صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 89

موضوع: گرفتن دانشنامه واسه اپلای ضروریه؟

Member f_hoseini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE-SUT

پیش فرض گرفتن دانشنامه واسه اپلای ضروریه؟

سلام.
    واقعا امیدوارم که تکراری نباشه سوالم. راستش خیلی گشتم. انقدر صفحه های این بخش فروم زیاد شده واقعا سرگیجه گرفتم. نتونستم همه رو ببینم. شرمنده اگر تکراریه سؤالم. امیدوارم مدیران ببخشن.
    راستش سؤال من اینه که بعضی دانشگاه ها زدن غیر از ریزنمرات، مدرک رسمی میخوان (یعنی دانشنامه) . خوب یعنی ما واقعاً باید بریم الان واسه اپلای کردن بخریم مدرکمون رو؟ گویا شریف تو کارنامه هاش فارغ التحصیلی رو درج میکنه. به نظرتون این کافیه؟ لطفاً دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن. بیشتر دانشگاه ها کارشون با ریز نمرات راه میافته اما اونهایی که زدن official certificate میخوان رو باید چی کار کنیم؟
    ممنون
    اگه برم دلم تنگ میشه !

پیش فرض پاسخ : گرفتن دانشنامه واسه اپلای ضروریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط f_hoseini نمایش پست ها
    سلام.
    واقعا امیدوارم که تکراری نباشه سوالم. راستش خیلی گشتم. انقدر صفحه های این بخش فروم زیاد شده واقعا سرگیجه گرفتم. نتونستم همه رو ببینم. شرمنده اگر تکراریه سؤالم. امیدوارم مدیران ببخشن.
    راستش سؤال من اینه که بعضی دانشگاه ها زدن غیر از ریزنمرات، مدرک رسمی میخوان (یعنی دانشنامه) . خوب یعنی ما واقعاً باید بریم الان واسه اپلای کردن بخریم مدرکمون رو؟ گویا شریف تو کارنامه هاش فارغ التحصیلی رو درج میکنه. به نظرتون این کافیه؟ لطفاً دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن. بیشتر دانشگاه ها کارشون با ریز نمرات راه میافته اما اونهایی که زدن official certificate میخوان رو باید چی کار کنیم؟
    ممنون
    به دانشنامه الان نیازی نیست ... شما وقتی پذیرش نهائی رو گرفتید باید دانشنامه رو بفرستید. من از دانشگاههای دولتی خبر دارم که خودشون ریز نمرات اولیه رو ارسال می کنن. اما یه سری دانشگاههائی رو دیدم که همون ریز نمراتی رو هم که دانشگاه بصورت مستقیم براشون ارسال می کنه قبول ندارن و باید حتما ریز نمرات موقت رو وزارت علوم تایید کنه و بعد ارسال کنید. به هر حال این رو از اداره ادمیشن دانشگاه مورد نظرتون سوال کنید ...
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Member f_hoseini آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE-SUT

خوب مشکل اصلاً ریز نمرات نیست. چون نهایتاً میدی ترجمه میشه. اما گرفتن دانشنامه خیلی مصیبته. تو این گیر و دار اپلای که کلی خرج رو دستمون گذاشته واقعا نمیشه نزدیک 800 تومان واسه دانشنامه داد. تازه خیلی طول میکشه. نزدیک 2 ماه. ببینین مثلاً سایت دانشگاه منچستر زده اگر فارغ التحصیل شدین باید تو کارنامه زمان فارغ التحصیلی، مدرکی که گرفتین و رتبه در کلاس قید شده باشه. و گفته مدرک رسمی رو هم بفرستین. بچه های شریف میتونن کمکی بکنن؟ تو کارنامه ای که میده دانشگاه میتونیم بگیم این اطلاعات رو بزنه؟ دانشنامه رو چه کنم. کسی تا حالا به این مشکل برخورد کرده؟ فکر می کنین با یه ایمیل حل بشه قضیه؟ یا برم دنبال دانشنامه؟ چون مدرک موقت ارزش ترجمه نداره و داخلیه. لطفا راهنمایی کنین.
    این دقیقاً چیزیه که تو سایت منچستر نوشته.
    If you have already completed your undergraduate degree your transcript should show:

• The name of the degree awarded
    • The date you graduated
    • Your final result (eg: upper second class 2:1, GPA 3.2/4.0, 1st class/division, GPA 80/100)
    • Your final position in the class if available (eg: 5th/35)
    • An outline of the grading system used by your university.

If you have already graduated, please also submit a copy of your degree certificate.

اگه برم دلم تنگ میشه !

دانشگاه شریف نمرات رو به زبان اصلی واستون ارسال می کنه و نیازی نیست ریز نمرات رو ببرید دارالترجمه. البته حق باشماست برای دانشنامه هزینه زیادی باید پرداخت کنید من هم به همین خاطر گفتم اول ریز نمرات رو ارسال کنید اگه پذیرش قطعی شد بعد اون هزینه رو بپردازید. البته دانشگاه مورد نظر شما رتبه رو درصورت دردسترس بودن خواسته و بقیه موارد رو هم خودتون می تونید ذکر کنید. خوب طبیعیه کسانی که شرایط خوبی دارن و تقریبا مطمئن هستن که از یک دانشگاهی پذیرش خواهند گرفت، هر چه این هزینه رو زودتر پرداخت کنن بعدا راحتتر خواهند بود و به قول شما نیاز نیست بعد از نتایج معطل رسیدن دانشنامه بمونن.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member metty آواتار ها

سلام دوستان
    با این صحبتهایی که کردین خیالم راحت شد، متاسفانه گواهی موقتم رو گم کردم و حالا بعد از 6 ماه دانشنامم امده و دانشگاه میگه تا موقت رو نیاری نمیشه!!نمیدیم..
    حتی براش المثنی هم نمیدن! خوبه لااقل میتونم برا پذیرش اقدام کنم.
    نبود دانشنامه به نظرتون شانس پذیرش رو کم میکنه؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط metty نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با این صحبتهایی که کردین خیالم راحت شد، متاسفانه گواهی موقتم رو گم کردم و حالا بعد از 6 ماه دانشنامم امده و دانشگاه میگه تا موقت رو نیاری نمیشه!!نمیدیم..
    حتی براش المثنی هم نمیدن! خوبه لااقل میتونم برا پذیرش اقدام کنم.
    نبود دانشنامه به نظرتون شانس پذیرش رو کم میکنه؟؟
    نبود دانشنامه تاثیری در شانس پذیرش نداره خیالتون راحت

سلام دوستان
    یه سری دانشگاه ها از من دانشنامه خواستن و من دانشجوی شبانه بودم و بدهی هم ندارم. گرفتن این دانشنامه چقدر زمان می بره؟! من برای معافیت حالت خاص اقدام کردم ولی جوابش دیر میاد و نمی شه رو اون حساب کنم. از طرفی هم چون برای معافیت اقدام کردم نمیشه همزمان برگ سبز بفرستم!!!
    Ich drucke dir die Daumen

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

سلام
    ببخشید تکلیف این فارغ التحصیلان پیام نور چیه که 6 سال بعد فارغ التحصیلی دانشنامه شون آماده میشه؟
    اونا باید واسه ترجمه چیکار کنن؟ چیو ترجمه کنند؟ دانشگاههای اونور قبول میکنند.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khodadadi83 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید تکلیف این فارغ التحصیلان پیام نور چیه که 6 سال بعد فارغ التحصیلی دانشنامه شون آماده میشه؟
    اونا باید واسه ترجمه چیکار کنن؟ چیو ترجمه کنند؟ دانشگاههای اونور قبول میکنند.
    آمده است که ترجمه ریز نمرات فریضه ای واجب و دانشنامه مستحب است!
    لازم نیست دانشنامه رو ترجمش کنین. اول پذیرش بگیرین از اون دانشگاه بعد این چیزا رو (مثل دانشنامه) براشون آماده کنین.ولی برای اپلای ریزنمرات لازمه.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

دانشنامه برای پذیرش چندان مهم نیست. اونا ریزنمرات رو میخوان که ببینن چیا تا حالا پاس کردی و سطح نمراتت چطوره! تو دانشنامه که فقط یه معدل میزنه که برای اونا چندان اهمیتی نداره شما تاریخ اسلام پاس کرده باشی معدلت اومده باشه بالا. اونا میخوان ببینن دروس تخصصیت در چه وضعیه؟!! ولی برای ثبت نام ملزم به تسلیم دانشنامه خود هستید.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)