صفحه 33 از 151 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424383133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟

به نظرم این موضوع اونقدر شخصیه که مطرح کردن چنین سوالی به عنوان تاپیک خیلی منطقی نیست. شاید بهتر بود موضوع یه چیزی توی این مایه ها باشه "تجربیات شخصی افراد بعد از مهاجرت" که همه بیان و ببینن افراد مهاجر چه تجربه ای از زندگی در اینجا دارن (ازنظر درآمد، فرهنگ، روابط انسانی، کار، آزادی های فردی، و.....) بعد بر اساس معیارها و اولویت بندی های زندگی خودشون تصمیم بگیرن که آیا برای اونها مهاجرت کار صحیحی است یا نه. چون مثلا برای مادر بزرگ یکی از دوستان من که در سفر توریستی به آمریکا برای ندیدن افراد بی حجاب نمیرفته بیرون و مدام توی خونه با زیارت عاشورا اشک میریخته معلومه که مهاجرت به کانادا کار صحیحی نیست! پس این یعنی مهاجرت به کانادا کار صحیحی نیست؟!
    Culture lives in everything we do

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    به نظرم این موضوع اونقدر شخصیه که مطرح کردن چنین سوالی به عنوان تاپیک خیلی منطقی نیست. شاید بهتر بود موضوع یه چیزی توی این مایه ها باشه "تجربیات شخصی افراد بعد از مهاجرت" که همه بیان و ببینن افراد مهاجر چه تجربه ای از زندگی در اینجا دارن (ازنظر درآمد، فرهنگ، روابط انسانی، کار، آزادی های فردی، و.....) بعد بر اساس معیارها و اولویت بندی های زندگی خودشون تصمیم بگیرن که آیا برای اونها مهاجرت کار صحیحی است یا نه. چون مثلا برای مادر بزرگ یکی از دوستان من که در سفر توریستی به آمریکا برای ندیدن افراد بی حجاب نمیرفته بیرون و مدام توی خونه با زیارت عاشورا اشک میریخته معلومه که مهاجرت به کانادا کار صحیحی نیست! پس این یعنی مهاجرت به کانادا کار صحیحی نیست؟!
    موافقم.. به نظرم به جای مطرح کردن تئوری و تقد کردن نظرات همدیگه بهتره یه تاپیک داشته باشیم با عنوان اینکه "آیا از مهاجرت خود راضی هستید؟"
    از موفقیت‌ها و پشیمونی‌های شخصیمون بگیم، تجربیاتی که واقعی و قطعی هستن.. بدون نظریه‌پردازی و حدس و گمان

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    موافقم.. به نظرم به جای مطرح کردن تئوری و تقد کردن نظرات همدیگه بهتره یه تاپیک داشته باشیم با عنوان اینکه "آیا از مهاجرت خود راضی هستید؟"
    از موفقیت‌ها و پشیمونی‌های شخصیمون بگیم، تجربیاتی که واقعی و قطعی هستن.. بدون نظریه‌پردازی و حدس و گمان
    این موضوع از دو دیدگاه قابل بررسی است. از یک سو کسانی که سالها برای مهاجرت به کانادا منتظر بوده اند این سوال را از خود می پرسند که آیا مهاجرت به کانادا اساسا ارزش این همه انتظار و در بسیاری موارد تعطیل کردن زندگی را داشته است یا نه؟ از سوی دیگر از دید کسانی که مهاجرت کرده اند بیشتر از این دیدگاه که آیا آنهمه انتظار واقعا تصورات و انتظارات آنها از مهاجرت را برآورده کرده است یا نه مطرح است. بنابراین هدف این تالار در واقع ایجاد گفتمانی بین این دو گروه که یکی در حال انتظار است و همواره این سوال را از خود می پرسد و گروه دیگری که با واقعیات کانادا آشناتر است می باشد. به بیان دیگر تا زمانی که گروه اول دغدغه های خود در زمینه درستی یا نادرستی مهاجرت را بیان نکنند گروه دوم نیز رغبت خاصی برای مطرح کردن تجربه خود از مهاجرت را نخواهند کرد و بدون بیان این تجربه توسط گروه دوم نیز نتیجه گیری های گروه اول که هنوز مهاجرت نکرده اند از پدیده مهاجرت تا حد زیادی جامع و کامل نیست. روشن است درستی یا نادرستی این تصمیم نیز به اهداف و سلیقه های فردی افراد بستگی دارد و نمی توان لزوما به یک پاسخ یکسان برای همه رسید.

Banned

پیش فرض آخه چرا کانادا ؟!

سلام

دوستان عزیز، بنده خودم قراره برم کانادا برای دکترا ( پذیرش فول فاند دارم برای می 2013). اما این سرمای 9 ماه در کانادا همیشه یک سوال را برایم مطرح می کند که چرا ما ایرانی ها اینقدر که به کانادا علاقه داریم به کشورهای خوش آب و هوای اروپایی یا استرالیا نداریم؟! این رو میشه از تعداد تقاضاها برای دریافت ویزا و مدت طولانی جهت دریافت ویزا برای کانادا به خوبی متوجه شد.

ما که این همه قراره سختی های غربت و دوری از خانواده را تحمل کنیم، چرا باید سرمای کانادا، دوری راه و به تبع هزینه چند برابری بلیط سفرهای سالانه و ... را به یک کشور نزدیکتر یا همین ایران ترجیح بدیم؟

به زبانی دیگر، اصلا این کانادا چی داره که ملت همه خواهانش هستن؟

حالا می شه دوستان هر کدام بفرمایند چرا کانادا را انتخاب کردن؟

دلیل بنده برای انتخاب کانادا:
    چون سطح علمی اساتید رشته من در ایران فقط به فوق لیسانس قد می ده و من اگه در ایران درس ام را ادامه بدهم از نظر علمی تفاوتی با فوق لیسانس نخواهم کرد. دانشگاه های کانادا رنگینگ جهانی خوبی دارند و شاید بشه علم روز دنیا رو در آنجا بهتر آموخت.

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_sezar نمایش پست ها
    سلام

دوستان عزیز، بنده خودم قراره برم کانادا برای دکترا ( پذیرش فول فاند دارم برای می 2013). اما این سرمای 9 ماه در کانادا همیشه یک سوال را برایم مطرح می کند که چرا ما ایرانی ها اینقدر که به کانادا علاقه داریم به کشورهای خوش آب و هوای اروپایی یا استرالیا نداریم؟! این رو میشه از تعداد تقاضاها برای دریافت ویزا و مدت طولانی جهت دریافت ویزا برای کانادا به خوبی متوجه شد.

ما که این همه قراره سختی های غربت و دوری از خانواده را تحمل کنیم، چرا باید سرمای کانادا، دوری راه و به تبع هزینه چند برابری بلیط سفرهای سالانه و ... را به یک کشور نزدیکتر یا همین ایران ترجیح بدیم؟

چون سطح علمی اساتید رشته من در ایران فقط به فوق لیسانس قد می ده و من اگه در ایران درس ام را ادامه بدهم از نظر علمی تفاوتی با فوق لیسانس نخواهم کرد. دانشگاه های کانادا رنگینگ جهانی خوبی دارند و شاید بشه علم روز دنیا رو در آنجا بهتر آموخت.
    دوست عزیز به نظر من شما جواب خودتون رو دادید، به هر حال شما یک نکته ای در دانشگاهی که اپلای کردید و با این نتیجه خوب قبول شدید دیدید که حاضرید آب و هوای بد رو تحمل کنید.
    من خودم مدتی سوئد بودم و به قول یک ضرب المثل سوئدی آب و هوای بد وجود نداره بلکه لباس بد وجد داره.

مهم اینه که هر کس چه چیزی براش مهم هست به شخصه برای من آرامش روانی مهمتر از نداشتن فشارهای جسمی هست، اگر در ایران به خاطر عادت به شرایط اینجا از نظر رفاه و آب و هوا راحت ترم ولی واقعا هزار فشار روانی به آدم می یاد که حاضرم به شرایط سخت آب و هوایی برم ولی فشار روحی بهم نیاد. الان هم که آلودگی خطرناک هوای ایران واقعا مرگ تدریجی هست آدم از زندگی با لباس و خانه مناسب در سرما کم کم نمی میره ولی آلودگی هوا و آب مرگ زودرس می یاره.
    این مهمه که آدم به چه چیزهایی حساس هست، من یه سفر به ایتالیا داشتم و خوب نسبت به ایران به علت وجود فراوان سگ در سطح شهر فضولات سگ رو زیاد در کوچه پس کوچه ها می دیدم، دیدن پی پی سگ در پیاده رو چیزی نیست که من در ایران بهش عادت داشته باشم ولی این موضوع من رو اذیت نمی کرد من حاضرم گوشه خیابان پی پی سگ باشه ولی گش*ت ار*شاد و منکر*ات نباشه، در صورتی یکی از فامیلهای مذهبی ما که به آلمان رفته بود و مساله نجاست از دغدغه هاش بود در چند مورد مواجه با فضولات حیوانی آنچنان نقدی به کشور و فرهنگ آلمانی داشت که فکر می کردی آلمان بدترین کشور دناست ایشون به شدت هم طرفدار گش*ت ار*شاد و نهی از منکر هست، خوب برای من گش*ت ار*شاد آزار دهنده هست برای ایشون پی پی سگ! تازه آلمان هم نه به اندازه سوئد کشور قانونمند و مرتبی هست و خیلی سعی می کنند که شهر رو تمیز نگه دارند.

این مثال رو محض این زدم که بگم برای هر کسی یک چیز خاص رو عصاب می ره بهتره جایی رو پیدا کنیم که موارد آزاردهنده ما رو نداشته باشه، هر چند که برخی مواقع به زور مجبور می شیم جایی بریم و تمام آزاردهنده ها رو تحمل کنیم.
    ویرایش توسط M1KE : January 14th, 2013 در ساعت 12:49 PM دلیل: افزودن ستاره ها
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Senior Member daiejan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آخه چرا کانادا ؟!

سلام

دلیل من برای انتخاب کانادا برای زندگی این بود که وقتی زندگیم اینجا سر و سامون گرفت (مثل همین الان) بتونم راحت برم جاهای دیدنی کشورهای دیگه رو ببینم. استرالیا یه جورایی خیلی دوره. از همه چی دوره فقط به جنوب شرقی اسیا نزدیکه که اونم من زیاد ازش خوشم نمیاد. در حالی که کانادا خوب هم مرز امریکاست و به اروپا هم زیاد دورنیست.

Junior Member

.
    سلام دوستان عزیز. دلایل من به عنوان دانشجو برای انتخاب کانادا:
    1- گرفتن اقامتش راحته (نسبت به آمریکا منظورمه، اروپا و استرالیا رو اصلا خبر ندارم)
    2- دانشگاههای خوبی داره که فاند هم خوب میدن (نسبت به اروپا)
    3- یک کشور multicultural هست که آدم توش خیلی کمتر احساس خارجی بودن میکنه(نسبت به اروپا)

Senior Member daiejan آواتار ها

سلام

یک مساله دیگه هم هست که من یادم رفت قبلا بگم.
    البته شاید خیلی دور اندیشی باشه ولی به هر جال برای خیلی ها پیش اومده.
    خیلی از ایرانی هایی که از قدیم در کانادا هستند بچه هاشون برای دانشگاه رفتن از دانشگاه های امریکا که بهتر هستند پذیرش میگیرند. وقتی شما در استرالیا باشید با توجه به بعد مسافت عملا بچه خودتون رو محدود میکنید که فقط تو همون استرالیا دنبال دانشگاه بگرده.
    چون خوب ما ایرونیها یکم برامون سخته بچه 17-18 سالمون رو بفرستیم یک کشور دور تک و تنها اونم امریکا. خوب تو کانادا شما راجت تر میتونید برید امریکا و بهش سر بزنید.

Banned

دیدی مدیر محترم گفتم اگه سوال را اینجا منتقل کنید توو سوالات دیگه گم می شه! نگفتم؟!
    الان فقط 4 تا جواب داریم. حالا بیا و نتیجه گیری کن با این 4 تا. (البته تشکر و سپاس بسیار از دوستانی که لطف کردن و جواب دادن)
    اگه همون جای اولی که نوشتم می ذاشتی بمونه حالا اینجوری نبود.
    البته همانطور که تو پیغام خصوصی هم جواب دادم بهت، الان هم می گم: شما مدیری و صاحب اختیار

ApplyAbroad Guru

دیدی مدیر محترم گفتم اگه سوال را اینجا منتقل کنید توو سوالات دیگه گم می شه! نگفتم؟!
    الان فقط 4 تا جواب داریم. حالا بیا و نتیجه گیری کن با این 4 تا. (البته تشکر و سپاس بسیار از دوستانی که لطف کردن و جواب دادن)
    اگه همون جای اولی که نوشتم می ذاشتی بمونه حالا اینجوری نبود.
    البته همانطور که تو پیغام خصوصی هم جواب دادم بهت، الان هم می گم: شما مدیری و صاحب اختیار
    آخر شما سوالی پرسیدید که جوابش لااقل بنظر من کاملا واضح بود. چرا اینهمه مردم کانادا را انتخاب میکنند؟ بخاطر اینکه کشور پیشرفته ای است که مهاجرت به آن برای افراد عادی و متخصص امکان پذیر است. امکان اقامت دائم گرفتن دلیل اصلی انتخاب کانادا و استرالیا است. در ضمن استرالیا هم به اندازه کانادا خواهان دارد. شما تاپیک مقایسه استرالیا و کانادا را در بخش استرالیا ملاحظه کنید پست های زیادی آنجا هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)