صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

نقل قول نوشته اصلی توسط downloader4u نمایش پست ها
    عذر میخوام که مجدداً می پرسم، چون برام واقعاً حباتی هست قضیه و میخوام confirm کنم؛ یعنی این لینک ها تناقضی با گفته ی شما نداره و زمانی که نزدیک انقضا بود برم سفارت و راحت تمدید می کنن؟
    متوجه نگرانی تون هستم ولی ببینید متاسفانه بعضا ممکنه ما یه حالت تناقض بین قانون نوشته شده و نحوه ی اجرای اون مشاهده کنیم.
    اینهایی که گفتم طبق قانون بود، موردی هم ندیدم که تا حالا به مشکل برخورده باشه.
    سری به این صفحه بزنید و مدارک رو مشاهده کنید. همه چیز ازتون خواسته حتی کارت پایان خدمت ولی راه رو نبسته! حتی صریحا ذکر کرده که اگه شما غیر قانونی از کشور خارج شدی، گذرنامه ات رو هم برای دریافت پناهندگی شخصا نابود کردی باز هم عیبی نداره! فرم شماره x رو پر کن و امضا کن که از پاره کردن گذرنامه ات پشیمونی، ما هم به شما گذرنامه جدید میدیم.

* تجربه شخصی متاسفانه ندارم، همه ی اینهایی که گفتم بر مبنای یافته ها و شنیده هاست.

* لطفا شما هم اگه این کار رو انجام دادید بعدا تشریف بیارید و ما رو در جریان دقیق کار قرار بدین. متشکرم.

Junior Member

سلامخسته نباشید دوستانیه سوال باز پیش اومد براممن دارم پذیرش رومانی رو میگیرمخب برای خروج اگه بتونم به عنوان سفر علمی پاس بگیرم,میشه مستقیم برم رومانی و دیگه نیام؟حتما باید زیارتی رفت؟ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ojann نمایش پست ها
    سلامخسته نباشید دوستانیه سوال باز پیش اومد براممن دارم پذیرش رومانی رو میگیرمخب برای خروج اگه بتونم به عنوان سفر علمی پاس بگیرم,میشه مستقیم برم رومانی و دیگه نیام؟حتما باید زیارتی رفت؟ممنون
    سفر علمی نیاز به نامه ی دانشگاه فعلی شما داره، شما که میخوای برای تحصیل بری یعنی اول از اینجا باید فارغ التحصیل بشی و مدرکت رو بگیری، به محض فراغت از تحصیل دانشگاه دیگه به شما هیچ نامه ای نمیده پس سفر علمی منتفیه. گزینه های دیگه ای مثل سفر تفریحی یا زیارتی همچنان بعد از فراغت از تحصیل هم برای شما هست!

ولی من متوجه نشدم (شما ه که توضیحی ندادی) شما چرا به همچین روندی داری فکر میکنی، وقتی که خیلی ساده با ارائه ی پذیرش به اداره اعزام با هزینه ی شخصی و دریافت معافیت تحصیلی میشه خارج شد و دوباره هم برگشت!

Junior Member

سلام ممنون بخاطر پاسختون ولی درست میگین باید بیشتر توضیح بدم.من هم مثل خیلیها مشکل خروج دارم چون برای دوره کارشناسی دیگه اجازه خروج نمیدن.من خودم دانشجو ام ولی قراره از اول شروع کنم.قبلا از این مطالب استفاده کردم.ولی من میخوام به بهانه امتحان زبان گذرنامه بگیرم و برم رومانی.اونجا بمونم و تحصیل کنم.البته همه ی شرایطشو میدونم ولی دیدم بیشتر افراد میرن عراق و از اونجا به کشور مقصد.میخواستم بدونم اگه مستقیم تو کشور مورد نظر برم به این بهانه ای که گفتم میتونم بمونم؟البته اونموقع ویزا هم دارم.مشکل وثیقه هم ندارم.ممنون میشم باز راهنمایی کنید

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ojann نمایش پست ها
    سلام ممنون بخاطر پاسختون ولی درست میگین باید بیشتر توضیح بدم.من هم مثل خیلیها مشکل خروج دارم چون برای دوره کارشناسی دیگه اجازه خروج نمیدن.من خودم دانشجو ام ولی قراره از اول شروع کنم.قبلا از این مطالب استفاده کردم.ولی من میخوام به بهانه امتحان زبان گذرنامه بگیرم و برم رومانی.اونجا بمونم و تحصیل کنم.البته همه ی شرایطشو میدونم ولی دیدم بیشتر افراد میرن عراق و از اونجا به کشور مقصد.میخواستم بدونم اگه مستقیم تو کشور مورد نظر برم به این بهانه ای که گفتم میتونم بمونم؟البته اونموقع ویزا هم دارم.مشکل وثیقه هم ندارم.ممنون میشم باز راهنمایی کنید
    ببینید به عنوان یه جواب صریح،
    تا زمانی که شما مرزهای ایران رو به طور قانونی ترک کنید هیچ کس با شما کاری نداره! (هیچ استثنایی هم وجود نداره)
    حالا اول برید عراق بعدش برید رومانی، مستقیم برید رومانی یا هر چیز دیگه ای. تا وقتی کارتون قانونی باشه ایرادی بهش وارد نیست.

برای دانشجو در مقطع کارشناسی کلا معافیت تحصیلی خارج از کشور صادر نمیشه. از ارشد به بعد هست که دانشجو میتونه در خارج از کشور (بدون داشتن اقامت دایم و صرفا با داشتن اقامت موقت دانشجویی) از معافیت تحصیلی استفاده کنه.
    حالا شما که میخوای به بهانه ی امتحان بری، کاملا شدنیه! حتی به بهانه ی تفریح هم میتونی بری، سفر تفریحی هم برای دانشجو ها پیشبینی شده و گرفتن برگ خروجش هم کار سختی نیست. از ریز روندش خبر ندارم ولی کافیه که یه سر بری اداره اعزام و اونها شرایط رو به شما میگن.

تنها مسئله ای که میمونه اینه که شما تا وقتی ویزای کشور مقصد رو نداشته باشی با مشکل مواجه خواهی بود (ویزای رومانی)، رومانی در ایران سفارت داره و به همین دلیل شما به عنوان یک ایرانی فقط و فقط میتونی از سفارت رومانی در تهران درخواست ویزا کنی، به بیان دیگه خارج از ایران به شما ویزای رومانی داده نمیشه. بعد از اینکه ویزا رو گرفتی و به هر طریقی وارد کشور مقصد شدی دیگه داستان بسته به کشور فرق میکنه. بعضی کشورها به شما اجازه ی اقامت میدن بعضی ها به محض اتمام تاریخ ویزا شما رو دیپورت میکنن و ... .
    متاسفانه اطلاعات بیشتری در مورد رومانی ندارم.

* در هر صورت با عدم بازگشت به موقع شما در بازه ی مشخص شده از سوی نظام وظیفه، وثیقه ضبط میشه و در صورت بازگشت در آینده، شما تا پایان سپری کردن دوره ی سربازی ممنوع الخروج خواهید بود.

سلام
    من میخوام 15تومن بزارم تابستون خارج بشم برم آلمان واسه تحصیل
    میشه بجای این پول 2تومن بزارم برم کربلا از اونجا یه راست برم آلمان؟
    شرایطش چجوریه ؟darklord جان ممنون میشم جواب بدی

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab12345 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام 15تومن بزارم تابستون خارج بشم برم آلمان واسه تحصیل
    میشه بجای این پول 2تومن بزارم برم کربلا از اونجا یه راست برم آلمان؟
    شرایطش چجوریه ؟darklord جان ممنون میشم جواب بدی
    شرایط خاصی نداره، شما همه ی کارهات رو میکنی، ویزای آلمانت رو هم میگیری بعد درخواست خروج زیارتی میدی، میری کربلا و از همونجام فرار میکنی به آلمان. ولی خب آخه چرا؟!

شما هم مثل همه 15 میلیون وثیقه بذار (جور کردنش سخته ولی ارزشش رو داره، ضمنا سودش هم ماهانه محاسبه میشه و خانواده ات ازش بهره مند میشن)، برو عادی مراحل رو دنبال کن، تحصیلت رو آلمان انجام بده و درست که تموم شد (یعنی 4-5 سال دیگه) برگرد بیا ایران وثیقه ات رو پس بگیر اون موقع اگه هنوزم دلت میخواست فرار کنی، 2 میلیون بذار بگو میرم کربلا و باقیش هم که واضحه... . اینجوری شما دیگه فراری نیستی و تمام امکانات نظام وظیفه همچنان در اختیارت خواهد بود، در تمام مدت تحصیلت میتونی به راحتی بیای ایران و برگردی و به خانواده و دوستانت سر بزنی و ضمنا از پشتیبانی کشورت به عنوان یه دانشجوی خارج از کشور برخوردار میشی. ضمن اینکه شاید تا اون موقع قوانین کلا عوض شد (بهش فکر کن)

Junior Member

من پذیرش phd از آمریکا گرفتم و همزمان یک پذیرش master هم گرفتم ،از آنجایی که من در ایران ارشد خوندم برای خروج باید از معافیت تحصیلی phd استفاده کنم، می خواستم بپرسم آیا می تونم خروجی و معافیت تحصیلی رو با I20 دکترا بگیرم ، اما سفارت رو با I20 مستر برم و اونجا برم بشینم سر کلاس master ؟ این کار چه تبعاتی برام داره ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rezataeb نمایش پست ها
    من پذیرش phd از آمریکا گرفتم و همزمان یک پذیرش master هم گرفتم ،از آنجایی که من در ایران ارشد خوندم برای خروج باید از معافیت تحصیلی phd استفاده کنم، می خواستم بپرسم آیا می تونم خروجی و معافیت تحصیلی رو با I20 دکترا بگیرم ، اما سفارت رو با I20 مستر برم و اونجا برم بشینم سر کلاس master ؟ این کار چه تبعاتی برام داره ؟
    پس از 6 ماه تا 1 سال از زمان خروج از کشور شما باید نامه ی اشتغال به تحصیلتون رو در سامانه ی نشا آپلود کنید. اگه دانشگاه رو تغییر بدین (بدون اطلاع سازمان) رفتار شما غیبت تلقی میشه و ممکنه به ضبط وثیقه بی‌انجامه.
    اینی که عرض کردم مطابق قانون بود و تجربه ی شخصی در این مورد ندارم.

Member pooriya2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc in Biomedical Engineering islamic azad university

من اگه ارشدو در امریکا تموم کنم و بخوام برای دکترا بمونم اونجا باید چیکار کنم مهلت معافیت تموم میشه که!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)