صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 89

موضوع: گرفتن دانشنامه واسه اپلای ضروریه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

پیش فرض پاسخ : گرفتن دانشنامه واسه اپلای ضروریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    ممنون از راهنمايي تون .

...
    گواهي موقت رو ترجمه ميكنن؟
    سلام
    - این بستگی به دانشگاه داره. نه ممکنه دانشگاه مهر هم نکنه بدون تصفیه حساب با دانشگاه
    -من تا اونجا که میدونم دارالترجمه همه چی ترجمه میکنن.
    دوباره میگم که همه چیو با خود دانشگاه که میخواین درخواست پذیرش کنین هماهنگ کنین و بدونین که میشه گاهی اوقات سر این این مسئله که ریز نمرات غیر رسمی ببارین باهاشون حرف بزنین و راضیشون کنین.

من متاسفانه همين الان متوجه شدم كه برخي از دانشگاهها رو مدرك official تاكيد كرده اند ..در اين مورد نظرتون چيه يعني راه حلي وجود داره .مسلما خريد مدرك بايد آخرين راه حل باشه.. اين جور تقسيم بندي مدارك به official و unofficial بيشتر براي خود دانشگاههاي آمريكاست ... دقيقا فكر كنم براي اونا فرق نسخه unofficial يعني خيلي راحت از سيستم انتخاب واحد خودشون پرينت معمولي ميگيرن و official هم تا چند نسخه اش رايگان و بعد از اون هم براي نسخه هاي بيشتر مبلغي (كمتر از 10 دلار) بايد بدن ..ولي براي ما اين تفاوت خيلي بيشتره
    در اين مورد براي دانشجويان خارجي تبصره اي وجود نداره؟
    اگر دانشگاه دو نسخه official از مدرك بخواد يعني چي؟ يعني من يه نسخه ترجمه شده از ليسانسم رو دارم بعد بايد اين رو دوباره بدم به دارالترجمه كه نسخه ديگه اي بگيرم؟ درسته؟‌ فكر نمي كنم كپي معمولي قبول باشه
    ..ممكنه لطفا كساني كه اطلاع دارند در اين مورد هم راهنمايي كنن

فكر كنم يه كم پست قبل رو مبهم نوشتم ... منظور م در پست قبلي official transcripts‌بوده يعني دو نسخه از ريزنمرات رسمي

با سلام.
    من فارغ التحصیل دانشگاه علمی-کاربردی هستم. یکی دو بار که برای گرفتن مدرک به دانشگاه مراجعه کردیم گفتن آماده شدن اصل مدرک (دانشنامه لیسانس) ممکنه تا 2-3 سال هم طول بکشه!
    با توجه به مطالعات و تجربیات فعلا میشه با مدرک موقت و ریز نمرات اپلای کرد. اما اگه پذیرش گرفتیم حدود 6-9 ماه بعد باید برای ثبت نام مراجعه کنیم و انوقت اینطور که گفته شد مدرک اصلی رو مطالبه می کنن.
    درسته؟ حالا بنظر دوستان چه راهی پیشنهاد میشه؟ اگه تا اون موقع اصل مدرک آماده نشه (که محتمله!) چه کار میشه کرد؟

Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    با سلام.
    من فارغ التحصیل دانشگاه علمی-کاربردی هستم. یکی دو بار که برای گرفتن مدرک به دانشگاه مراجعه کردیم گفتن آماده شدن اصل مدرک (دانشنامه لیسانس) ممکنه تا 2-3 سال هم طول بکشه!
    با توجه به مطالعات و تجربیات فعلا میشه با مدرک موقت و ریز نمرات اپلای کرد. اما اگه پذیرش گرفتیم حدود 6-9 ماه بعد باید برای ثبت نام مراجعه کنیم و انوقت اینطور که گفته شد مدرک اصلی رو مطالبه می کنن.
    درسته؟ حالا بنظر دوستان چه راهی پیشنهاد میشه؟ اگه تا اون موقع اصل مدرک آماده نشه (که محتمله!) چه کار میشه کرد؟
    سلام منم مشکل شما رو داشتم یعنی دانشگاه گت اصل مدرکت 2 سال دیگه اماده میشه پس فعلا برو بزار باد بیاد، ولی بعد که گفتم کارم ضروریه و واسه ترجمه میخوامشو از این حرفا، پیش نویسشو همراه یه نامه با مهر و امضای دانشگاه دادنو گفتن خودت ببر تهران کاراشو بکن یعنی امضا و مهر تاییدو این حرفارو همشو خودم رفتم از تهران گرفتم
    نیکی به پدر و مادر کلید رسیدن به گنج آرزوهاست

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

دوستان من میخوام ریز نمره غیر رسمی آماده کنم، آخرش باید خودم امضا بزنم ؟ چیزی باید بنویسم؟باید بدم استاد راهنمام امضا بزنه؟(البته دیگه دانشجو نیستم) ممنون میشم کمک کنید. راستی برایseal بندیش، میذارم داخل پاکت دانشگاه و خودم امضا میکنم درش رو؟
    I love you USA

Senior Member soheil136 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Waterloo

سلام
    من از یه دانشگاه کانادا برای دکترا پذیرش گرفتم و الان اونا خواستن که مدارک ارشدم رو براشون پست کنم. من هنوز دفاع نکردم (چند روز دیگه دفاع می کنم) ولی مدرکم رو قبلا آزاد کردم و مشکل سربازی هم ندارم(معاف). الان به نظر شما بعد از دفاع چند وقت طول میکشه من دانشنامه رو بگیرم (دانشگاه علم و صنعت). اگه به موقع آماده نشه دانشگاهی که من ازش پذیرش دارم قبول میکنه که فقط ریز نمرات رو براشون پست کنم؟؟

چند وقت طول میکشه من دانشنامه رو بگیرم
    خود دانشنامه فكر نمي كنم براي دانشگاههاي خارجي اهميتي داشته باشه .. من براي دانشگاههاي خودم يه برگه مبني بر پايان تحصيلات دادند كه همون رو ترجمه كردم ...يعني همون مطالب دانشنامه هست ولي برگه معموليه (مثل گواهي موقت )‌ صدور اين برگه زمان زيادي نبايد لازم داشته باشه
    (من تا به حال دانشنامه هاي دانشگاهمون رو نديدم و قراره بعدا برم بگيرم ولي فكر ميكنم دانشنامه مقوايي و يا تزئين شده و ... باشه ولي براي ترجمه اين چيزا مهم نيست )

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil136 نمایش پست ها
    سلام
    من از یه دانشگاه کانادا برای دکترا پذیرش گرفتم و الان اونا خواستن که مدارک ارشدم رو براشون پست کنم. من هنوز دفاع نکردم (چند روز دیگه دفاع می کنم) ولی مدرکم رو قبلا آزاد کردم و مشکل سربازی هم ندارم(معاف). الان به نظر شما بعد از دفاع چند وقت طول میکشه من دانشنامه رو بگیرم (دانشگاه علم و صنعت). اگه به موقع آماده نشه دانشگاهی که من ازش پذیرش دارم قبول میکنه که فقط ریز نمرات رو براشون پست کنم؟؟
    بستگی به دانشگاهتون داره ، از آموزش بپرسید ، برای من صدور دانشنامه دو ساعت هم طول نکشید ، کلا کار سختی نیست ، باهاتون راه میان
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    من متاسفانه همين الان متوجه شدم كه برخي از دانشگاهها رو مدرك official تاكيد كرده اند ..در اين مورد نظرتون چيه يعني راه حلي وجود داره .مسلما خريد مدرك بايد آخرين راه حل باشه.. اين جور تقسيم بندي مدارك به official و unofficial بيشتر براي خود دانشگاههاي آمريكاست ... دقيقا فكر كنم براي اونا فرق نسخه unofficial يعني خيلي راحت از سيستم انتخاب واحد خودشون پرينت معمولي ميگيرن و official هم تا چند نسخه اش رايگان و بعد از اون هم براي نسخه هاي بيشتر مبلغي (كمتر از 10 دلار) بايد بدن ..ولي براي ما اين تفاوت خيلي بيشتره
    در اين مورد براي دانشجويان خارجي تبصره اي وجود نداره؟
    اگر دانشگاه دو نسخه official از مدرك بخواد يعني چي؟ يعني من يه نسخه ترجمه شده از ليسانسم رو دارم بعد بايد اين رو دوباره بدم به دارالترجمه كه نسخه ديگه اي بگيرم؟ درسته؟‌ فكر نمي كنم كپي معمولي قبول باشه
    ..ممكنه لطفا كساني كه اطلاع دارند در اين مورد هم راهنمايي كنن
    قبلش با دانشگاه مکاتبه کنید و بگید که روند گرفتن دانشنامه تو ایران سخته و دیر آماده میشه ، حتما بهتون مهلت میدن که اصلش رو بعدا ببرید.
    بعضی از بچه ها تو فروم همین کارو کردن ، همون ریزنمرات غیر رسمی و مدرک موقتشونو دادن دارالترجمه و با همون اپلای کردن ،
    اما اینکارا ریسک داره و بهتره همون روال عمومیشو انجام بدید و دانشنامتونو آزاد کنید

وقتی میرید دارالترجمه میتونید تعیین کنید که چند نسخه براتون ترجمه کنه ، یعنی اگه دانشگاهتون دو نسخه میخواد ، دو نسخه از دارالترجمه بگیرید
    تو تایپیک ترجمه مدارک مفصل راجع به اینجور مسائل بحث شده
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)