صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 116 , از مجموع 116

موضوع: روادید برای همسر دانشجوی شاغل تحصیل در ایتالیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sapienza

پیش فرض پاسخ : روادید برای همسر دانشجوی شاغل تحصیل در ایتالیا

سلام دوستان, ویزای تحصیلی من آگوست رد شد برای اینکه مدارک مالیم کافی نبود و دوباره دسامبر با وجود اینکه شرایط قبلم رو توی ایمیل برای سفارت توضیح دادم و گفتم اگر میتونم برای ترم دوم با پذیرش ترم دوم اقدام کنم بهم وقت بدید و اونا هم گفتن اگر پذیرش داری بیا! در کمال ناباوری بعد از دو ماه برای گرفتن جوابم رفتم و دیدم دو روز بعد از مصاحبه ام رد شدم !!!!! و دلیلشون این بود که چون در سال 2016 رد شدم دیگه نمیتونستم برای همون سال اقدام کنم در حالیکه من ازشون پرسیده بودم !!!!!! همسر من دانشجوی ارشد هستن توو رم , من از خانم هایی که مسوول قسمت تحصیلی بودن پرسیدم که میتونم توریستی با دعوتنامه همسرم اقدام کنم؟ گفتن که بله میتونم و این دوتا ربطی به هم ندارن. حالا نگرانم که نکنه دوباره رد شم کسی اطلاعاتی داره که بتونه کمکم کنه لطفا؟!

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

تا اونجا که متوجه شدم ویزای همسر برای ایتالیا متاسفانه وجود ندارد. برام عجیب بود اخه چنین قانونی فکر کنم فقط در این کشور اجرا میشه.
    خب الان اگر همسر یا شوهر یک نفر بخواد بره همراه دیگری اگر خودش دانشچو باشه به همسرش ویزای توریستی میدن؟ اگر بلی میتونه از داخل ایتالیا تمدید اقامت بکنه یا در اصل اپلای بکنه برای دانشگاهی و دانشجو بشه و اتوماتیک وار بتونه اقامت بگیره در دوره دانشجویی؟
    یه راه حلی هم به ذهن میرسه پذیرش از دانشگاهی در ایتالیا و بعد تعویض اون دانشگاه به دانشگاه مورد نظر است. مثلا ددلاین دانشگاهی که فرد میخواد بره تموم شده تا سال بعد.یه دانشگاه دیگر اپلای کند و بعد دانشگاهش را در ایتالیا عوض کند. البته نمیدونم قضیه بورس چی میشه!
    کسی تجربه این چنینی داشته؟

Junior Member

سلام دوستان بنده همسرم در حال حاضر دانشجو در ایتالیاس و مدارک لازم از قبیل تمکن مالی و خانه و غیره رو هم داره. ولی امسال گویا یک سایت به این پروسه از طرف پرفتورا اضافه شده که مدارک رو اونجا آپلود کنند ولی متاسفانه این سایت از همه درخواست کننده ها ویزای کار می خواد، در صورتی که دانشجوها ویزای کار ندارن اصلا.
    خواستم ببینم کسی از این موضوع خبر داره؟ ما حتی پیگیری هم کردیم و گفتن قرار هست این مسئله درست بشه ولی الان بیشتر از دو ماهه که پشت این سایت موندیم.
    کسی می تونه در این بابت راهنمایی کنه؟

ممنون

سلام دوستان محترم

بنده تقریبا تا 4 صفحه از این تاپیک را خواندم ولی در کل نتیجه شفافی نتوانستم بگیرم. بنده از دانشگاه پیزا برای مقطع ارشد کامپیوتر پذیرش گرفته ام می خواهم ببینم آیا برای نامزدم میتوانم ویزای همراه بگیرم یا خیر تا براساس آن تصمیم به اقدام برای ثبت نام در دانشگاه انجام دهم.
    لطفا اگر منبعی سراغ دارید که بطور شفاف شرایط گرفتن ویزا برای همسر را توضیح دهد یا از دوستان اگر تجربه ای دارند لطفا بنده رو راهنمایی کنید
    خیلی ضروریه
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anali نمایش پست ها
    دوستان خواستم تجربیات همسرم بگم شاید به درد کسی خورد
    همسر من به عنوان ریسرچر از دانشگاه بولزانو پذیرش گرفت و براش اجازه کار فرستادن. اینجا سفارت بدون وقت رفت تو و پاسپورت و کپی مدارکی که براش فرستاده بودن برد .
    اسمش تو سیستم گفتن نیومده.از دانشگاه پرسید گفتن بولزانو به سیستم وصل نیست دستی اقدام کنن. بهشون گفت .سفارت هم گفتن اگه به سیستم وصل بود ویزا رو سه روزه میدادیم الان سه هفته طول میکشه.بعد سه هفته رفت و ویزاش گرفت.
    رفت بولزانو و اونجا دانشگاه راهنمایی کردن و رفت اداره مربوظه برای انجام کارای الحاق به همسر.همه مدارک لازم داشت.همون مدارک که دانشگاه اماده کرده بود مثل اجازه کار و قرار داد... فقط قرار شد خونه اجاره کنه تا اونا مدارک بفرستن واسه سفارت و من اینجا واسه ویزا اقدام کنم.
    با سلام
    میخواستم بدونم همسر شما تونستند برای شما ویزای همرا بگیرند؟ و اینکه چقدر زمان برد تا شما بتونید ویزا بگیرید
    ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in medical biotechnology

پیش فرض پاسخ : پیش فرض پاسخ : روادید برای همسر دانشجوی شاغل تحصیل در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط mina915 نمایش پست ها
    سلامم همه این 8 صفحه رو خوندم ولی انگار همه افرادی که اینجا بحث بردن همسراشونو دارن کسایی هستن که اونجا یه دوره دکترا یا ارشد درس میخونن ولی من میخوام یه فرصت مطالعاتی 6 ماهه برم آیا به شوهرم ویزا میدن که با هم بریم یا نه؟
    تو رو خدا یکی واضح جواب بده اگه نشه منم نمیتونم برم و دنبال یه جای دیگه بگردم
    من کیس مشابه شما دیده ام که سفارت گفت بهشون ویزای توریستی بگیرند

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)