صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: بهترین زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی

کلا به یه زبان بسنده نکنید
    ببینید وقتی کسی c++/c بلده جاوا براش کاری نداره و بلعکس . با تمرین و پشتکار می تونه تسلط پیدا کنه.
    این زبان ها هم از نظر کاری از درآمد بیشتری دارند
    جاوا cross platform هست اما c# نیست. در عوض کد نویسی تو c# بهتر شده
    از من می شونی به یکی 2 تا بسنده نکن

Junior Member

به نظرم یه زبان رو یاد بگیری و مسلط بشی خیلی بهتر از اینه که یه ذره از هر کدم رو یاد بگیری
    توصیه من اینه که از هر زمینه یه زبان رو یاد بگیر

Junior Member StanfordUniv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط toraj_ai نمایش پست ها

یه نکته هم اینجا بگم که بر خلاف چیزی که برخی از دوستان گفتن Python یک Scripting Language هست نه Programming Language که توی Game Programming به عنوان مکمل زیاد استفاده شده ولی یک زبان Scripting جدید بنام Lua داره جای اونو میگیره چون Performance بهتری داره.

دوستانی که روی Python نظر دارن دارن یه نیم نگاهی هم به Lua و یا Ruby کنند. جدیدا شرکتهای بازی سازی از Lua برای Scripting زیاد استفاده می کنند.
    لطفاً اطلاعاتتون رو بروز فرمایید، باعث تاسف هستش که بدون داشتن تجربه ی کافی درباره زبان Python اظهارنظر میکنید، درست است که Python از Intrepreter استفاده می کند اما به هیچ وجه یک Scrpiting Language نیست، اگر تحقیق بفرمایید به این نتیجه می رسید، الان از Python در بسیاری از پروژه ها استفاده میشه، دارای کتابخانه های بسیار متنوع و قوی هستش و به راحتی میشه کدهای زبان های دیگه رو Embedd کرد، الان بیشتر برنامه های Scientific دنیا بزبان Python نوشته میشن، این زبان چندین Web Framework داره که یکیش Django هستش، اگر دقت بفرمایید خیلی از شرکتهای وبی جدید در دنیا مثل Pinterest با Python طراحی شدند، در کل Python یک زبان Wide variety هستش و روز به روز هم بواسطه توسعه دهندگان Open-source اش توسعه پیدا می کنه، جهت اطلاعات بیشتر دوستان عزیز رو ارجاع می دم به اینجا.

Junior Member

آخر مشخص نشد که چه زبانهایی کاربرد بیشتری دارن...
    اصلا آیا با این چیزایی که ما توی دانشگاههای ایران یاد گرفتیم و تجربه کاری کم مون میتونیم اونجا کاری انجام بدیم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kaseet نمایش پست ها
    آخر مشخص نشد که چه زبانهایی کاربرد بیشتری دارن...
    اصلا آیا با این چیزایی که ما توی دانشگاههای ایران یاد گرفتیم و تجربه کاری کم مون میتونیم اونجا کاری انجام بدیم؟
    دوست عزیز اکثر زبان ها کاربرد خودشون رو دارند. این سوال کلا اشتباه و بی مورده چون واقعیت اینه که وقتی اصول برنامه نویسی رو با یک زبان (مثلا ++C) یاد بگیرید مهاجرت به سایر زبان ها بسیار ساده و سریع خواهد بود.

بله چیزهایی که یاد گرفتید به دردتون خواهد خورد.

سلام

یه سوال دارم. من رشتم اصلا به کامپیوتر و برنامه نویسی ربطی نداره و برنامه نویسی پاسکال رو فقط به خاطر علاقه ی خودم یاد گرفتم و برام خیلی اسون بود. میخوام بدونم اگه بخوام یه زبان دیگه رو یاد بگیرم در حدی که مسلط بشم طوری که بخوام کار برنامه نویسی رو انجام بدم تقریبا چقدر باید زمان بذارم؟ میخوام بدونم اگه میشه باهفته ای 4-5 ساعت وقت گذاشتن بعد از یه سال به جایی برسم که بتونم به عنوان برنامه نویس کار کنم برم دنبالش وگرنه که وقتمو تلف نکنم. در ضمن کدوم زبان الان بیشتر تو بورسه و یادگیری کدوم زبان رو برای کار بیشتر توصیه میکنید؟ ممنون میشم از راهنماییتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

یه سوال دارم. من رشتم اصلا به کامپیوتر و برنامه نویسی ربطی نداره و برنامه نویسی پاسکال رو فقط به خاطر علاقه ی خودم یاد گرفتم و برام خیلی اسون بود. میخوام بدونم اگه بخوام یه زبان دیگه رو یاد بگیرم در حدی که مسلط بشم طوری که بخوام کار برنامه نویسی رو انجام بدم تقریبا چقدر باید زمان بذارم؟ میخوام بدونم اگه میشه باهفته ای 4-5 ساعت وقت گذاشتن بعد از یه سال به جایی برسم که بتونم به عنوان برنامه نویس کار کنم برم دنبالش وگرنه که وقتمو تلف نکنم. در ضمن کدوم زبان الان بیشتر تو بورسه و یادگیری کدوم زبان رو برای کار بیشتر توصیه میکنید؟ ممنون میشم از راهنماییتون
    دوست عزیز زمان نمیشه گفت که مثلا هر کس اینقدر ساعت کار کنه دیگه برنامه نویس خیلی خوبیه و ... ، همش بستگی به شما داره. اگه یک سال هفته ای 4-5 ساعت وقت مفید بگذارید بله شدنی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام
    در ضمن کدوم زبان الان بیشتر تو بورسه و یادگیری کدوم زبان رو برای کار بیشتر توصیه میکنید؟ ممنون میشم از راهنماییتون
    همچین چیزی وجود نداره که بشه گفت کدوم زبان تو بورس هست!! بستگی داره برای چه منظوری و چه استفاده ای از اون زبان دارین. مثلا شرکت هایی که کارهای سخت افزاری و شبکه ای انجام می دن C و C++ رو می خوان. محیط آکادمیک که من درس می خونم C++ و جاوا رو تاکید دارن و برای موارد دیگه هم همینطور هست. برنامه نویسی چیزی نیست که یه زبان رو بخونین و همه جا قابل استفاده باشه. باید با توجه هدفتون اون رو یاد بگیرین. ولی معمولا به عنوان یه برنامه نویس باید کار با زبان هایی مثل C و C++ (خیلی شبیه هستن) رو بلد باشین. باید مشخص کنین چطور کاری قرار هست انجام بدین.
    این نظر من بود دوستان عزیز اگر اشتباه می کنم اصلاح کنن!
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    همچین چیزی وجود نداره که بشه گفت کدوم زبان تو بورس هست!! بستگی داره برای چه منظوری و چه استفاده ای از اون زبان دارین. مثلا شرکت هایی که کارهای سخت افزاری و شبکه ای انجام می دن C و C++ رو می خوان. محیط آکادمیک که من درس می خونم C++ و جاوا رو تاکید دارن و برای موارد دیگه هم همینطور هست. برنامه نویسی چیزی نیست که یه زبان رو بخونین و همه جا قابل استفاده باشه. باید با توجه هدفتون اون رو یاد بگیرین. ولی معمولا به عنوان یه برنامه نویس باید کار با زبان هایی مثل C و C++ (خیلی شبیه هستن) رو بلد باشین. باید مشخص کنین چطور کاری قرار هست انجام بدین.
    این نظر من بود دوستان عزیز اگر اشتباه می کنم اصلاح کنن!
    حرف ایشون کامل تایید می شه . لپ مطلب رو گفتن .
    واسه شروع هم می تونی بری سایت زیر که دوره های رایگاه دانشگاه های مطرح دنیا رو داره . هم کیفیت خیلی بالایی داره هم انگلیسی هست .
    http://www.coursera.org

ممنون از راهنمایی همه
    میشه چند تا رفرنس خیلی خوب هم معرفی کنید که بتونم با کمک اونا زبان ++C رو کامل یاد بگیرم؟ اصلا میشه خودم و بدون کمک کلاس این زبان رو کامل یاد بگیرم؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)