صفحه 6 از 18 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

نقل قول نوشته اصلی توسط alimas64 نمایش پست ها
    فقط 2تا راه دارید:1-معافیت پزشکی با پارتی بگیرید(چون با غیبت فقط میشه معافیت پزشکی گرفت) و سریعا از ایران خارج بشید 2-با پاسپرت زیارتی کردانیزه شده از راه زمینی خارج شوید.
    سلام alimas64 عزیز،
    ممکنه خواهشا در مورد پاسپورت زیارتی کردانیزه شده، بیشتر توضیح بدید؟
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان عزیز.من شنیده بودم اگه با پاس زیارتی برم جایی واسه تحصیل بعد از 2-3 سال وزارت علوم می ذاره که من مثل کسایی که قانونی خارج شدن بتونم بیام و برم.یعنی شنیدم اطلاعیش رو داخل وزارت علوم می زنن که مثلا افرادی که در سال 86 غیر قانونی خارج شدن اجازه دارن بیان و برن.و اونجور که می دونم به خاطر اصرار خونواده هاست که این کارو می کنن.آیا شما از صحت این قضیه اطلاع دارید؟یا اشتباهه؟

دوست عزیز؛
    مطالبی که فرمودید در بعضی از قسمت هاش هماهنگی وجود نداره، با اجازتون تصحیح می کنم.
    پاس زیارتی که منقرض شده؛ بفرض با وثیقه 15 میلیونی به قصد سفر زیارتی یا با ضمانت 5 میلیونی برای سفر کوتاه مدت علمی خارج میشیم و میریم اونجا ادامه تحصیل میدیم.
    الیته این طور خارج شدن، خروج غیرقانونی نیست. (خروج غیرقانونی جرم و دستگاه قضایی میتونه مجرم رو تحت تعقیب قرار بده؛ اون وقت خدایی نکرده یه وقت که هواپیمامون از فضای ایران رد میشه؛ مجبور به فرود میشه و ... )
    در صورتی که در حالت فوق خارج بشید؛ هر وقت که برگردید (حین تحصیل یا بعد از فراغت)؛ وثیقه ضبط میشه و نهایتا با غیبت به خدمت اعزام میشید.

حالا سوالی که شما مطرح فرمودید: مشمولانی که به این شکل خارج میشوند آیا در شمول قانون تردد مشمولان وظيفه مقيم خارج از كشور به ايران، قرار می گیرند؟ (ظاهرا قرار می گیرند...)

برای اطلاع دوستان؛ قسمتی از این قانون که مربوط به این سوال میشه رو این جا قرار میدم ...
    گروه دوم: مشمولان دانشجوي فاقد معافيت تحصيلي هستند كه تا پايان شهريور ماه 1385 از كشور خارج شده و در يكي از دانشگاههاي معتبر و مورد تائيد وزارتخانه هاي علوم يا بهداشت و درمان مشغول به تحصيل شده اند، اين افراد مجازند سالانه دو بار و در مجموع حداكثر سه ماه به كشور تردد كنند.

در کل دوست عزیز مطلبی که شما می فرمایید ظاهرا درسته؛ تو این آئین نامه ای هم که من دارم فعلا زده شهریور 85، معلوم نیست که تو آئین نامه بعدی تاریخش تغییر میکنه یا نه!

موفق باشید

دوستان من متولد بهمن 1369 هستم و الان دارم پيش دانشگاهي ميخونم و ميخوام پاسپورت بگيرم براي خروج از كشور آيا من الان غيبت خوردم؟ و اگه آره بايد چي كار كنم؟ تو رو خدا راهنماييم كنيد.

معافيت تحصيلي دانش آموزان:
    دانش آموزاني كه وارد سن 19 سالگي شده و طبق مقررات وزارت آموزش و پرورش و وظيفه عمومي در دوره متوسطه مشغول به تحصيل ميباشند براي اخذ مدرك پيش دانشگاهي تا سن 24 سال تمام و براي اخذ ديپلم كار و دانش و فني و حرفه اي تا سن 22 سال تمام مجاز به ادامه تحصيل بصورت حضوري و پيوسته بوده و تا پايان دوره تحصيل از معافيت تحصيلي بهره مند خواهند بود.

اگر توضیح بیشتری لازم بود؛ بفرمایید در خدمتم.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

آقا حميد پس يعني الان من غيبت نخوردم؟ نبايد كاري بكنم؟ و اگه از دانشگاه پذيرش بگيرم و وثيقه هم بذارم بهم پاسپورت ميدن؟

غیبت نخوردید و می تونید پاس بگیرید.
    اما نمی دونم برای مقطع کارشناسی اجازه خروج میدن یا نه ...

پس چرا ميگن وارد 19 سالگي شدم و غيبت خوردم؟ آخه چند تا ازدوستام بهم گفتن و حتي گفتن كه دانشگاه اينجار و هم نميذارن ثبت نام كنيم.

من نمی دونم کیا چرا چی میگن!
    اما این حرفی که می فرمایید قطعا غلطه؛ چون اغلب هفت سالگی میرن مدرسه و اغلب بعد از 12 سال تحصیل میرن دانشگاه یعنی وقتی 19 سالشونه.
    شما هم مثل بقیه ...

پیش فرض نیاز به کمک ضروری: غیبت به خاطر سنوات

من دیروز برگ سبزمو گرفتم فهمیدم که غیبت خوردم! علتش پر شدن سقف سنوات تحصیلی. هر کاری کردم نظام وظیفه گفت درست نمیشه. با این اوصاف امریه ، پذیرش و ... همه چیز فنا میشه + 3 ماه اضافه خدمت. دانشگاه ما با مجوز وزارت علوم و توی کمیسیون موارد خاص سنوات ما رو افزایش داده بود. اما نظام وظیفه قبول نداره و میگه باید به شما اخطار کتبی میدادن که ندادن. وقتی دانشگاه به من اجازه دفاع نداد من چیکار میتونستم بکنم. حین تحصیل که نمیتونم واسه اعزام اقدام کنم. نظام وظیفه میگه شما باید ترک تحصیل میکردی! دانشگاه ، تحصیل ما رو به خاطر اینکه اسم استاد تو چند تا مقاله بیشتر بره کش دادن و منو بیچاره کردن! جالب اینجاست که هم رشته ای های پارسال من با اینکه تحصیلشون بیشتر از من طول کشیده بود مشکلی واسشون پیش نیومده بود. اینجوری آینده آدمو نابود میکنن. کسی میدونه من باید چی کار کنم؟ خیلی ممنون میشم کسی راهنمایی فوری به من بده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)