نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: هزینه های اپلای از زمان تصمیم برای اپلای تا رسیدن به اروپا

Junior Member

پیش فرض هزینه های اپلای از زمان تصمیم برای اپلای تا رسیدن به اروپا

با سلام خدمت دوستان؛

سوالی که برای بسیاری از دوستانی که میخوان برای اروپا اقدام کنند، این هست که از زمانی که تصمیم میگیری اپلای کنی تا رسیدن به اروپا و دریافت فاندت چقدر هزینه باید بکنی؟ منظور اصلی من دکتری هست. (هرچند شاید برای برخی دوستان هزینه اپلای برای ارشد جای سوال باشه که تا حدود زیادی مشابه هزینه های دکتری هست).

* این سوال به این دلیل مهمه که آدم قبل از شروع به اپلای کردن بدونه چقدر باید هزینه کنه و وسط راه با یک هزینه پیش بینی نشده روبرو نشه که براش برنامه ریزی نکرده.
    * فرض کنیم که شخص متقاضی، به صورت فول فاند اپلای کنه و هزینه هاش تا دریافت اولین فاندش مدنظر هست.
    * از دوستانی که از هزینه های این پروسه اطلاع دارن و مخصوصا اونایی که تجربه کردن این پروسه رو، بیایند و نظر بدن.
    * این هزینه ها برای کشورهای مختلف میتونه فرق داشته باشه ولی تا حدود زیادی شاید یکسان باشه. در صورتی هم که تفاوت داشته باشه، باز میتونه برای هر کشور مفید باشه.
    * بعضی هزینه ها به پول کشور خودمون هست، برخی ها هم به ارز کشور مقصد. که در مورد حالت دوم، هزینه ارزی بیان بشه فکر کنم بهتر باشه.
    * برخی هزینه ها برای بعضی ها هست و برای بعضی نیست مثل هزینه آزادسازی مدارک (که میتونه از طریق کاریابی این هزینه حذف بشه). که در مورد حالت دوم، این هزینه ها هم بهتر هست که مقدارش گفته بشه.

بعضی از عناوین هزینه ها رو من اینجا لیست میکنم که میدونم به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی، شاید ناقص باشه. از دوستان درخواست دارم که عناوین این هزینه ها رو تکمیل و مقدار هزینه ها رو بفرمایند:

هزینه های اولیه
    1. هزینه آزمون زبان (تافل، آیلتس، GRE (که غالبا دانشگاه های اروپایی نمیخوان) )
    2. هزینه آزادسازی مدارک (کارشناسی و کارشناسی ارشد) (به شدت به سال ورود به دانشگاه بستگی داره و تاپیک مربوطه هست برای این هزینه ها، به همین خاطر زیاد تلورانس داره برای افراد مختلف)
    3. هزینه ترجمه مدارک (دارالترجمه و مهر دادگستری و ...)
    4. هزینه ارسال مدارک و هزینه بررسی مدارک توسط دانشگاه
    هزینه های بعد از پذیرش
    5. هزینه سفارت برای ویزا
    6. هزینه مربوط به ضمانت بانکی
    7. هزینه های اولیه کشور مقصد تا گرفتن فاند
    ...
    (بعضی ها رو که من نمیدونم، لطف کنید اضافه کنید)

*تاپیک مشابهی در این زمینه برای هزینه های اپلای برای جاهای دیگه در انجمن وجود داره، ولی برای اروپا وجود نداره. به همین خاطر این موضوع رو مطرح کردم. با این حال، از مدیریت محترم تاپیک ها درخواست دارم که در صورت مغایر بودن با قوانین، این تاپیک رو حذف و یا انتقال بده.

با سپاس فراوان

پیش فرض پاسخ : هزینه های اپلای از زمان تصمیم برای اپلای تا رسیدن به اروپا

خیلی تاپیک مفیدی هست از دوستان با تجربه خواهش میکنم بیان نظر بدن

Junior Member persianboy1993 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Masters in Information Technology Engineering Field @Tarbiat Modares University

سلام.
    من هم از دوستان ب تجربه خواهش میکنم نظرات و تجاربشون رو مطرح کنند

Junior Member

سلام . این موضوع بسیار کاربردی هست و عجیبه بعد 4 ماه تکمیل اطلاعات نشده. اگر تاپیک مشابه هست معرفی بشه و اگر خیر ، لطفا افراد صاحب نظر مشارکت بفرمایند. ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط hopeman نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان؛

سوالی که برای بسیاری از دوستانی که میخوان برای اروپا اقدام کنند، این هست که از زمانی که تصمیم میگیری اپلای کنی تا رسیدن به اروپا و دریافت فاندت چقدر هزینه باید بکنی؟ منظور اصلی من دکتری هست. (هرچند شاید برای برخی دوستان هزینه اپلای برای ارشد جای سوال باشه که تا حدود زیادی مشابه هزینه های دکتری هست).

* این سوال به این دلیل مهمه که آدم قبل از شروع به اپلای کردن بدونه چقدر باید هزینه کنه و وسط راه با یک هزینه پیش بینی نشده روبرو نشه که براش برنامه ریزی نکرده.
    * فرض کنیم که شخص متقاضی، به صورت فول فاند اپلای کنه و هزینه هاش تا دریافت اولین فاندش مدنظر هست.
    * از دوستانی که از هزینه های این پروسه اطلاع دارن و مخصوصا اونایی که تجربه کردن این پروسه رو، بیایند و نظر بدن.
    * این هزینه ها برای کشورهای مختلف میتونه فرق داشته باشه ولی تا حدود زیادی شاید یکسان باشه. در صورتی هم که تفاوت داشته باشه، باز میتونه برای هر کشور مفید باشه.
    * بعضی هزینه ها به پول کشور خودمون هست، برخی ها هم به ارز کشور مقصد. که در مورد حالت دوم، هزینه ارزی بیان بشه فکر کنم بهتر باشه.
    * برخی هزینه ها برای بعضی ها هست و برای بعضی نیست مثل هزینه آزادسازی مدارک (که میتونه از طریق کاریابی این هزینه حذف بشه). که در مورد حالت دوم، این هزینه ها هم بهتر هست که مقدارش گفته بشه.

بعضی از عناوین هزینه ها رو من اینجا لیست میکنم که میدونم به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی، شاید ناقص باشه. از دوستان درخواست دارم که عناوین این هزینه ها رو تکمیل و مقدار هزینه ها رو بفرمایند:

هزینه های اولیه
    1. هزینه آزمون زبان (تافل، آیلتس، GRE (که غالبا دانشگاه های اروپایی نمیخوان) )
    2. هزینه آزادسازی مدارک (کارشناسی و کارشناسی ارشد) (به شدت به سال ورود به دانشگاه بستگی داره و تاپیک مربوطه هست برای این هزینه ها، به همین خاطر زیاد تلورانس داره برای افراد مختلف)
    3. هزینه ترجمه مدارک (دارالترجمه و مهر دادگستری و ...)
    4. هزینه ارسال مدارک و هزینه بررسی مدارک توسط دانشگاه
    هزینه های بعد از پذیرش
    5. هزینه سفارت برای ویزا
    6. هزینه مربوط به ضمانت بانکی
    7. هزینه های اولیه کشور مقصد تا گرفتن فاند
    ...
    (بعضی ها رو که من نمیدونم، لطف کنید اضافه کنید)

*تاپیک مشابهی در این زمینه برای هزینه های اپلای برای جاهای دیگه در انجمن وجود داره، ولی برای اروپا وجود نداره. به همین خاطر این موضوع رو مطرح کردم. با این حال، از مدیریت محترم تاپیک ها درخواست دارم که در صورت مغایر بودن با قوانین، این تاپیک رو حذف و یا انتقال بده.

با سپاس فراوان
    شاید دو دلیل اصلی برای مهجور بودن این تاپیک هست:
    1- به طور کلی بیشتر دوستان به فوروم های کشورهای مختلف سر می زنن و معمولاً گفتگوهای تالار اروپا کمتر مراجعه کننده داره
    2- سیستم سرشکنی هزینه هایی که به کار بردید درسته، ولی برای کشورهای مختلف به شدت متفاوته:
    -ترجمه مدارک به انگلیسی قیمتش با ترجمه به آلمانی، فرانسه، سوئدی یا روسی تفاوت اساسی داره (معمولاً تا نصف قیمت)، ضمن این که ترجمه اورژانس، قیمت رو بالاتر هم می بره
    -هزینه آزمونهای زبان به شدت متفاوت اند. حتی برای یک زبان مثل انگلیسی، قیمت امتحان TOEFL چند برابر TOEIC اه
    -هزینه ارسال مدارک در بسیاری از موارد صفر (برای ارسال مدارک از طریق ایمیل) اه... ضمن اینکه پلتفرمهای ملی مثل CampusFrance با یک قیمت ثابت، به شما اجازه ارسال پرونده رو به چند مقصد دانشگاهی میدن، حال اگه لازم باشه برای هر دانشگاه که اپلای می کنید مدارک رو کاغذی و جدا بفرستید، البته که هزینه هاتون خیلی بالا میره
    - قیمت ریال در مقابل ارزهای دیگه خیلی وقته ثبات کافی نداره... نرخ خدمات می تونه در کوتاه مدت هم به صورت اساسی تغییر کنه
    -هزینه زندگی در کشورهای اروپایی به شدت متفاوته... پس هزینه های اولیه رو هم نمیشه براش یه عدد ثابت در آورد (قاعدتاً حقوقتون بعد از حداکثر دو-سه ماه برقرار میشه... و این یعنی باید یه خرج اولیه + مخارج زندگی برای دو سه ماه اول رو داشته باشید)
    -هزینه ویزا برای بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا حدود 60 یا 200 یوروست (بسته به نوع ویزاتون) که ممکنه بهش هزینه های دیگری هم اضافه بشه

در کل نمیشه به این سوال یک پاسخ فیکس تهیه کرد
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

هزینه های اولیه زندگی رو تا فاند درست بشه بالاخره باید داد یه نه؟ همون تمکن مالی میشه درسته؟ یکی میگه فول فاند یگیری از روز اول لازم نیست پولی یدی یکی میگه باید بدی

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط halogen نمایش پست ها
    هزینه های اولیه زندگی رو تا فاند درست بشه بالاخره باید داد یه نه؟ همون تمکن مالی میشه درسته؟ یکی میگه فول فاند یگیری از روز اول لازم نیست پولی یدی یکی میگه باید بدی
    سلام. تا زمانی که فاند دانشجویی شما از طریق دانشگاه بدستتون برسه حدود یک الی دو ماه طول میکشه. این بازه شامل مراحل گرفتن کارت اقامت، افتتاح حساب و ... میشود. در طول این مدت شما باید از جیب خودتان خرج کنید. ولی بعد از دو ماه که فاند شما برقرار شد دانشگاه همزمان فاند دانشجویی مشخص شده برای دو ماه را یکجا به شما خواهد داد. ولی بر اساس مخارج کشور مقصد، شما باید هزینه زندگی دو ماه را با خود داشته باشید.
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)