صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: نکات و توصیه ها برای آمادگی در روزهای نزدیک به امتحان PBT

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : چیزی تزریقی برای آمادگی pBT وجود نداره طی این فرصت کمی که مانده ؟؟؟

علاوه بر این کتاب قرمز longman که بچه ها گفتند به نظر من بهترین کاری که می تونی کنی اینکه بری تست های actual رو بزنی ..
    یه تاپیک توی فرم هست که بچه ها CD این رو چندجا برای تکثیر دادند یا می تونی از کسایی که دارند بگیری .. حتمآ باید نمونه سوالای actual رو بزنی که دستت بیاد امتحان چطوریه ...
    البته چون سطح زبانت رو گفتی پایینه یه کم باید این یه ماه فشار بیشتری بذاری .. اما هینطوری که یکی از بچه ها گفت برعکس ibt که زمان طولانی تری لازم داره برای اینکه کسی خودش رو بکشه بالا برای pbt توی مدت کوتاه هم می تونی خوب تمرین کنی و خودت رو برسونی به حدی که لازمه ...

نظر من دل کل اینه :
    1. قسمت گرامر لانگمن قرمز
    2. سری تست های actual ! هر روز دو سه سری بزنی خودش می شه کلی !
    موفق باشی

Member vtmesx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Texas A&M University

پیش فرض پاسخ : چیزی تزریقی برای آمادگی pBT وجود نداره طی این فرصت کمی که مانده ؟؟؟

سلام
    من هم با نظر Some4Myself موافقم. كتاب TOEFL Kit هم 6-7 نمونه امتحانات قبلي تافل را داره و كيفيت listening هاش هم خيلي خوبه. تو اين مدن كوتاه مهمترين چيز تست زدن است.
    اميدوارم به هدفتون برسيد

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    منم با این نرم افزار کردم، هم لغت تافل و هم 504، واقعاً عالی بود، منتها من هم مثل شما در کمبود زمان بودم و بسیار فشرده خوندمش، روزی 90 لغت هر بانک، تازه هر روز دو روز جلو میرفتم! دیگه روزای آخر نزدیک به 3 ساعت وقت میگرفت!
    ببین دوست من، 440 نشون میده که شما خیلی کار داری تا نمره مطبوعت،
    1. مطالعت کم بوده، اگه شما Structure کتاب قرمز رو خونده باشی و تست های CD ش رو هم زده باشی اصلاً قابل قبول نیست که Structure رو زیر 550 بزنی، پس مطمئناً کاملاً سر سری خوندین و ورق زدین کتاب رو و تمرین کافی نداشتین، زمانی این کتاب موثر میشه که شما زمان کافی برای تمرین روی هر Skill گذاشته باشی، تا به مهارت برسی.

2. غیر از گرامری که تو بخش Structure خوندین، شما نیاز به یه دامنه لغات مناسب برای خوندن Reading و تمرین کافی برای سرعت عمل در زدن تست ها دارین، که ظاهراً دارین روش کار میکنین، توصیه میکنم حتماً پکیج تافل مجموعه ماکزیمم رو تهیه کنید برای Pbt، لغات کتاب 400Must Have Words رو داره که برای تافل کاغذی عالیـــــه، فوق العادست، چون لغاتش مربوط به تاپیک های مکرر در تافل آمده هستند.

Listening.3 هم که به تعداد انسان های روی کره زمین راه برای ارتقا داره، خودتون بهتر میدونید حتماً
    موفق باشی دوست عزیز.
    ممنونم ولی من اگر میدونستم و ضعف نداشتم سول نمیپرسیدم
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    ممنونم ولی من اگر میدونستم و ضعف نداشتم سول نمیپرسیدم
    باشه پس اینم خودم میگم
    برای تقویت Listening به طور کلی از همه نوع وسیله ای میشه استفاده کرد، از فیلم، سریال، talk show، رادیو و اینا بگیرید تا برگزاری جلسات Spking!!! و کار کردن با متد های tactics for listening و غیره
    اما چون بحث امتحان Pbt هست و بیشتر Conversation های دو نفره درش مطرحه، بهترین تمرینش کار کردن روی تست های خودشه و همچنین 4-5 تاکتیک خوب هم توی همین کتاب قرمز هست که کمک ویژه میکنه، یه چیزی که به من خیلی خیلی کمک کرد میتونم بگم 30-40 تا نمرم رو بالا برد!!! این بود که قبل از مطرح شدن سوال گزینه هاش رو خونده بودم و میدونستم کلمات مشابهی که قراره بشنوم چیه، اینجوری خیلی راحت تر تفکیک میکردم، البته این کار نیاز به مهارت داره تا بتونید مثلاً 90% تست هارو قبل از پخش شدن متنش، گزینه هاش رو خونده باشید، یه مدیریت زمان ناز و دقیق میخواد که ایشالا با تمرین بهش میرسید.
    بقیه متد های که گفتم هم در وقت های مرده میتونید استفاده کنید، مثلاً سریال های خوبی مثل Lost، Prison Break، 24، حتی F.R.I.E.N.D.S و... رو بزارید برای بعد از ناهار یا شام که حس درس خوندن نیست و تایم استراحته، همچنین آهنگ هایی که متناسب سطحتونه رو در ماشین بزارید (یهو نرین مایکل جکسون و شگی بزاریدا ) بعد از چند روز که گوش دادید میتونید lyrics آهنگ هاتون رو دانلود کنید که ببینید چقدرش رو فهمیدین و کاملش کنید، حتی با هاش بخونید. (کی به کیه! زمان های مردست دیگه)
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

سلام امین جان
    راستش دوستان پیشکسوت جوابهای خوبی دادند، چون خواسته بودی من هم نظرم رو میگم که چیز زیاد جدیدی هم نیست

نظر من اینه که بیشتر از هر مهارتی توی این فرصت میشه گرامر رو تقویت کرد.آریانپور و چند تا صفحه ای از دلتا که توی همین فروم هست (با تشکر از دوست خوبم Some14myself که آپش کرد) رو بخون.
    شنیداری هم من میوزیک یا فیلم و اینارو توصیه نمی کنم، فقط تستهای اکچوال و کیت رو گیر بیارید و تمرین کنید.
    من فکر میکنم این بهترین راه باشه، حتما این تستها رو بزنید.

Best of luck
    بدین وسیله از تمامی مدیران، دوستان و همکاران فروم تقدیر و تشکر می نماییم، دست مریزاد.

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

سلام...
    به نظر من اولويت رو بذار براي structure .چون ميتوني زود تسلط پيدا كني.روزي حداقل 1 sample بزن و رفع اشكال يادت نره. من خودم 1 ماه آخر روزي يكي ميزدم .اينجوري به وقت امتحان عادت ميكني.متاسفانه براي 1 ماه نميشه دو تا مهارت ديگه رو خيلي ارتقا بدي.با توجه به نمره هايي كه آوردي ببين كدوم و بهتر ميزني وقت بيشتر روي همون بذار.
    كتاب longman رو هم كه دوستان گفتن سعي كن بودجه بندي كني كه تا امتحان دوره كني.
    توصيه آخر من:زبان يعني دوره مرور دوره مرور دوره...انقدر بايد بخوني كه تستها رو بخوني زود تشخيص بدي براي جوابش دنبال چي بري.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

همینطوری وسط های کار وخواب و اینها که گرامرمیخونی CNN روهم گوش بده-البته فقط CNN نه چیزای دیگه

بهترین کار زدن تست های سال های قبله و البته رفع اشکال.
    بقیه اش را دوستان گفتند.
    موفق باشی.

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام،
    منPbT ندادم تا به حال پس در این زمینه نظری ندارم ولی شما با خوندن تنها یک کتاب قرمز یا سبز فکر نکنم بتونید خیلی پیشرفت کنید، من زبانم بد نبود ولی اصلا در سطح تافل نبود، در مدت ۱۰ روز ۴-۵ تا کتاب خوندم و کلی تست زدم.. مهارتهای شنیداری رو خیلی کار کردم چون اونو ضعیف بودم و تو iBT از ۳۰ تا ۲۷ آوردم.. شما از آسونتر شروع کن و برو تا سختترینش.. فکر نکن که نمیتونی.. منبع هم که تا بخوای تو فروم هست.. بهترینها و سختترینهاش رو گلچین کن و بخون.. ولی جدا وقت بگذار و بخون.. به هر حال بعد از اپلای این تمرین یک ماهه تو مقطعی که میخوای بگذرونی خیلی به کارت میاد پس کم نگذار.

Junior Member No.Mediocrity آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business

پیش فرض پاسخ : نکات و توصیه ها برای آمادگی در روزهای نزدیک به امتحان PBT

سلام
    من دقیقا 1 ماه تا امتجان PBT وقت دارم...کتاب Longman سبز رو کامل خوندم و نمره هام بد نبوده ، اما این Longman قرمز که می گید چی هستش؟ سخت تر از این سبزه است ؟ لازمه اونو هم بخونم؟
    این کتاب Toefl Preparation Kit رو هم دارم ... دوستان دیگه چیا پیشنهاد می کنن؟
    برام نمره "عالی" آوردن مهمه ... پس هرچی که فکر می کنید به درد می خوره لطف کنید بهم بگید ...
    در ضمن این Actual Test کتابه؟ اسم دقیقش چیه؟ چند سری امتحان رو داره؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)