صفحه 9 از 151 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت به کانادا که فایلشان به ورشو ارسال شده است

سلام دوستان
    من هم برای دوستانی که مدیکال گرفتند خوشحالم و تبریک میگم وامیدوارم دست راستشان زیر سر بقیه باشد و همچنین به زودی دیگه 2004ی و بعد هم 29005ی در اینجا نمانده باشه و به فروم مقیمان کانادا بپیوندند.
    من چون نزدیک به 6 سال در کانادا زندگی کرده ام می تونم اینو بهتون بگم که مطمئن باشید در ابتدا حتماً یه چیز هایی توی ذوقتان خواهد زد و مطمئناً هیچ کجا بدون مشکل نخواهد بود و شما با این آمادگی ذهنی به آنجا بروید. اما و اما اینو هم بدونید که اگه پس از چند سال مجبور به برگشت شدید زندگی برایتان در اینجا بسیار سخت و احتمالاً غیر قابل تحمل خواهد بود و اونوقت هست که قدر اونجا رو خواهید دونست. البته اگر هم عاقل باشید و یا بتوانید هم که اصلاً باز نخواهید گشت و یا مانند همین دوستانی می شوید که اونجا نشستند ولی دائم مشغول ناشکری و بدگویی هستند می شوید و یا با تمام سعی و تلاش و قدر شناسی و تا حدودی وفق پیدا کردن با محیط و اذ عان به اینکه هیچ کجا بدون مشکل نخواهد بود و حداقل به پای ایران نخواهد رسید، به کار و تلاش خود ادامه خواهید داد و نه خودتان نا امید می شوید و نه آیه یأس برای دیگران می خوانید.
    البته اینو هم اضافه کنم که اگه قراره دائم برای این و اون دلتنگی کنید و زندگی رو به این خاطر تعطیل کنید بهتره همین جا بر دل اونها بنشینید و به خودتون سختی ندید چون احتمال انواع مشکلات روانی هم وجود داره خصوصاً افراد مجرد.
    شروع پروسه در دمشق:11 اپریل 2006-UL از طرف ورشو: 2سپتامبر 2010-ارسال مدارک: 15سپتامبر و تکمیلی 5 اکتبر
    دریافت مدیکال: 29 اکتبر 2012- رسیدن مدیکال به لندن: 8 نوامبر-pr: Feb 8, 2013 دریافت ویزا: 12 فوریه 2013

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت به کانادا که فایلشان به ورشو ارسال شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojola نمایش پست ها
    دوستان
    ضمن عرض تبریک به دریافت کنندگان مدیکال و آرزوی موفقیت برای همه دوستانیکه مهاجرتشون نزدیکه تنها یه خواهش دارم
    لطفا پس از چند ماه زندگی در کانادا به ما که هنوز سرکاریم بگید انشاء ... اونجا اوضاعتون خوبه و لطفا راستشم بگید !
    من مشکلم اینه که با اینکه 6 ساله زندگیم رو هواست هر کسی از فامیل یا دوستان وقتی از کانادا میاد چند ماهی ایران میگه اونجا بده و کجه و اصلا بی خیال کانادا شو و همینجا زندگیتو کن و از این حرفا ! اما موندم چطور خودشون اینکارو نمیکنن ! شاید چون متاهل هستند و یه نفرشون ایران مونده تا درامد داشته باشه
    اما بعقیده من مهاجرت به خارج از کشور برای شخص مجرد بمراتب آسانتر و موفقیت آمیزتر از شخص متاهلیه که همسرشو گذاشته اینجا و خودش با بچه ها رفته اونجا

خلاصه امیدوارم به یاد این تالارمون و این روزا که در کنار هم بودیم اینکارو برای من انجام بدید
    منهم از این افراد دیدم و دور و برم هست البته افرادی را هم دیدم که بسیار راضی هستند. وقتی که این دو دیدگاه را انالیز کردم به این نتیجه رسیدم که دسته اول افرادی هستند که در انجا موفق نبودند که این عدم موفقیت نیز خود علل مختلفی دارد و دسته دوم افرادی هستند که در انجا موفق هستند به نظرم مهمترین عامل موفقیت یا عدم موفقیت دستیابی به شغل خوب است. اگر شغل خوب داشته باشی خیلی بعید است که از اونجا بد بگی. ضمنا فرمایشات فرال عزیز رو هم تایید می کنم، چون خودم نه در کانادا ولی در یک کشور اروپایی زندگی می کنم و از نزدیک این مسائل رو می بینم.

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به Québec

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    بستگی داره، استرالیا باید مدارکت همه آماده باشه و ielts داشته باشی و assess می خواهد و در عوض مصاحبه نداره و روندش کاملا روتین هست یعنی 2 در 2 مساوی 4 ! فرانسه خوندن هم نداره ! مسافرت رفتن نداره و همه کارها آنلاین است و بعد ویزا در تهران 1 روزه مهر می زنن در پاس

کبک فقط فرم پر کردن داره و مصاحبه داره و دست افسر خیلی بازه! باید بری سوریه! روندش گنگه! ولی در عوض تکلیفت زود روشن میشه، تنها بدیش میشه گفت فرانسه خوندن در مدت کوتاه است و برای کسانی که b2 می خوان یکم بیش از حد سخت!
    استرالیا همش قانون عوض می کنه و به حرف خودش هم پایبند نیست! کبک دیر به دیر قانون عوض میکنه
    مقايسه کبک و استراليا اصلاً امکان ندارد سطح فرهنگی مردم کانادا بسيار بالاتر بوده و به جان خريدن سختی فرانسه خوندن صد برابر بهتر از زندگی تو استراليا ست

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    مقايسه کبک و استراليا اصلاً امکان ندارد سطح فرهنگی مردم کانادا بسيار بالاتر بوده و به جان خريدن سختی فرانسه خوندن صد برابر بهتر از زندگی تو استراليا ست
    خب اگه سطح فرهنگی کاناداییها خیلی بالاتر از استرالیا باشه که خیلی واسه من مهاجرایرانی که فرهنگم پایینتر از استرالیایی ها هم هست زندگی سخت میشه .

نمی دونم بر چه مبنایی اینو می گین، تا جایی که من می دونم این 2 تا کشور بی نهایت به هم شبیه هستن، هم اقتصادی و هم فرهنگی. فقط آب و هوا فرق داره. هر دو پر از خارجی! اگه منظورتون از پایین بودن فرهنگ استرالیا کفش نپوشیدن اونهاست که اون بحثش جداست و اونجور چیزا در کانادا نیست ولی لزوما خونگرم بودن و شوخ بودن دلیل بر بی فرهنگی نیست! بله به ظاهر مردم در کانادا شیک تر هستن. ولی از نظر مقایسه های آماری کیفیت زندگی در این 2 تا کشور برابر هست. (بحث بیمه و بهداشت جداست که در کانادا به مراتب بهتر از استرالیا است)

نمی دونم بر چه مبنایی اینو می گین، تا جایی که من می دونم این 2 تا کشور بی نهایت به هم شبیه هستن، هم اقتصادی و هم فرهنگی. فقط آب و هوا فرق داره. هر دو پر از خارجی! اگه منظورتون از پایین بودن فرهنگ استرالیا کفش نپوشیدن اونهاست که اون بحثش جداست و اونجور چیزا در کانادا نیست ولی لزوما خونگرم بودن و شوخ بودن دلیل بر بی فرهنگی نیست! بله به ظاهر مردم در کانادا شیک تر هستن. ولی از نظر مقایسه های آماری کیفیت زندگی در این 2 تا کشور برابر هست. (بحث بیمه و بهداشت جداست که در کانادا به مراتب بهتر از استرالیا است)
    البته با حرف شما موافقم. اما بيشتر منظورم بحثهاي تاريخي و ريشه هاي فرهنگي اين 2 ملت بود. به هيچ وجه مردم كانادا (نه مهاجران) با مردم استراليا و يا حتي آمريكا قابل مقايسه نيستند. اين را همينطوري نمي گويم چون در اين خصوص با كساني كه در هر 3 كشور زندگي مي كنند ارتباط دارم و نتيجه مقايسه را مي گويم. البته بحث اين تايپك مقايسه 2 ملت نيست فقط به نظر من براي مهاجرت و زندگي دائم كانادا از بقيه كشور ها ارجح تر است.

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

و همینطور تا جایی که من میدونم مردم اورپا عاشق استرالیا و مخصوصا نیوزلند هستن و 70 درصد جمعیت استرالیا مسیحی هستن و مملو از مردمان اروپایی الاصل. آب و هوای خاص استرالیا و مناظر فوق العاده زیباش و ساختار و بنای شهری، گونه های حیوانی نادر و معماری کلیسا ها و بناهای دیگه و ... اونجا رو جز محبوترین کشور ها برای تعطیلات امریکاییها و اروپاییان کرده تا یه فرصت گیر میارن سه سوت پرواز میکنن به استرالیا (این یه مورد رو من شنیده بودم ولی باورم نمیشد تا اینکه سریال Lost رو دیدم). از اونجایی که رفت و آمد بین استرالیا و نیوزلند بسیار ساده هست و تو نیوزلند مناظر بکر بسیاری وجود داره و و اولین کشوری هست که طلوع آفتاب رو میبینه و همچنین بسیار ارزان و دارای مردم مسافر پذیر هست استرالیا و نیوزلند دو کشور بسیار زیبا و تمیز تشخیث داده شدن. خوب این از این. در آمار Mercer's City Ranking Tables شهر Vienna از استرالیا مقام اول رو به لحاظ Quality of living survey آورده و بعدش Zurich و بعد اون Geneva و در مقام چهارم تازه میرسیم به Vancouver.
    ولی وقتی بحث تجریه میشه حتی خیلی از ایرانیا که قبلا تو استرالیا بودن، کانادا و سرمای اونحا رو به سرزمین گرم و زیبای کانگروها ترجیح میدن. تا اینجا که من فهمیدم اولین دلیلشون ورود راحت به آمریکاست! دوم اینکه استرالیا رو سرزمینی تنها و دور افتاده و جدای از تمدن پیشرفته میدونن. ولی به هر حال کسایی که کانادا رو نقد میکنن خیلی بیشتر از افرادی هستن که استرالیا رو. به هر حال من نتیجه گیری نمیکنم و با solitude موافقم. باز هم تحقیق کنید و راحت در مورد این دو کشور نظر ندید.

البته با حرف شما موافقم. اما بيشتر منظورم بحثهاي تاريخي و ريشه هاي فرهنگي اين 2 ملت بود. به هيچ وجه مردم كانادا (نه مهاجران) با مردم استراليا و يا حتي آمريكا قابل مقايسه نيستند. اين را همينطوري نمي گويم چون در اين خصوص با كساني كه در هر 3 كشور زندگي مي كنند ارتباط دارم و نتيجه مقايسه را مي گويم. البته بحث اين تايپك مقايسه 2 ملت نيست فقط به نظر من براي مهاجرت و زندگي دائم كانادا از بقيه كشور ها ارجح تر است.
    فکر کنم منظورتون از ریشه تاریخی تبعیدی بودن و زندانی بودن و ... است و اینکه اونهایی که خلاف کار بودن رو میفرستادن به استرالیا. ولی خب نمیشه گفت چون یکی چند نسلش اونور تر خلاف کار بوده پس فرهنگش پایینه. می دونین کلا مثل اینکه ایرانیها در آمریکا و کانادا بهتر خودشونو وقف می دن و برای همین همه ایرانیها می گن آمریکا و کانادا. ولی مثلا من یه دوست دارم استرالیای هست و کابینت سازه توی یه شهر کوچک در New south wales و به طرز عجیبی اهل کتاب و مطالعه و اینهاست، به طوری که من واقعا از صحبت کردن باهاش لذت می برم، انگار نه انگار که فقط یه کابینت سازه! بی نهایت با کلاس و مودب و فهمیده! کلا من به شخصه فکر کنم پیشرفت در آمریکای شمالی راحتتره ولی زندگی در جایی مثل استرالیا شیرین تر و هیجان انگیزتره. در مورد دین و فرهنگ هم یه مساله شخصی هست. من به شخصه ترجیح میدم در جایی مثل آلمان و فرانسه و هلند باشم از لحاظ دینی و آزادی تا توی جامعه مذهبی آمریکا. ولی خب تکنولوژی و امکانات آمریکا هم یه مساله است. همانطور که می دونین آمریکا اصلا آزادی که در اروپا و خصوصا هلند هست رو نداره و کلا اروپایی ها آمریکاییها رو متحجر می دونن!

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

فکر کنم منظورتون از ریشه تاریخی تبعیدی بودن و زندانی بودن و ... است و اینکه اونهایی که خلاف کار بودن رو میفرستادن به استرالیا. ولی خب نمیشه گفت چون یکی چند نسلش اونور تر خلاف کار بوده پس فرهنگش پایینه. می دونین کلا مثل اینکه ایرانیها در آمریکا و کانادا بهتر خودشونو وقف می دن و برای همین همه ایرانیها می گن آمریکا و کانادا. ولی مثلا من یه دوست دارم استرالیای هست و کابینت سازه توی یه شهر کوچک در New south wales و به طرز عجیبی اهل کتاب و مطالعه و اینهاست، به طوری که من واقعا از صحبت کردن باهاش لذت می برم، انگار نه انگار که فقط یه کابینت سازه! بی نهایت با کلاس و مودب و فهمیده! کلا من به شخصه فکر کنم پیشرفت در آمریکای شمالی راحتتره ولی زندگی در جایی مثل استرالیا شیرین تر و هیجان انگیزتره. در مورد دین و فرهنگ هم یه مساله شخصی هست. من به شخصه ترجیح میدم در جایی مثل آلمان و فرانسه و هلند باشم از لحاظ دینی و آزادی تا توی جامعه مذهبی آمریکا. ولی خب تکنولوژی و امکانات آمریکا هم یه مساله است. همانطور که می دونین آمریکا اصلا آزادی که در اروپا و خصوصا هلند هست رو نداره و کلا اروپایی ها آمریکاییها رو متحجر می دونن!
    در کنار همه شیرینی های هلند حتما باید دختر خاله من یکبار صحبت کنید تا برای همیشه منصرفتون کنه از رفتن به سرزمین سردی آدمها!
    با اینکه این بحث بهتره تو تاپیک مناسب ادامه داشته باشه و خیلیا فکر کنن ربطی به اینجا نداره ولی فکر می کنم خیلی عالی باشه برای اینکه واقعا ببینیم از مهاجرت چی می خواهیم. آیا کبک مقصد خوبی هست برامون یا اینکه یه مسیر عبور و یا حتی اولین گزینه برای خلاصی از وضع موجوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    در کنار همه شیرینی های هلند حتما باید دختر خاله من یکبار صحبت کنید تا برای همیشه منصرفتون کنه از رفتن به سرزمین سردی آدمها!
    با اینکه این بحث بهتره تو تاپیک مناسب ادامه داشته باشه و خیلیا فکر کنن ربطی به اینجا نداره ولی فکر می کنم خیلی عالی باشه برای اینکه واقعا ببینیم از مهاجرت چی می خواهیم. آیا کبک مقصد خوبی هست برامون یا اینکه یه مسیر عبور و یا حتی اولین گزینه برای خلاصی از وضع موجوده.
    حرفتون درسته چون بسياري از كساني كه اقدام به مهاجرت به كانادا يا استراليا مي كنند واقعا به بعد از مهاجرت فكر نمي كنند و تصور مي كنند همين كه ويزا رو گرفتند، يك عده با فرش قرمز منتظر اونها هستند تا زودتر بيان اونجا! بهتره واقعيت ها رو ببينيم و اينكه ما ايرانيها كجا بهتر مي تونيم با شرايط زندگي و كار يك كشور خارجي كنار بياييم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)