صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 72

موضوع: بهترین زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بهترین زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_amazing نمایش پست ها
    سلام بزرگواران

میخواستم بدونم برای کسی مثه من که الان چهارم دبیرستان (رشته ریاضی) جامع ترین و پرکابرد ترین زبان برنامه نویسی چیست ؟
    بنده برای طراحی سایت و کارکردن با نرم افزاراتی مانند backtrack نیاز به یادگیری کدوم زبان های برنامه نویسی دارم ؟

دوست دارم قبل از رفتن به دانشگاه یه زبان برنامه نویسی رو کاملا یادبگیرم و مسلط بشم !

یه دنیا ممنون

زنده باد ایرانی ...
    دوست عزیز من بعد از لیسانس و فوق و یک و نیم سال دکترا و بیشتر از 10 سال تجربه نمی تونم بگم برنامه نویسی رو کاملا یاد گرفتم و مسلط هستم! برنامه نویسی اصولی نیاز به دانش کامل از معماری کامپیوتر و سیستم عامل داره. شما می تونید سریع برنامه نویسی رو در حد رفع نیاز یاد بگیرید ولی اسمش تسلط کامل نیست. من در پست های قبلی سه دوره کلاس های روانشناسی دانشگاه استنفورد رو معرفی کردم که برای شروع عالی هستند و توصیه می کنم با اون ها شروع کنید که به شما تفکر دقیق و صحیح برنامه نویسی رو یاد می دهند و درباره تفکر برنامه نویسی هستند نه زبان خاصی.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post689028

برای طراحی وب لازمه HTML و CSS بلد باشید و زبان ها یا فریم ورک های طراحی وب مثل PHP یا سیستم های مدرن تر مثل Python/Django یا Ruby.

سلام دوستان.
    یه سوال : آیا توی دانشگاههای اون ور در مقطع فوق دروس برنامه نویسی تدریس میشه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tabassomesayna نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه سوال : آیا توی دانشگاههای اون ور در مقطع فوق دروس برنامه نویسی تدریس میشه ؟
    بستگی به دوره داره (دوره های تخصصی Software Engineering بله) ولی به شکل کلی که مد نظر هست خیر ولی مباحث پیشرفته مرتبط با برنامه نویسی ممکنه تدریس بشه.

سلام دوستان
    بنده لیسانس عمران خوندم
    علاقه من در رشته کامپیوتر و طراحی وب هستش
    در حال حاضر html css php رو بلدم آیا میتونم برای ادامه تحصیل در همین موارد ادامه بدم ؟ آیا امکان تغییر رشته وجود داره ؟ بنده باید چه مقدماتی رو اماده کنم ؟ پیشنهاد شما چیه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedonline نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده لیسانس عمران خوندم
    علاقه من در رشته کامپیوتر و طراحی وب هستش
    در حال حاضر html css php رو بلدم آیا میتونم برای ادامه تحصیل در همین موارد ادامه بدم ؟ آیا امکان تغییر رشته وجود داره ؟ بنده باید چه مقدماتی رو اماده کنم ؟ پیشنهاد شما چیه ؟
    کمی برنامه نویسی بلد بودن برای ادامه تحصیل در کامپیوتر کافی نیست باید خیلی اطلاعاتتون گسترده تر باشه. اگه واقعا علاقه دارید باید بطور اساسی شروع به یادگیری کنید. شاید یکی از دوره های Conversion کامپیوتر براتون مناسب باشه.

Junior Member

در مورد دیتابیس حتی الان در ایران oracle کاربرد دارد و به لحاظ درآمد هم مناسب است.

اکثر بانک ها و موسسات از این دیتا بیس استفاده می کنند

Junior Member Sarf آواتار ها

جایگاه برنامه نویسی شی گرا الان تو دنیا به چه صورت هست ؟ فراگیر شده ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarf نمایش پست ها
    جایگاه برنامه نویسی شی گرا الان تو دنیا به چه صورت هست ؟ فراگیر شده ؟
    سلام

به کاربرد بستگی داره...
    در طراحی سیستم های enterprise و نرم افزارهای تجاری خیلی وقته که OOP جای خودش رو بین methodology های روز باز کرده...
    ولی مثلا در embedded system ها بعید هست هیچ وقت به اون صورت راهی پیدا کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من با خوندن کورسهایی که دوستمون S03 توصیه کردن دید خیلی خوبی نسبت به برنامه نویسی پیدا کردم. تنها مشکلی که دارم اینه که موقع پیاده سازی الگوریتمها، جزییات implementation یک مقدار سرعت کارم رو کم می کنه و باعث میشه کند پیش برم. آیا این نرماله؟ و چطوری میشه درستش کرد؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من با خوندن کورسهایی که دوستمون S03 توصیه کردن دید خیلی خوبی نسبت به برنامه نویسی پیدا کردم. تنها مشکلی که دارم اینه که موقع پیاده سازی الگوریتمها، جزییات implementation یک مقدار سرعت کارم رو کم می کنه و باعث میشه کند پیش برم. آیا این نرماله؟ و چطوری میشه درستش کرد؟
    سلام

این مشکل معمولا ار دو جنبه نشات میگیره:

1- عدم تسلط به syntax: یادگیری زبان برنامه نویسی جدید نیازمند این هست که برای انجام کار مورد نظر کاملا با syntax زبان مقصد adapted شده باشید... مثلا فزض کنید شما سابقه کار کردن با database رو در #C داشتید... حالا اگر لازم باشه اتصال و بهره برداری از یک database رو در ++C انجام بدید، خواهید دید که این کار به مراتب مشکل تر و پیچیده تر هست و مثلا نیازمند تسلط شما روی pointer هاست (چیزی که در #C باهاش روبرو نبودید)... پس در واقع حتی اگر algorithm رو هم در ذهن داشته باشید، لازم هست در سطح implementation به syntax هدف کاملا مسلط باشید...
    راهکار حل این مشکل انجام پروژه های متنوع و بهره گرفتن از internet هست...

2- عدم تسلط به طراحی algorithm و ابزارهای اون: برای حل هر مسئله لارم هست که فرد طراح به data structure های معمول و خاص CS که برای اون مسئله کاربری هستند، مسلط باشه... کسی که ندونه double linked list چی هست، مسلما برای پیاده سازی یک round roubin queue یا کلا به مشکل بر می خوره یا پیاده سازی ای انجام میده که inefficient هست... پس لازم هست که ابزارهایی که تفکر در حیطه platform مورد نظرتون به اونها وابسته هست رو خوب فرابگیرید...
    این مشکل هم با بررسی و مطالعه text های classic در CS و کتاب های data structure و algorithm design تا حد زیادی مرتفع خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)