صفحه 6 از 151 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

http://www.vivelecanada.ca/article/1...ration-problem
    بیان مشکلات مهاجرین از دید خود کاناداییها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد-تهران

اول از همه یک فایل رو قرار می دم که خوندنش خالی از لطف نیست:

Small03.doc

شاید بگی حالا ربط این فایل چی بود ولی بنظرم اگه کمی دقت کنی کاملا مرتبطه!
    مگه ما چقدر تو این دنیا قراره عمر کنیم البته انشاا.. 120 ساله بشید ولی بهتر نیست واسه ی پیشرفت ایران تلاش کنیم و بدون هیچ منتی به ایران خدمت کنیم و واسه ی ایران بمیریم. در یک قسمت از وصیت نامه کوروش کبیر هست که گفته فرمان می دهم پس از مرگم بدنم را بدون مومیایی به خاک سپارند تا اجزای بدنم جزئی از خاک ایران شود. انگار اجداد ما ایران رو بیشتر دوست داشتن! البته اصلا کار درستی نیست که یک مسئله ای رو به کل افراد تعمیم داد من هم منظورم البته این نبود که الان کسی ایران رو دوست نداره شاید شدتش کمتر شده. به این میگن خطای بوم شناختی یعنی یک جزئی رو به کل و یا حتی یک مسئله کلی رو به جزء نسبت بدی.
    یک فیلمی میدیدم که یک بودای تبتی یک جمله ای گفت که در عین سادگی واقعا تامل برانگیز بود. اون راهب بودایی در حالی که به افق نگه می کرد گفت: می دونستی 100 بعد تمام آدمهایی که الان روی کره زمین هستن دیگه وجود ندارن.
    بگذریم...
    از نظر من مهاجرت یک ایرانی برای همیشه به کانادا یا حتی یک کشور فرضی دیگه که 10 لول از کانادا بالاتره جز دلتنگی و شوک زدگی و نوعی احساس خود برتر بینی نسبت به دوستانمون در ایران چیز خیلی با ارزش دیگه ای عاید آدم نمی کنه. تمدن ایرانی رو هیچ کجای دنیا پیدا نمی کنید من یکی از برادرام مالزی و دیگری در آمریکا دارن دکتری می گیرن مالزی که اصلا هیچی ماهاتیر محمد اومد از بالای درخت نشینی اینارو نجات داد یعنی تمدن صفر. آمریکا (هم کانادا هم ایالات متحده) هم برای مهاجرت دایم یک ایرانی اصلا جالب نیست کانادایی ها که اصلا اصالت ندارن همشون مهاجر (صاحبان اصلی قاره امریکا سرخ پوستانش هستن) و دو رگه هستن دایی من یک مدت کانادا بود می گفت افتخارشون این بود که یک تکه سنگ بزرگی تو یکی از میدونای شهرشون بود که 120 ساله عمرشه و به عنوان آثار باستانی کانادا ثبت شده بود!

کسانی که سر انقلاب ایران به اونجا فرار کردن که ناچارن بگن خوبه ولی کسانی که به عنوان دانشجو با مهاجر رفتن بهتر می تونن حقایق رو بیان کنن مثل همین دوستمون که به طنز فایلی رو قرار دادن. اصلا من فرض می کنم کسی مهاجرت کرد و کلی هم اوضاع مالی خوبی پیدا کرد و همه چیزهم خیلی عالی پیش رفت و عمری رو با خوشی اونجا سپری کرد. ولی چه فایده فقط به پیشرفت یک مملکت دیگه کمک کرده! واقعا این مهمه که ما تعصب داشته باشیم رو وطنمون و تا پای جونمون مثل اجدادمون در زمان هخامنشیان برای اعتلای ایران تلاش کنیم.

دقت کنید که اینجا من بحثم فقط سر مهاجرت بود وگرنه کاملا موافق این هستم که برای ادامه تحصیل و کسب علم و کمک به پیشبرد مرزهای دانش به کانادا و آمریکا برن مثل خود من که دارم اقدام می کنم. ولی حتما و حتما توصیه می کنم بدون هیچ منت و توقعی به ایران برگردن و به پیشرفت ایران کمک کنن. دوست من مدینه فاضله تو اکنون همینجاست ... آره درست فهمیدی همین ایران خودمون. اگه تمام عمرت رو هم صرف گشتن دنیا برای یافتن جایی بهتر برای زندگی کنی باز می رسی به همینجا!

ممکنه عده ای الان بیان و با من مخالفت کنن ولی من هم به عقیدم پایبند می مونم و ذره ای عقب نمی کشم و تا پای جان ایستاده ام!
    ویرایش توسط eyelay : March 15th, 2010 در ساعت 06:03 PM

Senior Member mehrdad_rad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط eyelay نمایش پست ها
    اول از همه یک فایل رو قرار می دم که خوندنش خالی از لطف نیست:

Small03.doc

شاید بگی حالا ربط این فایل چی بود ولی بنظرم اگه کمی دقت کنی کاملا مرتبطه!
    مگه ما چقدر تو این دنیا قراره عمر کنیم البته انشاا.. 120 ساله بشید ولی بهتر نیست واسه ی پیشرفت ایران تلاش کنیم و بدون هیچ منتی به ایران خدمت کنیم و واسه ی ایران بمیریم. در یک قسمت از وصیت نامه کوروش کبیر هست که گفته فرمان می دهم پس از مرگم بدنم را بدون مومیایی به خاک سپارند تا اجزای بدنم جزئی از خاک ایران شود. انگار اجداد ما ایران رو بیشتر دوست داشتن! البته اصلا کار درستی نیست که یک مسئله ای رو به کل افراد تعمیم داد من هم منظورم البته این نبود که الان کسی ایران رو دوست نداره شاید شدتش کمتر شده. به این میگن خطای بوم شناختی یعنی یک جزئی رو به کل و یا حتی یک مسئله کلی رو به جزء نسبت بدی.
    یک فیلمی میدیدم که یک بودای تبتی یک جمله ای گفت که در عین سادگی واقعا تامل برانگیز بود. اون راهب بودایی در حالی که به افق نگه می کرد گفت: می دونستی 100 بعد تمام آدمهایی که الان روی کره زمین هستن دیگه وجود ندارن.
    بگذریم...
    از نظر من مهاجرت یک ایرانی برای همیشه به کانادا یا حتی یک کشور فرضی دیگه که 10 لول از کانادا بالاتره جز دلتنگی و شوک زدگی و نوعی احساس خود برتر بینی نسبت به دوستانمون در ایران چیز خیلی با ارزش دیگه ای عاید آدم نمی کنه. تمدن ایرانی رو هیچ کجای دنیا پیدا نمی کنید من یکی از برادرام مالزی و دیگری در آمریکا دارن دکتری می گیرن مالزی که اصلا هیچی ماهاتیر محمد اومد از بالای درخت نشینی اینارو نجات داد یعنی تمدن صفر. آمریکا (هم کانادا هم ایالات متحده) هم برای مهاجرت دایم یک ایرانی اصلا جالب نیست کانادایی ها که اصلا اصالت ندارن همشون مهاجر (صاحبان اصلی قاره امریکا سرخ پوستانش هستن) و دو رگه هستن دایی من یک مدت کانادا بود می گفت افتخارشون این بود که یک تکه سنگ بزرگی تو یکی از میدونای شهرشون بود که 120 ساله عمرشه و به عنوان آثار باستانی کانادا ثبت شده بود!

کسانی که سر انقلاب ایران به اونجا فرار کردن که ناچارن بگن خوبه ولی کسانی که به عنوان دانشجو با مهاجر رفتن بهتر می تونن حقایق رو بیان کنن مثل همین دوستمون که به طنز فایلی رو قرار دادن. اصلا من فرض می کنم کسی مهاجرت کرد و کلی هم اوضاع مالی خوبی پیدا کرد و همه چیزهم خیلی عالی پیش رفت و عمری رو با خوشی اونجا سپری کرد. ولی چه فایده فقط به پیشرفت یک مملکت دیگه کمک کرده! واقعا این مهمه که ما تعصب داشته باشیم رو وطنمون و تا پای جونمون مثل اجدادمون در زمان هخامنشیان برای اعتلای ایران تلاش کنیم.

دقت کنید که اینجا من بحثم فقط سر مهاجرت بود وگرنه کاملا موافق این هستم که برای ادامه تحصیل و کسب علم و کمک به پیشبرد مرزهای دانش به کانادا و آمریکا برن مثل خود من که دارم اقدام می کنم. ولی حتما و حتما توصیه می کنم بدون هیچ منت و توقعی به ایران برگردن و به پیشرفت ایران کمک کنن. دوست من مدینه فاضله تو اکنون همینجاست ... آره درست فهمیدی همین ایران خودمون. اگه تمام عمرت رو هم صرف گشتن دنیا برای یافتن جایی بهتر برای زندگی کنی باز می رسی به همینجا!

ممکنه عده ای الان بیان و با من مخالفت کنن ولی من هم به عقیدم پایبند می مونم و ذره ای عقب نمی کشم و تا پای جان ایستاده ام!
    سلام دوست عزيز

صحبت‌هاي احساسي شما قابل سايش است اما پيشنهاد مي‌كنم يك مدت از ادامه تحصيلاتان بگذرد بعد يك بار ديگر يك بازنگري در افكارتان كنيد اگر تغيير نكرد جاي بسي شادي و اميدوارم در راه و هدف خود موفق باشيد اما اگر كرد ناراحت نشو و بدان كه اين طبيعت انسان است.
    ديروز يك خبري از وزارت علوم مي‌خواندم كه فقط فكر كنم3 درصد بورسيه دانشگاه‌ها به خارج از كشور به ايران باز مي‌گردند!!
    به نظر من هم خيلي خوب است براي ايران تلاش كرد اما لازم نيست هميشه ملخ خور بودن يك قوم را به رخش كشيد چون الان خيلي از آن سالها گذشته و به حق وناحق از ما بالاتر است!!
    در مورد تمدن ايران صحبت كرديد!! منظورتان دوران داريوش و كورش كبير بود يا امروز كه يك كودك 8 ساله را در خيابان مي‌بينيد كه از دهانش حرف‌هايي خارج مي‌شود كه انتظار داريد از يك لات چاله ميداني آن را مي‌شنويد!!!
    در دوران كورش حتما در خصوص اسب سواري قوانيني بوده است اما امروز ايران من قانوني در رانندگي هيچ ايراني نمي‌بينم!!
    در مورد فرهنگ و تمدن جاي بحث خيلي زياد است اما متاسفانه در حوصله اينجا نيست .
    البته اين نظر شخصي من است! و قصد رد نظر شما را ندارم فقط نظرم را دادم! بهتر است هر كجا رفتيد ايراني باشيد اما لازم نيست در ايران زندگي كنيد! مي‌توانيد به كشور كمك كرد اما لازم نيست حتما در ايران باشيد!

موفق باشي
    فایل نامبر اول: Feb. 16, 2009 فایل نامبر دوم: May. 18, 2009 نامه مديكال: Oct. 27, 2009 نامه درخواست پاسپورت: Mar. 17, 2010دريافت پاسپورت : Apr. 26, 2010 و وبلاگ شخصي من : http://salamcanada.blogfa.com

Junior Member

how long will it take for us to undrestand the feeling of freedom?
    i was born in iran i ate iranian food i....,but i dont want to be here
    you blame me because i should love something that i dont
    i am not belong to any body,country,religion
    just live and try to make a little smile on people s face .no matter where you live or who u looking at
    its not our fault if we cant undrestand .they trained us to love things they was trained
    i am guilty and i feel guilt because im like a bird which wants to escape from his cages.
    there are diffrence between feeling and what u/they made feel.
    be free u all, it will be more feeling happy or anything than thinking about locations and people or blood connections

Junior Member

why the hell would they care about us?

Junior Member

هر جایی بهتر از ایرانه 100%

Junior Member

من بطور اتفاقی بعد از مدتها به اینجا سر زدم و این تاپیک جالب رو پیدا کردم و همه اش رو خوندم. خوندن این مطالب دید من رو هم از نحوه زندگی در کانادا متحول کرد. من در ایالات متحده هستم و می تونم با اطمینان به همه توصیه کنم که برای موفقیت باید برای تحصیل به اینجا (آمریکا و کانادا) بیایید نه به پشتوانه سوابق کاریتون و به امید یافتن کار مناسب. این نکته بعد از مدت زمان کوتاهی برای کسانی که اینجا هستند بسیار واضح به نظر میاد ولی قبل از اومدن اینطوری نیست!
    دلیل اصلی نوشتن این پست اما جواب دادن به بحث جالب پستهای آخریه. هیچ کس وامدار کشور خودش نیست و به نظر من از نظر روانی هم نباید خودش رو اینطور فرض کنه. یک مهاجر نباید فکر کنه که چون در کشور خودش براش زحمت کشیده شده باید به اونجا برگرده و دینش رو ادا کنه، چون این مطلب از اساس اشتباهه. به نظر من پاسخ این معما با مدیریت ریسک بدست میاد! اینطوری که اگر تعداد زیادی آدمهایی که در خارج زحمت کشیده و موفق شده اند تصمیم بگیرند به ایران برگردند، به نفع یک مهاجر دو دل هست که اون هم برگرده. چون در اون صورت احتمال تغییر فراوان در ایران زیاد میشه و مهاجر حتما در کشور خودش احساس بهتری خواهد داشت. ولی اگر تعداد افرادی که تصمیم به بازگشت دارند کم باشه به نفع مهاجر هست که بر نگرده. در مجموع بهتر اینه که تعداد خیلی زیادی آدم از ایران خارج بشند، پیشرفت کنند و به ایران برگردند. این به نفع خودشون و بقیه هست. ولی کسی حق نداره حق انتخاب شخصی کس دیگه ای رو زیر سوال ببره. انتخاب آزاد حق همه است، و اگر تعداد آدمهایی که می خوان به ایران برگردند کم باشه کسی حق سرزنششون رو نداره.
    در خرابه، زنگ بزنيد

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام

دوستان بحث کاملا منحرف کردید. ارسال‌های نامربوط به تاپیک حذف شد. برای ادامه بحث میتوانید از فرومEgoft.com استفاده کنید.

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

Member
    رشته و دانشگاه
    power electrical engineer

با درود دوباره
    و سپاس از راهنماییهای دوستان.همانطور که قبلا هم اشاره شد. به نظر کارشناسان مهاجرت یکی از مهمترین تغییرات در زندگی هر شخص می باشد که می توان با مباحثی مانند ازدواج از نظر اهمیت مقایسه شود.برای شخص من هم سالها این سوال مطرح بوده و از روزی که این سایت رو دیدم و مطالب دقیق اونو خوندم هیجان انگیز شد. چرا که اگر اشتباه کنم زندگی که 15 سال برای آن زحمت کشیده ام نابود می شود.پس چه خوب است اگر دلیل منطقی داریم در کمک به هم نوع خودمان حوصله کنیم.اگر ما تحصیل کردگان ایرانی به فکر هم نباشیم واقعا چه کسی به فکر ما خواهد بود؟ بنده هم هیچ علاقه ای به بحثهای سیاسی و گرفتاریها و مشکلات ندارم. صرفا بعنوان یک انسانی که حق زندگی دارد برای شرایط مساعد خودم . همسرم و فرزندانم تلاش می کنم.و دست کسانی را که در این راه به من کمک کنند می بوسم.و متاسفانه شرایط کنونی زندگی علی رغم تلاش و مهیا بودن امکانات مکفی . راضی کننده نیست.و واضح تر بگویم زجر آور شده است .دوستانی که تجربه زندگی در کشورهای دیگر بالاخص کشور مهاجر پذیری مثل کانادا را دارند .می توانند براحتی راهنمایی بفرمایند که آیا ما می توانیم به این خواسته های خود در آن جا برسیم و یا زندگی در آنجا مشکلات و گرفتاریهای جدی بوجود می آورد.اگر این گونه است چرا اینهمه تحصیل کرده در سال مهاجرت می کنند . هیچ کدام حاضر به برگشت نیستند.
    با سپاس
    افشین

ApplyAbroad Veteran
    parham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي شيمي - شيراز

هر چی میکشم از دست همون کورش و داریوش هستش . مهاجرت به ناکجا آباد هم بهتر از ایرا ن هست
    - فایل فدرال: May.17.2010 -- ایمیل آپدیت از پاریس : 2013/04/15 و مدیکال :2013/07/08 رسیدن مدیکال به پاریس:2013/07/22 پاس رکوئست: 2013/09/04

من برای زنده بودن جستجوی تازه میخواهم ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)