صفحه 2 از 18 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

سلام

بهترین کار اینه که با ویزای زیارتی از کشور خارج بشید و مثلا از سوریه به سمت کشور مورد نظرتون پرواز کنید. به نظر من این بهترین راهه. معافیت پزشکی رو توصیه نمیکنم.

ولی چون اینجا برخی مواقع کارهایی میانبر دارد، عرض مب کنم که اگر شما دفترچه را پست کنید و برگه اعزام به خدمت ( برگ سبز) را بگیرید، در این صورت یک شانس 50 درصدی دارید که با حضور در ملاقات مردمی ( برای معافیت تحصیلی) یا با حضور در اتاق 69 ( 71 هم هست) با سردار صحبت کرده شاید دلش رجم بیاد ( برای خروج موقت).
    دوست عزیزم

من با این حرف شما موافق نیستم. این کار یعنی با پای خودمون بریم تو تله. دلرحمی سردار و رئیس جمهور کاری از پیش نمیبره. قانونه که حرف اول و آخر رو میزنه.

همون با ویزای زیارتی خارج بشید بهترین راهه

موفق باشید جمیعا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    سلام

بهترین کار اینه که با ویزای زیارتی از کشور خارج بشید و مثلا از سوریه به سمت کشور مورد نظرتون پرواز کنید. به نظر من این بهترین راهه. معافیت پزشکی رو توصیه نمیکنم.

دوست عزیزم

من با این حرف شما موافق نیستم. این کار یعنی با پای خودمون بریم تو تله. دلرحمی سردار و رئیس جمهور کاری از پیش نمیبره. قانونه که حرف اول و آخر رو میزنه.

موفق باشید جمیعا
    دوست عزیز درسته که قانونه،،،اما سردار هر حرفی‌ بزنه یا دستور بده بقیه انجامش میدن،،،،حرفی‌ بزنه بقیه گوش می‌کنن،،،تنها راه قانونیش اونه،،

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

دوست عزیز درسته که قانونه،،،اما سردار هر حرفی‌ بزنه یا دستور بده بقیه انجامش میدن،،،،حرفی‌ بزنه بقیه گوش می‌کنن،،،تنها راه قانونیش اونه،،
    دوست من

این سردار که شما میفرمایید فقط میتونه دستوراتی بده که با قانون نظام وظیفه مغایرت نداشته باشه. وقتی قانون میگه کسی که غیبت خورده باشه نمیتونه از کشور خارج بشه و باید بره خدمت سردار که هیچ وزیر دفاع هم نمیتونه کاری بکنه. اگر اینجوری باشه من شده دست سردار رو ببوسم ازش اجازه خروج میگیرم. اصلا سردار چیکارس؟؟ تو مملکت قانونی ما!!! قانون حرف اول رو میزنه

ApplyAbroad Hero

سلام

دوست عزیزم

موفق باشید جمیعا
    سلام دوست عزیز

من تا اونجایی که می دونم، برای کسی که غیبت داره خروج کشور صادر نمیشه نه علمی و نه زیارتی، چخ زمینی و چه هوایی، دلیلش هم اینکه : وقتی شما میرید تو نظام وظیفه برای درخواست خروج:
    1. یا معافیت تحصیلی دارید و یا 2. تو فرجه 6 ماهه و یا 3. برگ سبز دستتون هست، غیر از این حالت باشه یعنی شما غیبت داشته باشید اصلا بهتون نامه برای پاس نمی دهند.

پس راه حل دهن شیر رفتن تنها راه حله

در ضمن این سردار، کارهایی رو کرده که بگم شما شاخ در میاورید چون با دستور ایشون کسی که از لحاظ قانونی باید میرفت سربازی الان تو کانادا داره ارشد می خونه..

موفق باشید دوست عزیزم.
    ویرایش توسط attanew : December 16th, 2009 در ساعت 11:01 PM
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

دوست من

این سردار که شما میفرمایید فقط میتونه دستوراتی بده که با قانون نظام وظیفه مغایرت نداشته باشه. وقتی قانون میگه کسی که غیبت خورده باشه نمیتونه از کشور خارج بشه و باید بره خدمت سردار که هیچ وزیر دفاع هم نمیتونه کاری بکنه. اگر اینجوری باشه من شده دست سردار رو ببوسم ازش اجازه خروج میگیرم. اصلا سردار چیکارس؟؟ تو مملکت قانونی ما!!! قانون حرف اول رو میزنه
    ببین دوست عزیز اتفاقا ما تو کشوری زندگی‌ می‌کنیم که قانون زیاد مهم نیست،،هممون میدونیم که قانوناً وقتی‌ غیبت بخوره اجازه خروج نمیدان ،،،،اما شاید تو ملاقات مردمی روزای دوشنبه بشه به بهانهٔ تحصیل درستش کرد،،،من عرض کردم شاید،،،واقعا مملکت همینجوریه،،،،
    ضمنا ما ۲جور غائب داریم،،اونییک بعد از دیپلم یا درس نرفتن سربازی،،،و اوناییک درسشون دیر تموم کردن وبیشتر از ۱۲ ترم خوندن اما هنوز ۶ ماه از فارغ تحصیلیشون نگذشته ،،،،
    در هر۲صورت تو دفترچه برای گرفتن معافیت کفالت یا پزشکی‌ نوشته غیبت نداشته باشن
    قانوناً،،،،اما کسی‌ که معافه غیبتم داشته باشه معافی شو میگیره!!!
    من نظرم اینه شانستونو روزای دوشنبه امتحان کنید و وقت بگیرید
    بالاتر از سیاهی که رنگی‌ نیست،،اگر هم نشد هیچجوری،برید خدمت و آموزشی،،البته اون قضیه غیبتم میبخشن معمولان،،،یه دادگاهی انجام می‌شه،،یه جریمهٔ مختصر میگیرن و میرید خدمت،،،پذیرشتون که اومد برید نظام وظیفه،و ،وزارت علوم و ترخیص تونو بگیریدو دنبال پاسپورت،،،چاره‌ای نیست دیگه،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mo1832 نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز اتفاقا ما تو کشوری زندگی‌ می‌کنیم که قانون زیاد مهم نیست،،هممون میدونیم که قانوناً وقتی‌ غیبت بخوره اجازه خروج نمیدان ،،،،اما شاید تو ملاقات مردمی روزای دوشنبه بشه به بهانهٔ تحصیل درستش کرد،،،من عرض کردم شاید،،،واقعا مملکت همینجوریه،،،،
    ضمنا ما ۲جور غائب داریم،،اونییک بعد از دیپلم یا درس نرفتن سربازی،،،و اوناییک درسشون دیر تموم کردن وبیشتر از ۱۲ ترم خوندن اما هنوز ۶ ماه از فارغ تحصیلیشون نگذشته ،،،،
    در هر۲صورت تو دفترچه برای گرفتن معافیت کفالت یا پزشکی‌ نوشته غیبت نداشته باشن
    قانوناً،،،،اما کسی‌ که معافه غیبتم داشته باشه معافی شو میگیره!!!
    من نظرم اینه شانستونو روزای دوشنبه امتحان کنید و وقت بگیرید
    بالاتر از سیاهی که رنگی‌ نیست،،اگر هم نشد هیچجوری،برید خدمت و آموزشی،،البته اون قضیه غیبتم میبخشن معمولان،،،یه دادگاهی انجام می‌شه،،یه جریمهٔ مختصر میگیرن و میرید خدمت،،،پذیرشتون که اومد برید نظام وظیفه،و ،وزارت علوم و ترخیص تونو بگیریدو دنبال پاسپورت،،،چاره‌ای نیست دیگه،
    ببخشید یه چیز دیگم یادم رفت بگم،،،حتما میدونید که در حال خدمت هم که باشید پذیرشتون بیاد و مورد تایید وزارت علوم باشه میتونید خارج شید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mo1832 نمایش پست ها
    ببخشید یه چیز دیگم یادم رفت بگم،،،حتما میدونید که در حال خدمت هم که باشید پذیرشتون بیاد و مورد تایید وزارت علوم باشه میتونید خارج شید
    البته این موضوع فقط برای افرادی صادق هست که غیبت نداشته باشند، وگرنه معافیت تحصیلی صادر نمیشه، البته بازهم قانونا!
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

سربازی رو نمیشه خرید ?
    goodbye forever

Talking پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

من یک چیزایی رو می دونم با پول میشه درست کرد که کلتون سوت میکشه !!!!!
    البته تنها خوبیه این مملکت هم همینه

Junior Member

سلام
    اگه بشه که حتما می رم...2 شنبه این ملاقات مردمیه رو می رم ایشالا که قبول می کنن . اگه نشد با برگ سبز می شه کاری کرد؟ اونو دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)