صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: اپلای برای دکتری دوم و مسائل پیش رو

پیش فرض اپلای برای دکتری دوم و مسائل پیش رو

دوستان عزیز

تاکنون در فروم بطور پراکنده در مورد مساله اپلای برای دکتری دوم صحبت شده است. هدف از ایجاد این تاپیک این است که مسائلی که در این ارتباط وجود دارد را به نحوی سازمان یافته مطرح کنیم و با استفاده از تجربیات افرادی که این مسیر را طی کرده اند بتوانیم مسیر درستی طی کنیم

در اینجا برای شروع موضوع دغدغه های زیر مطرح است:

1- آیا مطرح کردن داشتن دکتری در پذیرش نکته ی منفی حساب می شود یا مثبت یا بی تاثیر است؟

2- مساله ویزا برای شروع به تحصیل در دکتری دوم چگونه است؟

3- آیا ملزم به تغییر گرایش در دکتری دوم هستیم؟

4- چگونه می توان از مقالات قبلی در افزایش شانس پذیرش استفاده نمود؟

5- مساله سن در اخذ پذیرش و ویزا تا چه حد تاثیر گذار است؟
    Impossible is impossible

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اپلای برای دکتری دوم و مسائل پیش رو

این مطلب پیش از این هم مطرح شده ولی تجربه کسانی که این راه رو رفته اند خیلی مفیده تا فرضیه و گمان. این تجربیات تو تاپیکهای قبل نبود. امیدوارم اینجا کسانی که یکبار این راه رو رفتند بیان و راهنمایی کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaedin نمایش پست ها
    این مطلب پیش از این هم مطرح شده ولی تجربه کسانی که این راه رو رفته اند خیلی مفیده تا فرضیه و گمان. این تجربیات تو تاپیکهای قبل نبود. امیدوارم اینجا کسانی که یکبار این راه رو رفتند بیان و راهنمایی کنن
    بله قطعا هدف استفاده از تجربيات ديگران هستش
    اينطور كه فعلا شنيده ها حكايت مي كنه اينه كه حتما حداقل گرايش قبلي بايد عوض بشه البته من ديدم كه بودند افرادي كه در امريكا در يك گرايش دو تا دكتري گرفتن ولي گويا در كانادا اينطور نيست و احتمالا بدليل مسايل ويزا بوده
    اگه دوستان موردي در استراليا يا اروپا ديده اند لطفا مطرح كنند
    Impossible is impossible

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat Modares University

سلام
    من هم در حال حاضر دکترای اولم رو تو ایران گرفتم و به دنبال گرفتن گرفتن دکترای دوم هستم در استرالیا ، البته من مشکل ویزا ندارم و فقط میخوام جذب بازار تحصیلی اونجا بشم، ظاهرا گرفتن پست داک به این راحتی نمیباشد.

Junior Member

سلام
    من هم شرایط مشابهی دارم دکترام امسال تموم می شه و میخوام برای دکتری دوم برای کانادا اقدام کنم. نگرانم چون شنیدم ممکنه اپلای ویزا برای اینکه دکتری اول رو دارم ریجکت بشه. پست داک هم شرایط ویژه ای داره که یکی از اونها هم طبعا اینه که دکتریت آزاد شده باشه که بتونی پست کنی و من هزینه ش رو فعلا نمی تونم تأمین کنم. رشته من علوم اجتماعیه ولی

Junior Member

با سلام و عرض ادب
    من دارای مدرک دکترا در رشته اقتصاد کشاورزی از دانشگاههای کشور هندوستان و فوق لیسانس رشته اقتصاد کشاورزی از دانشگاه علوم و تحقیقات اهواز هستم و قصد دارم در امتحان آیلتس شرکت کنم. دارای پنج مقاله در ژورنالهای معتبر و دو کتاب به چاپ رسانده ام. الان قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در مقطع فوق دکترا را دارم. بعضی از دوستان برای مهاجرت و گرفتن اقامت، پیشنهاد دکترای مجدد را داده اند. من متاهل هستم و یک دختر هشت ساله دارم و تصمیم به مهاجرت و گرفتن اقامت در یکی از کشورهای اروپایی یا کانادا یا امریکا و یا سنگاپور را دارم لطفا راهنمایی کنید از چه طریقی می توانم مهاجرت کنم (فوق دکترا، دکترای مجدد یا راه دیگر ). ضمنا می خواستم ببینم هزینه ی اولیه (برای ترم اول)برای تحصیل و کار در کشور استرالیا چقدر است؟
    با سپاس فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

سلام دوستان وقت بخیر . بنده دانشجوی سال دوم دکترای داخل کشور هستم. با توجه به اینکه ارشد و دکترا یک دانشگاه بودم برای همین انصراف از دکترا نمیتونه گزینه مناسبی برام باشه چون در گرفتن ریکامندیشن با مشکل مواجه میشم ( اساتید نمیدن ) . اینکه من دکترامو تموم کنم و سپس برای دکترای دوم در خارج از کشور اقدام کنم آیا کار درستیه؟ شدنی هست؟ اینکه در طول این دوسال باقیمانده درسم رزومه علمی خودمو قوی تر کنم و سپس برای دکترای دوم با توجه به مدرک ارشد ( بدون ذکر گرفتن دکترا ) و رزومه علمی و پژوهشی که در طول دوران دکترا بدست آوردم برای دکترا اقدام کنم؟ اگر در زمینه وقفه تحصیلی هم سوال بشه بگم در حال مطالعه و گذراندن دوره سربازی و غیره بودم. معافیت پزشکی هم دارم . من بعد اتمام دوره دکترام باید تمام مدارکمو آزاد کنم؟ یعنی دوره دکترا رو هم باید آزاد کنم؟
    اونموقع دیگه فرصت مطالعاتی نباید برم درسته؟ منظور جوری نباشه برم فرصت مطالعاتی و بعدا اگه بخوام واسه دکترای دوم اقدام کنم دروغام رو شه

ممنون میشم سوالاتم رو پاسخ بدید و اگر موردی هم بود که نیاز به گفتن باشه و من بهش اشاره نکردم اونهارو هم مطرح بفرمایید

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر . بنده دانشجوی سال دوم دکترای داخل کشور هستم. با توجه به اینکه ارشد و دکترا یک دانشگاه بودم برای همین انصراف از دکترا نمیتونه گزینه مناسبی برام باشه چون در گرفتن ریکامندیشن با مشکل مواجه میشم ( اساتید نمیدن ) . اینکه من دکترامو تموم کنم و سپس برای دکترای دوم در خارج از کشور اقدام کنم آیا کار درستیه؟ شدنی هست؟ اینکه در طول این دوسال باقیمانده درسم رزومه علمی خودمو قوی تر کنم و سپس برای دکترای دوم با توجه به مدرک ارشد ( بدون ذکر گرفتن دکترا ) و رزومه علمی و پژوهشی که در طول دوران دکترا بدست آوردم برای دکترا اقدام کنم؟ اگر در زمینه وقفه تحصیلی هم سوال بشه بگم در حال مطالعه و گذراندن دوره سربازی و غیره بودم. معافیت پزشکی هم دارم . من بعد اتمام دوره دکترام باید تمام مدارکمو آزاد کنم؟ یعنی دوره دکترا رو هم باید آزاد کنم؟
    اونموقع دیگه فرصت مطالعاتی نباید برم درسته؟ منظور جوری نباشه برم فرصت مطالعاتی و بعدا اگه بخوام واسه دکترای دوم اقدام کنم دروغام رو شه

ممنون میشم سوالاتم رو پاسخ بدید و اگر موردی هم بود که نیاز به گفتن باشه و من بهش اشاره نکردم اونهارو هم مطرح بفرمایید
    سلام.. نظر کاملن شخصی:

چرا انقد کارو برا خودتون سخت میکنید؟! دو سال دکتری خوندن -و یا وقت تلف کردن- فقط به صرف اینکه ریکامندیشن بگیرید اصلن معقول بنظر نمیرسه.
    کارتون شدنیه ولی دو سال از عمرتون هدر میره.. بماند که چقد باید در این پروسه بقول خودتون خلاف واقعیت گفته بشه، هیچ فایده ای این مدت براتون نداره.

در مورد سربازی، شما باید کارت پایان خدمت نشون بدید که دقیقن معلوم میکنه وضعیت خدمتتون چطوری بوده و با معافیت پزشکی نمیتونید ازش بعنوان پر کردن گپ تحصیلی استفاده کنید. هرچند برای وقفه تحصیلی معمولن سخت نمیگیرن و مسئله بزرگی نیست. با مقاله، تدریس، اشتغال به کار، زبان، و اقدام برای اپلای براحتی قابل رفع هست.

رزومه رو در این مدت با مقاله میتونید قوی تر کنید و معدل دکتری فایده ای برای پذیرش دکتری نداره. اگه رزومه فعلی تون برای گرفتن دکتری در خارج مناسب هست در مورد گذروندن دو سال دیگه یه تجدید نظر جدی کنید.. ریکامندیشن رو براحتی میشه فراهم کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام.. نظر کاملن شخصی:

چرا انقد کارو برا خودتون سخت میکنید؟! دو سال دکتری خوندن -و یا وقت تلف کردن- فقط به صرف اینکه ریکامندیشن بگیرید اصلن معقول بنظر نمیرسه.
    کارتون شدنیه ولی دو سال از عمرتون هدر میره.. بماند که چقد باید در این پروسه بقول خودتون خلاف واقعیت گفته بشه، هیچ فایده ای این مدت براتون نداره.

در مورد سربازی، شما باید کارت پایان خدمت نشون بدید که دقیقن معلوم میکنه وضعیت خدمتتون چطوری بوده و با معافیت پزشکی نمیتونید ازش بعنوان پر کردن گپ تحصیلی استفاده کنید. هرچند برای وقفه تحصیلی معمولن سخت نمیگیرن و مسئله بزرگی نیست. با مقاله، تدریس، اشتغال به کار، زبان، و اقدام برای اپلای براحتی قابل رفع هست.

رزومه رو در این مدت با مقاله میتونید قوی تر کنید و معدل دکتری فایده ای برای پذیرش دکتری نداره. اگه رزومه فعلی تون برای گرفتن دکتری در خارج مناسب هست در مورد گذروندن دو سال دیگه یه تجدید نظر جدی کنید.. ریکامندیشن رو براحتی میشه فراهم کرد.
    خیلی ممنون از وقت و حوصله ای که برای نوشتن صرف کردین. البته این دو سال تلف نمیشه چون میخوام رزوممو قوی کنم. راستش میخوام توی فیلدی که توی دکترا دارم کار میکنم اپلای کنم و این فیلد با فیلدی که در ارشد کار کردم متفاوته( فعلا مقاله ای در فیلد دکترا ندارم ) ریکامندیشن رو چطوری میتونم بگیرم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

منن فکر میکنم باید دقیق و ظریف برنامه ریزی بفرمایید و چند عامل را هم در نظر بگیرید.

اول اینکه برای بعضی کشورها اگر شما همین روزها شروع به مکاتبه با اساتید بفرمایید و طرح پروپوزال کنید و انها بررسی کنند و بپذیرند یا به همکاری ارجاع دهند شاید خود به خود یکسال یا بیشتر وقت بگیرد. اضافه بفرمایید زمان لازم برای ویزا را که برابر گزارشهایی که دوستان میدهند واقعا میتواند طولانی باشد.

نمیدانم چه دانشگاهی در ایران تشریف دارید ولی از طرفی دکتری ایران را هم خیلی بی اهمیت نبینید. بالاخره جایگاه خودش را دارد به خصوص اگر دانشگاه خوبی باشید. بنابراین هنوز که نه پذیرشی آمده نه فاندی اعطا شده من فکر میکنم درس و تحصیل را رها نفرمایید تا اینها محکم و مسجل شوند.

توصیه نامه را واقعا میشود با اساتید مذاکره کرد و استدلال کرد و گرفت. بالاخره اساتید هم انسان هستند و عمدتا انسانهای شریفی هم هستند و شرایط را درک میکنند و اگر یک نفر همراهی نکرد دیگران حتما همکاری میکنند.

به نظرم خیلی هم روشن و باز حضورشان بفرمایید که در پی پذیرش از دانشگاههای دیگر هستید و ممکن است دانشگاه هدف بپذیرد یا نپذیرد معلوم نیست ولی همراهی انها کمک بزرگی است.

بالاخره شما کار خلاف اخلاق که نمیکنید . دانشجو هستید و دانشجوی واقعی به دنبال بهترین شرایط علمی هر کجای دنیا که باشد هست.

پایدار باشید

خیلی ممنون از وقت و حوصله ای که برای نوشتن صرف کردین. البته این دو سال تلف نمیشه چون میخوام رزوممو قوی کنم. راستش میخوام توی فیلدی که توی دکترا دارم کار میکنم اپلای کنم و این فیلد با فیلدی که در ارشد کار کردم متفاوته( فعلا مقاله ای در فیلد دکترا ندارم ) ریکامندیشن رو چطوری میتونم بگیرم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)