صفحه 24 از 151 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi79 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟

دوستان گرامی، برخی از مطالب ارسالی شما مرتبط با عنوان موضوع نبود و به دلیل نقض مقررات فروم حذف گردید.

لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

مدیر عزیز

بحث های نامرتبط براحتی میتونه به تاپیک مربوط منتقل شه ساده ترین کار حذفه؛اما هنر مدیریت استفاده بهینه از ظرفیت هاست و ارسالهای کاربران همیشه باعث غنی تر شدن و پربار شدن تاپیک هاست در ضمن ارسال خودتون هم آف تاپیکه

اما در مورد مهاجرت؛واقعا نمیشه گفت کار صحیحی است یا نادرست؛باید دید کفه ترازو ی چیزهای که از دست میدهید و چیزهایی که بدست میاورد به کدام سمت سنگینی میکند

تجربیات مهاجرت بسیار مفید و راهگشای زندگی پیش روی شماست اما خانواده و هم وطن یه چیز دیگه است.تا حداقل بین 5 تا ده سال تو خارج زندگی نکنی نمیتونیم نظر و درک نزدیک به واقعیت داشته باشیم

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

به هیچ عنوان نمیشه به کسی گفت مهاجرت خوبه یا بد. ممکنه برای من خوب باشه و برای برادر من بد. بستگی به خیلی چیزها داره. که یکیش روحیه ی اون آدمه. شاید من اگه هفته ای یکبار به مامانم سر نزنم از غصه دق کنم ولی یکی دیگه فقط دلتنگ بشه. شاید اگه من ماهی یکبار نرم دربند خیلی بهم سخت بگذره. شاید من مسائل مالی برام خیلی مهمتر باشه تا مسائل فرهنگی. شاید من آزادی برام همه چی باشه. شاید......
    آدمها باهم فرق میکنند. و جواب این سوال برای تک تک آدمها فرق میکنه!

اما اگر هرکس نظر خودش رو برای شرایط خودش بگه ممکنه بقیه بهتر بتونن برای خودشون تصمیم بگیرن....
    شده یک کسی از مهاجرت بد گفته و دلایلی که آورده باعث شده من مطمئن بشم مهاجرت برای من خیلی مفیده!

در مورد کشورش هم همینطور... من مطمئنم بهترین کشور برای من کاناداست ولی اصلا مطمئن نیستم که بهترین کشور برای دوستم هم کانادا باشه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin Raad نمایش پست ها
    مدیر عزیز

بحث های نامرتبط براحتی میتونه به تاپیک مربوط منتقل شه ساده ترین کار حذفه؛اما هنر مدیریت استفاده بهینه از ظرفیت هاست و ارسالهای کاربران همیشه باعث غنی تر شدن و پربار شدن تاپیک هاست در ضمن ارسال خودتون هم آف تاپیکه

اما در مورد مهاجرت؛واقعا نمیشه گفت کار صحیحی است یا نادرست؛باید دید کفه ترازو ی چیزهای که از دست میدهید و چیزهایی که بدست میاورد به کدام سمت سنگینی میکند

تجربیات مهاجرت بسیار مفید و راهگشای زندگی پیش روی شماست اما خانواده و هم وطن یه چیز دیگه است.تا حداقل بین 5 تا ده سال تو خارج زندگی نکنی نمیتونیم نظر و درک نزدیک به واقعیت داشته باشیم
    سلام آرتین جان؛
    مسولیت گذاشتن پست در تاپیک مرتبط بر عهده خود کاربر هست و به دلیل أمار بالای تخلفات ۸۰۰۰ کاربر فعال ما ضمن اینکه از مدیرانمون خواستیم که حتی الامکان پست رو بعد از اعمال قانون به تاپیک مرتبط منتقل کنند؛ انتظار چنین کاری رو برای همه پست ها نداریم. و در واقع حفظ نظم تاپیک ها اولویت اول می باشد؛ درضمن از اوایل پیدایش این فروم ارسال پست مدیریتی جهت مسیر دادن به تاپیک ها برای مدیران مجاز بوده و هست.

! در باب مهاجرت به هر نقطه ای چه کانادا و چه هر جای دیگه نظر من هم با شما یکیست؛‌ همون تؤری معروف وزنه دهی به "دست آورد ها " و " از دست داده ها" ست. که این وزنه ها کاملا بر اساس علایق و نظرات شخصیشون هست. مثلا خود من در این لحظه کفه ی ترازوی بازگشتم سنگین تره؛
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    سلام آرتین جان؛
    مسولیت گذاشتن پست در تاپیک مرتبط بر عهده خود کاربر هست و به دلیل أمار بالای تخلفات ۸۰۰۰ کاربر فعال ما ضمن اینکه از مدیرانمون خواستیم که حتی الامکان پست رو بعد از اعمال قانون به تاپیک مرتبط منتقل کنند؛ انتظار چنین کاری رو برای همه پست ها نداریم. و در واقع حفظ نظم تاپیک ها اولویت اول می باشد؛ درضمن از اوایل پیدایش این فروم ارسال پست مدیریتی جهت مسیر دادن به تاپیک ها برای مدیران مجاز بوده و هست.

! در باب مهاجرت به هر نقطه ای چه کانادا و چه هر جای دیگه نظر من هم با شما یکیست؛‌ همون تؤری معروف وزنه دهی به "دست آورد ها " و " از دست داده ها" ست. که این وزنه ها کاملا بر اساس علایق و نظرات شخصیشون هست. مثلا خود من در این لحظه کفه ی ترازوی بازگشتم سنگین تره؛
    سلام هلندون عزیز

منم با شما و anihoo موافقم. اما در کل میشه گفت مهاجرت تو سنین بالا(بالای 30 سال) و بصورت مجردی بسیار سختتر از افراد متاهل است.

بهترین جا برای زندگی جاییکه دلت خوش باشه و اکثر ایرانی ها بخاطر فرهنگ زندگی در کنار خانواده و فامیل و دوستان و کلا زندگی اجتماعی تر نسبت به جامعه غرب زود از زرق و برق زندگی خارج از کشور دلزده میشوند مخصوصا افراد میانسال نمیتونند بخوبی با جامعه اخت پیدا کنند و اصولا همیشه غریبه باقی میمونند

البته باید اینو اضافه کرد تا مهاجرت نکنی چند سال مشکلات زندگی تو خارج از کشور با تمام وجود درک نکنی نمیتونی بگی بهترین جا برای زندگی مثلا کانادا است

انسان قدر چیزهایی که داره نمیدونه باید از دستشون بده تا ارزششونو درک کنه

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

بنظر من مهاجرت يك نسخه نيست كه بشه براي همه پيچيد و انصافا بدرد همه نمي خوره. بايد اول از همه فرد شخصيت قوي و خود ساخته اي داشته باشه و خودش رو براي از صفر شروع كردن آماده كنه. بايد صبر زيادي در مقابل سختي ها و نگاه منفي بعضي از بومي ها به خودش و كشور و فرهنگش داشته باشه. مخصوصا كه ما از ايران رفتيم و ديد بسيار منفي و بسته اي نسبت به ما وجود داره.

مورد بعدي اينكه با چشم باز اقدام كنيد و خودتون رو گول نزنيد. اونجا هم بدي هاي خودش رو داره و البته خوبي هاي زيادي. دقيقا خودتون بگذاريد جاي يك شخصي كه از يك كشور محروم و ناشناخته آفريقايي (در ضمن يك كشور بدنام در دنيا) بياريد و توي فرودگاه امام پياده اش كنيد. در حاليكه زبان فارسيش اصلا خوب نيست، قراره دنبال خونه بگرده، توي ادارات ما براي كارهاي اداريش بالا و پايين بره، بايد سريع كار هم پيدا كنه تا پولش تمام نشده و رفتار مردم با خودش رو هم تحمل كنه و هزاران سختيه ديگه ... خداييش دلتون واسش نسوخت؟

فقط افرادي از اين آزمون سربلند ميان بيرون كه نقطه ضعفها و توانايي هاي خودشون رو كاملا شناخته باشند و با تحقيق كافي اقدام كرده باشند.
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

Junior Member

سلام دوستان
    می خواستم تجربه خودم از مهاجرت را با شما تقسیم کنم. راستش من بیش از 7 سال در انتظار مهاجرت بودم که در این مدت انتظار ضمن از دست دادن فرصت های گرانبها ،حرص و جوش و استرس های زیادی رو متحمل شدم فقط برای اینکه بیام کانادا و در این کشور که به کشور فرصت ها شناخته شده یک زندگی به مراتب بهتری را شروع کنم. اما وقتی آمدم با دریایی از مشکلات روبرو شدم که اصلا باورم نمی شد برای مسائل پیش پا افتاده هم آدم مشکل داشته باشد. اما بزرگترین مشکل در کانادا که خیلی با روح و روان آدما بازی می کنه پیدا کردن شغل است.بطور کلی کانادایی ها کسیکه در کشورشان تجربه کاری و تحصیلا ت نداشته باشه را تحویل نمی گیرند. در برخی استانها مثل انتاریو حتی اگه اونها رو هم داشته باشید بازم راحت کار پیدا نمی کنید.توصیه من به دوستان مهاجر اینه که حتی الامکان انتاریو بویژه تورنتو نیایید. کلا هیچ چیزی مجانی نیست . تا بحال نشده من با چیزی روبروبشم که ازم پول نخوان. البته به غیر از کلاس زبان. بنابراین بزرگترین و بازم تکرار می کنم بزرگترین مشکل مسائل مالی است و داشتن شغل برای تامین هزینه ها. شما در ایران شاید اگر اراده کنید می توانید در یک مکان عادی کار پیدا کنید. در تورنتو برای کارهای سطح پایین مثل کار در رستوران باید رزومه بدید و مصاحبه شرکت کند و به کارفرما ثابت کنید که لیاقت کار در رستوران را فقط شما از میان 200 متقاضی دیگر دارید. در این شرایط شما که اصلا باورتان نمی شدکه اینطور می شود باید از جیب هزینه کنید تا روزی که متقاعد شوید که باید از پست ترین کارها شروع کنید چون کسی به داد شما نخواهد رسید. و متاسفانه برخی ازدوستان مهاجر از اینکه این مسائل را بگویند سرباز زده و به درو غ پردازی می افتند. البته موفقیت از آن کسانی است که از کودکی مهاجرت می کنند و یا واقعا مشکل مالی نداشته و به کار درکانادا نیاز ندارند که بخواهند برای تامین هزینه زندگی پدر خودشان را در آورند.

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_aa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم تجربه خودم از مهاجرت را با شما تقسیم کنم. راستش من بیش از 7 سال در انتظار مهاجرت بودم که در این مدت انتظار ضمن از دست دادن فرصت های گرانبها ،حرص و جوش و استرس های زیادی رو متحمل شدم فقط برای اینکه بیام کانادا و در این کشور که به کشور فرصت ها شناخته شده یک زندگی به مراتب بهتری را شروع کنم. اما وقتی آمدم با دریایی از مشکلات روبرو شدم که اصلا باورم نمی شد برای مسائل پیش پا افتاده هم آدم مشکل داشته باشد. اما بزرگترین مشکل در کانادا که خیلی با روح و روان آدما بازی می کنه پیدا کردن شغل است.بطور کلی کانادایی ها کسیکه در کشورشان تجربه کاری و تحصیلا ت نداشته باشه را تحویل نمی گیرند. در برخی استانها مثل انتاریو حتی اگه اونها رو هم داشته باشید بازم راحت کار پیدا نمی کنید.توصیه من به دوستان مهاجر اینه که حتی الامکان انتاریو بویژه تورنتو نیایید. کلا هیچ چیزی مجانی نیست . تا بحال نشده من با چیزی روبروبشم که ازم پول نخوان. البته به غیر از کلاس زبان. بنابراین بزرگترین و بازم تکرار می کنم بزرگترین مشکل مسائل مالی است و داشتن شغل برای تامین هزینه ها. شما در ایران شاید اگر اراده کنید می توانید در یک مکان عادی کار پیدا کنید. در تورنتو برای کارهای سطح پایین مثل کار در رستوران باید رزومه بدید و مصاحبه شرکت کند و به کارفرما ثابت کنید که لیاقت کار در رستوران را فقط شما از میان 200 متقاضی دیگر دارید. در این شرایط شما که اصلا باورتان نمی شدکه اینطور می شود باید از جیب هزینه کنید تا روزی که متقاعد شوید که باید از پست ترین کارها شروع کنید چون کسی به داد شما نخواهد رسید. و متاسفانه برخی ازدوستان مهاجر از اینکه این مسائل را بگویند سرباز زده و به درو غ پردازی می افتند. البته موفقیت از آن کسانی است که از کودکی مهاجرت می کنند و یا واقعا مشکل مالی نداشته و به کار درکانادا نیاز ندارند که بخواهند برای تامین هزینه زندگی پدر خودشان را در آورند.
    بارها از مشکلات زندگی در کانادا گفته شده اما برخی از دوستان فروم که هنوز در ایران هستند فورا جبهه میگیرند و این واقعیات را دروغ پردازی و اغراق میپندارند و دل به چند لینک آماری مشاغل دل دوخته اند! هربار که از مزایا گفتم همه استقبال میکنند هربار از مشکلات گفتم فقط ناسزا شنیدم

باید پذیرفت مزایا و مشکلات در کنار هم وجود دارد و برایند انها با توجه به سن ,وضعیت مالی؛رشته تحصیلی,وضعیت روحی،سال و شهری که واردش میشوید متفاوت است و تعیین کننده.

کانادا در مقایسه با خیلی کشورها مزیت های خوبی برای مهاجرین دارد اما در مقابل مشکلات و معایبی هم وجود دارد که باید گفته شود ,مشکل اینجاست که نمیخواهیم واقعیات بپذیریم دوست داریم فکر کنیم ایران جهنم مطلق و کانادا بهشت است

مسایل مالی و سن که ذکر کردید کاملا بجا و سنجیده است

جالبه بعضی ها که هنوز تو ایران هستند فکر میکنند میان کانادا هم بورس و وام میگیرند هم کار پاره وقت میکنند!!! مشکل بدبینی یا اغراق ما نیست ،این واقعیات زندگی است و فقط گفته میشود تا با چشمانی باز مهاجرت کنید

پی نوشت: اگر کانادا بده چرا برنمیگردید!!!

پاسخ من:نمیگیم بده فقط مشکلات یه مهاجر تازه وارد بیان میکنیم اتفاقا کشور امن و صنعتی و با آینده روشنی است اینها مشکلات سالهای اول ورود است.

با لحن زشت همراه با با ناسزا:شماها تنبل و بی خاصیت وبی سواد و غرغرو و... هستید همش اغراق! اینم لینکش! کانادا آمار بیکارش فلانه و کمترینه!

پاسخ من:این لینک ها مربوط به آمار اشتغال تازه واردین نیست ,بله آمار بیکاری خود کانادایی ها و مهاجرین قدیمی پایین است.

شما ها حسودید نمیخواهید بقیه بیان اونجا جاتون تنگ کنند!!!

پاسخ من:اولا کسی نگفت نیایید و در درجه دوم زیاد شدن جمعیت مهاجرین ایرانی باعث میشه بتونیم بیشتر و بهتر از حق و حقوقمون دفاع کنیم و دیدن و داشتن دوستان هموطن بسیار خوشایند و روحیه بخش است و کانادا اینقدر بزرگه که جا برای همه هست هدف از بیان مشکلات فقط دادن اطلاعات و امادگی شما برای رویارویی با اونهاست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_aa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستان باید قبل از آمدن به کانادا حتما تاپیک اوضاع واقعی کار در کانادا را بخوانند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AA%D8%A7%D9%86

در ضمن این فکر که با آمدن به کانادا (یا هر مملکت دیگر) میتوانید زندگی بهتری را "شروع کنید" کلا نادرست است. با سختکوشی و پیشرفت دادن خودتان ممکن است بتوانید زندگی بهتری را برای خودتان یا برای بچه هایتان "بسازید"، ولی هیچ جا یک زندگی بهتر را از ابتدا هدیه نمیدهند. بمحض ورود به کانادا شما امتیازات زیادی را نسبت به ایران از دست میدهید که مهمترین آن شبکه ارتباطی کاری تان، مهارت زبان و آشنایی با محیط است. در نتیجه باید همه اینها را از اول بسازید.

Member persiart آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دیپلم کار و دانش کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوستان باید قبل از آمدن به کانادا حتما تاپیک اوضاع واقعی کار در کانادا را بخوانند:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AA%D8%A7%D9%86

در ضمن این فکر که با آمدن به کانادا (یا هر مملکت دیگر) میتوانید زندگی بهتری را "شروع کنید" کلا نادرست است. با سختکوشی و پیشرفت دادن خودتان ممکن است بتوانید زندگی بهتری را برای خودتان یا برای بچه هایتان "بسازید"، ولی هیچ جا یک زندگی بهتر را از ابتدا هدیه نمیدهند. بمحض ورود به کانادا شما امتیازات زیادی را نسبت به ایران از دست میدهید که مهمترین آن شبکه ارتباطی کاری تان، مهارت زبان و آشنایی با محیط است. در نتیجه باید همه اینها را از اول بسازید.
    حالا پس آدم همین نیمی از این تلاش و تو ایران بکنه قطعا پیشرفت بیشتری میتونه حاصل کنه فقط به خاطر این دو فاکتر ... زبان و نتورک
    ایران هم اگه بتونی پول در بیاری خوب هیچجا مثل خودش نیست سالی 2 بار بری سفر خارجه..
    ولی ما اینجا شرایط اقتصادی و فضای رشد کمتری داریم شاید کانادا بهتر باشه اونم شاید !!!
    از یه بابتم نمیشه از ارامش و امکانات رفاهی اجتماعی کانادا هم گذشت.عجب حکایتیه ..!!
    ویرایش توسط persiart : June 17th, 2012 در ساعت 12:24 PM
    رشته 6 امتیازی.... زبان : 9 و 9 زبان همسر: 9و 9
    تاریخ دریافت مدارک : 23 / 8 0/ 2011(30مرداد90) فایل نامبر ( 27 مهر 90) 2011/10/19

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)