صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 86

موضوع: شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

پیش فرض شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

سلام بر همه

من و همسرم تصمیم داریم از یک دانشگاه پذیرش بگیریم در دو مقطع فوق و دکتری. فکر می کنید شانسی هست؟ کسی مورد مشابهی می شناسه؟

ممنون میشم اگه کمک کنید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

من هم اين سوال رو دارم !‌ به جواب رسيدي به منم بگو

سلام
    آقا منم همین سوال رو داشتم
    واسیه دکترا و مستر دو رشته مختلف از یک دانشگاه برای زن و شوهر
    کسی نیست جواب بده
    بابا فوریه

Junior Member

آقا دوست من اوضاشون اينجوري بود:
    جفتشون ارشد مكانيك بودن
    10 تا دانشگاه خوب آمريكا و كانادا رو با هم اپلاي كردن
    آقاي شوهر از PennState پذيرش دكترا با فاند تپل گرفت، خانوم خونه از هيچ جا پذيرش نگرفت!
    با نفري 10000 دلار تو جيبشون از ايران رفتن به بلاد كفر!
    خانومه اونجا رفت در اتاق استادا هي هي ميزد ميگفت: من بيام دانشجوتون بشم؟...
    تا خلاصه از دانشكده انرژي و معدن همون دانشكده واسه بهار امسال پذيرش با فاند براي دكترا گرفت! يعني يك ترم فقط از آقاي شوهر عقبتره!
    جالب اينجاست كه PennState از دانشگاهاي عالي آمريكاست و خانوم خونه معدل 15 ليسانس و 16.5 ارشد داشتن! بتركه چشم حسود!

در ضمن دوستان متاهل توجه كنن كه با فاند يك نفره زندگي تو كانادا اصلا نميچرخه ولي تو آمريكا ظاهرا ميشه با يه نفر فاند و يه كم پول اضافه گذروند زندگي رو!

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra1985 نمایش پست ها
    آقا دوست من اوضاشون اينجوري بود:
    جفتشون ارشد مكانيك بودن
    10 تا دانشگاه خوب آمريكا و كانادا رو با هم اپلاي كردن
    آقاي شوهر از PennState پذيرش دكترا با فاند تپل گرفت، خانوم خونه از هيچ جا پذيرش نگرفت!
    با نفري 10000 دلار تو جيبشون از ايران رفتن به بلاد كفر!
    خانومه اونجا رفت در اتاق استادا هي هي ميزد ميگفت: من بيام دانشجوتون بشم؟...
    تا خلاصه از دانشكده انرژي و معدن همون دانشكده واسه بهار امسال پذيرش با فاند براي دكترا گرفت! يعني يك ترم فقط از آقاي شوهر عقبتره!
    جالب اينجاست كه PennState از دانشگاهاي عالي آمريكاست و خانوم خونه معدل 15 ليسانس و 16.5 ارشد داشتن! بتركه چشم حسود!

در ضمن دوستان متاهل توجه كنن كه با فاند يك نفره زندگي تو كانادا اصلا نميچرخه ولي تو آمريكا ظاهرا ميشه با يه نفر فاند و يه كم پول اضافه گذروند زندگي رو!
    منم يه مورد مشابه ميشناسم ولي در كامپيوتر .
    كلا مثل اينكه تا حدودي ميشه روش حساب كرد ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

یعنی موقع پرکردن فرمهای پذیرش ذکر اینکه متاهلی و میخای با همسرت بری تاثیری در گرفتن پذیرش با هم نداره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tondarchabok نمایش پست ها
    یعنی موقع پرکردن فرمهای پذیرش ذکر اینکه متاهلی و میخای با همسرت بری تاثیری در گرفتن پذیرش با هم نداره؟

نميشه گفت تاثير نداره! ولي هم ميتونه تاثير مثبت داشته باشه، هم منفي!
    مثبتش اينه كه طرف ميگه زوج علمي هستن و خيلي مفيد هستن و اينا...

منفيش اينه كه مثلا وقتي با هم اپلاي ميكنيد يه استاد ميخواد فقط به يكيتون فاند بده، بعد يارو ميبينه اگه اون يكي فاند نگيره (چون طرف هم بالاخره واسه خودش كسيه و تحصيلكرده هستش) شما توي اون دانشگاه موندي نيستين و خيرتون ميگذره!

جالب اينجاست كه هر دوتاي اين اتفاقهاي مثبت و منفي پارسال براي يه زن و شوهر دوست من تو دو تا دانشگاه مختلف اتفاق افتاد! يعني يه استادي از يه دانشگاه معمولي به پسره گفت تو خوب هستي ولي خانومت رو نميتونم بگيرم و در نتيجه شما موندني نيستين! و به هيچ كدومشون فاند نداد!
    و وقتي آقاهه تنهايي از يه دانشگاه خوب فاند گرفت، خانومه هم ترم بعد از همون دانشگاه فاند گرفت ( اين رو تو همون پست دو تا بالايي گفتم!)

ممنون از جوابت
    در هر حال پروسه مشکلی است که خدا آخرشو می دونه!

Junior Member

منم یه سوال مشابه داشتم . ما در یک رشته و یک دانشگاه تحصیل می کنیم و روی مقاله ها و پروژه های علمی جالبی کار کردیم و در واقع تقریبا تمام کار های علمیمون مشترک بوده و فقط یه تفاوت تو رزومه امون داریم این که معدل همسرم 17 است و معدل من 15.8 ولی من یه paper ژورنال بیشتر از همسرم دارم و معدلم هم با آزمون GRE subject ای که می خوام بدم احتمالا قابل جبران باشه و ما می خوایم از مقطع کارشناسی به دکترا اقدام کنیم و قصدمون هم اینه که حتما بتونیم از یه دانشگاه پذیرش بگیریم و حتی جالبه برامون که از یک استاد بشه فاند گرفت و بتونیم باز هم با هم کار کنیم چون تا حالا کارهای خیلی خوبی با اساتید بزرگی تو ایران انجام دادیم می خواستم ببینم آیا ذکر این مطلب به استادهایی که می خواهیم باهاشون کار کنیم مفید هست یا بهتره جداگانه اقدام کنیم؟

Senior Member

اينو بايد تو sop بنويسيم؟ من نمي خوام برم دانشگاه سطح پايين ترجيح مي دهم شوهرم بياد دانشگاه من اينو چجوري بهشون بگم ؟ چون نوشتم كه ترجيح مي دهيم با هم باشيم اما ميترسم منو قرباني كنند

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)