صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 132

موضوع: Bank statement (گواهی تمکن مالی) جهت پذیرش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Bank statement (گواهی تمکن مالی) جهت پذیرش

دوستان من در حال حاضر آلمان مشغول به تحصیل هستم و میخوام برای ترم زمستون 2013 برم نروژ فوق بخونم، من یه خواهر دارم که سیتزن نروژ هستش و وقتی برم می خوام برم پیش اون زندگی کنم و همه مخارجم رو خواهرم تقبل می کنه.
    سوالم اینجاست حالا که من الان ایران نیستم و شرایط این نیست که یه روزه پول رو بریزم به حساب و پرینت بگیرم، آیا خواهرم توی نروژ می تونه اقدام کنه و اسپانسر من بشه؟
    اگه زود جواب بدید خیلی ممنون میشم چون deadline آخر همین ژانویه هست و خیلی وقت ندارم !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    shiraz-architecture azad university

سلام یه سوال دارم شاید تکراری..اما لطفا راهنماییم کنید
    من رفتم بانک ملی و تجارت هر دو بانک گفتم ما فقط مبلغ ریالی رو توی گواهی مینویسیم و معادل ارزی را نمینویسیم..حالا نمیدونم چی کار کنم!!! اگر قبول کنن و فقط نرخ ارز زا بنویسن کافیه؟؟!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    shiraz-architecture azad university

آیا نیازی هست توی گواهی اسم دانشگاه قید بشه؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام یه سوال درباره گواهی تمکن مالی داشتم یه جا خواندم که دیگه نمیشه از بانک توی ایران گواهی تمکن گرفت و نروژ میگه باید این پول رو حتما به یه حساب توی نروژ بریزید و وقتی اومدید اون رو بردارید می خواستم بدونم این صحت داره یا اینکه میشه پول رو چند روز توی یه حساب توی ایران ریخت و گواهی گرفت؟ با تشکر

Banned

با سلام
    کدام یک از بانکهای خصوصی بهتره ؟ اگر یک روز هم تو حساب باشه کافیه

سلام دوستان.
    من از دانشگاه Agder پذیرش گرفتم واسه پاییز ولی هنوز هیچ اقدامی نکردم چون از آمریکا هم پذیرش گرفته بودم و الان منتظر کلیر شدن ویزام هستم. ولی از این میترسم که واسه نروژ اقدام نکنم بعد از آمریکا هم نتونم ویزا بگیرم. واسه همین میخوام نروژ رو هم بعنوان plan B اقدام کنم.
    حالا چه جوری میشه یکم از دانشگاه وقت بیشتری گرفت واسه جابجایی پول و اقدام واسه ویزا ؟
    مشکل بزرگ دیگه ای که دارم اینه که با این همه زحمت باید این پولو بریزم به حساب. بعد اگه نخوام برم نروژ چه جوری این پولو پس بگیرم؟
    لصفا اگه هر مطلب دیگه ای علاوه بر اینها هم به ذهنتون میرسه که کمکم میکنه بهم بگید.

سوال من کمی ابتدایی تر از بحث های اخیر هست، راستش با بعضی از این صحبت ها من اصولا گیج شدم.

در نامه ای که دانشگاه از من خواسته نوشته شده please return your CFR and proof of funds
    می خواستم بدونم آیا CFR و proof of fund دو چیز جداگانه هستند؟ اگر یکی هستند که در CFR جایی برای ذکر نرخ تبدیل ارز وجود نداره، فقط باید بانک مهر بزنه،

اما در جای دیگه ای از نامه ی دانشگاه از موضوع دیگری صحبت شده

Proof of financial support may be in the form of a financial statement from each sponsor. Bank Certificates/Letters must be on bank letterhead, indicate the account holder’s name in English, have a current date on it of less than one year, show the balance currently available, and indicate the currency type. All documents must be in English

یعنی علاوه بر مهر شدن نامه ی CFR باید بانک نامه ای جداگانه ای هم صادر کنه؟ یا این فقط در حالتی هست که ما از حمایت sponsor استفاده کنیم؟

ممنون می شم از وقتی که برای پاسخ به این سوال می زارید

Local Moderator

سلام دوست عزیز
    بله راحت امکان پذیره. پول رو می ریزه و بعد می تونید از دانشگاه تأیید بگیرید.
    شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aman نمایش پست ها
    دوستان من در حال حاضر آلمان مشغول به تحصیل هستم و میخوام برای ترم زمستون 2013 برم نروژ فوق بخونم، من یه خواهر دارم که سیتزن نروژ هستش و وقتی برم می خوام برم پیش اون زندگی کنم و همه مخارجم رو خواهرم تقبل می کنه.
    سوالم اینجاست حالا که من الان ایران نیستم و شرایط این نیست که یه روزه پول رو بریزم به حساب و پرینت بگیرم، آیا خواهرم توی نروژ می تونه اقدام کنه و اسپانسر من بشه؟
    اگه زود جواب بدید خیلی ممنون میشم چون deadline آخر همین ژانویه هست و خیلی وقت ندارم !

Local Moderator

سلام دوست عزیز
    باید با دانشگاه مکاتبه کنید و بگید مثلاً به علت مشکلات انتقال پول در ایران، کمی وقت بیشتر می خواهید. معمولاً قبول می کنن و کمی وقت می دن. ببینید اون ها پول رو نمی خورن، حالا یا شما پشیمون شید یا ویزا نتنید بگیرید، پول رو بر می گردونن. البته اگر کاراتون با صراف باشه، ممکنه اذیت شید. اگر آشنایی خارج دارید، ازش بخواهید این کار رو انجام بده.
    شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nirvana_am63 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من از دانشگاه Agder پذیرش گرفتم واسه پاییز ولی هنوز هیچ اقدامی نکردم چون از آمریکا هم پذیرش گرفته بودم و الان منتظر کلیر شدن ویزام هستم. ولی از این میترسم که واسه نروژ اقدام نکنم بعد از آمریکا هم نتونم ویزا بگیرم. واسه همین میخوام نروژ رو هم بعنوان plan B اقدام کنم.
    حالا چه جوری میشه یکم از دانشگاه وقت بیشتری گرفت واسه جابجایی پول و اقدام واسه ویزا ؟
    مشکل بزرگ دیگه ای که دارم اینه که با این همه زحمت باید این پولو بریزم به حساب. بعد اگه نخوام برم نروژ چه جوری این پولو پس بگیرم؟
    لصفا اگه هر مطلب دیگه ای علاوه بر اینها هم به ذهنتون میرسه که کمکم میکنه بهم بگید.

دوستان ببخشید من از نروژ پذیرش گرفتم. فقط ایمیل زدن بهم گفتن که قبولی. حالا روال کارو نمیدونم. الان باید منتظر بمونم تا اصل پذیرش رو برام پست کنن در خونه ؟ آیا شماره حسابی که قراره برام باز کنن رو هم برام میفرستن؟
    خواهشا اگه میشه بهم بگشد از الان چه کارهایی انجام باید بشه تا برسم به مرخله ویزا گرفتن؟