صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: اپلای برای دکتری دوم و مسائل پیش رو

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

پیش فرض پاسخ : اپلای برای دکتری دوم و مسائل پیش رو

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    خیلی ممنون از وقت و حوصله ای که برای نوشتن صرف کردین. البته این دو سال تلف نمیشه چون میخوام رزوممو قوی کنم. راستش میخوام توی فیلدی که توی دکترا دارم کار میکنم اپلای کنم و این فیلد با فیلدی که در ارشد کار کردم متفاوته( فعلا مقاله ای در فیلد دکترا ندارم ) ریکامندیشن رو چطوری میتونم بگیرم
    خواهش، اینم صرفن یه دیدگاه هست و در نهایت خودتون میتونید بهترین تصمیمو بگیرید.

1- لزومی نداره فیلد ارشد با دکتری تون یکی باشه یا استادی که قراره باهاش مکاتبه کنید قانع بشه که شما حتمن در این شاخه علاقه/تجربه دارید. بله بعضی از استادا به این قضیه حساسن ولی نه همه. اگرم بتونید یه مقاله حتی در حد سابمیتی هم داشته باشید -که با توجه به اینکه دو سه سال از دکتری تون گذشته و انتظار هم میره- این قضیه هم رفع میشه.

2- در مورد ریکامندیشن، نگران این قضیه اصلن نباشید. اول با استادا صحبت کنید اگه قبول کردن که هیچ، نکردن دوستا و آشناها. اونقد فردی که ریکام میده اهمیت نداره مگه اینکه واقعن تو اون فیلد خاص در دنیا شناخته شده باشه که بعیده. استادا هم قبول میکنن، قصاص قبل جنایت، یا نگرانی در مورد مشکلی که هنوز پیش نیومده ست. شما برید جلو و بدونید که این ریکام ارزش نگرانی نداره که آدم بخواد 2 سال از بهترین سال های عمرشو برا این بزاره.

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    خواهش، اینم صرفن یه دیدگاه هست و در نهایت خودتون میتونید بهترین تصمیمو بگیرید.

1- لزومی نداره فیلد ارشد با دکتری تون یکی باشه یا استادی که قراره باهاش مکاتبه کنید قانع بشه که شما حتمن در این شاخه علاقه/تجربه دارید. بله بعضی از استادا به این قضیه حساسن ولی نه همه. اگرم بتونید یه مقاله حتی در حد سابمیتی هم داشته باشید -که با توجه به اینکه دو سه سال از دکتری تون گذشته و انتظار هم میره- این قضیه هم رفع میشه.

2- در مورد ریکامندیشن، نگران این قضیه اصلن نباشید. اول با استادا صحبت کنید اگه قبول کردن که هیچ، نکردن دوستا و آشناها. اونقد فردی که ریکام میده اهمیت نداره مگه اینکه واقعن تو اون فیلد خاص در دنیا شناخته شده باشه که بعیده. استادا هم قبول میکنن، قصاص قبل جنایت، یا نگرانی در مورد مشکلی که هنوز پیش نیومده ست. شما برید جلو و بدونید که این ریکام ارزش نگرانی نداره که آدم بخواد 2 سال از بهترین سال های عمرشو برا این بزاره.
    سلام. منظورتون از اینکه ریکام رو میشه از دوست و آشنا گرفت چی هست؟ نباید ایمیل آکادمیک دانشگاه ارشد رو داشته باشن؟
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

منن فکر میکنم باید دقیق و ظریف برنامه ریزی بفرمایید و چند عامل را هم در نظر بگیرید.

اول اینکه برای بعضی کشورها اگر شما همین روزها شروع به مکاتبه با اساتید بفرمایید و طرح پروپوزال کنید و انها بررسی کنند و بپذیرند یا به همکاری ارجاع دهند شاید خود به خود یکسال یا بیشتر وقت بگیرد. اضافه بفرمایید زمان لازم برای ویزا را که برابر گزارشهایی که دوستان میدهند واقعا میتواند طولانی باشد.

نمیدانم چه دانشگاهی در ایران تشریف دارید ولی از طرفی دکتری ایران را هم خیلی بی اهمیت نبینید. بالاخره جایگاه خودش را دارد به خصوص اگر دانشگاه خوبی باشید. بنابراین هنوز که نه پذیرشی آمده نه فاندی اعطا شده من فکر میکنم درس و تحصیل را رها نفرمایید تا اینها محکم و مسجل شوند.

توصیه نامه را واقعا میشود با اساتید مذاکره کرد و استدلال کرد و گرفت. بالاخره اساتید هم انسان هستند و عمدتا انسانهای شریفی هم هستند و شرایط را درک میکنند و اگر یک نفر همراهی نکرد دیگران حتما همکاری میکنند.

به نظرم خیلی هم روشن و باز حضورشان بفرمایید که در پی پذیرش از دانشگاههای دیگر هستید و ممکن است دانشگاه هدف بپذیرد یا نپذیرد معلوم نیست ولی همراهی انها کمک بزرگی است.

بالاخره شما کار خلاف اخلاق که نمیکنید . دانشجو هستید و دانشجوی واقعی به دنبال بهترین شرایط علمی هر کجای دنیا که باشد هست.

پایدار باشید
    ممنون از پاسختون. من دانشجوی دکترای دانشگاه تبریز هستم ارشدم هم تبریز بودم. متاسفانه اساتید دانشجوهارو به دید پول نگاه میکنند مخصوصا در دوره دکترا برای اینکه پول مربوط به هر دانشجوی دکترا به حساب استاد ریخته بشه که حدود 40-50 میلیون میشه باید دانشجو از رساله دکتراش دفاع کرده باشه. بنابراین فکر نمیکنم درمیان گذاشتن این مورد که من میخوام انصراف بدم گزینه مناسبی باشه چه بسا ممکنه در ادامه دکترا استاد باهام لج کنه به مشکل بخورم. متاسفانه چون ارشدم همون دانشگاه بودم نمیتونم ریکامندیشن بگیرم. یه موردی که هست اینه آیا من بعد از اتمام دکترا با مدرک ارشدم واسه دکترا اقدام کنم آیا این شبهه ایجاد نمیشه که این گپ تحصیلی که بین ارشد و اقدام برای اخذ دکترا بوده و من مقاله کار کردم چطور با اساتید دانشگاه در ارتباط بودم و با اونها مقاله کار کردم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

خطاب به دوستان mammstein و [RIGHT][COLOR=#417394]Sha7ab

کلن این قضیه ریکام رو سخت میگیرید و خودتونو اذیت میکنید. ظاهرن شرایط مشابهی هم دارید که ارشد و دکتری در یه دانشگاه مشغول هستید.
    ریکام رو میتونید از اساتید دوران لیسانس بگیرید. یا از آشنایی که آکادمیک هست و شما رو میشناسه. حتی یه استاد آزمایشگاه هم کارو راه میندازه. آدم با آدم فرق میکنه و خودتون بهتر میتونید تشخیص بدید که با چه رویکردی با یه استاد میشه مواجه شد.

یخرده براتون فضا رو مثبت کنم:
    برای خیلی از دانشگاه ها این کاور لتر فرمالیته هست و نقشی در پذیرش نداره. اگه نباشه ممکنه دردسر باشه ولی اگه باشه تاثیر خاصی نداره. عمدتن معدل و مقاله و زبان فاکتورهای اصلی هستن.
    دیده شده که طرف فاند رو برده و بعد از اتمام پروسه بررسی تازه به طرف گفتن یه ریکام کم داری (و بفرست که فقط پرونده تکمیل بشه)!
    ---

"یه موردی که هست اینه آیا من بعد از اتمام دکترا با مدرک ارشدم واسه دکترا اقدام کنم آیا این شبهه ایجاد نمیشه که این گپ تحصیلی که بین ارشد و اقدام برای اخذ دکترا بوده و من مقاله کار کردم چطور با اساتید دانشگاه در ارتباط بودم و با اونها مقاله کار کردم؟"
    این قضیه عیب که نه، مزیت هست که شما ارتباط رو با دانشگاه و فضای آکادمیک حتی بعد از تحصیل حفظ کردید.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

یک موضوع کلی را در نظر بگیرید و آن این که دانشجوی قوی و خوش فکر و مناسب برای کار با استادی خاص روی یک پروژه علمی را به هر طریق تلاش میکنند که جذب کنند و مسایلی مثل فاصله تحصیلی و ... در حاشیه قرار میگیرد.

حال اگر برگردیم به فرمایش شما به نظرم میشود استدلال کرد که در این فاصله روی مقاله کار میکرده اید و با اساتید رابطه علمی داشته اید. نه لزوما رابطه استخدامی. همه جا هم این مرسوم است دانشجو رابطه علمی را با اساتید بعد از فارغ التحصیلی حفظ میکند ولی لزوما در استخدام دانشگاه نیست. مقاله مینویسند... کار لب انجام میدهند... پروژه برمیدارند و غیره...

همانطور که گفتم اگر استادی به شما علاقمند شوند خیلی کمک میکنند و مسایل دیگر تا حد زیادی به حاشیه میرود.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. من دانشجوی دکترای دانشگاه تبریز هستم ارشدم هم تبریز بودم. متاسفانه اساتید دانشجوهارو به دید پول نگاه میکنند مخصوصا در دوره دکترا برای اینکه پول مربوط به هر دانشجوی دکترا به حساب استاد ریخته بشه که حدود 40-50 میلیون میشه باید دانشجو از رساله دکتراش دفاع کرده باشه. بنابراین فکر نمیکنم درمیان گذاشتن این مورد که من میخوام انصراف بدم گزینه مناسبی باشه چه بسا ممکنه در ادامه دکترا استاد باهام لج کنه به مشکل بخورم. متاسفانه چون ارشدم همون دانشگاه بودم نمیتونم ریکامندیشن بگیرم. یه موردی که هست اینه آیا من بعد از اتمام دکترا با مدرک ارشدم واسه دکترا اقدام کنم آیا این شبهه ایجاد نمیشه که این گپ تحصیلی که بین ارشد و اقدام برای اخذ دکترا بوده و من مقاله کار کردم چطور با اساتید دانشگاه در ارتباط بودم و با اونها مقاله کار کردم؟
    ویرایش توسط susighton : September 1st, 2019 در ساعت 03:57 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    خطاب به دوستان mammstein و [RIGHT][COLOR=#417394]Sha7ab

کلن این قضیه ریکام رو سخت میگیرید و خودتونو اذیت میکنید. ظاهرن شرایط مشابهی هم دارید که ارشد و دکتری در یه دانشگاه مشغول هستید.
    ریکام رو میتونید از اساتید دوران لیسانس بگیرید. یا از آشنایی که آکادمیک هست و شما رو میشناسه. حتی یه استاد آزمایشگاه هم کارو راه میندازه. آدم با آدم فرق میکنه و خودتون بهتر میتونید تشخیص بدید که با چه رویکردی با یه استاد میشه مواجه شد.

یخرده براتون فضا رو مثبت کنم:
    برای خیلی از دانشگاه ها این کاور لتر فرمالیته هست و نقشی در پذیرش نداره. اگه نباشه ممکنه دردسر باشه ولی اگه باشه تاثیر خاصی نداره. عمدتن معدل و مقاله و زبان فاکتورهای اصلی هستن.
    دیده شده که طرف فاند رو برده و بعد از اتمام پروسه بررسی تازه به طرف گفتن یه ریکام کم داری (و بفرست که فقط پرونده تکمیل بشه)!
    ---

"یه موردی که هست اینه آیا من بعد از اتمام دکترا با مدرک ارشدم واسه دکترا اقدام کنم آیا این شبهه ایجاد نمیشه که این گپ تحصیلی که بین ارشد و اقدام برای اخذ دکترا بوده و من مقاله کار کردم چطور با اساتید دانشگاه در ارتباط بودم و با اونها مقاله کار کردم؟"
    این قضیه عیب که نه، مزیت هست که شما ارتباط رو با دانشگاه و فضای آکادمیک حتی بعد از تحصیل حفظ کردید.
    یه سوال در مورد ریکام. من دوستم که مثلا تربیت مدرس درس میخونه و ایمیل اکادمیک داره میتونم ایمیل اونو بدم و به عنوان استاد یکی از درسام معرفیش کنم؟
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

پیشنهاد من این است که تا حد ممکن حتی اگر با سختی همراه باشد سعی شود با نهایت صداقت کار جلو رود. به خصوص با استادی که قرار است با او کار کنیم.

همه از مشکلات خبر داریم و میدانیم گاهی کار واقعا جلو نمیرود ولی بعضی اوقات هم با ۱۰ دقیقه صحبت رو در رو با یک استاد قدیمی مثلا دوره کارشناسی یا آزمایشگاه یا حتی داور پایان نامه ممکن است حل شود. کارفرما یا رییس قسمت واحد یا حتی یک همکار با درجه علمی جایگزینهای احتمالی هستند.

در مورد دوست دانشجو این احتمال خیلی کوچک را هم در نظر بگیرید که با او تماس بگیرند و روشن شودایشان استاد نیستند یا استاد شما نیستند. کلی زحمت و از همه مهمتر سابقه شما در شرایط نامطلوب قرار میگیرند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    یه سوال در مورد ریکام. من دوستم که مثلا تربیت مدرس درس میخونه و ایمیل اکادمیک داره میتونم ایمیل اونو بدم و به عنوان استاد یکی از درسام معرفیش کنم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شیراز

با سلام به دوستان
    من حدود 2 سال هست که دکترا گرفتم و تا الان بیشتر دنبال پست داک بودم ولی تا الان موفق نشدم بگیرم. بخاطر همین اخیرا برای موقعیت های دکترا هم درخواست میدم. امروز یکی از اساتیدی که ایمیل زده بودم اینجور جواب داده. از اون جاییکه کاری که میخواد انجام بده به تز من تو دکترا خیلی شبیه هست، از رزومه ی من خوشش اومده. ولی گفته چون یه بار دکتری گرفتی نمیتونم درخواستتو قبول کنم. بنظرتون فایده ای داره باهاش چونه بزنم؟ متن ایمیلشو میذارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Your profile is very interesting and in phase with the call.

However, you are not eligible to the fellowship.
    As you already owns the title of PhD, unfortunately, you do not enter the criteria to apply.
    The grant does not cover post-doc profile.

I'm really sorry to bring you this news, as, again, your profile was pretty good.

Sincerely

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید من خیلی قطعی نوشته اند.

بنظرتون فایده ای داره باهاش چونه بزنم؟

من فکر میکنم نباید ایشان را در تنگنا بگذارید. فایده ای هم نخواهد داشت. در عوض شاید بتوانید همکاری ایشان را برای مقاله و انتشار بگیرید که در جای خود فرصت خوبی خواهد بود.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط rozbeh93 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    من حدود 2 سال هست که دکترا گرفتم و تا الان بیشتر دنبال پست داک بودم ولی تا الان موفق نشدم بگیرم. بخاطر همین اخیرا برای موقعیت های دکترا هم درخواست میدم. امروز یکی از اساتیدی که ایمیل زده بودم اینجور جواب داده. از اون جاییکه کاری که میخواد انجام بده به تز من تو دکترا خیلی شبیه هست، از رزومه ی من خوشش اومده. ولی گفته چون یه بار دکتری گرفتی نمیتونم درخواستتو قبول کنم. بنظرتون فایده ای داره باهاش چونه بزنم؟ متن ایمیلشو میذارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

As you already owns the title of PhD, unfortunately, you do not enter the criteria to apply.

I'm really sorry to bring you this news, as, again, your profile was pretty good.

Sincerely

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rozbeh93 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

Sincerely
    شما به ایشون گفته بودید که دکترا دارین؟ یعنی اگر اعلام نمیکردین که دکترا دارین میتونستین واسه این پوزیشن اقدام کنین؟ یعنی تا مدرک ارشدتون رو ترجمه میکردین و میفرستادین

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)