صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 132

موضوع: Bank statement (گواهی تمکن مالی) جهت پذیرش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gjovik University College - MSc in Information Security

پیش فرض پاسخ : Bank statement (گواهی تمکن مالی) جهت پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Abhar نمایش پست ها
    توضیحاتی در مورد Bank Statement یا گواهی تمکن مالی (گواهی موجودی حساب)

همانطور که استحضار دارید تمامی دانشگاه های نروژ شما را ملزم به ارائه مدرکی با عنوان Bank Statement یا گواهی تمکن مالی (گواهی موجودی حساب) می نمایند. شما باید این مدرک را در بازه زمانی تعیین شده به همراه سایر مدارک از قبیل مدارک تحصیلی و ریز نمرات به دانشگاه های نروژ ارسال نمایید.
    اما توضیحاتی در مورد این مدرک:
    کافی است مبلغ مورد نظر (معادل ریالی حدود 90،000 کرون نروژ) را به حساب خود واریز کرده و به شعبه مرکزی و یا یکی از شعب ارزی بانک مربوطه مراجعه نمایید. در غالب موارد همانروز این گواهی برای شما صادر گردیده و می توانید بلافاصله حساب خود را خالی نمایید. لطفا توجه نمایید که در انتهای برگه باید حتما نرخ برابری ریال در برابر یکی از ارزهای کرون نروژ، دلار و یا یورو درج شده باشد. نوع ارز هیچ تفاوتی نداشته و هر سه مورد قابل قبول می باشد. برای هر برگ تمکن مالی مبلغی به عنوان کارمزد از شما اخذ خواهد شد. بنا به تجربه قبلی دوستان بانک های اقتصاد نوین و سامان بیشتر توصیه می شوند گرچه تمامی بانک ها مورد قبول هستند. این گواهی به زبان انگلیسی صادر می شود و نیازی به ترجمه و یا تایید توسط وزارت خارجه، سفارتخانه، دادگستری و سایر نهاد ها ندارد. بهتر است تاریخ صدور گواهی و تاریخ ارسال نزدیک به هم باشند چرا که این گواهی بیانگر تمکن و توانایی مالی فعلی شما است و بدیهی است که گواهی که برای مثال سال پیش صادر شده به روشنی وضعیت مالی فعلی شما را نشان نمی دهد.

توجه نمایید که هیچ گونه ضمانت توسط شخصی دیگر و یا حساب های افراد دیگر (حتی والدین) مورد پذیرش نیست. ضمنا این مقدار برای همه دوره ها یکسان است و اگر شما پذیرش برای دوره های یک ساله و یا ده ساله برای مثال بخواهید فرقی نمی کند و همین مبلغ کفایت می کند.

این گواهی صرفا برای اخذ پذیرش معتبر بوده و به هیچ عنوان پس از اخذ پذیرش برای دریافت ویزا معتبر نمی باشد. در این مورد در بخش روادید توضیحات لازم ارائه شده فقط به همین نکته بسنده می کنم که برای اخذ ویزا باید کل این مبلغ را به حساب دانشگاه در نروژ منتقل کنید و تا بیش از دو ماه عملا امکان برداشت از حساب را نخواهید داشت.

برای من که تو اسلو فامیل دارم و قراره باهاشون زندگی کنم بازم باید پول رو به حساب دانشگاه واریز کنم؟ (با وجود اینکه پیگیر گرفتن تاییدیهء ساپورت من هستش) یعنی آیا تاییده اون برای اخذ ویزا کافی نیست؟ چون هزینه های زندگیم رو تقبل می کنن،نیازی به این هست که پول به حساب دانشگاه واریز بشه؟

سلام دوستان.من 2 تا سوال داشتم ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید جواب بدید.1.من شنیدم اون مبلغی که برای گواهی تمکین واریز میشه تا زمانی که وارد نروژ نشیم امکان برداشت وجود نداره.این درسته؟
    2.سوال دیگه این که من برای ارشد میخوام برم.آیا برای سال دوم هم نیاز به گواهی تمکین مالی هست و باید مجدد پول واریز بشه یا خیر؟
    متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط liberty1364 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من 2 تا سوال داشتم ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید جواب بدید.1.من شنیدم اون مبلغی که برای گواهی تمکین واریز میشه تا زمانی که وارد نروژ نشیم امکان برداشت وجود نداره.این درسته؟
    2.سوال دیگه این که من برای ارشد میخوام برم.آیا برای سال دوم هم نیاز به گواهی تمکین مالی هست و باید مجدد پول واریز بشه یا خیر؟
    متشکرم
    سلام،
    شما برای پذیرش ابتدا یک گواهی تمکن مالی از بانکی که توش حساب دارید به انگلیسی میگیرید و همراه سایر مدارک به دانشگاه میفرستید، بعد از پذیرش شما مبلغ یکسال هزینه زندگی که دانشگاه به شما اعلام میکند رو به حسابی که دانشگاه معرفی کرده واریز میکنید، معمولا دانشگاه ها یک هفته پس از ورود شما به نروژ حدود 20000 کرون را به صورت چک به شما میدهند و بقیه آن را پس از اینکه یک حساب بانکی برای خود افتتاح کردید به آن حساب واریز میکنند که باز کردن حساب حدود 6 هفته طول خواهد کشید

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

برای سال دوم هم گواهی تمکن مالی باید بدم؟

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط liberty1364 نمایش پست ها
    برای سال دوم هم گواهی تمکن مالی باید بدم؟
    این چیزیه که دانشگاه ان تی ان یو در مورد ویزای سال دوم گفته :

Your permit must be renewed after one year of studies, and renewal is conditional on satisfactory progress in your studies as well as on your continued ability to finance your studies. An application for renewal should be submitted to the Police approx. two months before your old permit expires.
    The application for renewal of your residence permit might be rejected if you do not have satisfactory progress in your studies or if you fail to document sufficient funding.

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

دوستان الان که ثبت نام دانشگاه ها شروع شده و من میخوام این bank statement رو بگیرم.حدودا 100000 کرون نروژ دارم ولی نمیدونم از کدوم بانک بگیرم بهتره؟!
    میشه راهنمایی کنید؟تو کدوم بانک بعد از گرفتن این مدرک تمکن مالی میشه همون وقت حسابو خالی کرد؟!
    و با توجه به اینکه deadline بین 1 تا 15 Dec هستش آیا الان بگیرم مشکلی نداره که هنوز دو ماه به ددلاین مونده؟!
    ممنون میشم راهنمایی کنید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Agder

سلام. می خواستم بدونم گواهی تمکن مالی و واریز 90000k برای دانشجویان دکتری که بورسیه هستن (سالی 391.300 k) واجبه؟ سوال بعدی اینکه پول بورسیه چه قدر طول می کشه برقرار بشه؟ (از همون ماه اول می دن یا نه؟)

خواستم بپرسم اگه الان گواهی بانکی بگیریم مشکلی نداره واسه اقدام 1 ماه دیگه؟
    و اینکه اون پول یک سال رو که ریختیم به حساب دانشگاه، بعد از چه مدت همشو برمیگردونه؟

با سپاس

Junior Member

سلام دوستان من برای گواهی تمکن مالی اقدام کردم.ولی متاسفانه بانک سامان،اقتصاد نوین،پاسارگاد موجودی حساب رو معادل کرون نروژ نمی زنند.
    آیا برای دانشگاه قابل قبول هست که موجودی حساب رو معادل ارز دیگه مثل یورو یا دلار آمریکا زد؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_smg نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای گواهی تمکن مالی اقدام کردم.ولی متاسفانه بانک سامان،اقتصاد نوین،پاسارگاد موجودی حساب رو معادل کرون نروژ نمی زنند.
    آیا برای دانشگاه قابل قبول هست که موجودی حساب رو معادل ارز دیگه مثل یورو یا دلار آمریکا زد؟
    بله،میتونید به یورو بزنید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....