صفحه 56 از 151 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

یه نکته به دوستای مجرد بگم و و اونم اینکه طرز فکر و دیدگاه و نیازهای آدمهای متاهل تو پروسه ی مهاجرت زمین تا آسمون با مجردها فرق داره. برای همین وقتی دارید پستهای اینجا رو می خونید توصیه می کنم حتما به این قضیه دقت کنید! خصوصا تو فرومهای کانادا که تعدا متاهل ها زیاده.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    یه نکته به دوستای مجرد بگم و و اونم اینکه طرز فکر و دیدگاه و نیازهای آدمهای متاهل تو پروسه ی مهاجرت زمین تا آسمون با مجردها فرق داره. برای همین وقتی دارید پستهای اینجا رو می خونید توصیه می کنم حتما به این قضیه دقت کنید! خصوصا تو فرومهای کانادا که تعدا متاهل ها زیاده.
    دقیقا همینطوره؛ و مخصوصا کسانی که بچه و بخصوص بچه هایی در سن نوجوانی دارند. در این شرایط شروع از صفر آسان نیست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره؛ و مخصوصا کسانی که بچه و بخصوص بچه هایی در سن نوجوانی دارند. در این شرایط شروع از صفر آسان نیست.
    کلا از صفر شوع کردن آسون نیست. مخصوصا به لحاظ اجتماعی. من شخصا اینجا رو trade off بین زندگی حرفه ای و شخصی می دونم. یعنی هر چقدر به لحاظ درس و کار و شغل و پول و .... جذابه، به همون میزان هم زندگی شخصی آدم رو می تونه خراب می کنه، چون تمام کانکشنها و مهارتهای و circle های اجتماعی رو باید دوباره بسازی و این هم کاملا بستگی داره به محیطی که توش میوفتی و سنی که وارد این جامعه میشی. من اعتقاد دارم اگر از دبیرستان اینجا باشی راحت آمریکایی یا کانادایی میشی. اگر از لیسانس باشی که 90 درصد تطبیق پیدا می کنی. اما دوره ی grad متاسفانه یک مقدار دیره و وظایف و مسولیتها و محدودیتهایی که بدو ورود وجود داره این از صفر شروع کردن رو سخت تر می کنه. من خودم که راضی نیستم از این نظر، حالا تا نظر دوستان چی باشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member hooran آواتار ها

سلام .متاسفانه کسانی این مطالب را می خونند که یا درحال مهاجرت کردن هستند یا مهاجرت نموده اند. اساسا این نوع توصیه ها و نصایح بدرد کسانی می خورد که توی سرشان باد مهاجرت نیفتاده باشد جه برسد به اینکه امیدی برای رفتن داشته باشند . برای آشنا نشدن با این مشکلات فرد در سرزمین مادری اش باید مانند بچه های سربه زیر زندگیش را بکند و اصلا به مهاجرت فکر نکند. اما وقتی افتاد توی مسیر دیگه باز گشتن نداره ، یکی از دلایلش نتوانستن فرد ازدرک مشکلات پیش رو است البته مقداری از آن نتواستن به عدم تمایل به دانستن هم مربوط می شود. البته انسان با چالشهایی که دارد زندگی می کند بعضی از افراد ذاتا آرامش جو بوده و بسنده به وضع موجود می کنند و اصلا به سمت چالش نمی روند. غایت سخن اینکه سخت است ولی ناممکن نیست . یک نکته هم در مورد متاهل و مجرد بگم : مهاجرت متاهلی بهتر است. اما اینکه بعضی از افراد دوست دارند فرزندشان را در سرزمین غیر پدری بدنیا بیاورند بنده در حال حاضر ماه دوازدهم از سنه بیست سیزده اکیدا این طرز فکر را رد می کنم. البته امکان نغییر نظرم را در آینده برای خودم محفوظ می دونم . دانستن نظرات سایر دوستان مطلع اسباب مسرت خواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    کلا از صفر شوع کردن آسون نیست. مخصوصا به لحاظ اجتماعی. من شخصا اینجا رو trade off بین زندگی حرفه ای و شخصی می دونم. یعنی هر چقدر به لحاظ درس و کار و شغل و پول و .... جذابه، به همون میزان هم زندگی شخصی آدم رو می تونه خراب می کنه، چون تمام کانکشنها و مهارتهای و circle های اجتماعی رو باید دوباره بسازی و این هم کاملا بستگی داره به محیطی که توش میوفتی و سنی که وارد این جامعه میشی. من اعتقاد دارم اگر از دبیرستان اینجا باشی راحت آمریکایی یا کانادایی میشی. اگر از لیسانس باشی که 90 درصد تطبیق پیدا می کنی. اما دوره ی grad متاسفانه یک مقدار دیره و وظایف و مسولیتها و محدودیتهایی که بدو ورود وجود داره این از صفر شروع کردن رو سخت تر می کنه. من خودم که راضی نیستم از این نظر، حالا تا نظر دوستان چی باشه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    سلام .متاسفانه کسانی این مطالب را می خونند که یا درحال مهاجرت کردن هستند یا مهاجرت نموده اند. اساسا این نوع توصیه ها و نصایح بدرد کسانی می خورد که توی سرشان باد مهاجرت نیفتاده باشد جه برسد به اینکه امیدی برای رفتن داشته باشند . برای آشنا نشدن با این مشکلات فرد در سرزمین مادری اش باید مانند بچه های سربه زیر زندگیش را بکند و اصلا به مهاجرت فکر نکند. اما وقتی افتاد توی مسیر دیگه باز گشتن نداره ، یکی از دلایلش نتوانستن فرد ازدرک مشکلات پیش رو است البته مقداری از آن نتواستن به عدم تمایل به دانستن هم مربوط می شود. البته انسان با چالشهایی که دارد زندگی می کند بعضی از افراد ذاتا آرامش جو بوده و بسنده به وضع موجود می کنند و اصلا به سمت چالش نمی روند. غایت سخن اینکه سخت است ولی ناممکن نیست . یک نکته هم در مورد متاهل و مجرد بگم : مهاجرت متاهلی بهتر است. اما اینکه بعضی از افراد دوست دارند فرزندشان را در سرزمین غیر پدری بدنیا بیاورند بنده در حال حاضر ماه دوازدهم از سنه بیست سیزده اکیدا این طرز فکر را رد می کنم. البته امکان نغییر نظرم را در آینده برای خودم محفوظ می دونم . دانستن نظرات سایر دوستان مطلع اسباب مسرت خواهد بود.
    من فکر می کنم که موضوع الکی پیچیده شده:
    من زمانی که لیسانس و فوق لیسانس در ایران میخوندم همیشه از استادام این سوال رو میکردم که برای چی برگشتید. تقریبا همشون هیچ جوابی نداشتند و همشون هم از وضعی که در ایران داشتند ناراضی بودند!
    1- ببینید خیلی ها میگند که دیگه راه برگشتی نیست. به نظر من این فقط توجیهی هست که بگند نمیخوان برگردند. همیشه راه برگشت هست اما چون خیلی ها کار جنرال اینجا رو به کار تخصصی ایران ترجیح میدند اینجا می مونند. بقیه موضوعات هم در حد همون دغدغه پسته، لواشک، قورمه سبزی و .... هست.
    2- در ضمن مشکلات همیشه هست چه در اینجا و چه در ایران. اینجا ملموستره چون خانواده پیش آدم نیست اما در ایران خانواده در کنار آدم هست و مانند مسکن میمونه.
    3- ملموس بودن مشکلات در اینجا باعث میشه که فرد تمام سعیش رو جهت حل مشکلات بکنه اما مسکن بودن مشکلات در ایران انسان رو از حل مشکلات غافل می کنه
    4- در کل به نظر من یک زوج بدون فرزند از یک مجرد در اینجا بهتره چون احساس تنهایی نمیکنند.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Veteran

من فکر می کنم این بحث که آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است یا خیر بحث بیهوده ایست چرا که برای برخی مهاجرت به کانادا اند صلاح است و برای برخی عین شر!! حالا بعضیا هی میان و از مزایای کانادا صحبت می کنن در حالی که ممکنه تمام اون مزایا برای فرد دیگر دردسر باشند و بالعکس. به همین دلیل سعی نکنیم افراد دیگر را متقاعد به مهاجرت یا انصراف از آن کنیم و در عقاید خود چه له یا علیه کانادا پافشاری نکنیم قطعا خلاف نکاتی که مد نظر داریم هم وجود دارد.
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    چند نکته:
    1- من فکر می کنم که اینجا تطبیق پیدا کردن خیلی مهم هست
    2- من نمیدونم که شما در کدوم شهر بودید و اصلا رشته تخصصیتون چی هست اما هم شهر مهمه و هم رشته تخصصی.
    3- استرس بیکار شدن در ایران هم وجود داره دوست عزیز. من 9 سال در ایران کار تخصصی کردم و اونجا هم همین آش و همین کاسه هست
    4- فکر نمی کنم در جهنمی که هممون میدونیم کجاست شما غروری بتونید داشته باشید مگر اینکه شرکت خصوصی خودتون رو داشته باشید. چرا که فردی میشه ریس شما که ..... (بهتره ادامه ندم)
    5- به نظر من باید دید که با از دست دادن غرور چه چیزی آدم در اینجا بدست میاره و اصولا کیفیت زندگی انسان چقدر بهبود پیدا می کنه. از این گذشته لازم نیست هر روز روزنامه های صبح رو بخونید و اعصابتون خرد بشه که فلانی رشوه گرفته و الان به عنوان هدیه در جامعه ازش یاد میشه و اون هم جهت کمک به فقیران و افراد تهیدست. و یا کسی از اعتقاداتتون سو استفاده نمیکنه تا کلاهبرداریها، دروغگوییها و ریاکاریهای خودش رو توجیه کنه
    6- مطمینا همه جا آدم دروغگو پیدا میشه اما فکر نکنم در کانادا آدم دروغگو و ریاکاری پیدا بشه که دم از خدا و ایمان بزنه. مگر اینکه ایرانی باشه(ببخشید که رک میگم)!!!
    سلام دوست عزيز، من قصد حمايت ازاينجا رو ندارم قبول دارم كه در كشور ما شايسته سالاري نيست و حق خيلي از ماها اجحاف ميشه، و مشكلات زيادي وجود داره، هر روز اعصاب ما در ترافيك با فرهنگ غلط رانندگي خرد ميشه، به قول شما هر روز يه اختلاس و دزدي و... اتفاق مي افته. ولي به قول قديمي ها بد خودمون بهتر از خوب دي گرانه! اونجا هم دزدي ميشه اونم از مهاجرها! مثلا اكثر كساني كه حساب باز ميكنن بصورت رندوم از حسابشون ١٧ دلار يا بيشتر برداشت ميكنن وقتي مراجعه ميكني ميگن اشتباه شده و بهت برميگردونن! ولي بارها واسه خيلي ها اين اتفاق افتاده و خيلي ها حسابشون در اين حد چك نميكنن! اختلاس اونجا هم هست سه ماه پيش اخبار ونكور رو بخونين كه مثل توپ همه جا پيچيد! كيفيت زندگي در كانادا واقعا پايينه! هواي تميز ولي تقريبا بيشتر از نصف سال سرما و يخبندون! شايد اونجا ماشين ارزون سوار شي ولي اينقدر قيمت بنزين وبيمه بالاست كه لذتي از داشتنش نميبري! تبعيض خاموش و پنهان بيداد ميكنه! يكي از دوستان ميگه از صفر شروع بايد كرد آره ولي مگه ميشه قيد دوست و خانواده و فاميل رو زد ! تا بيايي يه دوست خوب پيدا كني كلي زمان ميبره! تازه اونجا دنياي ماشيني و ادمهاي يخيه! همه چيز ماشينيه حتي لبخند آدمها..
    رشته من مهندسي مكانيك و سابقه من ٥ سال خودرو و ١٠ سال نفت وگاز بوده، پس در هردو شاخه رزومه دادم از كلگري تا مونترال و هاليفكس! تورنتو و ونكور
    اطلاعات زيادي در مورد رزومه و اينرويو و با آيلتس ٧ آكادميك و دو زبان فرانسوي و اسپانيايي در حد ادونس.. با سرتيفيكتهايي از اروپا و اسيا ..
    سابقه كاري در شركت شولومبرجر و توتال و رنو و پژو... البته ادمهاي با ٢٠ سال سابقه نفت و گاز هم هنوز بيكارند كلگري..
    اينارو گفتم كه خواهشا احساسي عمل نكنيد اگه اينجا از خودتون موقعيني و درامدي و خونه اي دارين خرابش نكنين متاسفم كه بگم خيليها شجاعت برگشتو ندارن چون پلهاي پشت سرشونو خراب كردن يا بخاطر كلاس گذاشتن واسه فاميل! يا بخاطر بچه هاشون با سيلي خودشون سرخ ...
    با اينحال من ادم بدبيني نيستم و يكروزي همه ادمهاي بدبين اونجارو ملامت ميكردم اما بعدش ديدم كانادا يك دروغ بزرگه از حقوق بشرش گرفته تا آزادي بيان و حقوق زنان...
    كلي فيلمهاي مستند گواه زندگي و تجربه منه..

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rezavan2012 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز، من قصد حمايت ازاينجا رو ندارم قبول دارم كه در كشور ما شايسته سالاري نيست و حق خيلي از ماها اجحاف ميشه، و مشكلات زيادي وجود داره، هر روز اعصاب ما در ترافيك با فرهنگ غلط رانندگي خرد ميشه، به قول شما هر روز يه اختلاس و دزدي و... اتفاق مي افته. ولي به قول قديمي ها بد خودمون بهتر از خوب دي گرانه! اونجا هم دزدي ميشه اونم از مهاجرها! مثلا اكثر كساني كه حساب باز ميكنن بصورت رندوم از حسابشون ١٧ دلار يا بيشتر برداشت ميكنن وقتي مراجعه ميكني ميگن اشتباه شده و بهت برميگردونن! ولي بارها واسه خيلي ها اين اتفاق افتاده و خيلي ها حسابشون در اين حد چك نميكنن! اختلاس اونجا هم هست سه ماه پيش اخبار ونكور رو بخونين كه مثل توپ همه جا پيچيد! كيفيت زندگي در كانادا واقعا پايينه! هواي تميز ولي تقريبا بيشتر از نصف سال سرما و يخبندون! شايد اونجا ماشين ارزون سوار شي ولي اينقدر قيمت بنزين وبيمه بالاست كه لذتي از داشتنش نميبري! تبعيض خاموش و پنهان بيداد ميكنه! يكي از دوستان ميگه از صفر شروع بايد كرد آره ولي مگه ميشه قيد دوست و خانواده و فاميل رو زد ! تا بيايي يه دوست خوب پيدا كني كلي زمان ميبره! تازه اونجا دنياي ماشيني و ادمهاي يخيه! همه چيز ماشينيه حتي لبخند آدمها..
    رشته من مهندسي مكانيك و سابقه من ٥ سال خودرو و ١٠ سال نفت وگاز بوده، پس در هردو شاخه رزومه دادم از كلگري تا مونترال و هاليفكس! تورنتو و ونكور
    اطلاعات زيادي در مورد رزومه و اينرويو و با آيلتس ٧ آكادميك و دو زبان فرانسوي و اسپانيايي در حد ادونس.. با سرتيفيكتهايي از اروپا و اسيا ..
    سابقه كاري در شركت شولومبرجر و توتال و رنو و پژو... البته ادمهاي با ٢٠ سال سابقه نفت و گاز هم هنوز بيكارند كلگري..
    اينارو گفتم كه خواهشا احساسي عمل نكنيد اگه اينجا از خودتون موقعيني و درامدي و خونه اي دارين خرابش نكنين متاسفم كه بگم خيليها شجاعت برگشتو ندارن چون پلهاي پشت سرشونو خراب كردن يا بخاطر كلاس گذاشتن واسه فاميل! يا بخاطر بچه هاشون با سيلي خودشون سرخ ...
    با اينحال من ادم بدبيني نيستم و يكروزي همه ادمهاي بدبين اونجارو ملامت ميكردم اما بعدش ديدم كانادا يك دروغ بزرگه از حقوق بشرش گرفته تا آزادي بيان و حقوق زنان...
    كلي فيلمهاي مستند گواه زندگي و تجربه منه..

با سلام،
    والا اگر بخواهیم مطلق به مواردی که شما اشاره کردید بپردازیم حق با شماست و ممکنه اصلا هیچ جای این کره خاکی جای مناسبی برای زندگی نباشه. در ضمن شما همش در مورد بدیهای اینجا گفتید اما مقایسه ای با اونجایی که ما ازش اومدیم ارایه ندادید.
    ببینید من هم احساساتی نگاه نمیکنم اگر به تاپیک درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نگاه کنید میبینید که چند مورد از ایرادات اینجا رو صراحتا گفتم
    اما من تو این مدتی که در کانادا زندگی کردم چند نکته متوجه شدم که برای خودم خیلی مهمه
    1- اینجا کمتر کسی اعصابش خرده نسبت به اونجایی که من ازش اومدم
    2- اینجا نسبت به اونجایی که من ازش اومدم کمتر دروغ می گند
    3- اینجا نسبت به اونجایی که من ازش اومدم احترام بیشتری برای انسان قایل هستند
    4- اینجا کسی اگر کار جنرال هم داشته باشه زندگیش تا یه حدی میگذره
    5- اینجا اگر هم اختلاصی بشه مسلما نمیاد بگه که هدیه بوده برای افراد تهیدست و ....

توجه داشته باشید که مواردی که من گفتم همگی نسبی بود و مطلق نیست

در بسیاری از موارد نطرات سلیقه ای هست. یکی میتونه با اون وضعیت در ایران زندگی کنه و اینجا رو قبول نداره و یکی هم مثل من از اونجا خسته شده و ...
    در مورد اینکه افرادی به دلایلی که اشاره کردید، جرات برگشتن رو هم ندارند. این خودش نشون میده گه با تمام بدیهایی که اینجا داره قابل تحملتر از برگشتن هست و ....
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

به نظر من ببينيد هدفتون از مهاجرت چيه؟
    خودتون يا آينده بچه هاتون؟ مسلما اگه با پشتوانه بالاي مالي مهاجرت نكرده باشيد، بچه داشته باشيد و سنتون تقريبا بالاي ٣٧ باشه، قطعا چندين سال خيلي سخت رو بايد پشت سر بگذاريد، چند سالي كه با زجر و پشيموني مي تونه همراه باشه. در اين بين پشتكار و شكيبايي حرف اول را مي زنه و نااميدي مخرب ترين وضعيته.
    من با حرف دوستمون موافقم كه گفتند براي بعضي ها راه برگشت وجود نداره. دقيقا همينطوره چون خيلي ها اگه بخواهند برگردند، بايد دوباره از صفر شروع كنند يا بچه هاشون چند سال اينجا درس خونده اند و عملا نمي تونند برگردند....
    پس چكار مي شه كرد؟
    خوشبختانه الان اطلاع رساني خيلي زياده و دوستان بايد از قبل بدونند كه درسته كانادا مزايا و خوبي هاي زيادي داره ولي مدينه فاضله نيست؛ بايد هر شخص خوبي ها و بدي ها، منافع و معايب اينجا رو با توجه به توقعات و خواسته هاي شخصي اش، قبل اومدن تو كفه ترازو بذاره و ببينه كدوم طرف سنگين تره و اگه تصميم به مهاجرت گرفت صبوري پيشه كنه و برنامه ريزي دقيق شش ماهه، يكساله و سه ساله داشته باشه. اينطوري موفقيتتون حتميه.

ApplyAbroad Guru

یک مساله عمده در اینجا مساله settle شدن بخصوص از نطر کار و زندگی و درآمد است. وقتی نباشد همه زیباییهای موجود هم به همان زشتی که دوستمان تصویرکردند بنظر میاید. وقتی شخص در امرمهاجرت موفق شد وکار و زندگی و درآمد داشت طبعا کانادا را دروغ بزرگ نمی بیند، آزادیهای اجتماعی اش را ارج مینهد، قدرت خریدش را با ایران مقایسه میکند و همه چیز را ارزانتر میبیند، و حتی از هوای خنکش هم لذت میبرد. ولی بدون کار و درآمد کافی همه اینها بجز کابوسی برای آدم باقی نمیگذارد. اهمیت بخش مادی زندگی را هیچ وقت نباید دست کم گرفت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)