صفحه 17 از 18 نخستنخست ... 789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

نقل قول نوشته اصلی توسط exzer نمایش پست ها
    سلام علیکم
    ببخشید بنده یک سوال داشتم.
    بنده طلبه بودم و بنا به دلایلی از حوزه اخراج شدم.حالا میخواستم برم و در نجف ادامه تحصیل بدم.متولد 76 هستم و تا سال 96 معافیت تحصیلی دارم.ایا با این شرایط میتونم از کشور برای ادامه تحصیل خارج بشم؟

با توجه به خاص بودن موضوع شما، توصیه میکنم سریعا با اداره اعزام دانشجو تماس بگیرید، ممکنه راه حلی وجود داشته باشه.

(من اطلاعاتی در زمینه ی موضوع شما ندارم، قوانین حوزه از دانشگاه‎ها جدا هست و تنها کسی که الآن به ذهنم میرسه شاید بتونن کمکی بکنن اداره اعزام هست).

اگر وثیقه بذارم و برنگردم برام دردسر نمیشه؟برای تحصیلم توی نجف به مشکل نمیخورم؟مشکل اداری ویا هر مشکل دیگه ای؟
    غیبت میخورید و اضافه خدمت + اینکه وثیقه ضبط میشه به نفع دولت...تحصیل در نجف خیر فقط شما یکبار سفر زیارتی برو ببین میتونی اونجا بمونی و ثبت نام کنی وقتی مطمئن شدی هدفت اینه بری و نجف ادامه تحصیل بدی و میتونی ایران نیای حداقل تا چند سال که درست تمام شود و ارزش داره اینکار رو انجام بدید و... در ضمن اداره اعزام برای شما کاری نمیکند قاونون اجازه تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد میده اونم برای کسی که فارغ تحصیل شده شما الان اخراج شدی و موقع اعزام و درخواست خروج و تحصیلی باید برگه اخراجت رو نشان بدی و قطعا کسی برای شما مجوز ادامه تحصیل صادر نمیکته....

Junior Member

من 5 سال قبل با گذاشتن وثیقه برای تحصیل از ایران خارج شدم و برنگشتم. الان میخوام پاسپورتمو تمدید کنم، در حالی که تو غیبت سربازی وارد شدم. کسی میدونه سفارت پاسپورت ایرانی میده بمن؟ آیا کسی تجربه ای داره؟
    جزو مدارک نوشتن کارت معافیت یا پایان خدمت! اینجوری بدون پاسپورت و بی هویت باید چکار کرد؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط r_n_s_s نمایش پست ها
    من 5 سال قبل با گذاشتن وثیقه برای تحصیل از ایران خارج شدم و برنگشتم. الان میخوام پاسپورتمو تمدید کنم، در حالی که تو غیبت سربازی وارد شدم. کسی میدونه سفارت پاسپورت ایرانی میده بمن؟ آیا کسی تجربه ای داره؟
    جزو مدارک نوشتن کارت معافیت یا پایان خدمت! اینجوری بدون پاسپورت و بی هویت باید چکار کرد؟
    هیچ مشکلی نیست دوست عزیز،
    به سفارت مراجعه کنید. پاسپورتتون رو تمدید خواهند کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    هیچ مشکلی نیست دوست عزیز،
    به سفارت مراجعه کنید. پاسپورتتون رو تمدید خواهند کرد.
    سلام یه سوال داشتم.....امیدوارم جواب بدید....پسر من با گذاشتن وثیقه به مدت یکساله که از ایران خارج شده و الان نمیدونیم با چه شرایطی می تونی به ایران برگرده......اگه دانشجو بشه می تونه بدون مشکل برگرده یا نه.......و اگر پاس یه کشور خارجی بگیره ...در اونصورت چطور می تونه برگرده......ممنون میشم اگه جواب بدید........

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mmdd نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم.....امیدوارم جواب بدید....پسر من با گذاشتن وثیقه به مدت یکساله که از ایران خارج شده و الان نمیدونیم با چه شرایطی می تونی به ایران برگرده......اگه دانشجو بشه می تونه بدون مشکل برگرده یا نه.......و اگر پاس یه کشور خارجی بگیره ...در اونصورت چطور می تونه برگرده......ممنون میشم اگه جواب بدید........
    سلام
    با توجه به عنوان تاپیک فرض میکنم که ایشون به قصد تحصیل خارج شده بوده ولی هنوز موفق به شروع تحصیلش نشده.
    اگه دانشجو بشن به احتمال بسیار زیاد هیچ مشکلی نخواهد بود و میتونن با مراجعه به سفارت ایران در کشور مقصد مجوز تردد رو دریافت کنن.

گرفتن تابعیت کشور دوم کمکی به رفت و آمد به ایران نمیکنه. ایشون در هر بار ملاقات از ایران موظف هستن که با پاسپورت ایرانی‎شون از مرز عبور کنن. و اگر هم بخوان با پاسپورت دوم از مرز عبور کنن، اون وقت باید درخواست ویزای ایران بدن که در فرم ویزا هم ازشون پرسیده میشه آیا تابعیت دیگه ای دارن یا خیر، در هر صورت تردد به ایران با پاسپورت غیر ایرانی برای یک ایرانی امکان پذیر نیست.

سلام یه سوال دارم خیلی برام مهمهِ.
    من میخوام واسه مقط لیسانس برم خارج از کشور.ولی خب میدونین که معافیت تحصیلی نمیدن.ولی میخوام بهونه توریستی برم.
    اگه من بخوام پاسپورت بگیرم باید چی کار کنم؟
    ایا این اجازه خروج که میگن رو تو پاسپورت میزنن؟
    اگه من ویزای اتریش بگبگیرم.هنگام خروج از کشور نمیگن تو چرا ویزای تحصیلی داری؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_6974 نمایش پست ها
    سلام یه سوال دارم خیلی برام مهمهِ.
    من میخوام واسه مقط لیسانس برم خارج از کشور.ولی خب میدونین که معافیت تحصیلی نمیدن.ولی میخوام بهونه توریستی برم.
    اگه من بخوام پاسپورت بگیرم باید چی کار کنم؟
    ایا این اجازه خروج که میگن رو تو پاسپورت میزنن؟
    اگه من ویزای اتریش بگبگیرم.هنگام خروج از کشور نمیگن تو چرا ویزای تحصیلی داری؟
    1- اگه در حال حاضر مشمول غایب هستید...
    >>> تا پایان سربازی نمیتونید.

2- اگه در حال حاضر سرباز هستید...
    >>> تا پایان سربازی نمیتونید، مگر اینکه اول از دانشگاه داخل پذیرش بگیرید و بعد از معافیت تحصیلی اقدام کنید.

3- اگه در حال حاضر مشمول غیر غایب هستید و در فرجه 1 ساله پس از فارغ التحصیلی هستید...
    >>> مراجعه کنید به نظام وظیفه و درخواست سفر توریستی کنید.

4- اگه در حال حاضر مشمول غیر غایب هستید و فرجه 1 ساله پس از فارغ التحصیلی تون به پایان رسیده...
    >>> به پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست دفترچه ی اعزام به خدمت کنید. پس از اینکه دفترچه رو پست کردید و برگ سبز سربازی رو دریافت کردید. تا 2 ماه قبل از تاریخ اعزامتون میتونید به نظام وظیفه مراجعه کنید و درخواست سفر توریستی کنید.

با توجه به اینکه قوانین هر روز عوض میشه، برای اطمینان از اینکه مطالبی که عرض کردم هنوز هم صحیح هست لینک های موجود در امضام رو مطالعه کنید.

Junior Member dadgw آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی انصرافی دانشگاه امیرکبیر

دوستان کسی میتونه این سوال رو جواب بده
    کسی غیبت خورده باشه (کمی بیشتر از 2 ماه) راهی داره برای اعزام به خدمت بدون غیبت؟(یعنی با برگه اعزام بدون غیبت بره خدمت)
    در ضمن آیا راهی داره برای شروع مجدد تحصیل؟(در صورتیکه قبلا دانشجوی سال 89 بوده (که مدت مجاز تحصیل کارشناسیش 6 سال بود) و سال چهارم کارشناسی پیوسته انصراف داده و یک سال بعدش هم گذشته)

Junior Member

سلام علیکم
    ببخشید بنده یک سوال داشتم.
    بنده طلبه بودم و بنا به دلایلی از حوزه اخراج شدم.حالا میخواستم برم و در نجف ادامه تحصیل بدم.متولد 76 هستم و تا سال 96 معافیت تحصیلی دارم.ایا با این شرایط میتونم از کشور برای ادامه تحصیل خارج بشم؟
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521
    سوال آخر در این لینک را ببینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)