صفحه 60 از 151 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fernando20 نمایش پست ها
    دوستم
    همین که میبینم ادماهای مثبتی مثل شما هنوز در جامعه مون وجود دارن دلگرم میشن
    یه استادی در ایتالیا داشتم که میگفت شما ایرانیا اگه همو خراب نکنید و بهم موج منفی ندید دنیا رو فتح میکنید.....
    من هبهر کاری اومدم دست بزنم...دوستای صمیم حتی: نه نکن اصلا نتیجه نداره بدرد نمیخوره نمیشه..............!
    اتفاقا هم میشد!! و جواب میداد....
    نمیدونم چه بلای سر نژاد پارسیمون اومده...روزگاری زبانزد عام و خاص بودیم همه از فرهنگمون حرف میزدن
    اما الان تمام همت و هدفمون هرروز صبح اینه که زودتر در و ی چ ت یا ف*یسبوک آن بشیم ببنیم اخبار خاله زنکی چه خبره یا یکیو خراب کنیم یا.....
    متاسفانه منم توی همین موج قرار دارم.....خودمم مشکل دارم منم مبرا نیستم...
    کاش مهاجرت مارو با خوبی های فرهنگ های مختلف آشنا کنه...
    یک مشکل اصلی فرهنگ ما همین ایده موج مثبت و موج منفی است. کاش یک درصد برای "واقعیت" به همان اندازه ارزش قائل میبودیم که برای مثبت گویی و منفی گویی. بجای اینکه بفکر انرژی مثبت و منفی گرفتن باشیم، واقعیت را با همه خوبی و بدی اش ارج بگذاریم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

همانطور که قلوب عزیز هم بارها در تاپیک های کار اشاره کردند، دوستان فکر نکنن حتی ماهایی که از شرایطمون راضی هستیم خیلی راحت به این مرحله رسیدیم. اینجا پیدا کردن کار و مخصوصا حفظ اون خیلی سخت تر از ایرانه و به دلیل قوانین و روش های متفاوت و دنیای متفاوت، نیاز به امادگی در همه زمینه ها داره. تازه این جنبه کار و امنیت مالی هستش. در مرحله احساسی و تحمل شرایط سخت دوری از خانواده و عزیزان و بستگان و دوری از زبان و ریشه و فرهنگ هم مزید بر مشکلات. پس اصلا تصور نکنین کار راحتیه و اینکه اگه من نوعی از انتخابم راضیم شما هم لزوما همینطور خواهید بود چون شما شرایطتتون قطعا با من فرق داره.

دلایل محکم و قوی باید داشت برای این کار بسیار بسیار بزرگ، اصلا کار کوچکی نیست، مسافرت که نیست، خونه خاله هم نیست. مرد راه میخواد. کندن هیچ وقت آسون نبوده و نیست...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    یک مشکل اصلی فرهنگ ما همین ایده موج مثبت و موج منفی است. کاش یک درصد برای "واقعیت" به همان اندازه ارزش قائل میبودیم که برای مثبت گویی و منفی گویی. بجای اینکه بفکر انرژی مثبت و منفی گرفتن باشیم، واقعیت را با همه خوبی و بدی اش ارج بگذاریم.
    کاملا درسته. وقتی میبینم دوستان با یه نوشته وبلاگ یا اینجا حتی مقصد مورد نظرشونو عوض میکنن یا هیجان زده میشن و گاهی اونقدر رویایی فکر میکنن و گاهی اونطور منصرف میشن، خیلی برام عجیبه. اگه قرار باشه به اون حد پختگی فکری و ذهنی نرسیده باشیم که منتظر نظر و دهان دیگران باشیم، قطعا و قطعا اینحا موفق نخواهیم بود. من یادم نمیاد یه بار در طول 5 سال انتظار مهاجرتم از کسی در مورد اینکه مثلا الان چی کار کنم بهتره، کدوم شهر برام بهتره، درس بخونم یا کار کنم، این رشته برم یا اون، و نظایر اون پرسیده باشم. الان دنیا دنیای اطلاعاته و همه چی در دسترسه. منظورم اصلا دونستن تجربیان دیگران نیست. ممکنه من نوعی از کسی بپرسم نظرش در مورد فلان موضوع چیه ولی تصمیمات مهم و سرنوشت ساز زندگیتون فقط و فقط دست خودتونه. دوستان دقت کنین شما باید فقط خواننده نظرات باشین برای بالا بردن اطلاعات کلیتون. اگه هنوز نمیتونین تصمیمات مهم زندگیتونو خودتون بگیرین در زمان اقدامتون تجدید نظر کنین...

Senior Member hooran آواتار ها

البته دوستان مطلب لب مطلب را ادا کردند: مهاجرت باید دلیل داشته باشد .دلیل مهاجرتتون چیست ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad36 نمایش پست ها
    درود به همگی
    من مدیر یک شرکت دولتی و همسرم کارمند همین شرکت هست و از لحاظ امنیت شغلی مشکلی وجود نداره.من سابقه 13 ساله که بیشترش تو همین شرکت هست رو دارم.یک پسر 6 ساله دارم.وضعیت مالیم خیلی معمولی هست.متولد تهران هستم ولی سالهاست بخاطر نوع کارم در شهرستان کوچکی زندگی میکنم و امکانات شهر بزرک اینجا وجود ندارد و همچنین به دلیل فاصله دور ارتباط فامیلی ما خلاصه میشه به هر دو ماه یکبار که تهران میریم.بنطر شما مهاجرت برای خانواده ما میتونه کار درستی باشه؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مشکل فرهنگی دیگری که داریم اینه که همه چیز رو یا سیاه یا سفید میبینیم!! اگر یه چیزی مورد پسندمون باشه دیگه هیچ ایرادی رو بر اون وارد نمیدانیم و اگر یه چیزی رو قبول نداشته باشیم دیگه همه چیز در مورد اون موضوع سیاه و نامید کننده است!
    نکته اینجاست که حتی واقعیت رو هم بر اساس همین عینک سیاه یا سفید توجیج می کنیم. باشد که به راه راست هدایت شویم!!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    2143

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    البته دوستان مطلب لب مطلب را ادا کردند: مهاجرت باید دلیل داشته باشد .دلیل مهاجرتتون چیست ؟
    مسلما دلایلی وجود داشت که الان کمرنگ تر شده بخاطر طولانی شدن پروسه مهاجرت..الان از دلایلی که مونده یکیش یکنواختی زندگیم هست که دلم میخواد نوع دیگه ای از زندگی رو تجربه کنم..همونطور که گفتم وضعیت مالیم متوسط هست و مسلما فرزندم روی من نمیتونه حساب باز کنه که از لحاظ مالی در آینده ساپورتش کنم و از آیندش تو این مملکتی که اصلا با ثبات نیست میترسم. و دیگه بخاطر سن احتمالا این آخرین فرصت خواهد بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad36 نمایش پست ها
    درود به همگی
    من مدیر یک شرکت دولتی و همسرم کارمند همین شرکت هست و از لحاظ امنیت شغلی مشکلی وجود نداره.من سابقه 13 ساله که بیشترش تو همین شرکت هست رو دارم.یک پسر 6 ساله دارم.وضعیت مالیم خیلی معمولی هست.متولد تهران هستم ولی سالهاست بخاطر نوع کارم در شهرستان کوچکی زندگی میکنم و امکانات شهر بزرک اینجا وجود ندارد و همچنین به دلیل فاصله دور ارتباط فامیلی ما خلاصه میشه به هر دو ماه یکبار که تهران میریم.بنطر شما مهاجرت برای خانواده ما میتونه کار درستی باشه؟
    آقا از نظر من این ریسک رو نکن اگه خیلی وضع مالیت قوی نیست خدای نکرده بیای همه سرمایه ایرانتم با اون همه مکافات جمع کردی تو یه چشم به هم زدن خرج میشه . کانادا مدیر نمی خواد که اینا بیشتر کارگر می خوان همون ایران تلاش کن پول پس انداز کن اگه نگران آینده بچتی بزرگ شد بفرستش بیاد اینجا درس بخونه اقامت بگیره این کانادایی که من می بینم تا 100 سال دیگم جمعیتش همین 30 میلیون میمونه همه پاسپورت می گیرن دلار جمع میکنن بر می گردن کشورشون )

ApplyAbroad Veteran

برای ثبت در تاریخ و جلب توجه علاقمندان به مهاجرت به کانادا: الان ساعت 7 و نیم صبح تورنتو: دما منهای 26 درجه سانتیگراد آنچه احساس می شود: منهای 42 درجه. منبع یاهو ودر. آی لاو یو پی ام سی!!!
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan110 نمایش پست ها
    برای ثبت در تاریخ و جلب توجه علاقمندان به مهاجرت به کانادا: الان ساعت 7 و نیم صبح تورنتو: دما منهای 26 درجه سانتیگراد آنچه احساس می شود: منهای 42 درجه. منبع یاهو ودر. آی لاو یو پی ام سی!!!
    برای ثبت در همون تاریخ، بعد یه 2-3 روز افتابی بسیار زیبا، امروز توی ونکوور هوا بارونیه و دمای هوا هم در این لحظه ساعت 9:21 صبح 4 درجه، آنچه احساس می‌شود هم همون 4 درجه! منبع، گوشی موبایلم!

ApplyAbroad Superstar

حالا تو این هوا نه مدرسه ای تو تورنتو تعطیل شد نه هیچی... زندگی برقراره. دوستان علاقه مند به شعبده بازی در gta یه لیوان آب جوش درست کنین بپاشین تو هوا ببینین چی میشه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)