صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 97

موضوع: ارائه ارز ۴۲۰۰ تومانی به آزمون‌های بین‌المللی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارائه ارز ۴۲۰۰ تومانی به آزمون‌های بین‌المللی

من براشون یه سوال فرستادم به این مضمون که یه جورایی تکلیف رو روشن کنن، شماره هاشون هم که جوابگو نیست اصلا غیر از اون شماره ی که گذاشتند دوستان و تماس گرفتم قبلا با اون.
    اگر تصادفا ساعت اداری گذرم بیفته حتما سر حضوری هم مزاحمشون میشم.
    حداقل کاری که میتونن بکن اینه که مردم رو الکی علاف نکنن، مثل قبل از عید نگن مردم نگران فلان و بهمان نباشن بعد در عمل آن کار دیگر بکنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

دوستان لطفا به بان مركزي قسمت نظارت ارزي هم تماس بگيريد
    29951

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    دوستان لطفا به بان مركزي قسمت نظارت ارزي هم تماس بگيريد
    29951
    امروز که دیگه ظاهرا کسی جواب نمیده، البته بودن هستن ولی خب لطف کردن و بعد از دوبار معطلی چند دقیقه ای گوشی رو برداشتن و قطع کردن...
    با این تغییر ساعات کاری هم که عملا هر کاری بخواد انجام بشه باید در بازه ی 9:30 تا 11:30 باشه لابد.
    در هر حال من هر جای دیگه ای دوستان پیشنهاد بدن هم یه وقتی اختصاص میدم و سعی میکنم حتما من هم اعتراضم رو اعلام کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

دوستان امروز بانک مرکزی اینطوری جواب داد به من:
    تا امین ارز شرکت در ثبت نام آزمون های تخصصی و علمی داخل و خارج کشور، و هزینه درخواست دانشگاه های خارج کشور (یعنی همون Application fee)مندرج در فرم ثبت نام بلامانع است.
    به استناد بخشنامه15244/97 مورخه 1397/01/25

لطفا هم اینو به سازمان سنجش گوشزد کنید و هم به خود بانک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    دوستان امروز بانک مرکزی اینطوری جواب داد به من:
    تا امین ارز شرکت در ثبت نام آزمون های تخصصی و علمی داخل و خارج کشور، و هزینه درخواست دانشگاه های خارج کشور (یعنی همون Application fee)مندرج در فرم ثبت نام بلامانع است.
    به استناد بخشنامه15244/97 مورخه 1397/01/25

لطفا هم اینو به سازمان سنجش گوشزد کنید و هم به خود بانک

خیلی ممنون از پیگیری تون و خسته نباشید.
    منتها من خواستم این رو هم اضافه کنم که درسته که طبق بخشنامه ی مذکور در بند 18 ارز به آزمون های بین المللی که توسط سازمان سنجش برقرار میشه تعلق میگیره ولی ای بسا سازمان سنجش محترم! این ارز رو گرفته ولی خب داره هی لفتش میده تا اون 4200 تومنی که برای هر دلار پرداخت کرده رو حالا با دلار 4365 و ای بسا بیشتر به مردم بفروشه...

در مورد اپلیکیشن فی هم من هرچی گشتم چیزی به صراحت پیدا نکردم (البته میشه اپلیکیشن فی رو مصداق بند 29 دونست) ولی خب وقتی ارز تک نرخی شده و صرافی ها عملا کاری برای مشتریان عادی مثل ما دانشجوها نمیکنن قاعدتا این مورد رو هم به نحوی باید پوشش بدن اگرچه ممکنه مثل همون ارز شهریه بگن در عمل امکانش نیست و باز ای بسا که این امکان هست ولی رانتی شده براشون و به ما این طور توضیح میدن.

نرخ بازار ثانویه هم که این روزها صحبتش میشه تا اونجا که من متوجه شدم مربوط به صادر کننده و وارد کننده س و اصلا به ما مربوط نمیشه که بخوان دبه کنن و بگن شامل شما نمیشه.

تنها چیزی که اینجا مجهوله و اگر مشخص بشه خیلی مسائل روشن میشه اینه که آیا سازمان سنجش و بقیه ی برگزار کننده ها اصولا ارزی گرفتن یا نه که مثل بقیه ی مسائل تا پیگیری از طرف مردم نباشه به نفعشونه که اصلا معلوم نشه و همین جور یه روز یه روز کارشون رو بکنن.
    ویرایش توسط Mo_Ve : July 22nd, 2018 در ساعت 05:28 PM دلیل: اضافه کردن لینک بخشنامه

Junior Member

من فقط خواستم خدمت اون دوست عزیزی که کامنت گذاشته بودن برای من عرض کنم که: دوست من! شما اگه دلت نمیخواد اعتراض نکن، من امثال شما رو خیلی دیدم، من خودم بیمار خاص تو خانواده درجه یک ام دارم، شما نمیخواد نبودن ارز برای دارو رو به من گوشزد کنی، مطمئنا هرکسی که داره جلای وطن میکنه مرده ی یکی دو تومن پول نیست ولی یه عده مثل من به یه فلسفه ای باور دارن، همه مثل من نیستن و با این حرفای شما دلسرد میشن، مشکل مملکت ما دقیقا وجود این تفکر و حاملان این تفکراته، به جای اینکه بیایم مسئله رو حل کنیم مدام میگیم نمیشه، بله نشده چون ما نخواستیم، چون کار درست انجام دادن زحمت داره و ما اهل زحمت دادن به خودمون نیستیم اصولا و این منش و روش متاسفانه تا بحال همیشه در اکثریت بوده.

تمام برنامه ریزی های من بهم ریخته، دوستان تا یه اعتراض اساسی نکنیم فایده نداره، پیشنهاد من اینه که یه گروه تشکیل بدیم و با هم هماهنگ بشیم حضوری بریم جلوی سازمان سنجش یا نمی دونم هر جایی که باید بریم معترض بشیم، یه اعتراض دانشجویی که همیشه جواب داده

چند سال پیش قیمت ازاد کردن مدارک وزارت بهداشت بالا رفت ما رفتیم جلوی وزارتخونه نشتیم و اعتراض کردیم، سریع تغییرش دادن به قیمتای قبل

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sdfarahani نمایش پست ها
    تمام برنامه ریزی های من بهم ریخته، دوستان تا یه اعتراض اساسی نکنیم فایده نداره، پیشنهاد من اینه که یه گروه تشکیل بدیم و با هم هماهنگ بشیم حضوری بریم جلوی سازمان سنجش یا نمی دونم هر جایی که باید بریم معترض بشیم، یه اعتراض دانشجویی که همیشه جواب داده
    من شخصا مشکلی ندارم با اینکه برم دم سازمان ولی همون جور که گفتم اول باید مشخص بشه که آیا واقعا خود سنجش مشکل داره یا نه داره بازی در میاره، سویفت هم که الان بسته س ظاهرا منتها طی تماسی که با امور دانشجویان و بانک سامان داشتم گفته شد که میشه ثبت خدمت کرد و یه کاری کرد.

امور دانشجویان میگفت که بعد از پذیرش ارز اولیه میدن ولی خب طی توضیحی که دادم بهشون حداقل هزینه های امتحانات قبلش و هزینه ی درخواست خود دانشگاه هست که گفتند بیا با خانم اصفهانی (نبش کوچه ی سهیل) صحبت کن، من خودم فردا میرم و صحبت میکنم.

هم خود بانک مرکزی بخشنامه کرده و هم الان ارز بازار آزاد به زعم آقایون غیر قانونیه و انگار توی بازار ثانویه هم بالای 7500 اصلا مشتری نداره که حالا اینجا شده نون دونی واسه یه عده که دلار 9000 تومنی و بیشتر برای دانشجو ها حساب کنن!

به نظر من با پیگیری شخصی هم میشه به نتیجه رسید.
    ویرایش توسط Mo_Ve : July 23rd, 2018 در ساعت 10:43 AM دلیل: typo

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

الان سازمان سنجش ارز گرفته یا نه؟
    چون بانک مرکزی گفت اگر بانکی ارز نداد به ما اسم بانک و شعبه رو اعلام کنید.
    میخوام بدونم سنجش ارزش داره؟ یا اگه نداره کدوم بانک بهش میگه نمیدیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)