صفحه 39 از 151 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی می باشد؟

درسته که ممکنه فرزند در آینده از مهاجرت ناراضی باشه اما حالت دیگش هم اینه که فرزند در صورت مهاجرت راضی میبوده باشه، اما این شانس ازش گرفته شده باشه. در اونصورت خودش باید وایسته و در سن 25 تا 30 سالگی آستین بالا بزنه و نهایتا یا بتونه بره یا نتونه. حالا اگه والدین مهاجرت کرده بودند زمینه ورود و تلفیق زودتر و بهتر در جامعه جدید رو برای اون فرد فراهم کرده بودند. کلا فکر میکنم اگه پدر و مادری امکانش رو داشته باشند بهتره این شانس رو به بچه شون بدند (حداقل پاسپورت رو براش بگیرند) و خوب اگه بچه خواست میتونه بعدا خودش انتخاب کنه که برگرده.
    و به نظرم در مواردیکه آدم جواب کاملا مشخصی نداره میتونه از آمار کلی در اون مورد استفاده کنه، مثلا احتمال اینکه بچه در کانادا حس "آخه اینجا هم شد جا که ما بدنیا اومدیم" رو داشته باشه کمتر از ایران فعلی هست.
    Culture lives in everything we do

Senior Member mdemehri آواتار ها

همیشه داریم در مورد بچه هامون حرف می زنیم...پس خودمون چی؟ ما کی باید لذت ببریم؟
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    همیشه داریم در مورد بچه هامون حرف می زنیم...پس خودمون چی؟ ما کی باید لذت ببریم؟
    دو را داره، یا بچه دار نشیم یا لذتمون رو در لذت بچه ببینیم
    در مورد زیرنوشتتون فکر کنم اینطوری باشه که همه میخوان از کسی که جواب میده تشکر کنن اما قوانین فروم اجازه اجرای این سنت حسنه رو نمیده.
    در هر صورت بچه های اینجا ثابت کردن که در پی راهنمایی خالصانه و بی هیچ انتظاری هستن، و البته پیشاپیش و پساپس از همگی متشکریم
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Veteran

به نظرم ماجراجویی و یا کسب تجربه تا یک سنی جایز است اما اگر از یک سنی گذشت، این تجربه در صورت شکست پشیمانی فراوانی به دنبال خواهد داشت. اون افرادی که نصیحت هایی به دوستمون هوران کرند هم پر بیراه نگفته اند و در بسیاری از موارد حق دارند. اما این مطلب که میریم و پاسپورت رو می گیریم و بر می گردیم هم تفکراتی است که فرد معمولا در سال اول و یا قبل ا زمهاجرت دارد و در اغلب موارد امکان پذیر نیست، چرا؟ به این دلیل اینکه شما الان برای گرفتن پاسپورت کانادا باید سه سال اقامت داشته باشی بعد دو سال طول می کشه که پروندت به نتیجه برسه این میشه 5 سال. حالا شما تو این 5 سال با هرچه سختی هم که زندگی رو گذرونده باشی باز هم به این محیط عادت کردی و به یک استانداردهای دیگری خو گرفته ای که در بسیاری از موارد بالاتر از ایران است و حتی اگه ایران هم برگردی دیگه اون آدم سابق نیستی و اما مورد مهمتر اینکه کانادا برای خانمها و بچه ها روی هم رفته خوبه و سریعا با این محیط وفق پیدا می کنن در این صورت حتی شما هم اگه بخوای برگردی خانم بچه ها دیگه برنمی گردن و شما هم نمی تونی اجبارشون کنی چون اینجا کاناداست و خانم ها همونقدر در مورد خانواده می تونن تصمیم بگیرن که آقایون و حتی شاید بیشتر (از نظر من نکته مثبت) در نتیجه چنانچه خانم نخواد این کار رو بکنه اونوقت یا کار به طلاق و طلاق کشی میرسه یا آقا کوتاه میاد و یا هم آقا بر می گرده ایران و اونجا کار می کنه و خانواده هم با دلارهای نفتی ارسالی از ایران حال می کنن. هر از چندگاهی هم آقا میاد یه سری به خانواده میزنه که کم و کسری نداشته باشن. دوستان برای این مواردی که گفتم مثال های زیادی دیدم. قدیمی ها بهتر میدونن. من خودم چندان قدیمی نیستم ولی چون با جامعه ایرانی سر و کار زیادی دارم میگم. اما اون نکته دیگه هم بیشتر مهاجرین دلشون به بچه هاشون خوشه این هم درسته حداقل در بیشتر مواردی که مهاجر در سنین بالا یا میانسالی به کانادا مهاجرت می کنه. در هر صورت امیدوارم خدا هیچکسو از کرده خودش پشیمون نکنه

پی نوشت: این نکته رو هم اضافه کنم که فکر نکنین اگه پول ندین خانمتون مجبوره واسه پول باهاتون برگرده دولت کانادا هوای سینگل مادرا رو خیلی داره)
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

Senior Member hooran آواتار ها

دوستی دارم اهل و عیالش کانادا هستند ، معذرت می خوام خودش اینجا عین تراکتور کار می کنه که خرج دانشگاه بچه هاشو بقول خودش 45000 فقط برای یکیشو برسونه ، بعد از یه عمر می گه اشتباه کردم ، از زندگی هیچی حالیم نشد فقط کار کردم !!!. خیلی ایمپالس منفی میده . سالی یکی دوبار هم میره کانادا و برمی گرده .
    احسان جان نکات جالبی مطرح کردی ممنون ولی پی نوشتت اطلاعاتم رابیشتر کرد اینو نمی دونستم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan110 نمایش پست ها
    به نظرم ماجراجویی و یا کسب تجربه تا یک سنی جایز است اما اگر از یک سنی گذشت، این تجربه در صورت شکست پشیمانی فراوانی به دنبال خواهد داشت. اون افرادی که نصیحت هایی به دوستمون هوران کرند هم پر بیراه نگفته اند و در بسیاری از موارد حق دارند. اما این مطلب که میریم و پاسپورت رو می گیریم و بر می گردیم هم تفکراتی است که فرد معمولا در سال اول و یا قبل ا زمهاجرت دارد و در اغلب موارد امکان پذیر نیست، چرا؟ به این دلیل اینکه شما الان برای گرفتن پاسپورت کانادا باید سه سال اقامت داشته باشی بعد دو سال طول می کشه که پروندت به نتیجه برسه این میشه 5 سال. حالا شما تو این 5 سال با هرچه سختی هم که زندگی رو گذرونده باشی باز هم به این محیط عادت کردی و به یک استانداردهای دیگری خو گرفته ای که در بسیاری از موارد بالاتر از ایران است و حتی اگه ایران هم برگردی دیگه اون آدم سابق نیستی و اما مورد مهمتر اینکه کانادا برای خانمها و بچه ها روی هم رفته خوبه و سریعا با این محیط وفق پیدا می کنن در این صورت حتی شما هم اگه بخوای برگردی خانم بچه ها دیگه برنمی گردن و شما هم نمی تونی اجبارشون کنی چون اینجا کاناداست و خانم ها همونقدر در مورد خانواده می تونن تصمیم بگیرن که آقایون و حتی شاید بیشتر (از نظر من نکته مثبت) در نتیجه چنانچه خانم نخواد این کار رو بکنه اونوقت یا کار به طلاق و طلاق کشی میرسه یا آقا کوتاه میاد و یا هم آقا بر می گرده ایران و اونجا کار می کنه و خانواده هم با دلارهای نفتی ارسالی از ایران حال می کنن. هر از چندگاهی هم آقا میاد یه سری به خانواده میزنه که کم و کسری نداشته باشن. دوستان برای این مواردی که گفتم مثال های زیادی دیدم. قدیمی ها بهتر میدونن. من خودم چندان قدیمی نیستم ولی چون با جامعه ایرانی سر و کار زیادی دارم میگم. اما اون نکته دیگه هم بیشتر مهاجرین دلشون به بچه هاشون خوشه این هم درسته حداقل در بیشتر مواردی که مهاجر در سنین بالا یا میانسالی به کانادا مهاجرت می کنه. در هر صورت امیدوارم خدا هیچکسو از کرده خودش پشیمون نکنه

پی نوشت: این نکته رو هم اضافه کنم که فکر نکنین اگه پول ندین خانمتون مجبوره واسه پول باهاتون برگرده دولت کانادا هوای سینگل مادرا رو خیلی داره)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    انیهو جان عزیز باید اعتراف کنم کنم که تصور ذهنی من با زمان ارائه اپلیکیش در اوایل سال2009 با اکنون بسیار فرق کرده است تحول فکری ، تحول اقتصادی و تحول های دیگر و بخصوص تحولات تلخ درگذشت عزیزان چه از نزدیکان و چه از دوران .من پرونده را رها کرده بودم که ناگهان ایمیل مدیکال و آپدیت اومد اگر دریکی دو ماه باقیمانده پاس رکوئست بشیم گامی بیش تا کانادا ندارم ولی تمامی آن تلاش های آمادگی زبان و ترجمه مدرک و هزار پیچ و خم را پشت سر گذاشتم اکنون عمیقا 8 ماه و اندی است در تفکرم هنوز نمی دانم آیا ویزا صادر شود یا از آن فراتر در سالن ترنزیت فرودگاه آیا خواهم توانست بر این تردید فائق بشم و از هرچه دل بسته بودم دل برکنم. دل کندن جانکاه است ،فکرش را می کنم احساس می کنم آن جذابیتی که باید باشد ،در آن سو نیست .با خیلی ها مشورت کردم جز اینده روشنی مبهم آن هم در دور دست ها نتوانستند برایم به تصویر بکشند ، جدی ترین و عمیق ترین ادله ها استوار براین است که فرزندانت آینده خوبی خواهند داشت !!!
    به همین دلایل من قبل از آنکه به ماندن بیندیشم نرفته به برگشتن می اندیشم... شاید این هم متحول شود ، به همین سبب در لابلای کلمات و پست های عزیزانی که آنسو هستند دنبال نکات امید بخش می گردم ...
    نکات فراوانی در جمله امضای شما نهفته است .زیباست
    بنده همیشه توصیه ام در مورد دوستان پزشک مثل شما این بوده که کانادا خیلی موقعیت مناسبی برای مهاجرت پزشکان فراهم نمی کند. اکثر دوستان پزشک خودم یا همانطور که گفتید میروند و برمیگردند و در واقع با درآمد ایران هزینه چند سال زندگی در کانادا را درمیاورند، و یا اینکه اصولا به کار دیگری روی میاورند. گروه بسیار انگشت شماری موفق میشوند که وارد کار پزشکی در کانادا بشوند. در نتیجه این ایده شما که حالا چند سالی را بگذرانید و بعد برگردید ایران غیرمنطقی نیست. فقط توجه داشته باشید که دولت کانادا اخیرا فوق العاده در مورد شرط حضور در کانادا برای گرفتن سیتیزن شیپ تاکید میکند و همین دیروز اعلام شد یکنفر که با دادن آدرس صوری در کانادا سیتیزن شیپ گرفته بوده پاسپورتش باطل و خودذش 25 هزار دلار جریمه شده است. در نتیجه مدت زمان حضورتان در کانادا و ایران را باید دقیق تنظیم کنید.

Senior Member s30min آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    انیهو جان عزیز باید اعتراف کنم کنم که تصور ذهنی من با زمان ارائه اپلیکیش در اوایل سال2009 با اکنون بسیار فرق کرده است تحول فکری ، تحول اقتصادی و تحول های دیگر و بخصوص تحولات تلخ درگذشت عزیزان چه از نزدیکان و چه از دوران .من پرونده را رها کرده بودم که ناگهان ایمیل مدیکال و آپدیت اومد اگر دریکی دو ماه باقیمانده پاس رکوئست بشیم گامی بیش تا کانادا ندارم ولی تمامی آن تلاش های آمادگی زبان و ترجمه مدرک و هزار پیچ و خم را پشت سر گذاشتم اکنون عمیقا 8 ماه و اندی است در تفکرم هنوز نمی دانم آیا ویزا صادر شود یا از آن فراتر در سالن ترنزیت فرودگاه آیا خواهم توانست بر این تردید فائق بشم و از هرچه دل بسته بودم دل برکنم. دل کندن جانکاه است ،فکرش را می کنم احساس می کنم آن جذابیتی که باید باشد ،در آن سو نیست .با خیلی ها مشورت کردم جز اینده روشنی مبهم آن هم در دور دست ها نتوانستند برایم به تصویر بکشند ، جدی ترین و عمیق ترین ادله ها استوار براین است که فرزندانت آینده خوبی خواهند داشت !!!
    به همین دلایل من قبل از آنکه به ماندن بیندیشم نرفته به برگشتن می اندیشم... شاید این هم متحول شود ، به همین سبب در لابلای کلمات و پست های عزیزانی که آنسو هستند دنبال نکات امید بخش می گردم ...
    نکات فراوانی در جمله امضای شما نهفته است .زیباست
    به نظر من هر آدم غیر متوهمی مثل شما فکر می کنه!!!یادمه یه جا خوندم مهاجرت جزو پنج استرس بزرگ زندگی که بقیه اش مرگ همسر و طلاق و بیماری و ...بود...به نظر من فقط یه دانشجوی 24-25 ساله فول فاند ممکنه ذوق مرگ بشه وقتی سوار هواپیما میشه که آخ جون من دارم میرم! والا که کاملا صورت معادله مشخصه وقتی مهاجرت می کنید شما قراره برید یه کشور غریب کار کنید!کشوری که زبانش زبان اولتون نیست و کل سیستم کاری اش هم با سیستم کاری کشور شما فرق می کنه و تجربه کاری شما در کشورتون رو هم معمولا قبول نداره...بدیهی که این پروسه خیلی خیلی سخت خواهد بود اگر جیب پرپول و صبر ایوب نداشته باشید...معمولا هم همه اولش میگن فوقش میریم پاسپورت میگیریم بر میگیردیم ولی این فوقش سرانگشتی هم که حساب کنید کلی هزینه خواهد داشت...معمولا نمیشه ذهن از مقایسه کردن شرایط قبل از مهاجرت و بعد از مهاجرت معاف کرد و کلا هی کانادا با ایران هی ایران با کانادا مقایسه میشه و اینکه میارزه یا نمیارزه معمولا سوال آزاردهنده ای هست چون هر دو کشور کلی امتیازهای مثبت و منفی دارن و برزخ سختیه...اما به طور کلی هر چی سن بیشتر باشه و موقعیت شغلی در ایران بهتر و وابستگی های خانوادگی بیشتر باشه به نظر من کفه نمی ارزه سنگین تر میشه!!!اما خوب معمولا همه میان من که تا حالا ندیدم کسی ویزا داشته باشه و نیاد!!، کلی هم هزینه می کنن، میمونن، کلی آه میکشن، بعد یه سری ها یه سری دلیل محکم بالاخره پیدا می کنن و بر می گردن یه سری هم که دلیل محکم پیدا نمی کنن می مونن و به آه کشیدن ادامه میدن...اما معمولا اونایی که می مونن میگن به خاطر بچه هاشون میمونن!! یه بار آمارش گذاشتم 45 درصد مهاجرهای کانادا در 10 سال اول برگردن که فکر می کنم سهم طفلک ایرانی ها به خاطر اوضاع ایران خیلی کمتر از اینا باشه ....
    فقط یه توصیه: شما که میاید فقط شهرتون درست انتخاب کنید اگه قراره فقط سه سال پر کنید و کار جنرال انجام بدید شاید تورنتو انتخاب درستی نباشه ...فقط به خاطر فامیل دور و نزدیک تورنتو رو انتخاب نکنید....
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    ب...به نظر من فقط یه دانشجوی 24-25 ساله فول فاند ممکنه ذوق مرگ بشه وقتی سوار هواپیما میشه که آخ جون من دارم میرم! ....
    همون دانشجوی فول فاند هم ذوق مرگ نمی شه و کلی استرس داره

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنده همیشه توصیه ام در مورد دوستان پزشک مثل شما این بوده که کانادا خیلی موقعیت مناسبی برای مهاجرت پزشکان فراهم نمی کند. اکثر دوستان پزشک خودم یا همانطور که گفتید میروند و برمیگردند و در واقع با درآمد ایران هزینه چند سال زندگی در کانادا را درمیاورند، و یا اینکه اصولا به کار دیگری روی میاورند. گروه بسیار انگشت شماری موفق میشوند که وارد کار پزشکی در کانادا بشوند. در نتیجه این ایده شما که حالا چند سالی را بگذرانید و بعد برگردید ایران غیرمنطقی نیست. فقط توجه داشته باشید که دولت کانادا اخیرا فوق العاده در مورد شرط حضور در کانادا برای گرفتن سیتیزن شیپ تاکید میکند و همین دیروز اعلام شد یکنفر که با دادن آدرس صوری در کانادا سیتیزن شیپ گرفته بوده پاسپورتش باطل و خودذش 25 هزار دلار جریمه شده است. در نتیجه مدت زمان حضورتان در کانادا و ایران را باید دقیق تنظیم کنید.
    اتفاقا منم این خبرو خوندم ولی تو خبری که اداره مرزبانی ارائه داده بود خیلی توضیح نداده بود بعد تو گوگل سرچ کردم دیدم کرونیکل نوشته که این حسین کنفوش بعد از اینکه سه سالو پر کرده و اپلای کرده کانادا رو ترک کرده در حالی که باید در اون مدت بررسی پرونده م تو کانادا می مونده. هرچی هم در این مورد نحقیق کردم متوجه نشدم که بین علما اختلافه که بعد از سه سال میتونی خارج بشی یا نه منظورم از خارج شدن بازگشته. یکی تو یه فورمی نوشته بود وقتی حتی می خوای بری مسافرت باید به ایمیگریشن خبر بدی و اونا هم پرونده رو تا تو برگردی رو هولد میذارن. یعنی نوشته بود زنگ زده سی آی سی اونا بهش گفتن. شما چنین چیزی شنیدی؟
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan110 نمایش پست ها
    اتفاقا منم این خبرو خوندم ولی تو خبری که اداره مرزبانی ارائه داده بود خیلی توضیح نداده بود بعد تو گوگل سرچ کردم دیدم کرونیکل نوشته که این حسین کنفوش بعد از اینکه سه سالو پر کرده و اپلای کرده کانادا رو ترک کرده در حالی که باید در اون مدت بررسی پرونده م تو کانادا می مونده. هرچی هم در این مورد نحقیق کردم متوجه نشدم که بین علما اختلافه که بعد از سه سال میتونی خارج بشی یا نه منظورم از خارج شدن بازگشته. یکی تو یه فورمی نوشته بود وقتی حتی می خوای بری مسافرت باید به ایمیگریشن خبر بدی و اونا هم پرونده رو تا تو برگردی رو هولد میذارن. یعنی نوشته بود زنگ زده سی آی سی اونا بهش گفتن. شما چنین چیزی شنیدی؟
    مقاله کرونیکل منظورتون اینه؟
    http://thechronicleherald.ca/metro/1...cy-application

اینجا صحبتی از سه سال پرکردن نکرده و اشاره اش به نظر میرسه به اینه که این طرف دوسال از پنج سال اقامت رو پر نکرده بوده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)