صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 89

موضوع: گرفتن دانشنامه واسه اپلای ضروریه؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرفتن دانشنامه واسه اپلای ضروریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mhrazeghi58 نمایش پست ها
    سلام. میخواستم بدونم برای اپلای در مقطع phd آیا دانشنامه لیسانس هم ضروریه یا دانشنامه فوق لیسانس کفایت میکنه؟
    برای اپلای هیچ کدامش لازم نیست. نه لیسانس و نه فوق لیسانس.

برای ثبت نام چطور؟ هر دو ضروری اند؟

Junior Member nobel1 آواتار ها

persian_boy عزیز مرسی از جوابت ولی دانشگاه پیام نور به من میگه دانشنام لیسانست 10 سال بعد از فارغ شدن آماده میشه یعنی من باید 4 سال دیگه صبر بدم شاید پیام نور دانشنامه لیسانس را به من بده اونوقت ادامه تحصیل بدم ضمنا دانشنامه ارشد من که از آزاد بود داره آماده میشه سوال من اینه آیا لزوما برای ثبت نام دکتری ( نه apply) دانشنامه لیسانس لازم است یا با گواهی موقت لیسانس و دانشنامه ارشد و ریز نمرات هر دو میشه ثبت نام کرد ؟ ممنون میشم با اطلاعی به من اطلاع بده

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط nobel1 نمایش پست ها
    persian_boy عزیز مرسی از جوابت ولی دانشگاه پیام نور به من میگه دانشنام لیسانست 10 سال بعد از فارغ شدن آماده میشه یعنی من باید 4 سال دیگه صبر بدم شاید پیام نور دانشنامه لیسانس را به من بده اونوقت ادامه تحصیل بدم ضمنا دانشنامه ارشد من که از آزاد بود داره آماده میشه سوال من اینه آیا لزوما برای ثبت نام دکتری ( نه apply) دانشنامه لیسانس لازم است یا با گواهی موقت لیسانس و دانشنامه ارشد و ریز نمرات هر دو میشه ثبت نام کرد ؟ ممنون میشم با اطلاعی به من اطلاع بده
    والا این مورد رو اطلاعی ندارم در موردش چون خودم برای مستر اقدام کردم. فقط تا اونجا که من میدونم برای ثبت نام باید مدارک تکمیل باشه. حالا اینکه برای ثبت نام تو مقطع PhD دانشنامه لیسانس رو می خوان یا نه، دوستان دیگه بهتر میتونن راهنمایی کنن.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Senior Member sara123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nobel1 نمایش پست ها
    بعضی از دانشگاهها سفت و سخت میخان بعضی ها هم نمیخان!
    به نظرم اشتباه میکنین دانشنامه را میدن. به نظرم در تاپیک مربوط به پیام نور از بچه ها بپرسین.
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Hero

با سلام دوست عزیز

برای ثبت نام تا جایی که من شنیدم لازمه البته با ترجمه و تایید شده توسط امورخارجه و در برخی موارد تایید شده سفارت؛ البته این بستگی به دانشگاه و کشور داره. در مورد اینکه هر دوش لازمه من موردهایی رو دیدم که تنها ارشد رو خواسته اند.

موفق باشید.
    برای ثبت نام چطور؟ هر دو ضروری اند؟
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

سلام. میخواستم بدونم برای اپلای در مقطع phd آیا دانشنامه لیسانس هم ضروریه یا دانشنامه فوق لیسانس کفایت میکنه؟
    بستگی داره به دانشگاه. بعضی دانشگاهها نمیخوان و بعضی سفت و سخت میخوان
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

سلام..من حدودي مطالب اين بخش رو خوندم ولي خيلي سر در نياوردم ..ميشه يه نفر من رو راهنمايي كنه كه منظور از گواهي و ريز نمرات غير رسمي چي هست ...من فقط گواهي موقت فوق ليسانسم رو دارم به فارسي... همون رو نميشه ترجمه كرد به عنوان مدرك غير رسمي؟ يا اينكه جاي خاصي در دانشگاه بايد مراجعه كنم و گواهي اي بگيرم؟ و واقعا اين گواهي رو موقع درخواست ميخوان ...يعني من فكر كردم شايد همين كه در رزومه و.. ذكر بشه كافيه و بعدا هر وقت قبول شدم اصلش رو ميدم ... و البته مدرك ليسانسم رو ترجمه شده دارم (مدرك ليسانس ارزون تر بود و چون سابقه كار هم داشتم ميشد خريد )‌ همون كافي نيست براي درخواست دكترا ؟
    راستش من متاسفانه ايران نيستم و دسترسي به دانشگاهم هم ندارم ..به همين خاطر سوالم رو اينجا مطرح كردم ..ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    سلام..من حدودي مطالب اين بخش رو خوندم ولي خيلي سر در نياوردم ..ميشه يه نفر من رو راهنمايي كنه كه منظور از گواهي و ريز نمرات غير رسمي چي هست ...من فقط گواهي موقت فوق ليسانسم رو دارم به فارسي... همون رو نميشه ترجمه كرد به عنوان مدرك غير رسمي؟ يا اينكه جاي خاصي در دانشگاه بايد مراجعه كنم و گواهي اي بگيرم؟ و واقعا اين گواهي رو موقع درخواست ميخوان ...يعني من فكر كردم شايد همين كه در رزومه و.. ذكر بشه كافيه و بعدا هر وقت قبول شدم اصلش رو ميدم ... و البته مدرك ليسانسم رو ترجمه شده دارم (مدرك ليسانس ارزون تر بود و چون سابقه كار هم داشتم ميشد خريد )‌ همون كافي نيست براي درخواست دكترا ؟
    راستش من متاسفانه ايران نيستم و دسترسي به دانشگاهم هم ندارم ..به همين خاطر سوالم رو اينجا مطرح كردم ..ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    سلام. ریز نمره رسمی یعنی از دانشگاه ریز نمره گرفته باشی و داده باشی وزارت علوم مهر کنه و بعد بدی تجرمه کنن و مهر دادگستری و امور خارجه داشته باشه( برای بعضی دانشگاه ها این مهر ها رو احتیاج نداره). ببین همه ی اینها بستگی به دانشگاهی داره که میخوای درحواست پذیرش بدی. ممکنه ( برای بیشتر دانشگاه ها ) ریز نمره ی غیر رسمی ( یعنی ریز نمره ی فارسی معمولی از دانشگاه بگیری بدی ترجمه کنن بدون مهرو تنها مهر ترجمه) و اونا بعد از اینکه قبول شدی ازت رسمی بخوان

سلام. ریز نمره رسمی یعنی از دانشگاه ریز نمره گرفته باشی و داده باشی وزارت علوم مهر کنه و بعد بدی تجرمه کنن و مهر دادگستری و امور خارجه داشته باشه( برای بعضی دانشگاه ها این مهر ها رو احتیاج نداره). ببین همه ی اینها بستگی به دانشگاهی داره که میخوای درحواست پذیرش بدی. ممکنه ( برای بیشتر دانشگاه ها ) ریز نمره ی غیر رسمی ( یعنی ریز نمره ی فارسی معمولی از دانشگاه بگیری بدی ترجمه کنن بدون مهرو تنها مهر ترجمه) و اونا بعد از اینکه قبول شدی ازت رسمی بخوان
    ممنون از راهنمايي تون ... من راستش همونطور كه قبلا هم گفتم تا الان فكر مي كردم كه شايد مدرك ليسانس كافي باشه يعني همونطور كه گفتم فوق ليسانس رو در فرم ها و روزمه و ..ذكر كنم ولي مدركش رو بعدا اگر قبول شدم برم بگيرم ... اما بعد ديدم يه سري از دانشگاهها نوشتن كه مدرك و ريزنمرات غيررسمي كفايت ميكنه

--- در مورد ريز نمرات : اگر از دانشگاه درخواست كنم كه ريز نمرات رو به صورت غير رسمي به من بدن قبول ميكنن ؟ غير رسمي يعني فقط با مهر دانشگاه و بدون مهر وزارت علوم درسته ؟ خيلي بعيد ميدونم دانشگاه همچين چيزي به فارغ التحصيل ها بده و اگر مهر دانشگاه هم لازم نيست كه خوب خودم هم ميتونم نمراتم رو روي برگه بنويسم

--- در مورد گواهي:در مورد گواهي برگه اي با مهر دانشگاه و بدون مهر وزارت علوم .... اين دقيقا ميشه گواهي موقت پس يعني بايد همون گواهي موقت رو ترجمه كنم؟ از نظر دارالترجمه مشكلي وجود نداره؟ منظورم اينه كه اونا برگه گواهي موقت رو ترجمه ميكنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)