نقل قول نوشته اصلی توسط mehdidarab نمایش پست ها
سلام به همه دوستان. خسته نباشید. من فوق لیسانس مهندسی برق- قدرت هستم. در ایران الان هستم و در حال کار در زمینه رشته خودم هستم. حدود 4 سال هم سابقه با بیمه دارم. در دانشگاه هم تدریس میکنم. و در ضمن متأهل هم هستم. میخواستم بدونم من از چه طریقی و با طی نمودن چه مراحلی میتونم از طریق کار در ترکیه اقامت و کار داشته باشم و با همسرم برم در اونجا اقامت و کار کنم؟و اصلا این کشور شرایط مناسبی داره که آدم زندگیش رو ببره اونجا؟
با سلام
دوست عزیز شرایط از فرد به فرد فرق میکنه وضعیت فرهنگی، مادی،‌ معنوی، اعتقادی و.... همه دخیل هستند. برای یکی خیلی عالی هست بره ترکیه ولی برای دیگری حیلی سخت هست.

در مورد کار هم اولا باید در نظر بگیرین کار با اقامت مقوله های جدا هستند،‌ شما میتونید ویزای کار بگیرید، یعنی برای کار در بخش ویزا قرار میگیره و باید اول سالانه و در مدت های بعد به صورت بلند مدت تر تایید بشه و بعد زمان مشخص بشه به اقامت و... تبدیل کرد.

و اما در مورد کار باید بگم برای کسی که بخواد از ایران بره ترکیه و کارفرمایی پیدا کنه که بخواد اون را استخدام و برای اون ویزای کار درخواست کنه کار خیلی سخت هست، نمیشه گفت غیر ممکن هست ولی خیلی سخت هست درصد پایینی میتونن از این طریق کار پیدا کنند.

و اینکه اکثرا هم در ردیف شغلی برای مثال مهندسی نمی تونن ویزای کار بگیرن و در موارد متفرقه ویزا میگیرن، چون استنباط وزارت کار ترکیه این هست که باید این فرد نسبت به فرد بیکار ترکیه ای که همین رشته را تحصیل کرده اولویت داشته باشه و مورد نیاز کارفرما و ترکیه باشه. مرجع ارائه ویزای کاری در ترکیه وزارت کار ترکیه هست و درخواست کننده هم باید کارفرما با حداقل های مورد نیاز وزارت کار باشه.