صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

با سلام خدمت دوستان
    یه سوالی داشتم ممنون میشم کمکم کنید
    بنده درسم رو در مقطع کارشناسی تو تابستون 94 تموم کردم...میخوام برای دوره کارشناسی اشد در کشور برزیل ادامه تحصیل بدم...بنده سنوات تحصیلی م پر شده یا باید برم خدمت یا در ایران ادامه تحصیل بدم
    کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد رو دادم و قبول شدم...می تونم ترم مهر و ترم بهمن را مرخصی تحصیلی بگیرم(یعنی ترم اول و دوم) و تابستون سال 95 برای عزیمت به برزیل ،دانشگاه آزاد رو ول کرده و با وثیقه 2 میلیون تومنی به بهانه پاسپورت زیارتی کشور را ترک و از آنجا به ترکیه و بعد به برزیل عزیمت کنم؟؟؟

Junior Member

سلام من یک سوال دارم الان یک نفر الکی دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و اجازه یک ماهه برای تفریح برای خروج از کشور گرفته و از اون طرف هم قبلاا پذیرش گرفته و 15 میلیون و می زاره و از کشور میره یعنی الان یک بنده خدایی این کارو کرده حالا داره اونجا درس می خونه چطوری می تونه تابستون ها برگرده ایران اگر برگرده سربازه دیگه!! می خواستم بدونم راهی داره که نشون بدیم دانشجو یک مشکل دیگه هم هست که از دیپلم رفته و داره پزشکی می خونه کاری می شه کرد مثلا طرف بره سفارت و ....

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط agebegeage نمایش پست ها
    سلام من یک سوال دارم الان یک نفر الکی دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و اجازه یک ماهه برای تفریح برای خروج از کشور گرفته و از اون طرف هم قبلاا پذیرش گرفته و 15 میلیون و می زاره و از کشور میره یعنی الان یک بنده خدایی این کارو کرده حالا داره اونجا درس می خونه چطوری می تونه تابستون ها برگرده ایران اگر برگرده سربازه دیگه!! می خواستم بدونم راهی داره که نشون بدیم دانشجو یک مشکل دیگه هم هست که از دیپلم رفته و داره پزشکی می خونه کاری می شه کرد مثلا طرف بره سفارت و ....

ایشون در صورتی که بیش از 3 سال در خارج از کشور زندگی کرده باشه میتونه بدون مشکل تردد کنه.
    لطفا موضوع رو در این تاپیک دنبال کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...17#post1432817

Junior Member

سلام علیکم
    ببخشید بنده یک سوال داشتم.
    بنده طلبه بودم و بنا به دلایلی از حوزه اخراج شدم.حالا میخواستم برم و در نجف ادامه تحصیل بدم.متولد 76 هستم و تا سال 96 معافیت تحصیلی دارم.ایا با این شرایط میتونم از کشور برای ادامه تحصیل خارج بشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط exzer نمایش پست ها
    سلام علیکم
    ببخشید بنده یک سوال داشتم.
    بنده طلبه بودم و بنا به دلایلی از حوزه اخراج شدم.حالا میخواستم برم و در نجف ادامه تحصیل بدم.متولد 76 هستم و تا سال 96 معافیت تحصیلی دارم.ایا با این شرایط میتونم از کشور برای ادامه تحصیل خارج بشم؟
    شما اخراج شدی دیگه بهت معافیت تحصیلی بعیده بده نظام وظیفه... باید بری سربازی یا سفر زیارتی خارج شی با وثیقه و برنگردی...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    شما اخراج شدی دیگه بهت معافیت تحصیلی بعیده بده نظام وظیفه... باید بری سربازی یا سفر زیارتی خارج شی با وثیقه و برنگردی...
    بنده معافیت رو از دوره دبیرستان دارم و معافیتم تا سال 96 هست.نیازی به گرفتن معافیت دوباره ندارم.

بنده معافیت رو از دوره دبیرستان دارم و معافیتم تا سال 96 هست.نیازی به گرفتن معافیت دوباره ندارم.
    معافیت شما باطل شده و ربطی نداره کی گرفتی ! فقط اگر زیر 18 سال باشی بری خارج و برنگردی یا با وثیقه زیارتی بری و برنگردی چون معافیت تحصیلی خارج فقط برای مقطع ارشد و بالاتر صادر میشه... اینم قانونش:
    ماده 34: دانش‌آموزان و دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول، در صورت ترك تحصيل، اخراج، انصراف يا فراغت از تحصيل، بايد براي خدمت دوره ضرورت خود را معرفي نمايند. مقامات مسئول مكلفند صورت اسامي اين قبيل مشمولين را با ذكر مشخصات كامل و نشاني و رشته تحصيلي به طور انفرادي، بدون تأخير به سازمان محل ارسال دارند.
    تبصره 1: مهلت معرفي مشمولين مذكور حداكثر يك سال پس از تاريخ انصراف، ترك تحصيل و اخراج و فراغت از تحصيل است.

Junior Member

معافیت شما باطل شده و ربطی نداره کی گرفتی ! فقط اگر زیر 18 سال باشی بری خارج و برنگردی یا با وثیقه زیارتی بری و برنگردی چون معافیت تحصیلی خارج فقط برای مقطع ارشد و بالاتر صادر میشه... اینم قانونش:
    ماده 34: دانش‌آموزان و دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول، در صورت ترك تحصيل، اخراج، انصراف يا فراغت از تحصيل، بايد براي خدمت دوره ضرورت خود را معرفي نمايند. مقامات مسئول مكلفند صورت اسامي اين قبيل مشمولين را با ذكر مشخصات كامل و نشاني و رشته تحصيلي به طور انفرادي، بدون تأخير به سازمان محل ارسال دارند.
    تبصره 1: مهلت معرفي مشمولين مذكور حداكثر يك سال پس از تاريخ انصراف، ترك تحصيل و اخراج و فراغت از تحصيل است.
    با این اوصاف هیچ راهی نیست که بنده از کشور برای تحصیل خارج بشم؟میخوام قانونی باشه.نمیخوام وثیقه بذارم و برنگردم.

با این اوصاف هیچ راهی نیست که بنده از کشور برای تحصیل خارج بشم؟میخوام قانونی باشه.نمیخوام وثیقه بذارم و برنگردم.
    هیچ راهی ندارید.یا برید سربازی و بعدش اقدام به تحصیل کنید یا وثیقه زیارتی...

Junior Member

هیچ راهی ندارید.یا برید سربازی و بعدش اقدام به تحصیل کنید یا وثیقه زیارتی...
    اگر وثیقه بذارم و برنگردم برام دردسر نمیشه؟برای تحصیلم توی نجف به مشکل نمیخورم؟مشکل اداری ویا هر مشکل دیگه ای؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)