صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: حجاب و چالش های پیش رو ( بیان تجربیات دانشجویان خارج از کشور)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

پیش فرض پاسخ : حجاب و چالش های پیش رو ( بیان تجربیات دانشجویان خارج از کشور)

باتشکر از اقدام موثر مدیریت انجمن

مورد دیگری که درخصوص حجاب هست رانندگی با حجاب هست که جای سوال داره ایا رانندگی با حجاب مانعی برای آن هست یا خیر؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها

مورد دیگری که درخصوص حجاب هست رانندگی با حجاب هست که جای سوال داره ایا رانندگی با حجاب مانعی برای آن هست یا خیر؟
    نه نیست ...................
    امضا نامرئی

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها

چون شما كشور خاصي را بعنوان مقصد مطرح نكرديد پاسخ يكم سخت است. در كانادا حجاب مانند آنچه كه در ايران داريم حالا چه روسري و چه چادر مشكلي نيست ولي روبنده يا نقاب يا هر چيزي كه صورت را بپوشاند مانع اخذ گواهينامه است چون قابليت شناسايي فرد وجود ندارد. البته در اين مورد هم كلي بحث است و ممكن است در آينده قانون تغيير كند ولي فعلا قانون اينست كه پليس بايد بتواند صورت راننده را ببيند و با عكس روي گواهينامه تطبيق دهد.

Junior Member sunshine21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Agricultural Sciences and Natural Resources

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

البته این نکته رو باید گوشزد کنم که بلاک کردن کار مدیران هست و شما نمی تونید بلاک کنید! من هم البته با دوستانی که به شما اعتراض کردند موافقم به این دلیل که درخواست می کنید به عقیده شما احترام گذاشته بشه ولی خودتون این اعتقاد رو در مورد ابزار عقیده دیگرون محترم نمی شمرید.

در مورد سوالتون: من به عقیده تون احترام میزارم و شما مختارید که هر طور دوست دارید لباس بپوشید -چیزی که تو ایران از زنان ایرانی دریغ می شد و نتیجه اش خودخواه بار اومدن تعداد زیادی از قشر زنان با حجاب بود که تنها پوشش خودشون رو قبول داشته باشند و ملاک قرار میدادن.
    دوستان صحیح می فرمایند که مثلا در کانادا -من در استرالیاش رو هم اطلاع دارم- در ظاهر کاری با حجاب شما ندارند و حتی من به شخصه دیدم افراد آزاداندیشی که پسر یا دختر غربی با افراد با حجاب تعاملات اجتماعی دارند و مشکلی در ظاهر ندارند.
    ولی شما نمی دونید و این انتظار رو هم نباید داشته باشید که پشت سر شما هم حرفی زده میشه یا نه و یا همه به حجاب شما احترام بزارند و یا حتی باهاتون دوستی کنند.
    به شخصه بسیییییار زیاد دیدم افراد (از محیط آکادمیک و حتی استاد!!! و یا بیرون دانشگاه و در محیط احتماع) کانادایی، آلمانی، اسپانیایی، روسی و غیره که دقیقا از همین مورد حرف میزنند و این حجاب رو نمی پسندند. این افراد با خود من در این مورد زیاد صحبت کردند و من هر بار برای تموم کردن بحث در انتهای صحبتم می گم که من به عقیده و انتخاب افراد محجبه احترام میزارم ولی اونها سر حرف خودشون هستند و باور کنید که به وضوح افراد محجبه رو مسخره می کنن: اینکه تو گرمای تابستون چی می پوشند، اینکه مگه مجبورند اینطوری لباس بپوشند وقتی دید جامعه نسبت بهشون منفی هست.
    اینها تجربه ها و دیده های خود من به تنهایی هست و قابل تعمیم نیست. ولی این هم یکی از مواردی بود که من انتظار اون رو نداشتم.

موفق باشید.

با سلام. مطمئنید مسخره کردن بوده؟. توی نوشتار که به نظر نمیرسه، توی گفتار رو نمیدونم.
    بفرض مسخره هم بکنن، مهم نیست!. اکثراً ایرانیا خودشونو پایینتر از غربیا میبینین متاسفانه. اصلا حجاب، روزه و این چیزا توی مسیحیت و... هم هست. شاید خودشون ندونن!.
    گاهی دیدم بچه هایی که مصاحبه اسکایپ دارن بعضیشون میگن که ما چی بگیم اولش..سلام کنیم یا همون ابتدا معرفی کنیم. من میگم شما طبق فرهنگ خودت صحبت کن. سلام کردن چه ایرادی داره!؟. خیلی هم خوبه.
    اگه من باشم و این صحبتا رو پیش من انجام بدن سعی میکنم منطقی دلایل یسری چیزا رو براشون خلاصه توضیح بدم (البته اگر دینم یا هموطنانم برام مهم باشن). اگر دیدم بازم مسخره میکنن، منم اگر لازم باشه شرمندشون میکنم.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

من به عنوان یک آقا بیشتر از 3 سال هست که کانادا زندگی میکنم. هم دانشگاه رفتم و میرم و هم سرکار. با انواع ادمها از فرهنگها و ملیتهای مختلف سروکار داشتم و تعامل کردم. به نظرم حجاب برای شما در کانادا هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و اینجا به دلیل تنوع فرهنگی و نژادی که وجود داره و همچنین براساس قانون اساسی کانادا، شما در انتخاب پوشش و عقیده ازادید و فک نمیکنم احساس ناراحتی کنید. حتی تو دانشگاه نمازخونه هم هست که خود مسئولان دانشگاه برای این کار اختصاص دادن. بارها مثلا دیدم که یک دختر کانادایی تو وسط تابستان با لباس کاملا راحت و باز با یک دختر محجبه در حال صحبت و بگو بخند هستند. کلا تو کانادا از بچگی و تو مدرسه به اینا یاد میدن که اینجا سرزمین مهاجران هست و اینجا یک کشور چندفرهنگی ست. برای پذیرش تحصیلی هم که داشتن یا نداشتن حجاب مشکلی ایجاد نمیکنه چون اینجا اصولا رزومه تحصیلی یا کاری بدون عکس هست و در خصوص جنسیت، ملیت یا نژاد و دین هم نباید چیزی تو رزومه باشه. من نمیدونم که واقعا چقدر ملیت و دین و نژاد و رنگ پوست و ... در پیدا کردن کار تاثیر داره من به شخصه چیزی که این bias رو نشون میده تا الان ندیدم. به عبارت دیگه اگه بخوام تجربه خودم رو در خصوص زندگی در کانادا خیلی خلاصه بگم اینه که تو این مدت واقعا هیچ رفتار نژادپرستانه یا ناراحت کننده ای از طرف مردم حس نکردم. به عنوان کسی که خودم رو یک ایرانی وطن پرست و عاشق کشورم میدونم، کانادا کشور دوم من هست و اینجا رو و مردم مهربان و با فرهنگش رو واقعا دوست دارم. کشورهای دیگه رو نمیدونم ولی این تجربه ای بود که من در خصوص زندگی در کانادا داشتم که امیدوارم به دردتون بخوره.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)