن در کانادا برای من مشکلی نیست چون به طرز افراطی درونگرا هستم. بر عکس اکثریت مردم ایران که جامعه گرا هستند و با رفقا درحال خوشگذارنی هستند.
    درباره سوالی که پرسیدم. یک عکسی هست که تو اینترنت منتشر شده ظاهر ایران و افغانستان و جوامع غربی نیم قرن پیش و الان را با هم مقایسه کردند. مثلا سال 1970 را با الان مقایسه کردند و نتیجه گرفتند که غرب هم داره شبیه ما میشه. درسته بشدت زیاده روی کردند و معلوم نیست آینده چه شکلی هست ولی تو بدترین حالت اگر چیزی شبیه به این اتفاق بیفته خیلی بد میشه. مشکل اصلی من همین هست.
    اصلا دلیل مهاجرت من عقاید متفاوت من با خاورمیانه هست. برای آدمی مثل من که از بچگی تحت آزار و تحقیر بوده چهار تا حرکت نژادپرستانه خیلی قابل تحمل تر هست تا قرار گرفتن در محیطی که 180 درجه با من تفاوت داره.
    تقریبا اکثر نسل اول مهاجران با چیزی که در زادگاهشان داشته اند مهاجرت کرده اند و نمی توان تاثیر ساختارهای ذهنی آنها را در رفتار و اعتقاداتشان نادیده گرفت. تعداد زیادی از مهاجران حتی در نسل دوم و شاید سوم هم تا حدودی این زمینه ها را از والدین به ارث می برند. جامعه تاثیرات زیادی در تغییر رویکرد میگذارد و به تدریج تغییراتی در موارد مختلف میدهد اما نباید انتظار داشت مثلا یک نسل دوم بنگلادشی دقیقا به همان طرز فکر یک نسل اول مهاجر اروپایی مثلا رفتار کند(به طور متوسط). در هرحال باید توجه داشته باشید که کانادا جامعه مهاجران و تنوع فرهنگی است و اینکه هر گروهی به شکلی باز بر اساس اعتقادات و پیش زمینه های مذهبی و اقلیمی و قومی قبلی خود کلونی هایی را تشکیل داده اند که در چارچوب کلی قوانین ایالت و فدرال مربوطه فعال هستند. چیزی که در مجموع شاید مدنظر شما هست به نظر من کانادا نیست. امریکا مثلا از این نظر برای شما توصیه پذیرتر است. کانادا نوعی میانگین بین زمینه های اورده شده از مهاجران و پناهندگان و... و ارزشهای جامعه غربی است و اینکه در اینده به کدام سمت میرود بسته به قدرت و جمعیت و خواست این دو دسته کاملا به هرسمت محتمل است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    دوستانی که در کانادا هستند، امکانش هست یک مقدار از تجربیات شخصی و احساسی خودشون درباره این موارد (و اگر خواستن بیشتر) بگن؟
    1- چطوری با تفاوت هوا کنار میاین؟ مثلاً در هوای -30 درجه سانتی گراد، می مونید خونه فقط یا فعالیت های دیگه ای که من به ذهنم نمی رسه رو پیدا کردید؟ البته منظورم به غیر از محیط های سرپوشیده مثل داخل ماشین یا سر کار هست
    2- شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور از نظر نور خورشید چطور هستند؟ خورشید گیر هستند یا بیشتر ابری و تاریک هست هوا؟ در صورت دوم، مجدداً چطوری با این مسئله از نظر روحی کنار میاین؟
    3- از نظر پیدا کردن دوست و افراد جدید، پس از دوران دانشجویی که خوب طبیعتاً دوستی خیلی راحت تر هست، آیا احساس کردین با توجه به تفاوت هایی که در جامعه هست کار سختی هست یا فقط گروه های خاصی می تونند با شما دوست بشن؟ منظورم نژادپرستی به صورت پنهان هست که طرف نژادپرستی رو به زبون نمیاره ولی خوب با شما هم صمیمی نمی شه.
    4- رابطه ایرانی های کانادا با هم دیگه چطور هست؟ آیا مثل یهودی ها هست که در کل پشت هم دیگه باشن و از هم دیگه حمایت کنند یا بیشتر به صورت انفرادی و دوری از هم هست؟
    5- با فرض اینکه کسی مشکل ارتباط برقرار کردن زبانی نداشته باشه، چقدر جامعه پذیرای اون هست؟ منظورم فعالیت های گروهی و اجتماعی و تفریحی هست، نه کاری و مالی.

طبیعتاً تمامی این سئوال ها به فرد بستگی داره و من هم دقیقاً عقاید شخصی افراد رو می خوام بدونم که بر روی کل نظراتی که می شنوم یک میانگینی بگیرم در آخر یا اینکه اونها رو با افکار و تصورات خودم مقایسه کنم. اصلاً انتظار اینکه کسی بهم یک پاسخ درست یا کلی بده ندارم، فقط در حد تجربیات شخصی برام کافی هست.
    1- فعالیتهای زمستان در اغلب موارد در فضاهای سرپوشیده است. بسیاری فعالیتهای عمرانی و ساختمانی و... در فصل زمستان متوقف است و فصلی بودن بسیاری شغلها متفاوت از کشورهایی با زمستان معتدل مانند ایران است اما مردم کشورهای اینچنینی نیز با این نوع اب و هوا در طی سالیان طولانی وفق پیدا کرده اند و با داشتن سیستمهای مناسب تهویه و رفت و امد و ... این مشکلات را تا حدود زیادی حل کرده اند اما اینکه مثلا شخصی از دمای 30- لذت بخواهد ببرد و انرا ترجیح دهد به هوای معتدل خوب قطعا این نیست.
    2- تورنتو سرد و زمستان برفی و روزهای افتابی در کل سال بیشتر ، ونکوور اب و هوا معتدل تر و باران بسیار طولانی تر و روزهای ابری بیشتر
    3- معمولا به دلایل مختلف افراد به طور متوسط با کلونی های تشکیل شده از افراد نزدیک مثل هم ملیت ، هم دانشگاهی، هم مذهب و نظایر ان رفت و امد و دوستی دارند اما خلاف ان هم دیده میشود هرچند وجه غالب نیست
    4- متفاوت است. برخی ترجیح میدهند با هموطنان ارتباط داشته باشند و برخی فراری. باز بسته به نگرش افراد و زمینه و چیزی که دنبال ان هستند
    5- مشکل زبانی برای افراد مهاجر قطعا وجود دارد مگر انکه نیتیو اسپیکر بوده یا در موارد بسیار به ندرت سطح زبانی انها بسیار بسیار قوی باشد. موارد غیر زبانی نظیر فرهنگ و ملیت و... هم مهم هستند. فعالیتهای گروهی و سوشال عموما بسته به توانایی ارتباطی خود افراد می تواند در بین گروهاای مختلف شکل بگیرد. کانادا در شهرهای مهاجرپذیر مثل تورنتو یعنی اکثریت مهاجر و اقلیت کمی مثلا کانادایی نسلهای بالاتر. بنابراین اگر منظورتان شهرهای مهاجرپذیر است باید مثلا ببینید اتباع هندی و پاکستانی و بنگلادشی، اوکراینی و ایتالیایی مثلا چگونه پذیرای ایرانیها هستن و برعکس. اینکه از این مساله به عنوان یک نگاه کلی یاد کنیم واقعا جواب دقیقی ندارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero

سوال من درباره نژادپرستی نیست. گرچه وجود داره. پرسش من درباره نوع تفکران مهاجران بود که از چه نوع تفکری تبعیت می کنند. سوال من این هست که عمده مهاجران لیبرال و روشنفکر هستند یا نه! مثلا داماد بیل گیتس مصری هست و من هیچ مشکلی با این نوع مهاجران ندارم.
    در محیط کاری مشکل خاصی وجود نداره چون اکثر افراد تحصیل کرده هستند. سختیهای مهاجرت برای من مثل بقیه ی ایرانیها نیست مثلا تنها بودن در کانادا برای من مشکلی نیست چون به طرز افراطی درونگرا هستم. بر عکس اکثریت مردم ایران که جامعه گرا هستند و با رفقا درحال خوشگذارنی هستند.
    درباره سوالی که پرسیدم. یک عکسی هست که تو اینترنت منتشر شده ظاهر ایران و افغانستان و جوامع غربی نیم قرن پیش و الان را با هم مقایسه کردند. مثلا سال 1970 را با الان مقایسه کردند و نتیجه گرفتند که غرب هم داره شبیه ما میشه. درسته بشدت زیاده روی کردند و معلوم نیست آینده چه شکلی هست ولی تو بدترین حالت اگر چیزی شبیه به این اتفاق بیفته خیلی بد میشه. مشکل اصلی من همین هست.
    اصلا دلیل مهاجرت من عقاید متفاوت من با خاورمیانه هست. برای آدمی مثل من که از بچگی تحت آزار و تحقیر بوده چهار تا حرکت نژادپرستانه خیلی قابل تحمل تر هست تا قرار گرفتن در محیطی که 180 درجه با من تفاوت داره.
    نوع تفکر مهاجران تا زمانیکه به نوع تفکرات شما کاری نداشته باشند و بخصوص برای شما که ارتباط با دیگران برایتان اولویت ندارد نباید مشکلی ایجاد کند. بعید میدونم مطالعاتی در زمینه نوع تفکر گروههای مختلف در کانادا انجام شده باشد یا اگر هم شده منتشر شده باشد. البته شما میتوانید از پایگاههای رای احزاب مختلف به تفکر گروهها کمی پی ببرید. مردم استانهای غرب کانادا (که مهاجر کمتری دارند) بیشتر به محافظه‌کاران رای می‌دهند و مردم انتاریو (که مهاجران بیشتری ساکنند) به لیبرالها.
    البته فکر کنم شما لیبرال را به معنی خاصی مورد استفاده قرار میدهید. میشه بپرسم منظور شما از لیبرال چیست؟ چون لیبرال به معنی روشنفکر نیست.

ApplyAbroad Guru

عمده مهاجران از کدام مناطق جهان هستند؟ احتمال می دهم عمده مهاجران مربوط به شرق آسیا و چین باشند.
    سوال دیگر اینکه مهاجران خاورمیانه ای در کانادا اکثرا چه تفکراتی دارند؟ حدس می زنم که اکثرا لیبرال باشند.
    شما فهرست کشورهای منبع مهاجران به کانادا را می توانید در سایت اداره مهاجرت کانادا ببینید. فهرست ده کشور اول سال 2019 بقرار زیر است:

Total New Immigrants in 2019 341,180
    1. India 85,585
    2. China 30,260
    3. Philippines 27,815
    4. Nigeria 12,595
    5. United States of America 10,800
    6. Pakistan 10,790
    7. Syria 10,120
    8. Eritrea 7,025
    9. Korea, Republic of 6,110
    10. Iran 6,055

ApplyAbroad Guru

این سوال من هم هست. ظاهرا که لیبرال نیستند و عید فطر را بهمون تبریک می گن. دکتر zini_zinparast هم به جای اینکه جواب ما را بده، می زنه تو فاز دفاع از اونها به جای اینکه بگه انتظار ما برآورده میشه یا نه.
    مثلن 500 ملیون هزینه کنیم که بریم یه جایی خبردار به همه احترام بگذاریم و آخرش محیط همفکر خودمون را پیدا نکنیم.
    تفکر لیبرال یعنی همین که تفکرات متفاوت با خودتون رو بتونید تحمل کنید. کسی که دنبال محیط همفکر خودش باشه لیبرال نیست.

اکثریت قاطع مهاجران به کانادا از مبدا "فرار" نمی کنند. عموما متخصص و تحصیلکرده هایی هستند که در کشور مبدا خودشان هم زندگی بدی نداشته اند. منتهی دنبال جایی میگردند که بتوانند از پتانسیل و توانایی های خودشان بهتر استفاده کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    1- فعالیتهای زمستان در اغلب موارد در فضاهای سرپوشیده است. بسیاری فعالیتهای عمرانی و ساختمانی و... در فصل زمستان متوقف است و فصلی بودن بسیاری شغلها متفاوت از کشورهایی با زمستان معتدل مانند ایران است اما مردم کشورهای اینچنینی نیز با این نوع اب و هوا در طی سالیان طولانی وفق پیدا کرده اند و با داشتن سیستمهای مناسب تهویه و رفت و امد و ... این مشکلات را تا حدود زیادی حل کرده اند اما اینکه مثلا شخصی از دمای 30- لذت بخواهد ببرد و انرا ترجیح دهد به هوای معتدل خوب قطعا این نیست.
    2- تورنتو سرد و زمستان برفی و روزهای افتابی در کل سال بیشتر ، ونکوور اب و هوا معتدل تر و باران بسیار طولانی تر و روزهای ابری بیشتر
    3- معمولا به دلایل مختلف افراد به طور متوسط با کلونی های تشکیل شده از افراد نزدیک مثل هم ملیت ، هم دانشگاهی، هم مذهب و نظایر ان رفت و امد و دوستی دارند اما خلاف ان هم دیده میشود هرچند وجه غالب نیست
    4- متفاوت است. برخی ترجیح میدهند با هموطنان ارتباط داشته باشند و برخی فراری. باز بسته به نگرش افراد و زمینه و چیزی که دنبال ان هستند
    5- مشکل زبانی برای افراد مهاجر قطعا وجود دارد مگر انکه نیتیو اسپیکر بوده یا در موارد بسیار به ندرت سطح زبانی انها بسیار بسیار قوی باشد. موارد غیر زبانی نظیر فرهنگ و ملیت و... هم مهم هستند. فعالیتهای گروهی و سوشال عموما بسته به توانایی ارتباطی خود افراد می تواند در بین گروهاای مختلف شکل بگیرد. کانادا در شهرهای مهاجرپذیر مثل تورنتو یعنی اکثریت مهاجر و اقلیت کمی مثلا کانادایی نسلهای بالاتر. بنابراین اگر منظورتان شهرهای مهاجرپذیر است باید مثلا ببینید اتباع هندی و پاکستانی و بنگلادشی، اوکراینی و ایتالیایی مثلا چگونه پذیرای ایرانیها هستن و برعکس. اینکه از این مساله به عنوان یک نگاه کلی یاد کنیم واقعا جواب دقیقی ندارد.
    خیلی ممنون. تمامی حرف های شما درست و منطقی بود، اما من بیشتر برام اون بعد احساسی، غیر منطقی و تجربه ای هر شخص مد نظر بود.

مثلاً، تفریحات زمستانی ایرانی ها در کانادا به چه شکل هست؟ خودشون فکر کنم به هاکی و ورزش های زمستونی خیلی علاقه داشته باشن. تو ایران تنها ورزش زمستونی که جا افتاده اسکی هست. یعنی اگر یک ایرانی در کانادا بخواد زمستون تفریحی داشته باشه سراغ اسکی کردن باید بره؟ یا اینکه اکثراً فقط می رن باشگاه بدن سازی چون محیط سرپوشیده هست؟ مثلاً در یک شهر بزرگ کانادا مثل ونکوور یا تورنتو، اجتماعات ایرانی هست برای شبی مثل شب یلدا یا دیگه در نسل جدیدتر دموده شده این صحبت ها؟

دوباره بیشتر دنبال تجربیات شخصی هستم. مثلاً تا حالا شده شما در موقعیتی قرار بگیرید که یک هموطن ایرانی به شما کمک کرده باشه یا جلوتون سنگ انداخته باشه یا حتی سوء استفاده کرده باشه و کلاهتون رو برداشته باشه؟ تجربیات از این دست. می شه روی هموطنان ایرانی در محیط کار به عنوان دوست حساب کرد (به طور متوسط) یا اینکه ایرانی ها خیلی پشت هم دیگه نیستند؟ اگر یک شرکت خوبی توش یک فرد رده بالا ایرانی باشه روی احتمال استخدام شما اثرگذار هست؟ اگر مثلاً یک برخورد بدی با یک ایرانی در فرودگاه بشه، گروه های ایرانی هستند که سر و صدا راه بندازن تا حق فرد زنده بشه یا اصلاً ایرانی ها چنین گروه هایی اونجا ندارن؟

الان دیگه از مثلاً 10 سال گذشته به این ور، خیلی ایرانی ها از نظر زبان انلگیسی بهتر شدن. دلیلش هم به نظر من بهتر شدن سرعت اینترنت هست. زمانی که من دبستان بودم یه آهنگ می خواستی با دایال آپ دانلود کنی یه ربع طول می کشید، تازه اگر اینترنت قطع نمی شد. الان من کل فصل یک سریال رو تو نیم ساعت دانلود می کنم. اونقدری که در چند سال گذشته فیلم ها و سریال های آمریکایی و بریتانیایی رو دیدم در کل زندگیم سریال ها و فیلم های ایرانی رو ندیدم. اون قدری که در اینترنت دوست خارجی دارم در کل زندگیم دوست ایرانی نداشتم. حتی برخی مواقع بیان فکر خودم به انگلیسی برام راحت تر از فارسی هست. دیگه ایرانی های نسل جدیدتر به نظر من خیلی مشکل زبانیشون کمتر از ایرانی ها یک نسل یا دو نسل پیش تر هست و نسل جدیدتر از من که دیگه حتی انگلیسیشون بهتر از نسل ما هست. با این وجود، من دنبال تجربیات شخصی هستم. تمامی حرف هایی که زدید درست هستند، اما تجربیات شخصی زندگی نیستند.

مثلاً من تجربه شخصی ام این جور بوده:
    هندی ها با ما عموماً اوکی هستند و افراد محترمی هستند و برخیشون حتی با ما خوب و راحت هستند، پاکستانی ها اگر سنی باشن با ما بد هستند و اگر شیعه یا غیرمذهبی باشن با ما خوب هستند (اکثرن به شدت خیلی زیاد مذهبی هستند)، بنگلادشی ها عموماً خوش رفتار نیستند حتی اگر فارسی بلد باشن. کلاً آسیای جنوبی یه حس خود کم بینی دارند و احساس می کنند ما خودمون رو می گیریم براشون.
    روس ها و اوکراینی ها و کلاً اسلاوها بیشتر نسبت به ما خنثی هستند اما خیلی دنبال دوستی با ما نیستند و بیشتر ترجیح می دن با سفیدپوست ها رفت و آمد کنند مگر اینکه احساس کنند طرف ایرانی از نظر ظاهری شبیه اونها هست یا خیلی پولدار هست، ایتالیایی ها هم نسبت به ما خنثی هستند ولی خونگرم تر از اسلاوها یا بیشتر اروپایی ها هستند. فیلیپینی ها نسبت به ما خنثی هستند و برخی با ما خوب هستند و ...

بعد کلاً نایت لایف تورنتو یا ونکوور به چه شکل هست؟ تفریحات دخترها و پسرهای مجرد ایرانی که خجالتی و درونگرا نباشن پس از از سر کار اومدن تو ونکوور و تورنتو به چه شکلی هست؟ عموماً می شینن خونه و عمر می گذرونند یا اینکه می شه گروه تشکیل داد و دوست پیدا کرد و بیرون رفت و اینها؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نمی دونم چرا ghlobe فکر می کنه من شیفته اروپایی هستم و از پاکستان، هند، فیلیپین بدم می آد؟! اگر این مهاجرها هم، طرز فکر کشورهایی که ازش اومدن را نداشته باشن، خوبن دیگه!

در کل فکر می کنم حدستون که مهاجر ها لیبرال هستند درست نباشه. لااقل دوستان ساکن کانادامون در این فاروم که اینطور نشون می دن! دائم می گن به نالیبرال ها احترام بگذارید. چطوره اصلن نیایم که مجبور نباشبم احترام بگذاریم، خیلی هم گرونه زیرا. کاش اینو درک می کردن که ساختن یه بیمارستان خصوصی برای خودمون پشت حیاط خلوت، از مهاجرت کردن ارزونتره. کاش یه جور از کانادا تعریف می کردن که آدم دلش بخواهد پاشه بره اونجا. بیمارستان، بیمارستان، بیمارستان....

کلن آقای MR1993، مهاجرها از مبدا فرار نمی کنند، تقریبا همون فکر اونجایی که ازش اومدن را دارن. فقط می رن کانادا از امکانات تحصیلی و بهداشتیش استفاده کنن. (این چیزی هست که من از این فاروم فهمیدم)
    دوست عزیز، نمیشه گفت همه از کانادا خوششون میاد. تا اینجا نباشی و زندگی اینجا رو تجربه نکنید نمی توانید قاطعانه تصمیم بگیرید.
    خیلیها نمیتونند در کانادا زندگی کنند و بر میگردند ایران! چرا؟ به هزار و یک دلیل! به عنوان مثال
    ۱- نمیتونه زیر آبی بره و مثل ایران سر مردم رو به راحتی کلاه بزاره
    ۲- باید مالیات بده
    ۳- از رعایت قانون خوشش نمیاد
    ۴- راست گفتن و دروغ نگفتن تو ذاتش نیست
    ۵- از ناز و نعمتی که باباش براش تو ایران درست کرده در کانادا خبری نیست.
    ۶- هواش سرده
    ۷- باید همه چیز رو از صفر شروع کنه
    ۸- زبان بلد نیست
    ...
    ۱۰۰۱- واقعیت کانادا با تفکرات قبلی فرد تفاوت بسیار دارد
    ویرایش توسط zini_zinparast : May 24th, 2020 در ساعت 11:42 PM
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    مثلاً، تفریحات زمستانی ایرانی ها در کانادا به چه شکل هست؟ خودشون فکر کنم به هاکی و ورزش های زمستونی خیلی علاقه داشته باشن. تو ایران تنها ورزش زمستونی که جا افتاده اسکی هست. یعنی اگر یک ایرانی در کانادا بخواد زمستون تفریحی داشته باشه سراغ اسکی کردن باید بره؟ یا اینکه اکثراً فقط می رن باشگاه بدن سازی چون محیط سرپوشیده هست؟ مثلاً در یک شهر بزرگ کانادا مثل ونکوور یا تورنتو، اجتماعات ایرانی هست برای شبی مثل شب یلدا یا دیگه در نسل جدیدتر دموده شده این صحبت ها؟
    اسکی، اسکیت، هایکینگ.. کلا هوای سی درجه زیر صفر اینقدر هم وحشتناک نیست که اصلا نتونید بیایید بیرون مگر اینکه کلا با سرما مشکل داشته باشید که در آن صورت اصلا نباید بیایید کانادا. یک گروه هایکینگ ایرانی میشناسم که تمام زمستان را هر هفته میرفتند تپه نوردی و جنگل گردی. ما خودمون بارها در هوای نزدیک به صفر بیرون برای باربیکیو رفتیم. احتماعات ایرانی و جشنهای ایرانی در تورنتو و ونکوور و مونترال که خیلی زیاد هستند بخصوص نوروز و یلدا.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

آمار میگه درصد کمی از مهاجران سفید پوست هستند پس چرا مردان سفید پوست به اکثر پست های مهم شرکت ها چنبره زدند! از پست های مدیریتی گرفت تا پست های تحقیقاتی!
    اشتباه میکنید خیلی از رده های بالای مدیریتی رو هندیها و چینیها دارند.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)