صفحه 55 از 151 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نظر دادن در مورد زندگی دیگران خیلی کار سختیه و تا شرایط دقیق طرف رو ندونیم به نظرم اصلا نباید در موردش صحبت کنیم.
    با تبریک برای موفقیت های کسب شده توسط شما
    در پاراگراف آخر از متن وبلاگ مطالبی بود که در چارچوب همون پاراگراف به نظرم متناقضه و دلایل ذکر شده هم همونطور که گفتم از نظر من خیلی منطقی نیست.
    اما در حالت کلی با این حرفتون کاملا موافقم، 1001 دلیل کوچک و بزرگ وجود داره که مختص زندگی خود فرد هست و تصمیم گیری نهایی رو بعد از جمع بندی همه اونها انجام میده.
    Culture lives in everything we do

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    با تبریک برای موفقیت های کسب شده توسط شما
    در پاراگراف آخر از متن وبلاگ مطالبی بود که در چارچوب همون پاراگراف به نظرم متناقضه و دلایل ذکر شده هم همونطور که گفتم از نظر من خیلی منطقی نیست.
    اما در حالت کلی با این حرفتون کاملا موافقم، 1001 دلیل کوچک و بزرگ وجود داره که مختص زندگی خود فرد هست و تصمیم گیری نهایی رو بعد از جمع بندی همه اونها انجام میده.
    مینا جان ممنون ازت. من خدای نکرده منظورم به هیچکدوم از شما عزیزانی که در اون مورد نوشتین نبود. من فقط خواستم بگم اگه توی نوشته خودم چیزی بود که باعث دلگیری کسی و یا همون نویسنده بشه، قبلش سلب مسوولیت کنم که اصلا هدفم مقایسه و یا قضاوت در مورد زندگی ایشون یا کسی دیگه نیست. فقط میخواستم شرایط شخصی خودم رو بگم. در این عمری که از خدا گرفتم همیشه میترسم خدای نکرده باعث رنجوندن کسی بشم چون شدیدا به گرفتن آه اعتقاد دارم و دوست ندارم دل کسی رو بشکونم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    مینا جان ممنون ازت. من خدای نکرده منظورم به هیچکدوم از شما عزیزانی که در اون مورد نوشتین نبود. من فقط خواستم بگم اگه توی نوشته خودم چیزی بود که باعث دلگیری کسی و یا همون نویسنده بشه، قبلش سلب مسوولیت کنم که اصلا هدفم مقایسه و یا قضاوت در مورد زندگی ایشون یا کسی دیگه نیست. فقط میخواستم شرایط شخصی خودم رو بگم. در این عمری که از خدا گرفتم همیشه میترسم خدای نکرده باعث رنجوندن کسی بشم چون شدیدا به گرفتن آه اعتقاد دارم و دوست ندارم دل کسی رو بشکونم
    ممنون از شما،
    من البته به آه که نه اما به رعایت انصاف معتقدم (البته شاید نظرم به نظر خواننده منصفانه نیاد).
    و هنگام نوشتن متن بالا هم منظورم این نبود که منظور شما من بودم فقط خواستم در حالیکه تا حد زیادی موافقتم رو با شما اعلام می کنم، بگم که صحبت خودم هم در محدوده تناقضاتی که در همون پاراگراف دیدم بوده.
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

قابل توجه دوستانی که از برخی موارد چه در ایران (برای آنهایی که در ایران تشریف دارند) و چه در کانادا (برای آنهایی که در کانادا تشریف دارند) شاکی هستند!!!
    امروز من فرصت این رو داشتم که با یه کانادایی، یه مکزیکی و دو چینی همزمان هم صحبت بشم و در مورد مسایل مختلف یه گپی بزنیم
    همینطوری صحبت میکردیم که من گفتم اینجا در برخی موارد خیلی شبیه ایران هست!!!! اونا گفتن مثلا؟
    1- من گفتم که مثلا شما باید پیگیر کارت باشی و گرنه دو دره بازی اینجا زیاده !!! اون نیتیو گفت که آره درسته. مکزیکی و چینیها هم گفتند که در کشور ما هم همینطوره!!! اونا گفتن که تقریبا این همه جا هست!!!
    2- مثال دیگه براشون زدم گفتم که ما در ایران چیزی داشتیم بنام پارتی بازی و در اینجا هم چیزی مشابه اون بنام نتوورکینگ هست. اون کانادایی گفت بله اینجا سفارش یه نفر خیلی موثر هست در گرفتن اون پوزیشن و تقریبا بدون نتوورکینگ غیر ممکن هست. و کمی در مورد این موضوع توضیح داد چون من اصطلاح pull a few strings for someone رو بکار بردم که اون مکزیکی و چینیه متوجه نشدن. بعد که اونا متوجه شدن گفتن که در کشور ما هم تقریبا بدون نتوورکینگ (به اصطلاح خودمون پارتی) کار پیدا کردن خیلی خیلی سخته!!!
    اونجا بود که تازه فهمیدم که چرا اینجا برای برخی افراد بهشت و برای برخی دیگر شبیه جهنم است
    1- برای اونایی که اینجا رو خیلی خیلی بهتر از کشوری میدونند که ازش اومدند. مشکلاتی مانند آنچه که در بالا رو اشاره کردم رو از لیست ایرادات کانادا حذف کردند چرا که اینجور مشکلات در همه جای دنیا هست. پس آنچه که در اینجا مهم است اینه که چه چیز مثبتی در اینجا وجود داره که می تونند ازش لذت ببرند و در جهت ارتقای زندگی خود از آنها استفاده کنند
    2- برای اونایی که تنها این مشکلات رو می بینند و از آن زجر می کشند. این واقعیت رو نادیده میگیرند (شاید هم ندانند) که این مشکلات در تمامی دنیا وجود داره و منحصر به ایران یا کانادا نمیشه. در نتیجه این افراد نمیتوانند(یا حداقل به سختی می توانند) خود را وفق دهند به گونه ای که در کنار این مشکلات بتوانند رشد کنند و زندگی خود را بسازند.
    ویرایش توسط zini_zinparast : August 17th, 2013 در ساعت 06:02 AM
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

ضمن تشکر از دوستمون که دیگه نمیتونم فعلا بهش امتیاز مثبت بدم
    اصلا ماجرا کانادا و ایران نیست... آدمها هرجای دنیا که باشن... بحث رضایت از زندگی برمیگرده در درجه ی اول به روحیه ی آدم و درجه ی دوم امنیت مالی.
    وقتی میگم امنیت مالی دقیقا منظورم امنیته نه اینکه چقدر پول توی جیبت داری. امنیت یعنی خیالت راحت باشه. یعنی اگه الان به اندازه ی کافی توی جیبت پول داری نگران نباشی که هفته ی دیگه هم آیا پول داری یا نه.... و اگه پول هیچی توی جیبت نیست نگران نیستی چون میدونی اینجوری قرار نیست بمونه.... این یعنی خیال راحت....
    آشنایی داریم که سه ساله تورنتو ساکنه. هنوز کار پیدا نکرده. سعیش رو میکنه. ولی اشکال کارش اینه که حاضر نیست از تورنتو تکون بخوره. گاهی برای من درددل میکنه. اما همیشه آخرش میگه انشالا شما هم میاین اینجا... اینجا خیلی خوبه . آدم اعصابش آرومه. اگه کار گیر بیاری که دیگه نور علی نوره! کلی از جیب خورده و به زودی هم پولش تموم میشه ولی امیدواریش تموم نشده هنوز... بهرحال میگه امکان نداره برگردم... اینجا توی ایران پزشک بود.
    اینکه آدم گله بکنه و غر بزنه و نگران و ناراضی باشه گاهی مال همون لحظه ی آدمه دلیل نمیشه که بر این که پس برگشتن کار بهتریه....
    شما تا حالا این مامانها رو ندیدین که در مورد اذیت و آزار بچه شون غر میزنن و میگن اگه بچه نداشتیم الان چقدر راحت بودیم و اینا... ولی وقتی حالشون خوبه اگه ازشون سوال کنی میگن درسته که بچه اذیت داره ولی خیلی شیرینه و داشتنش بهتر از نداشتنشه....
    بعضیها هم ذاتن روحیه ی بدبین و افسرده ای دارن و هرجا که باشن فقط قسمت های ناراحت کننده و منفی ماجرا رو میبینن.....
    و بعضیها هم که همیشه از بچگی آب شرب یه جایی رو خوردن که هر بلایی هم سرشون بیاد بازم خووووشحالن! )))
    بعضیها یادشون میره که ما کار میکنیم که زندگی بهتری داشته باشیم... زندگی نمیکنیم که کار بهتری داشته باشیم.. و کار بهتر اصلا تعریفش برای آدمها فرق میکنه.....
    راضی نبودن هیچوقت راه حل خوبی نبوده.... آدمیزاد تلاشش رو میکنه. بهترین کاری که از دستش برمیاد. و بعد سعی میکنه هرچی که داره ازش لذت ببره.... و قسمت های خوبش نگاه کنه.
    اما گاهی هم نیاز داره کمی غر بزنه... کمی ناله کنه... بعد دوباره حالش خوب میشه....
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    نظر دادن در مورد زندگی دیگران خیلی کار سختیه و تا شرایط دقیق طرف رو ندونیم به نظرم اصلا نباید در موردش صحبت کنیم. هدف من از نوشتن این پست، فقط و فقط شرایط و احساس خودمه:

- من اینجا یعنی کانادا رو واقعا دوست دارم و این احساس از روز اول ورودم به این کشور باهام بود و ربطی به این نداشت که کار دارم یا نه؟ و چه نوع کاری دارم
    - دلیل اومدنم به این کشور به هیج عنوان داشتن مشکل یا مشکلات خاصی در ایران نبود طوری که مجبور به مهاجرت بشم. دلیل اصلیم بررسی شرایط زندگی و درک استانداردها و موقعیت های بهتر زندگی و پیشرفت چه برای خودمون چه برای فرزندمون بود و بدیهیه با اومدن به اینجا از خیلی مشکلات و شرایط خاص ایران هم دور میشدیم که اونم خودش ارمغان آور آرامش زیادی بود
    -قبل از اومدن در عین اینکه برای کار معمولی هم خودمونو آماده کرده بودیم، بررسی زیادی از شرایط کار تخصصی خودمون داشتیم و تقریبا سعی داشتم تا حد ممکن آماده باشیم در کنار بالا بردن سطح زبانمون
    -با یه مبلغ تقریبا بالایی اومدیم تا به هر دلیلی اگه مشکلاتی پیش اومد شرایط خیلی سخت نشه
    -پس از رسیدن به این کشور بنا به دلایلی در یه استان کوچیک ساکن شدیم که کلگری در مقابلش مثل نیویورکه! ولی نه تنها از کوچکی آن شاکی نبودیم بلکه خودمونو با همین امکانات و شرایط وفق دادیم و بررسی دقیقی از فرصت های شغلی همین منطقه انجام دادیم
    - چیزی حدود شاید 4 5 ماه به سختی مطالعه داشتیم. ترجیح دادیم قبل از اقدام برای مشاغل جنرال که ممکن بود فرصت و انرژی این مطالعه رو بگیره اول شانسمونو برای مشاغل تخصصیمون امتحان کنیم. نتیجه این مدت فشرده مطالعه و آپدیت نمودن مهارت ها این شد که هر دو شغل تخصصی خودمونو گرفتیم

نکته ای که در این مسیر مهم بود این بود که در جریان کوشش هامون برای گرفتن این شغل، به حدی مشتاق و علاقه مند بودیم و با عشقو اشتیاق اقدام میکردیم که کارفرما به وجد میاومد و تمام تلاششو برای استخداممون میکرد!!! نکته ای که به نظر من خیلی مهمه. کانادا رو باید دوست داشت و احساس مثبت و خوبی بهش داشت. مردم این کشور این عشق و علاقه رو میفهمن و درک میکنن

نباید در این مسیر انتظار کمک از کسی داشت. باید خودمون و خودمون آستین همت رو بالا بزنیم. با داشتن بچه شرایط خیلی سخت تر میشه. اگه بچه نداشتیم که شاید یه ماهه همه چی رو روال بود!

وقتی این کار رو گرفتیم برای همه ایرانی های اینجا تعجب آور بود. کسی اینجا کار تخصصی نتونست پیدا کنه. آخه اینجا فرصت های شغلی خیلی کمه. شایع بود به هیج عنوان تلاش نکنین چون اصلا بهتون کار تخصصی نمیدن! کار کو؟ اصلا اینجا کار نیست؟ میگن اگه شما رو بگیریم فردا جای ما رو میگیری!!! و نظایر این حرفهای منفی و بازدارنده!

من اینجا رو و در کل کانادا رو دوست دارم و بهش احترام میذارم. اونم به من و توانائیهام احترام میذاره و بهم فرصت رشد داده و برای همین اینجا رو کشور خودم میدونم. وقتی میگم ایران میگم کشور قبلیم. اینو با افتخار میگم که از وقتی اومدم اینجا، کانادا کشورمه!!!

با سلام..خیلی خوشحالم که این حس خوب و رضایتمندی از انتخابتون رو از نوشته شنا میشه دید و فهمید.
    بهتون تبریک میگم و امیدوارم این رضایتمندی و موفقیت در شرایط جدید برای همه به دست بیاد.
    با آرزوی موفقیت و خوشنودی بیشتر شما

با سلام به همه
    من حدود دو سال در كانادا و شهرهاي مختلف زندگي كردم، يك نصيحت برادرانه به كساني كه در ايران زندگي نسبتا خوبي دارند دارم و اون اينه كه هموطنان عزيز و ارزشمند زندگي خودتونو داغون نكنيىد با مهاجرت به كانادا...
    من واسه حرفام كلي فيلم و دليل دارم، ما مهاجرت كرديم به جايي كه پارتي بازي نباشه! تبعيض نژادي نباشه! دروغ نباشه! و مهمتر از همه غرورمون لگدمال نشه!!
    من فارغ التحصيل از دانشگاه شريف با ١٥ سال سابقه كاري در ايران و جهان هستم از اروپا گرفته تا آسيا.. ولي در كانادا در يك فروشگاه حمالي ميكردم اسمش ميشه كندين ايكسپرينس! گفتم شايد من بي عرضم كه كار نگرفتم ولي اكثر ايراني ها با سابقه درخشان كاري وضع بهتري ندارن !! اونايي كه كار دارن هميشه استرس بيكار شدنو دارن! بعدشم مثل يه افغاني در ايران بهت نگاه ميكنن!(بر خلاف مالتي كالچر بودن)
    كاناداييها به شدت به موقعش دروغ ميگن و پاش بيفته حسابي دودرت ميكنن! خيلي ها تا وقتي درگير زندگي واقعي نشدن و پول خرج ميكنن حسي از حرفاي من ندارن ولي كانادا قبرستان غرور آدمهاي مهاجره كه تحصيلكرده و صاحب تجربن!
    حرفاي زياد كه حاصل كوله باري از تجربياتم هست ولي در حوصله اينجا شايد نگنجه، بهرحال زندگي در جهنم با غرور بهتر از بهشتيه كه غرورت لگدمال بشه!
    كانادا سرزمين برده هاست و برده داري نوين كه هيچ آرامشي نخواهد داشت...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rezavan2012 نمایش پست ها
    با سلام به همه
    من حدود دو سال در كانادا و شهرهاي مختلف زندگي كردم، يك نصيحت برادرانه به كساني كه در ايران زندگي نسبتا خوبي دارند دارم و اون اينه كه هموطنان عزيز و ارزشمند زندگي خودتونو داغون نكنيىد با مهاجرت به كانادا...
    من واسه حرفام كلي فيلم و دليل دارم، ما مهاجرت كرديم به جايي كه پارتي بازي نباشه! تبعيض نژادي نباشه! دروغ نباشه! و مهمتر از همه غرورمون لگدمال نشه!!
    من فارغ التحصيل از دانشگاه شريف با ١٥ سال سابقه كاري در ايران و جهان هستم از اروپا گرفته تا آسيا.. ولي در كانادا در يك فروشگاه حمالي ميكردم اسمش ميشه كندين ايكسپرينس! گفتم شايد من بي عرضم كه كار نگرفتم ولي اكثر ايراني ها با سابقه درخشان كاري وضع بهتري ندارن !! اونايي كه كار دارن هميشه استرس بيكار شدنو دارن! بعدشم مثل يه افغاني در ايران بهت نگاه ميكنن!(بر خلاف مالتي كالچر بودن)
    كاناداييها به شدت به موقعش دروغ ميگن و پاش بيفته حسابي دودرت ميكنن! خيلي ها تا وقتي درگير زندگي واقعي نشدن و پول خرج ميكنن حسي از حرفاي من ندارن ولي كانادا قبرستان غرور آدمهاي مهاجره كه تحصيلكرده و صاحب تجربن!
    حرفاي زياد كه حاصل كوله باري از تجربياتم هست ولي در حوصله اينجا شايد نگنجه، بهرحال زندگي در جهنم با غرور بهتر از بهشتيه كه غرورت لگدمال بشه!
    نکته درستی است که مهاجرت بدرد آدمهای صاحب غرور و اعتبار نمیخوره. مهاجرت یعنی از صفر شروع کردن، و این با حفظ غرور و شخصیت قبلی سازگار نیست.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rezavan2012 نمایش پست ها
    با سلام به همه
    چند نکته:
    1- من فکر می کنم که اینجا تطبیق پیدا کردن خیلی مهم هست
    2- من نمیدونم که شما در کدوم شهر بودید و اصلا رشته تخصصیتون چی هست اما هم شهر مهمه و هم رشته تخصصی.
    3- استرس بیکار شدن در ایران هم وجود داره دوست عزیز. من 9 سال در ایران کار تخصصی کردم و اونجا هم همین آش و همین کاسه هست
    4- فکر نمی کنم در جهنمی که هممون میدونیم کجاست شما غروری بتونید داشته باشید مگر اینکه شرکت خصوصی خودتون رو داشته باشید. چرا که فردی میشه ریس شما که ..... (بهتره ادامه ندم)
    5- به نظر من باید دید که با از دست دادن غرور چه چیزی آدم در اینجا بدست میاره و اصولا کیفیت زندگی انسان چقدر بهبود پیدا می کنه. از این گذشته لازم نیست هر روز روزنامه های صبح رو بخونید و اعصابتون خرد بشه که فلانی رشوه گرفته و الان به عنوان هدیه در جامعه ازش یاد میشه و اون هم جهت کمک به فقیران و افراد تهیدست. و یا کسی از اعتقاداتتون سو استفاده نمیکنه تا کلاهبرداریها، دروغگوییها و ریاکاریهای خودش رو توجیه کنه
    6- مطمینا همه جا آدم دروغگو پیدا میشه اما فکر نکنم در کانادا آدم دروغگو و ریاکاری پیدا بشه که دم از خدا و ایمان بزنه. مگر اینکه ایرانی باشه(ببخشید که رک میگم)!!!
    ویرایش توسط zini_zinparast : December 15th, 2013 در ساعت 11:32 PM
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نکته درستی است که مهاجرت بدرد آدمهای صاحب غرور و اعتبار نمیخوره. مهاجرت یعنی از صفر شروع کردن، و این با حفظ غرور و شخصیت قبلی سازگار نیست.
    اگه از بچگی به همه ما یاد میدادند که کار عیب و عار نیست و اینکه من چون آقای مهندسم دیگه خدا رو هم نباید بنده باشم، اونوقت هیچ وقت نمیگفتیم چون من کار جنرال میکردم غرورم لگد مال میشه
    همه جای دنیا آدم بد و دروغگو و فاسد پیدا میشه اما مهم اینه که سیستم و ارزش‌های اون کشور درست باشه چون اونجور آدما توی یک سیستم درست به حساب نخواهند اومد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)