صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 56789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriya2014 نمایش پست ها
    من اگه ارشدو در امریکا تموم کنم و بخوام برای دکترا بمونم اونجا باید چیکار کنم مهلت معافیت تموم میشه که!!
    ارشد رو که تموم کردید، دوباره برای دکتری درخواست معافیت تحصیلی میدید و معافیتتون تمدید میشه.
    از ریز روند تمدید خبر ندارم ولی نباید مشکلی باشه.

Member pooriya2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc in Biomedical Engineering islamic azad university

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    ارشد رو که تموم کردید، دوباره برای دکتری درخواست معافیت تحصیلی میدید و معافیتتون تمدید میشه.
    از ریز روند تمدید خبر ندارم ولی نباید مشکلی باشه.
    درخواست معافیت وکجا باید بدم دوباره سایت نشا؟ یا جوره دیگس؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    پس از 6 ماه تا 1 سال از زمان خروج از کشور شما باید نامه ی اشتغال به تحصیلتون رو در سامانه ی نشا آپلود کنید. اگه دانشگاه رو تغییر بدین (بدون اطلاع سازمان) رفتار شما غیبت تلقی میشه و ممکنه به ضبط وثیقه بی‌انجامه.
    اینی که عرض کردم مطابق قانون بود و تجربه ی شخصی در این مورد ندارم.
    اگر من بعد از 6 ماه و از خارج از کشور به سازمان اعلام کنم که من مقطع phd رو انصراف داده و در مقطع master مشغول به تحصیل هستم ،از آنجایی که یک بار و در ایران از معافیت master استفاده کرده بودم ، مشکلی برای رفت و آمدم به ایران در حین تحصیل خواهم داشت؟ و آیا مدت زمان 2 ساله ای که بنده در مقطع master در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستم ، غیبت برایم حساب می شود و یا چون اطلاع دادم غیبت محسوب نمی شود ؟

Junior Member

سلام به همه دوستان من اول تشکر میکنم از شما بابت راهنمایی های ارزشمند بعدش چندتا سوال داشتم من اینجا دانشجو هستم ایران مقطع کارشناسی و قصد دارم برم ایتالیا داروسازی بخونم از اول پس رفتن با معافیت تحشیلی واسه من منتفیه من میخوام به بهانه زیارت کربلا پاس بگیرم سوال اول اینه که من میتونم مثلا اردیبهشت پاس بگیرم بگم که شهریور میخوام برم و تا اون موقه پاس دستم باشه واسه کارای ویزا،؟سوال دیگه اینکه اگه من ویزای ایتالیا رو پاسم باشه و بخام برم کربلا نمیگن چرا ویزای ایتالیا داری؟و سوال آخر اینکه اگه رفتم اونجا میتونم من هم تو وزارت علوم پرونده تشکیل بدم یا ن ممنون میشم پاسخ بدین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezataeb نمایش پست ها
    اگر من بعد از 6 ماه و از خارج از کشور به سازمان اعلام کنم که من مقطع phd رو انصراف داده و در مقطع master مشغول به تحصیل هستم ،از آنجایی که یک بار و در ایران از معافیت master استفاده کرده بودم ، مشکلی برای رفت و آمدم به ایران در حین تحصیل خواهم داشت؟ و آیا مدت زمان 2 ساله ای که بنده در مقطع master در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستم ، غیبت برایم حساب می شود و یا چون اطلاع دادم غیبت محسوب نمی شود ؟
    ممنون می شم دوستان به این سوال مشابه منم پاسخ بدن.
    منم وضیعتم تقریبا مثل rezataeb هست. با یه تفاوت های کوچیک.

من پذیرش بدون فاند دارم و مشمول هم هستم. خانومم هم تو امریکا هست. من اگر ترم 1 رو ثبت نام کنم و با استفاده از I20 این دانشگاه از کشور خارج و بعد ترم اول انصراف بدم. و ویزامو تبدیل به F2 بکنم اونوقت منتظر بمونم تا پذیرش از یه دانشگاه دیگه بیاد. اینطوری ممکنه چند ماه غیبت بخورم. و تو این زمان غیبت می خوام با ویزای F2 امریکا بمونم . البته اینم بگم این مدت غیبت زیر 1 سال هست مطمئنا. ایا این کار من مشکلی برایش برای ورود خروج به کشور بعد از پذیرش بعدی می آید؟؟
    ممنون میشم جواب بدید.

Junior Member

سلام،

کسی اطلاعی داره که پاسپورت زیارتی برای کسایی که غیبت دارند هنوز صادر می شود یا خیر ؟؟

سلام بچه ها یه سوالی داشتم که واقعا ضروریه واسم.
    اگه ما تعد خدمت داشته باشیم باز هم میتونیم از کشور خارج بشیم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری؟
    من میخوام واسه دکتری برم و مشکل سربازی رو هم با وثیفه حل میکنم ولی نمیدونم تعهد خدمتو (در حین ثبت نام وزارت بهداشت ازمون گرفته که به میزان تحصیل در هر جا که بگن باید کار کنیم.) چطوری میشه حلش کرد.
    پیشاپیش از توجهتون سپاسگذارم

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

نقل قول نوشته اصلی توسط aliesfandiari نمایش پست ها
    اگه ما تعد خدمت داشته باشیم باز هم میتونیم از کشور خارج بشیم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری؟
    من میخوام واسه دکتری برم و مشکل سربازی رو هم با وثیفه حل میکنم ولی نمیدونم تعهد خدمتو (در حین ثبت نام وزارت بهداشت ازمون گرفته که به میزان تحصیل در هر جا که بگن باید کار کنیم.) چطوری میشه حلش کرد.
    خوب این میشه پولی که برای خرید مدرک میدید دیگه؟ برای رشته های مهندسی که زیر نظر وزارت علومه که اینجوریه که پول خرید مدرک در حقیقت خرید تعهده. یعنی برای وزارت بهداشت فرق میکنه؟
    Resume: BS GPA: 15.55/20 (3.16/4) ; GRE(Q166/V147/W3) ; iBT:98 ; 0 publication ; MS Applicant
    Admission Result: Rejected, Admitted but fund is undecided, full fund, No Fund
    UW-Madison - Oregon State - Clemson - Arizona State - Northern Illinois

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط aliesfandiari نمایش پست ها
    در مورد تعهد به خدمت، وزارت بهداشت ساز خودش رو میزنه و متفاوت از وزارت علوم عمل می‌کنه. (احتمالا) اطلاعات لازم رو در لینک زیر می‌تونید پیدا کنید.
    http://education.tums.ac.ir/IPPWebV1...rmationID=1207

همچنین در مورد هزینه‌ی دانشگاه (خرید مدرک؛ با تعهد خدمت متفاوت هست)، سری به این لینک بزنید:
    http://education.tums.ac.ir/IPPWebV1...al-hazineh.pdf

*لینک ها از وب سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران هست.

دوستان سلام
    اگر اطلاع داشته باشید قانونی در ایران وجود داره که میگه آقایان دانشجویی که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند برای مقطع لیسانس نمی توانند برای تحصیل به خارج از کشور برن. 2 راه دارن :
    1 : سربازیشون رو درست کنند، یعنی دو سال برن تمومش کنن یا از راهی به هر حال معافی یا پایان خدمت بگیرن
    2 : مدرک لیسانسشون رو بگیرن و سپس برای دوره ی ارشد اقدام کنند
    سوال اول من در همین مورد هستش که این قانون دقیقا منظورش چیه ؟
    به این معنی هستش که اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و دانشگاه نمیده ؟
    و یا مثلا اینکه وزارت امور خارجه یا جای دیگه که من اطلاع ندارم اونها رو تایید نمیکنه ؟ چون سفارت کشورها برای ویزای دانشجویی اصل مدارک تحصیلی رو میخوان.
    سوال بعدی من هم اینه که اگر مشکل همینه، آیا کشوری رو میشناسید که سفارتش کپی مدارک تحصیلی رو هم قبول کنه و دیگه اصل مدارک رو نخواد ؟
    کلا الان راه حل چیه تو این زمینه ؟

پیشاپیش ممنون از همگی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)