صفحه 7 از 151 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : [1] مهاجرت از طریق نیروی های ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Class:.Categor

سلام نمیدانم جای این سوالم کجاست؟ با عرض معذرت اگر جای بدی مطرح می کنم. بالفرض کارمان درست شد و رفتیم چگونه میتوانیم وارد بازار کار رشته های خودمان شویم مثلا برای رشته مهندسی عمران چه باید کرد؟آیا امگانش اصلا هست یا نه باید کارهای درجه پایین کرد. این که بدانیم مهم است.چون اگر اینجا وضعیت نسبتا خوبی داشته باشیم در هر شغلی آنجا کار کردن خیلی سخت است . مگر به خاطر آینده بچه هایمان . در کل کسی میداند پروسه تبدیل به مهندس شدن در آنجا چگونه است!!!باز هم معذرت میخواهم اگر در جای درستی مطرح نکردم

پیش فرض پاسخ : [1] مهاجرت از طریق نیروی های ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Class:.Categor

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره نمایش پست ها
    سلام نمیدانم جای این سوالم کجاست؟ با عرض معذرت اگر جای بدی مطرح می کنم. بالفرض کارمان درست شد و رفتیم چگونه میتوانیم وارد بازار کار رشته های خودمان شویم مثلا برای رشته مهندسی عمران چه باید کرد؟آیا امگانش اصلا هست یا نه باید کارهای درجه پایین کرد. این که بدانیم مهم است.چون اگر اینجا وضعیت نسبتا خوبی داشته باشیم در هر شغلی آنجا کار کردن خیلی سخت است . مگر به خاطر آینده بچه هایمان . در کل کسی میداند پروسه تبدیل به مهندس شدن در آنجا چگونه است!!!باز هم معذرت میخواهم اگر در جای درستی مطرح نکردم
    سلام رخساره جان...به نظر من بعد از تحقیقاتی که انجام دادم شما باید سابقه کاریتون 10 -15 سال حداقل باشه تا کار مرتبط پیدا کنی...در ضمن 2-4 سال باید درس بخونی تا امتحان professional engineer بدی و تسلط کامل به زبان انگلیسی و رشته تخصصی ات داشته باشی تا بتونی 1 کار مرتبط پیدا کنی در ضمن این تفکر اشتباه است که ما مهاجرت میکنیم که کار بهتر پیدا کنیم.شاید شما بهترین کارو در اینجا داشته باشی و به خاطر مسائل دیگه میخوای مهاجرت کنی این مربوط به مسائل شخصی خودتونه ولی در هر حال به نظرم اگه فقط به خاطر کار بهتر پیدا کردن میخواید مهاجرت کنید اشتباه است.مهاجرت باید از جنبه های مختلف بررسی بشه!!
    ویرایش توسط 1000eyes : April 6th, 2010 در ساعت 08:00 AM

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط 1000eyes نمایش پست ها
    سلام رخساره جان...به نظر من بعد از تحقیقاتی که انجام دادم شما باید سابقه کاریتون 10 -15 سال حداقل باشه تا کار مرتبط پیدا کنی...در ضمن 2-4 سال باید درس بخونی تا امتحان professional engineer بدی و تسلط کامل به زبان انگلیسی و رشته تخصصی ات داشته باشی تا بتونی 1 کار مرتبط پیدا کنی در ضمن این تفکر اشتباه است که ما مهاجرت میکنیم که کار بهتر پیدا کنیم.شاید شما بهترین کارو در اینجا داشته باشی و به خاطر مسائل دیگه میخوای مهاجرت کنی این مربوط به مسائل شخصی خودتونه ولی در هر حال به نظرم اگه فقط به خاطر کار بهتر پیدا کردن میخواید مهاجرت کنید اشتباه است.مهاجرت باید از جنبه های مختلف بررسی بشه!!
    ضمن اینکه این مطلب به این فروم ربطی نداشت ولی محض اطلاع من هرکسی رو که میشناسم وقتی رفته اونجا سطح کارش از نظرخودش پایین تر از ایران بوده. این که میگم از نظر خودش چون در ایران سطح و کلاس کاری مطرحه. اونجا همه مشاغل در یک سطحند و همه محترم.مثل اینجا نیست که شهردار بیاد بگه من پایینترین شغل رو که سوفوریه رو دارم بعدشم بفهمه به یک قشر زحمتکش جامعه توهین کرده نه لطف و بعدشم معذرت خواهی کنه. اونجا شغل پایین و بالا ندارن . حقوقها هم تقریبا در یک سطحند. مگر مشاغل خیلی خاص و حرفه ای مثل ورزشکاران حرفه ای یا محققین برجسته. کلا من هرکسی که میشناسم در بدو ورود یا شغل پایین تر پیدا کرده ( اونهم حداقل بعد از 2 ماه بیکاری) یا رفته درس میخونه که بعد از اخذ مدرک کانادایی بتونه کار کنه . سابقه کاری ایرانشون هم بدردش نخورده ولی موارد فنی که داشته بدردش خورده و بعد از پیدا کردن شغل تونسته آروم آروم سطح شغلیشو ببره بالا.
    تاریخ ارسال فرمها : 26/2/2010رسیدن فرمها به اداره مهاجرت:2/3/2010 فایل نامبر اول: 14/4/2010رسيدن مدارك به دمشق11/7/2010دريافت فايل نامبر دوم26/10/2010ورشو20/12/2011 استارت پروسه13/02/2012 مديكال: 13/02/2014 پاس ریکوئست:2014/07/29 ويزا:2014/08/14

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

سلام و مرسی به خاطر پاسخ.مگر جدیدا دولت کانادا شرط درس خواندن را برای امتحان دادن برنداشته؟پس چرا باید 2-4 سال درس خواند؟بعد هم من به خاطر آینده پسرم بیشتر تمایل به مهاجرت دارم!تازه دعوا سر لحاف ملا نصرالدین میکنم!!!!اصلا ببینیم دولت کانادا قبولمان می کند یا نه؟!!بعدش خواهرم آنجاست من که یک کلمه از حرفاش سر در نمی آورم دایم می گوید کانادا و غربت خوب نیست.نیایید بهتره.آخه اینجا دندانپزشک بود آنجا باید درس بخواند.می گوید با درس خواندن هم امکان قبول شدن در رشته ما کم است خلاصه حال خوبی ندارد. برای همین مرا هم دوذل کرده. تازه هزینه زندگی خیلی معمولی را هم می گوید 3000$است(4 نفر)شوهرم حاظر به کار در رشته ای غیر از خودش نیست. اما برای من فرقی نمکند.خلاصه حسابی گیج شدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parham نمایش پست ها
    هر چی میکشم از دست همون کورش و داریوش هستش . مهاجرت به ناکجا آباد هم بهتر از ایرا ن هست
    thats what we are talking about
    hell yes!

ApplyAbroad Veteran
    parham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي شيمي - شيراز

نقل قول نوشته اصلی توسط guilty نمایش پست ها
    thats what we are talking about
    hell yes!
    بازم خیلی خوشحالم که یه طرز فکر خوب پیدا شد
    - فایل فدرال: May.17.2010 -- ایمیل آپدیت از پاریس : 2013/04/15 و مدیکال :2013/07/08 رسیدن مدیکال به پاریس:2013/07/22 پاس رکوئست: 2013/09/04

من برای زنده بودن جستجوی تازه میخواهم ...

ApplyAbroad Veteran
    parham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي شيمي - شيراز

به نظر من 2 سال اولش ممکنه سخت باشه ولی برا اونا که ایران جهنم بوده بعدش اونجا بهشت میشه
    - فایل فدرال: May.17.2010 -- ایمیل آپدیت از پاریس : 2013/04/15 و مدیکال :2013/07/08 رسیدن مدیکال به پاریس:2013/07/22 پاس رکوئست: 2013/09/04

من برای زنده بودن جستجوی تازه میخواهم ...

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

سلام
    من الان در ایتالیا مشغول به تحصیل هستم از اونجایی که تجربیات خارج از ایران شبیه هم هست فکر کردم با شما سهیم باشم
    اولین نکته ای که بهش بر میخورید میبینید ما یک ملت جدا شده و متفاوت هستیم حتی با ایتالیایی ها که به ایرانی های اروپا معروفند
    در مذهب غذا خوردن در فکر اقتصادی - در ارتباطات اینترنتی و نقش اینترنت در زندگی - در تعارفات - در نحوه زندگی که معمولا ما دنبال پول جمع کردن و پس اندازیم و اونها سفر - در حتی توالت رفتن در تعاریف دوست دختر و پسر - در استفاده از سوخت و انرژی - به قول دوستمون در لباس شستن - حتی خرید اینترنتی که ما در ایران یا تجربش نداشتیم یا معدود که این مورد با وجود اینکه ابتدایی و بچه گانه به نظر میاد ولی حیاتی و مهمه و هزاران مورد دیگر
    من از وقتی اینجا امدم حس میکنم از ته یک چاه امدم به سطح زمین تازه میخوام تصمیم بگیرم در بیابان پیشرو کجا برم و کدام مسیر را انتخاب کنم
    قصد من از گفتن موارد فوق این هست که ما با طرز تفکر ایرانی نمی تونیم در خارج از کشور دوام بیاریم و قبل از امادگی برای تغییر مکان فیزیکی باید تغییر ذهنی در خودمون ایجاد کنیم
    بعضی از ابرانی ها اینجا هستند که به قول دوستمون دم از کورش و هنر نزد ایرانیان است و بس میزنند البته بعد از یک هفته گردش در مورد هنر کوتاه میان !!!! و بعد میفهمند گذشته خوبه به شرطی که هدایت کننده به اینده باشه نه بهانه ای برای ماندن در خیال ...
    دوستی میگفت وقتی خرید میکنی قیمت تبدیل نکن مثل خودشون فکر کن حالا میفهمم یعنی چی
    من قبل از اینکه اینجا بیام در ایران در خانواده پر رفت وامد و شلوغی بودم و عاشق تلویزبون . همه به من میگفتن اروپا دپرس میشی اونها 7 میرن خونه و 7.5 جایی باز نیست و زبونشون را بلد نیستی....... ولی نگفتن اگر مثل خودشون زندگی کنی مشکلی نداری
    اینجا از ساعت 10 شب شوفاژ خوابگاه در اوج سرما خاموش بود و استدلالشون هم این بود که شب شما زیر لحاف هستی ! این صرفه جویی که ناشی از هزینه زیاد سوخت هست براشون فرهنگ شده
    من برای اولین بار در خانه زندگی با جوراب کرکی و کاپشن و دو تا شلوار روی هم را تجربه کردم
    در مورد نگرش خارجی ها به ما اگر بخواهیم مثال بزنیم
    مثل برخورد ما با افغانی ها هست با وجود انکه اونها هم مذهب و هم منطقه ورنگ پوست و تا حدودی زبانشون مثل ما هست و حتی قبلا جزو کشور ما بودند ( قصد توهین ندارم فقط از نظر شغل و ازدواج و مرتبه اجتماعی میگم البته در کشورهایی مثل کانادا و استرالیا و امریکا مسلما بهتر هست ولی بعید میدونم مثل خودشونی ها باشه)
    البته اینجا همه سیاست دارند و به قول دوستمون خود سانسور هستند ولی در رفتار مشخص هست
    ابن روزها هم که تبلیغات به ضرر ما هست
    منظور اینه که اگر ادم حساس و ناز نازی هستید خارج را بیخیال بشید
    تازه من از دیدگاه اینها پول حساب میشم نه رقیب کاری چون فعلا دارم خرج میکنم

Junior Member vaheeds آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد

به نظر من این سوال قطعیت ندارد و بسته به شرایط هر کس پاسخ متفاوت است
    وبلاگ من : کانادا، رویا تا واقعیت http://canadadreamtoreality.blogfa.com

دوستان اگر علاقه داشتید مقاله ای در این زمینه را در وبلاگ من مطالعه کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)