صفحه 18 از 18 نخستنخست ... 89101112131415161718
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 179 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

سلام به دوستان.
    من فرصت مطالعاتی در دوره دکتری اومدم کانادا. وثیقه هم 8 میلیون برای سربازی گذاشته ام. همچنین پول هم از وزارت علوم به اندازه نصف هزینه های زندگی 6 ماه در کانادا دریافت کرده ام.
    سوال من این است که اگر بخواهم بیخیال دکتری در ایران بشوم و برنگردم ایران این کار شدنی است؟ مشکلات را چه میبینید؟
    آیا میتوان برای phd در کانادا اقدام کرد یا باید مدارک لیسانس و ارشد را اصلشون را داشته باشم؟
    آیا با پول میتوانم مدارک لیسانس و ارشد را آزاد کنم؟
    ا

Junior Member

سلام و خسته نباشيد خدمت دوستاني كه بي منت و منفعت زحمت مي كشن.
    بنده ليسانس هستم و فوق ليسانس رو هم بعد دو ترم انصراف دادم. تا ارديبهشت ٩٦ فرصت دارم خودمو به نظام وظيفه معرفي كنم. آيا راهي هست كه با گزاشتن وثيقه و چشم پوشي از دريافت آن از كشور خارج بشم جهت تحصيل ؟ نحوه ي رفت و آمدم به كشور چطوري ميشه؟ بعد يه مدت ميشه خريد سربازيو؟ مدركي كه از اونجا دريافت خواهم كرد در ايران معتبر خواهد بود؟ خيلي ممنون ميشم اين سوالارو جواب بدين.

Junior Member

سلام . با تشكر پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان.
    اگر كسي كه در ايران ارشد گرفته با يك پذيرش سوري دكتري از ايران خارج بشه ولي بره و يك ارشد ديگه بخونه تا جايي كه من مي دونم كه مطمئنا غيبت مي خوره و وثيقه اش ضبط ميشه فقط من نميدونم اين غيبت خوردن از كي شروع ميشه ...؟
    يك سال بعد از رفتن..؟

Junior Member

کسی که خارج از کشوره( با معافیت تحصیلی) و پس از اتمام معافیتش برنگرده و غیبت بخوره ، تو مدت غیبتش تو سفارت ایران پاسپورتش رو تمدید میکنن؟؟

دوستان کسی که برگه اعزام به خدمت گرفته از سفارت ایران در خارج از کشور برای انجام یه سری از کار ها و الان نمی خواد بره سربازی، برای اون فرد چه اتفاقی میافته سو پیشینه میدن؟‌ هنگام ویزا برای کشور های دیگه مشکل پیش میاد؟

سلم. ببخشید من خانومم بورسیه تحصیلی گرفته و من دانشجوی ارشدم. الان من انصراف از تحصیل بدم مشمول خدمت میشم. آیا میتونم بعد از انصرافم با وثیقه 20 میلیون تومنی از کشور خارج شم؟

سلام دوست عزیز.
    در صورتی که در موقع انصراف در سنوات تحصیلی مجاز باشید و قبلا از مقطع ارشد انصراف نداده باشید، بعد از ارسال دفترچه اعزام به خدمت میتوانید با گذاشتن قرار وثیقه 2 مرتبه و به مدت محدود از کشور خارج بشین. البته تاریخ ورود/خروج به کشور نمیتونه در چهل روز مانده به موعد اعزام باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliyf نمایش پست ها
    سلام به دوستان.
    من فرصت مطالعاتی در دوره دکتری اومدم کانادا. وثیقه هم 8 میلیون برای سربازی گذاشته ام. همچنین پول هم از وزارت علوم به اندازه نصف هزینه های زندگی 6 ماه در کانادا دریافت کرده ام.
    سوال من این است که اگر بخواهم بیخیال دکتری در ایران بشوم و برنگردم ایران این کار شدنی است؟ مشکلات را چه میبینید؟
    آیا میتوان برای phd در کانادا اقدام کرد یا باید مدارک لیسانس و ارشد را اصلشون را داشته باشم؟
    آیا با پول میتوانم مدارک لیسانس و ارشد را آزاد کنم؟
    ا
    تا جایی که من اطلاع دارم، تا زمانی که وضعیت نظام وظیفه شما مشخص نشه به شما مدرکتون رو نمیدن که یخوایید ترجمه کنید یا تحویل دانشگاه یا سازمان دیگری بدید. در حین معافیت تحصیل امکان داره با گذاشتن وثیقه بهتون مدرک دوره ی قبلی رو بهتون بدن.

Junior Member

سلام وقت بخیر

من مدارک لیسانسمو گرفتم (دانشنامه و ریز نمرات)
    ارشد رو هم ایران بودم و تموم کردم و الان فقط باید دفاع کنم (دفاع به خاطر کرونا آنلاین هستش)
    هنوز دانشجو هستم و دوره یکساله بعد از فارغ التحصیلی هم شروع نشده
    و الان پذیرش دکتری گرفتم و مدرک ارشد رو لازم دارم

در حال حاضر من ترکیه هستم و با وثیقه خارج شدم و باید ده روزه برمیگشتم ولی 5 ماه هست برنگشتم !
    طبق قانون میدونم که برای مدارک ارشد باید برم ایران و برگه سبز بگیرم و مدرک ارشد رو بگیرم و بعد برای معافیت تحصیلی دکتری اقدام کنم

حالا سوال اینه که چون یکبار خارج شدم و سر وقت برنگشتم و احتمالا ممنوع الخروج هستم
    آیا میذارن مجدد برای تحصیل خارج بشم یا کلا بیخیالش بشم و برنگردم و با همون مدرک لیسانس ارشد مجدد بخونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)