صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 72

موضوع: بهترین زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی

طبق تحقیق هایی که من کردم قوی ترین زبان برنامه نویسی که بیشترین درآمد رو داره( مخصوصا در آمریکا )، Java هست و Database هم Oracle

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط baharnh نمایش پست ها
    طبق تحقیق هایی که من کردم قوی ترین زبان برنامه نویسی که بیشترین درآمد رو داره( مخصوصا در آمریکا )، Java هست و Database هم Oracle
    این مسئله کاملا بستگی به شرایط کاری شما داره... کمااینکه در حال حاضر مایکروسافت تبلیغات گسترده ای رو در Share Point آغاز کرده...

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

نقل قول نوشته اصلی توسط baharnh نمایش پست ها
    I'm afraid your investigations are incomplete
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member toraj_ai آواتار ها

من تجربیات خودم رو در این زمینه می گم چون با چندین زبان برنامه نویسی حرفه ای کار کردم.

برای پروژه های WIN APP من با C Sharp و .Net کار کردم چون بهترین Implementation از Dot Net رو داره.

برای پروژه های Web دو جور کار کردم:
    1- ASP.net و C Sharp برای کارهای Enterprise
    2- PHP برای کارهای کوچکتر

Java برای پروژه های مخابراتی و شبکه
    C++ هم علاقه شخصی خودم هست و برای اینکه در آینده می خوام Game Programming کار کنم روش زیاد کار کردم

یه نکته هم اینجا بگم که بر خلاف چیزی که برخی از دوستان گفتن Python یک Scripting Language هست نه Programming Language که توی Game Programming به عنوان مکمل زیاد استفاده شده ولی یک زبان Scripting جدید بنام Lua داره جای اونو میگیره چون Performance بهتری داره.

دوستانی که روی Python نظر دارن دارن یه نیم نگاهی هم به Lua و یا Ruby کنند. جدیدا شرکتهای بازی سازی از Lua برای Scripting زیاد استفاده می کنند.

ولی در کل یه تجربه شخصی رو بگم و اون اینه که بجای اینکه خیلی نگران زبان برنامه نویسی باشید سعی کنید OOP , Designing Patterns and Algorithm رو خوب یاد بگیرید... منظور از Designing Patterns and Algorithm اینکه مثلا بدنید Pattern Observer, Visitor یا مثلا Decorator چی هست و چه کاربردهایی داره (Pattern خیلی زیاد داریم).

یا مثلا بدونید چرا توی C++ ما Multiple Inheritance داشتیم ولی توی C Sharp و جاوا نداریم ولی با Interface میشه کارایی شبیه به اون انجام داد.

در مورد Data Base هم من با SQL Server و Oracle, MySQL و Borland Paradox کار کردم از لحاظ قوی بودن Oracle بهتر هست. توی پروژه های Open Source و کم هزینه از MYSQL استفاده کردم و از SQL Server هم تو پروژهای DOT Net.
    از لحاظ یادگیری اگه SQL خوب بلد باشید کار کردن با همشون راحت هست فقط یه فرقایی هست که مثلا SQL Server از Transact SQL به عنوان Scripting استفاده می کنه ولی Oracle از PL/Sql.
    برای MySql هم بهتره که Linux خوب بلد باشید تا بتونید Config های Mysql رو توی Linux انجام بدید.

Delphi رو من اصلا پیشنهاد نمی کنم چون خودم کار کردم و فکر می کنم آینده خوبی نداره.
    و یه نکته اگه C Sharp خوب بلد باشید Java هم سریع یاد می گیرید و بالعکس چون خیلی شبیه هستند.
    من C Sharp خیلی مسلط بودم و یه پروژه JAVA که گرفتم با اینکه JAVA اصلا قبلا کار نکرده بودم از همون روز اول JAVA Code نوشتم.
    Albert Einstein quote - I do not know what the third world war will be fought with, but the fourth world war will be fought with sticks and stones

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر آزاد بندرعباس

الان کلا دنیا رفته بسمت اپن سورس، پس همین الان مواظب باشید، کاخ سفید هم cms سایتش رو روی دروپال انداخته، پس به نظر من php میتونه بهترین گزینه باشه

ممنون از تورج عزيز بابت ريويو عالي كه داشتين!

الان کلا دنیا رفته بسمت اپن سورس، پس همین الان مواظب باشید، کاخ سفید هم cms سایتش رو روی دروپال انداخته، پس به نظر من php میتونه بهترین گزینه باشه
    php زبون خيلي خوبيه ، من هم asp كار ميكنم و هم php منتها فكر نميكنم روزي برسه كه دنيا به قول شما كلاً بره به سمت اپن سورس - php ميتونه تو يه سري كارها بهترين باشه منتها در برابر امكانات asp حرفي براي گفتن نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology Engineering

سلام دوست عزیز
    بدون شک بهترین پایگاه داده و قدرتمندترین آن اوراکل می باشد.حالا بسته به محیط و محلی و شهری و کشوری که شما در آن هستید باید پایگاه داده خود را انتخاب کنید که یا اس کیو ال سرور مایکروسافت باشد برای سرورهای ویندوزی یا اوراکل قدرتمند.
    زبان برنامه نویسی هم یا باید جاوا کار باشید یا دات نت و به خصوص سی شاپ.
    در زمینه سرور ساید طراحی وب سایت هم باز شما یا باید php و پایگاه داده mysql را انتخاب کنید و یا asp.net و پایگاه داده های مایکروسافتی مثل اکسس یا اس کیو ال سرور.
    البته کسی که دریکی از این مواردی که گفتم مهارت داره بسته به شرایط به آسانی می تواند تغییر جهت دهد چون پایه را بلده
    موفق باشید

سلام دوستان
    از کجا می تونم بفهمم که مثلا در کشوری مثل آمریکا ، زبان برنامه نویسی که بازار خوبی داره چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadJava نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از کجا می تونم بفهمم که مثلا در کشوری مثل آمریکا ، زبان برنامه نویسی که بازار خوبی داره چیه؟
    سلام.به نظرم ايالت به ايالت فرق ميكنه. بهترين راه سايت هاي كاريابي مثل Monster.com هست. شما يه سري بزنيد ببينيد كه از چيزايي كه بلديد كجاها شغل بيشتر و درآمد بيشتر پيدا ميشه. خوشبختانه در مورد امريكا همه جور اطلاعاتي آنلاين گير مياد. طبق تجربه, آدم با تجربه بيكار نميمونه.
    موفق باشيد

Junior Member

بهترین روش مقایسه php و asp.net :
    گوگل سرچ کن
    inurl:".php"
    inurl:".asp"
    asp.net فقط تو ایران طرفدار زیاد داره , اونم به خاطر محیط گرافیکی ویژوال استدیو

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)