صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 116

موضوع: روادید برای همسر دانشجوی شاغل تحصیل در ایتالیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید برای همسر دانشجوی شاغل تحصیل در ایتالیا

منظورم بورس رسمی از خود دانشگاه است نه مثل ادیزو و ... .

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2 نمایش پست ها
    منظورتون از این بورس چه نوع بورسیه؟

Junior Member

دوستان لطفا برای گرفتن ویزای همسر برا دکتری با بورس راهنمایی کنید. اینطور که من متوجه شدم دو روش Family Reunion و Family Cohesion وجود داره و دومی سریع تر هست ولی باید در زمان درخواست همسر ایتالیا باشه! دوستانی که تونست این کار رو بکنن از کدوم روش رفتن و روندش چی بوده؟

Junior Member

سلام دوستان،
    اگه یه نفر واسه مستر در پلی تکنینک باشه و بورس dsu هم داشته باشه، و بعد تقریبا یه سال ازدواج کنه، چطوری همسرش میتونه بیاد باهاش ایتالیا؟ میشه لطفا راهنمایی کنین.

سلام دوستان عزیز، امیدوارم که حال همگی خوب و خوش باشد ان شالله...
    دو تا سوال خیلی مهم داشتم که اگر جواب بدید من رو شرمنده ی خودتون می کنید:
    من از دانشگاه پلی تکنیک تورین پذیرش گرفتم، و همسرم نیز در یکی از پروگرم های Erasmus Mundus پذیرش گرفته که ترم 1 ایشون هم ایتالیا هستن ولی در یک ایالت دیگه. حال سوال:
    1- آیا همسر من میتونه از این ادمیشن استفاده کنه و ویزاش رو بگیره، بعد که رسید اونجا بیاد پیش من زندگی کنه و اصلا تحصیلش رو شروع نکنه ؟؟ آیا نمیگن شما که ویزای دانشجویی گرفتی حتما باید بری درس بخونی ؟؟!!
    2- اگر ما اینکار رو انجام بدیم و من برای بورس EDISU در تورین اقدام کنم، آیا بهمون گیر نمیدن ؟؟ اگر ان شالله بورس رو بگیرم خوابگاهی که بهم میدن متاهلی خواهد بود یا نه ؟؟

پیشاپیش از لطف دوستان بسیار متشکرم.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

با سلام خدمت دوستان عزیز. من یه سوال راجع به ویزای همسر داشتم. همسر بنده تا اواخر سپتامبر ویزای شینگن داره ولی مربوط به یک کشور دیگه اروپایی هست. من ایشالا تا اوایل سپتامبر ایتالیا هستم خواستم بدونم اگه ایشون با ویزای شینگنشون همراه من بیان میتونم از خود ایتالیا و از طریق immigration office محل تحصیلم ویزای همراه ایشون و رزیدنتشون رو درست کنم؟ چون من شنیدم که گیر اصلی برای ویزای همراه همسر تو ایتالیا رو سفارت ایتالیا تو ایران میده. ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز. من یه سوال راجع به ویزای همسر داشتم. همسر بنده تا اواخر سپتامبر ویزای شینگن داره ولی مربوط به یک کشور دیگه اروپایی هست. من ایشالا تا اوایل سپتامبر ایتالیا هستم خواستم بدونم اگه ایشون با ویزای شینگنشون همراه من بیان میتونم از خود ایتالیا و از طریق immigration office محل تحصیلم ویزای همراه ایشون و رزیدنتشون رو درست کنم؟ چون من شنیدم که گیر اصلی برای ویزای همراه همسر تو ایتالیا رو سفارت ایتالیا تو ایران میده. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یه روش هست به اسم Family Cohesion برای زمانی که همسرتون با هر نوع ویزایی توی ایتالیا استو شما مخواین براش کارت اقامت بگیرین. کاملا امکان پذیر هست اما بعید بشه توی یک ماه کار را انجام داد چون بروکراسی زیاد داره. نکات مهمش اینها هستن:
    1- اول شما باید برای کارت اقامت و کد مالیاتی اقدام کنید (حداکثر 8 روز) یا اگر کارت را دارید که لازم نیست
    2- باید یه خونه اجاره کنید و بعد درخواست بدید که از شهرداری بیان بازدید و مناسب بودن خونه را برای زندگی تایید کنن (اگر خونه و همه مدارکش آماده باشه 1 ماه طول میکشه)
    3- باید نشون بدید در آمدتون از یه حدی بیشتره حدود سالی 9 هزار یورو برای دو نفر
    4- ترجمه ایتالیایی تایید شده گواهی ازدواج هم بهتره داشته باشید (مطمعن نیستم لازم بشه)

اگر بورس مناسب داشته باشید گیر اصلی توی مسئله خونه است که خیلی زمانبره. اگر نتونیین تا قبل از تاریخ اعتبار ویزای توریستی همسرتون کار را تمام کنین ایشون باید برگردن. برای اطلاعات بیشتر این لینک را نگاه کنین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط edrisjoonaki نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، امیدوارم که حال همگی خوب و خوش باشد ان شالله...
    دو تا سوال خیلی مهم داشتم که اگر جواب بدید من رو شرمنده ی خودتون می کنید:
    من از دانشگاه پلی تکنیک تورین پذیرش گرفتم، و همسرم نیز در یکی از پروگرم های Erasmus Mundus پذیرش گرفته که ترم 1 ایشون هم ایتالیا هستن ولی در یک ایالت دیگه. حال سوال:
    1- آیا همسر من میتونه از این ادمیشن استفاده کنه و ویزاش رو بگیره، بعد که رسید اونجا بیاد پیش من زندگی کنه و اصلا تحصیلش رو شروع نکنه ؟؟ آیا نمیگن شما که ویزای دانشجویی گرفتی حتما باید بری درس بخونی ؟؟!!
    2- اگر ما اینکار رو انجام بدیم و من برای بورس EDISU در تورین اقدام کنم، آیا بهمون گیر نمیدن ؟؟ اگر ان شالله بورس رو بگیرم خوابگاهی که بهم میدن متاهلی خواهد بود یا نه ؟؟

پیشاپیش از لطف دوستان بسیار متشکرم.
    جواب 1) بنظرم امکان پذیره. وقتی کارت اقامت دانشجویی را گرفتن میتونن بمونن و کسی هم کاری نداره اما اعتبارش حداکثر به اندازه اعتبار ویزاشون هست. اگر بخواین براشون کارت اقامت الحاق خانواده بگرین که تا وقتی شما ایتالیا هستید ایشون هم همراهتون باشن شما باید شرایط الحاق خانواده را که شامل میزان درآمد و محل زندگی مناسب هست داشته باشید.

Junior Member

باسلام.میخواستم بپرسم هنوز اخذویزابرای همسر سختگیرانه هست و برای سال جدید مناسبتر نشده؟ اخه اونطور که داخل فروم نوشته شده عملا باید بیخیالش بشیم چون مستر خودش دوساله هست و اگه بخواد 1.5 طول بکشه که دیگه فایده نداره.لطفا اگه ممکنه راهنمایی کنید چون از تورین پذیرش دارم وباید متاهلی حداقل از ترم دوم برم.راستی بورس asp جزبورسهای قابل قبول محسوب میشه؟مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasi20 نمایش پست ها
    باسلام.میخواستم بپرسم هنوز اخذویزابرای همسر سختگیرانه هست و برای سال جدید مناسبتر نشده؟ اخه اونطور که داخل فروم نوشته شده عملا باید بیخیالش بشیم چون مستر خودش دوساله هست و اگه بخواد 1.5 طول بکشه که دیگه فایده نداره.لطفا اگه ممکنه راهنمایی کنید چون از تورین پذیرش دارم وباید متاهلی حداقل از ترم دوم برم.راستی بورس asp جزبورسهای قابل قبول محسوب میشه؟مرسی
    سخت نیست طولانی و بروکراتیک هست. اگر درست انجام بدید 9 ماه حداکثر طوی میکشه. 1- اگر فقط همسرتون بخوان بیان باید درآمدتون (بورس) بشتر از 670 یورو در ماه باشه. 2- خونه هم که حتما باید فرآهم کنید اینجا.

نقل قول نوشته اصلی توسط nowire نمایش پست ها
    سخت نیست طولانی و بروکراتیک هست. اگر درست انجام بدید 9 ماه حداکثر طوی میکشه. 1- اگر فقط همسرتون بخوان بیان باید درآمدتون (بورس) بشتر از 670 یورو در ماه باشه. 2- خونه هم که حتما باید فرآهم کنید اینجا.
    سلام دوستان یک سوال دارم اگر کسی پذیرش ارشد داشته باشه می تونه همزمان واسه همسرش اقدام کنه یا باید بره بعد اقدام کنه وچقدر طول میکشه با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)