صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 64

موضوع: با حجاب یا بی حجاب ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : با حجاب یا بی حجاب ؟

یه نکته عجیب!

از یکی از دوستام شنیدم که دوستش برای ویزای امریکا رفته بوده دوبی. کسی که باهاش مصاحبه داشته همون کسی بوده که یه زمانی تو ایران تو سفارت سوئد باهاش مصاحبه کرده بوده از قضا ایشون تو ایران باحجاب بوده و اونجا بی حجاب و به همین دلیل اون فرد ردش می کنه چون به نظرش این خانوم یه دروغگو بوده!!
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    معنای این حرف اینست که کارمند رسمی و افسر صدور ویزای سفارت آمریکا و سوئد مشترک است!!!!!!!!! به نظر میرسد صحت و سقم این چنین خبرهایی را می شود به راحتی پیدا کرد.
    در مورد تاثیر حجاب بر ویزا، من کلملا مطمئنم که حجاب هیچ تاثیر مثبت یا منفی ندارد. البته اگر حجاب شما مثل اکثر زنان ایرانی از روی اختیار نیست و حجاب شما تحمیلی و اجباری است، در خارج ایران و از جمله در سفارت لزومی به حفظ حجاب نیست. در ضمن حجاب نمی تواند به عنوان tie مطرح باشد چون حفظ حجاب در آمریکا چه بسا راحت تر از ایران است این را چند تا از خانمهای محجبه ایرانی که ساکن اینجا هستند به من گفته اند.

Junior Member

در صورتی هم که فرضا مشخص شود که حجاب برای افزایش شانس گرفتن ویزا بهتر است یا عدم حجاب، دوستانی که اعتقادی به حجاب ندارن می خوان توی سفارت حجاب بذارن و یا بالعکس؟!

سلام

من براي سفارت عكس بيحجاب مي‌خوام ببرم چون با توجه به شرايطي كه تو سفارت نوشته كه حتما بايد گوشها و گردي صورت ديده شه فكر كردم اينطوري بهتره. ولي نگارنيم الان اينه كه اگر اين عكس تو پاسپورتم بخوره بعدا تو فرودگاه امام بهم گير ندن؟

لطفا از دوستاني كه اخيرا رفتن راهنمايي كنين. چون اگر كه اينطوري باشه برم و يك عكس ديگه بگيرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط allahviranloo
    سلام

من براي سفارت عكس بيحجاب مي‌خوام ببرم چون با توجه به شرايطي كه تو سفارت نوشته كه حتما بايد گوشها و گردي صورت ديده شه فكر كردم اينطوري بهتره. ولي نگارنيم الان اينه كه اگر اين عكس تو پاسپورتم بخوره بعدا تو فرودگاه امام بهم گير ندن؟

لطفا از دوستاني كه اخيرا رفتن راهنمايي كنين. چون اگر كه اينطوري باشه برم و يك عكس ديگه بگيرم.
    نگران نباشید. اکثر خانومهایی که خودشون نمی خوان عکسشون با حجاب باشه، برای ویزاهای خارجی عکس بی حجاب ارائه می دن و تا جایی هم که من می دونم مشکلی براشون پیش نمی یاد. خواهر خود من برای ویزای تحصیلی مالزی که توی پاسپورتش خورده عکس بی حجاب داره بارها رفته مالزی و برگشته و مشکلی براش پیش نیومده. (البته خودتون که می دونین هیچ کس نمی تونه هیچ چیزی رو با اطمینان تو این مملکت تضمین کنه، هر چیزی ممکنه!!) منم خودم عکسی که به سفارت آمریکا دادم بی حجاب بود.

اما در مورد این توضیح سفارت در مورد عکس که گوشها و .. باید کامل دیده بشه، یادمه یک جایی توی همون سایتهای رسمی خوندم که اگر حجاب دارین، و نمی تونین گوشها رو نشون بدین، گردی صورتتون کامل باید معلوم باشه. منظورم اینه که با حجاب هم می شه عکس انداخت و مشکلی از اون نظر نداره.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Robin
    اما در مورد این توضیح سفارت در مورد عکس که گوشها و .. باید کامل دیده بشه، یادمه یک جایی توی همون سایتهای رسمی خوندم که اگر حجاب دارین، و نمی تونین گوشها رو نشون بدین، گردی صورتتون کامل باید معلوم باشه. منظورم اینه که با حجاب هم می شه عکس انداخت و مشکلی از اون نظر نداره.
    نه اينطور نيست. گوشها حتما بايد معلوم باشه.
    كسايي كه مي خواهند عكس با حجاب ارائه بدن، مي تونن يه شال سرشون بكنند و گوشهاشون بيرون باشه.

و در كل كسي به اينكه براي ويزاتون عكس بي حجاب داريد، گير نمي ده.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    نه اينطور نيست. گوشها حتما بايد معلوم باشه.
    كسايي كه مي خواهند عكس با حجاب ارائه بدن، مي تونن يه شال سرشون بكنند و گوشهاشون بيرون باشه.

و در كل كسي به اينكه براي ويزاتون عكس بي حجاب داريد، گير نمي ده.
    منم دیدم که توی سایت سفارت در بعضی کشورهای اروپایی نوشته که گوشها "باید" معلوم باشند. اما در بعضی جاهای دیگه هم نوشته که ترجیح داره گوشها معلوم باشند. اگر به سایت سفارت در کشورهای مسلمان برید می بینید که خودش به صراحت گفته حجاب اشکالی نداره (و خودتون هم می دونید که حجاب خیلی جاها مثل ایران نیست که با یک شال کارشون راه بیفته) و کامل سرشون و از جمله گوشها رو می پوشونه.

اینم نقل قول از سایت سفارت در دبی:

Sunglasses or other paraphernalia, which would detract from the face, are not acceptable. A photograph of a person wearing a head covering is permitted, provided that enough of the face is uncovered to establish identity. A photograph of a person wearing a traditional facemask or veil that conceals portions of the face and does not permit adequate identification is not acceptable.

A "full face" photo is one in which the applicant is facing the camera directly. The applicant should not be looking down or to either side. The face should cover about 50 percent of the area of the photo. It is preferable that the ears be exposed. The key requirement is that the photograph clearly identify the applicant

همونطور که می بینید، گفته ترجیح داره که گوشها معلوم باشند اما اجباری نیست. اینم لینکش : http://dubai.usconsulate.gov/dubai/photo_req.html

حالا اگه برای مصاحبه جایی می رین که سایت خود اون سفارت به صراحت گفته گوشها "باید" معلوم باشند، اون یک بحث دیگه است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mary_F
    سلام

تو سایت سفارت US در استانبول نوشته که باید گوشها مشخص باشه. کسی‌ هست که برا استانبول عکس با حجاب و بدین صورت برده باشه؟
    No one?

alimoeeny
    Guest

نباید فرقی بین استانبول با سفارتهای دیگه باشه
    بنابراین شما می تونید یک عکس با حجاب مثل همین عکسهایی که توی ایران برای ادارات می برید برای آنها ببرید و فقط ممکنه یک فرم به شما بدهند که امضا کنید که به دلایل مذهبی عکستون این طوری است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

از همه دوستان خواهش میکنم فتوای الکی ندن!! ما عکس با حجاب کامل رائه کردیم و مشکلی هم پیش نیومد!! این دوستانی که استناد به نوشته اون صفحه میکنند که باید گوشها معلوم باشه و این ایه را مبنای فتوای خودشان قرار میدهند لطفا از این کارها نکنند!! بگذارید دوستان تجربیات خودشونو بگن!! اینطوری کسانی که دوست دارن با حجاب باشن میرن و ویزا هم میگیرند و معلوم میشه اون آیه احتمالا خیلی هم ایه جدی نیست. ;D

alimoeeny
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط alimoeeny
    نباید فرقی بین استانبول با سفارتهای دیگه باشه
    بنابراین شما می تونید یک عکس با حجاب مثل همین عکسهایی که توی ایران برای ادارات می برید برای آنها ببرید و فقط ممکنه یک فرم به شما بدهند که امضا کنید که به دلایل مذهبی عکستون این طوری است
    برای واضح شدن عرض کنم که این بر اساس تجربه شخصی من بود در سفارت دبی
    باز هم عرض کنم که بر اساس تجربه شخصی من در موقع گرفتن مدارک از شما اشکالی ایجاد نمی شود که عکستان با حجاب کامل باشد مثل عکسهای ایران. و من کسانی را می شناسم که اینطوری ویزا گرفته اند. ولی من نمی دانم آیا کسانی هم بوده اند که در این مورد برایشان کندی یا مشکل دیگری ایجاد شده باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)